A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mitől jó a hangdoboz... (MDF, HDF, rétegelt-lemez, stb...
Big Grin Na ez egy elég nagy melléfogás. Wink Még a beton dobozoknak is van saját hangja, csak némileg alacsonyabb energiaszintű, mint az MDF vagy a többi "hagyományos" anyag. Tehát kvázi mindenki belekalkulálja a doboz hangját a rendszer tervébe. Ha mégis találnál egy megoldást, amivel a "doboz hangja" kiküszöbölhető, azonnal szabadalmaztasd! .zold.
A fentebbiekben természetesen a mérhető, és nem a szemmel is látható dobozrezonanciákról volt szó. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Sziasztok

Egy vállalkozó-szellemet keresnék, aki szépen, jó minőségben készít dobozt. Építtetnék vele egy kétutas reflexdobozt.
spexcel tudom kilőve, Lex-et nem tudom, másvalaki még? Pagrus, mégvalaki?
Cortez sem csinál már... kezdek félni hogy nem lesz akit megbizhatnék egy ilyennel,
asztalosra meg nem bizom, ők maradjanak az asztalnál meg a széknél.
Egy asztalos ismerősömnél láttam egy dobozt, de ő összefúrta, csavarozta, úgy nem kell. Smile

Hátha valaki segítene...
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Én is hasonló szakembert keresek, aki a fogazásos technológiával+ragasztással készítene egy pár dobozt nekem, szépet és jót is.
Méret kb. 50l, ár max: 20EFt kárpitozva.
Üdv! SMA
Válaszol
Üdv Nektek! .zold.

Sajna nem találtam jobb helyet a hozzászólásomnak Sad

Szóval tudok ajánlani valakit aki szépen dolgozik és viszonylag jó áron, de majd máshol folytatom mer .ut.

De hogy ne csak offoljak: mér jobb/jó az ha az oldalfalra van csavarozva egy léc merevítésnek mint például ha merevítőgyűrű lenne a dobozba?
Válaszol
Szerintem a merevítőgyűrű a jobb.
Üdv, Péter
Válaszol
Mindig a legrövidebb oldalhosszúság szerinti merevítés a legerőseeb, mivel ez a legrövidebb. Ugyanebbe a kategóriába tartozik a merevítőgyűrű is.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Jójó ezt értem, de az még mindíg nem tiszta, miért jó ha csak simán fel van csavarva egy léc átlósan az oldalfalra. .forog.
Válaszol
Szerény véleményem szerint simán megvastagítja azon a ponton az oldal falat és ezáltal erősítí. és ha jól van lehelyezve (pl: átlósan) akkor pont úgy erősít ahogy kell és máshol meg nem szükséges.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Sőt, még az is segíthet, ha simán az oldal közepére ragasztunk egy darab lécet... Hogy miért?
Miért szállítják az üveglapokat a közepükön felragasztott súllyal? Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
topeti Írta:.....
Egy vállalkozó-szellemet keresnék, aki szépen, jó minőségben készít dobozt.
......
Pagrus, mégvalaki?
......
Nekünk csak egy technológiánk van amivel bútor minőségű hangfalat tudunk csinálni, és --amatőr módra-- lassan dogozunk, és csak ha kedvünk tartja Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Kedves HorsePower és Többiek!

OK, vettem az adást, de most semmire nincs időm, összejöttek a munkák halomba. Talán November táján lesz időm méretezni és akkor ismét jelentkezem ebben a témában.
Bútorminőség ( exportképes ) is jó, sőt.
Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!
Tudna nekem mondani valaki MDF és pozdorja nm-er árakat?
köszi!
üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Szevasztok!

Ezt a léces merevítét szeretném kicsit 1értelműbben leírni, remélem sikerül.

Mikor az ember veszi a levegőt, emelkedik a mellkasa (tehát tágul), kb. ugyanez történik a dobozban is, csak persze jóval kisebb mértékben.
Próbáljon meg vki az élénél fogva meghajlítani csak picit is bármelyik lapot. Ugye, h nem fog menni?
Viszont lapjával már igen...
Ha ezt srégen az oldalfalra felragasztjuk, akkor ez tartást ad az oldalfalnak, hisz elvileg nem lesz képes hajolni.

A magam részéről én a belső keret+léces merevítést tartom kielégítőnek.

Vava:
http://www.lapszabaszat.hu
Válaszol
Léva!
köszke a linket. Sokat segített.
Na mit találtam a padláson? 3 lap 4m*2,5m-es 19-es pozdorja lapot.
ősök aszonták felhasználhatom amire akarom. (és nem polc lessz belőle ezt garantálhatom Wink )
Válaszol
Ami engem foglalkoztat az még mindig a hsz-ek előlapba való süllyesztése, szereztem 1 felsőmarót .taps. , viszont fogalmam sincs, h hogyan kell vele szép kört vágni, mert pl a párhuzamos vágásokhoz van 1 (hm...) 'távtartója', de kört azt hogy lehet vele marni? .ful.

pls vki segítsen, mert közvetlen környezetemben egy asztalost sem ismerek
Válaszol
http://www.woodworkingtips.com/etips/2004/10/08/sn/
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
kösz pagrus, bár nem tudom, hogy szerkesztem ezt majd össze, de majd igyekszem .nap.
Válaszol
Menetes szárat olcsón kapsz akármelyik barkácsáruházban, pár alátét, anya, egy darab fa, levágsz egy szeget... szerintem nem lehet gond összerakni.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
igen. tanulmányoztam azóta és nem tűnik bonyolultnak, lehet nem pont ilyen elrendezésben lesz, arra leszek kíváncsi h a magasakat hogyan fogom bemarni, mert olyan kicsi a sugaruk .sokk. meg az lesz érdekes h már ki vannak vágva a nyílások .kopp.
de most ragad 1 láda majd utána filozom rajta és elmesélem élményeim
Válaszol
Ha már ki van vágva a lik az se baj. Levágsz valamilyen fa (pld. 2x2 fenyő) lécből egy akkora darabot, ami a lyukba illik, és faragasztóval beragasztod. Figyelj oda, hogy a fa középen legyen, és a két végén a lyuknak megfelelő lekerekítés legyen! A száradás után (1 nap) bejelölöd rajta a nyílás középpontját. Ezután kifúrod és ez lesz majd a felső maró központosító furata. A marás után dekopirral kivágod a beragasztott fát.
Íme az én átalakított felsőmaróm.
[Kép: p12000588xv.th.jpg]
[Kép: p12000590wf.th.jpg]
Válaszol
jah mostmár felsőmaró zsonglőr leszek .cool.

a gáz ott van h leállt a munka mert elméreteztem a a doboz 1ik lapját és nekem kellett levágni belőle körfűrésszel, naná hogy rosszul vágtam és ferde lett+rövidebb mint ami kellene, amikor odamértem leesett az állam .kopp. .kopp. .kopp.

mehetek egy új lapot vágatni a héten, pedig hétfőre a ragasztás kész lett volna

ez történik amikor a mérnöki tervezés silány kivitelezéssel párosul .hehe.
Válaszol
Ez is jót tesz a hangdoboznak!

http://img251.imageshack.us/my.php?image=dscn3160b1hm.jpg
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus Írta:Ez is jót tesz a hangdoboznak!

http://img251.imageshack.us/my.php?image=dscn3160b1hm.jpg
Ilyenem van, csak némi hiányossággal. Egyrészt 25x25cm-es illetve 30x30cm darabokban van, másrészt nem teljesen azonos a sűrűségük. Nem tudom, ez milyen mértékben változtatja a csillapítást. (Sala majd úgyis írja, hogy nem kell az) .monokli.
Válaszol
Sziasztok!

Erosion gondolkodom hogy mivel itt a sírköves a szomszédban ezért valami extrém anyagból (pl: márványból) csináltatni egy doboz (illetve egy párat).
Szerintetek ez nagyon halott 5let?
Az ezzel járó tömeget most kivételesen hanyagoljuk! Más ellenérveket illetve melete szóló érveket várok.

üdv: vava
Válaszol
Az nem árt, ha a doboz merev anyagból készül, de a párhuzamos oldalak között mindig létrejön egy félhullámhosszal jellemezhető rezonancia (rezonanciasorozat, mert a felharmonikusokon is kialakul). Ezt aztán csillapítani kell, mert bármilyen merev is a doboz, mégis kijön belőle. Egyes nézetek szerint a keletkezett hanghullám áthatol a membránon, szerintem maga a membrán is kisugározza.
A terminálon Fülig Jiminek van egy vasbeton doboza, watt-nak a betonnal kikent tégla-TL-je (ebbe 18 csomag vattát rakott, kicsit túl is csillapította ezzel), én is ragasztottam egy csempelapot a TL-em zárt végébe (nem is tudom kibányászni, hogy ellenőrizzem a hatását Sad ).
Szóval szerintem elég a fa, és még annál is csillapítani kell a rezonanciákat.
Válaszol
Sziasztok

Szeretnék építeni 15-16 literes dobozokat, de nagyon fa párti lennék.
Táblásított fenyől szeretném legyártani, csak nem tudom, hogy jó lessz-e.
Ragasztani szeretném a dobozt meg lakkozni.
Mit javasoltok használhatom, vagy mdf kellene furnérozva.
Előre is köszi.
Csá.
Válaszol
Kiss Zsolt Írta:Sziasztok Szeretnék építeni 15-16 literes dobozokat, de nagyon fa párti lennék. Táblásított fenyől szeretném legyártani, csak nem tudom, hogy jó lessz-e. Ragasztani szeretném a dobozt meg lakkozni. Mit javasoltok használhatom, vagy mdf kellene furnérozva.
kérdésben a felelet...

a dánok sem használnak fenyőt,pedig nekik közel van skandinávia....

ez a porrá őrült mdf az igazi...nem kell homokkal kínlódni....hi ! a kis brummogómat szalagparkettából ragasztottam...3x6 mm-er= 18 ez volt kéznél...és a hszórót is bele ragasztottam...körperemes volt...meg sem rezdül az előlap...
pia nyer
Válaszol
http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?t=46&start=102
Hangszóró 2000 Kft. :: Téma megtekintése - Mitől jó a hangdoboz... (MDF, HDF, rétegelt-lemez, stb...

http://www.faktiskt.se/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9792&postdays=0&postorder=asc&start=210

...ez egy őrült hapsi,de zseniális...

még a hibák kijavítását is bemutaja...kész diavetítés.
pia nyer
Válaszol
Nekem meg a kétoldalt furnérozott forgácslap a kedvencem .
/Lepukkadt szekrény . Big Grin /
Válaszol
Nekem a kedvencem ohgy gyűrükből rakja össze a hangfal testét! Erre már rég gondoltam de ehez rengeteg pontos mérés és leginkább pontos vágás kell. :S
Válaszol
Mócsing Írta:Nekem meg a kétoldalt furnérozott forgácslap a kedvencem .
/Lepukkadt szekrény . Big Grin /
Nálam lepukkadt íróasztal a hang forrása fejlesztési szinten Smile

Szalagparkettára én is gondoltam, a réteges szerkezet nagy előny.
Válaszol
Szerintem jobb mint a síma forgácslap .
Válaszol
Rendben legyen MDF, de tud valaki jó furnért?
Én is végignéztem a diát igy gondolm én is a gyártást.
Viszont szépet nehéz csinálni.
Válaszol
Ja amit elfelejtettem, hogy a táblásított fenyő ragasztva van csíkokdól.
A felsőmaró és a körfűrész élét is hamar kiveszi.
Válaszol
Milyen hatással van a hangra, ha a dobozt plexiből csinálom meg? vagy eleve döglött ötlet, és maradjak az MDF lapnál? Légyszi segítsetek!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég