A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mitől jó a hangdoboz... (MDF, HDF, rétegelt-lemez, stb...
Cellulóz, tistvírem, cellulóz. Folyékony állapotban kiöntöd, valami présformába és azt a pártíz kN-t előállítani már nem gond. Persze jó lenne valami melegítő eszköz is, hogy a formája tartós legyen. .forog. Egyébiránt kitartás, mert mindig kell újító ötlet! Tehát tessék még gondolkodni és előállni a (vég)eredménnyel. Szerk: ezzel nem leszólni akarlak. A papírgolyó megvan még? Mennyire kemény? Szerk2: jó az új aláírásod. :-D
Válaszol
Hőprés. Big Grin Mit gondolsz a membrángyártás hogy működik? Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Hőprés. Big Grin Mit gondolsz a membrángyártás hogy működik? Big Grin
Maga tisztára olyan mint az a Piszok Alfréd. Állandóan kavarja. Egyrészt amiről maga beszél az a PAPÍRmembrán gyártás. Bár a kevlárt is sütik, azt viszont a PAPÍRmembrán nem élné túl. :-D
Válaszol
Sziasztok!

Köszönöm a dícséretet az új aláírásra Big Grin

Igen megvanmég és komoly zúzódást okoztam vele öcsém hátán. Magyarul angyon kemény. egy ablak betőrése nem okozna nagy gondot. Bár a kicsi tömege miatt igazán erősen el sem lehet dobni de még így is kártékony.
Gondlkodtam hogy a vízben amiben feloldom valamilyen ragasztót oldok fel és az hátha. Ha nme tartjátok buta ötletnek akkor futhatok még pár kört.
Bár prés nélkül......
Lehet majd rendelek pár raklap téglát és egyszerűen nehezéként használom Big Grin

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Wagnerur Írta:Maga tisztára olyan mint az a Piszok Alfréd. Állandóan kavarja. Egyrészt amiről maga beszél az a PAPÍRmembrán gyártás. Bár a kevlárt is sütik, azt viszont a PAPÍRmembrán nem élné túl. :-D
És még én kavarom? Big Grin Ön akkor mit csinál?

Válaszol
Ha sikerül valami présformát csinálni jó kis acélból, akkor már csak valami hevítő szerkezet kell, ami természetesen némi hőfok ellenőrzést is tud. Utána jöhet úgy 5-40 tonna tégla . . . :-D Vagy valami ilyen tudású prés. A ragasztó természetesen jó ötlet, de arra figyelj, hogy lassan kössön, bírja a magasabb hőmérsékletet(oldószer!?), ne rombolja a papírt és valamennyire rugalmas is legyen. És még egy szempont fontos lehet: jól keverhető legyen a folyékony cellulózzal. Asszem nagyjából felsoroltam mire kell figyelni. Bár még soha nem készítettem semmit papírból, így csak egy fémipari melós víziója amit leírtam. ;-)
Válaszol
shalafi66 Írta:
Wagnerur Írta:Maga tisztára olyan mint az a Piszok Alfréd. Állandóan kavarja. Egyrészt amiről maga beszél az a PAPÍRmembrán gyártás. Bár a kevlárt is sütik, azt viszont a PAPÍRmembrán nem élné túl. :-D
És még én kavarom? Big Grin Ön akkor mit csinál?
Terelgetem a népet jó irányba. :-) 8) Egyébként is jót írtam, csak konkrét félreérthetőség mijjjatt írtam aztat. :-D
Válaszol
vava Írta:Sziasztok!

Nemrégen kisérleteztem egy kicsit de sikertelenül.
Csak a tapasztalatot írom le hogy más tanuljon az én káromból.
Fogtam egy A/4-es lapot és apró pici darabokra tépdestem vízbe áztattam összegyurtam golyóvá és megszárítottam. Az eredmény egy hihettelenül kemény és könnyű golyó lett. Ezen felbuzdulva gondoltam ebből nagy lapokat is lehet gyártani és akkor lehet kisméretű hangfalakat papír "lapokból" csinálni. Hát nem jött össze.
Nem lett elég merev. Lehetne csinálni de ahhoz nagy erejű prés kéne. Próbáltam hogy Lap formába tettem ezt az áztatott és össze aprított papírt rá 4mm-es betonvas hálót majd rá megint papírt. De préselés nélkül így sem ér semmit.

Tudom hogy ez a hülye 5let is csak nekem juthat eszembe de gondoltam hátha.

A cél olcsó könnyű viszonylag merev doboz alkotása volt.
Hát felsültem.

---------------...talány írtam is már... sipos gyula hangfalakról írta, hogy készült ujságpapírból anno decibel hangfal...mégpedig kerek...
szabad föld a magyar nemzet ?
tapétaragasztóval és türelemmel...mert a sietésnek papircsuszamlás az ára...
lassan szárad !
pia nyer
Válaszol
Wagnerur Írta:... így csak egy fémipari melós víziója amit leírtam. ;-)
Ezek a víziók fájnak is?

Válaszol
Én is tapéta ragasztóra gondoltam. Nagyfater úgyis most tapétázott és maradt 2 vödör higítatlan ragasztó. .forog.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
pionyer Írta:...talány írtam is már... sipos gyula hangfalakról írta, hogy készült ujságpapírból anno decibel hangfal...mégpedig kerek...
szabad föld a magyar nemzet ?
tapétaragasztóval és türelemmel...mert a sietésnek papircsuszamlás az ára...
lassan szárad !
Érdekes ez. Most felkeltette az érdeklődésem. Kipróbálod Vava? Egy földgömb ideális lehet ilyen alapnak. Csak az a kérdés, hogy utána mit tesz az ember a bent maradó műanyaggal? .sokk. Lala, nekem minden vízió fáj. Ha ilyen hosszan írom le, akkor duplán. :-D
Válaszol
Wagnerur!

A megoldás kérdésedre nagyon egyszerű! Két félből csinálom a papír gömböt és akkor simán le lehet venni a formáról és csak össze kell ragasztani. Amúgy arra gondoltam hogy furnérből építek egy doboz formát és arra ragaszgatom a papírokat. A gömböt (egyenlőre) hagyom mert a hangszóró rögzítése nem a leg ideálisabb hiába nagyon jó akusztikailag. És én szeretek lépésről lépésre haladni.

Válaszol
Luftballonból kellene kiindulni, akkor ez nem lehet gond...
Válaszol
de annak nem teljesen kerek a formálya és mire megszárad a ragasztó addigra összéb megy Sad De a gonolat jó!
Válaszol
Lenne egy ötletem erre, bár a földgömb egy adott térfogat, így nincs sok választás hangszóró ügyben. Cikkejekre kellene vágni és úgy lufit bele. Kicsit körülményes, tudom. És persze ott a vágási veszteség . . .
Válaszol
vava Írta:de annak nem teljesen kerek a formálya és mire megszárad a ragasztó addigra összéb megy Sad De a gonolat jó!
------------------

...elnézést,hogy a csapos közbeszól....
de pusztán praktikus okokból...a nautilus U-alaku megoldását javallanám...egyenes előlappal...

surranóhifi módra mdf-ből...szalagparkettából...
a lépészajt csőkkenti ...hihi...híg fidelity
pia nyer
Válaszol
A Beag gömbjét, a HOX-55-öt alumínium lemezből, mélyhúzással csinálták. Egy fémnyomó kisiparost kell keresni, azok meg tudják csinálni.
Válaszol
Sziasztok!
A gömbsugárzót gipszből kell csinálni. Előbb egy megfelelő méretű sablont kel csinálni, (félgömb)ezt folpackal (amibe a szendvicset csomagolják)bekel tekerni hogy elváljon a sablontól! Először a kissebbet kell megcsinálni majd tovább építve a sablont a nagyobbat. A két felet összeragasztani. Modell gipszet kell venni. Szépen festhető, a sötétzöld minden környezetben jól mutat.
halgató
Válaszol
Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ki honnan szerzi be a fa anyagot. Legfőképpen a furnér érdekelne.
Valamint szerintetek ez milyen fajta furnér lehet?
http://img295.imageshack.us/my.php?image=135biface2cg4.jpg

Vagy ez:
http://img248.imageshack.us/my.php?image=supravoxarcanelr8.jpg

Üdv: vava
Válaszol
http://www.fa-bau.hu/?termekcsoport=Furn%E9r
Válaszol
Üdv!
Mint új ember a fórumon, bár régi motoros, én is tegyek valamit a fórumhoz, ezért elöljáróban szólnék a saját hangdobozomról:
A Klinger-könyv 239.oldalán található Peerless-hangdobozt építettem meg egy profi asztalos segítségével. Az anyaga 20mm-es ragasztott, gőzölt bükk. Ettől keményebb és merevebb faanyagot eddig nem használtam építéshez. A 60l-es része és egyáltalán az egész olyan merev, hogy szinte már-már a téglával vetekszik. Ellenben lakkozva egyszerűen gyönyörű, igazi bútordarab és ami a legfontosabb, akusztikailag nagyon patent. Meghajtva a dobozt semmilyen rezonanciát nem érezni a doboz egyetlen pontján sem és a súlya miatt, nagyon stabilan áll a lábán.
Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!
Válaszol
Hello!

Üdv neked. Nagyon kíváncsi lennék néhány képre erről a szép dobozról. És persze gratula az építéshez .5.

Ha már itt járok, épp az elöbb találtam néhány nagyon érdekes dobozt, már ami a felépítést illeti:

[Kép: midcav1.jpg]
[Kép: midcav2.jpg]

Itt aztán tuti nem keletkezik állóhullám Smile
Kíváncsi volnék hogyan számolnak egy ilyen felépítéssel pontos térfogatot...
Lehet beleöntenek egy zsák homokot, aztán ha kell, reszelnek még Smile

Viszont van itt még1 érdekes dolog, ami nekem nagyon tetszik:

[Kép: header.png]
[Kép: 4.png]

Sok helyen láttam hasonlót. A dizájn mellett természetesen egyéb előnye is van, pl a hsz-k mágneseit egy vonalba lehet illeszteni, ami fázis szempontjából előnyös.
Egy dolog jár csak a fejemben:
Szinte mindenki javasolja a magas dómok előlapba sűlyesztését és természetesen az előlap lekerekítést. Mi van ilyenkor, ha egy ilyen kis tölcsérszerű cső végére kerülnek? Nem tudom pl a Baffle diffrakciók mennyire jönnek ki, bár úgy tudom csak 800Hz és kb 5kHz között érvényesül, ezek pedig felette dolgoznak. Kinek mi a véleménye erről?

Pl itt is van egy példa:
[Kép: g_tower_00.jpg]
Ha jól látom itt Fostrex kürt-magasok vannak.
Válaszol
Hali!
Majd készítek róla néhány külső képet, mert a belső képek miatt szétszedni nagy dőreség lenne.
Válaszol
hmm ha már papír,
lehet ostobaságot beszélek de én biztosan...
nagyon biztosan egy turmix gépet használnék, az apróra összevágja neked a papírt.
aztán víz bázisú tapétaragasztót neki.
Válaszol
Hali!
Az ígért képek:
A 3. képen a center is látható, mint komplett Hi-Fi szekrény, a 4. képen pedig az egyik háttársugázó, aminek anyaga azonos a frontokéval

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Nagyon szép lett, gratula az építéshez. Csak nem 3 utas? Smile
Válaszol
Hali!
Köszönöm az elismerést.
A látható frontrész 3-utas. Egy általam teljesen átalakított TVM CN033128 hangváltó van benne. Az alsó rész pedig egy kapcsolóval választható, hogy aktívszűrős erősítőre rakom, vagy csupán a beépített passzívszűrőt használom. Jelenleg a baloldali front lábánál látható erősítő hajtja a két 12"-os mélyet, aktívszűrős beállításban.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég