A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HA13 és HG25 kétutas MMT doboz
Sziasztok,

Egy régóta csiszolgatott hangsugárzót szeretnék megosztani veletek. A doboz 17 literes minden oldala 10 fokban döntött, oldalfalak: 19mm-s MDF, előlap 30mm MDF.
Oldallapok és alja-teteje összekötve egy merevítővel.
A hangszórók 2 db HA13, párhuzamosra kötve valamint egy HG25, amiről lekerült a műanyag előlap és egy egyedi 2mm vastag alulemez lett az előlapja.
A két HA13 a doboz alján van, egymás mellett, a HG25 a doboz tetején. A HA13-ak belülről vannak az előlapra felszerelve, de be vannak marva úgy, hogy az előlap 10mm-re le van vékonyítva a hangszórókeret méretében.
Természetesen reflexdoboz: a cső az előlapon kb. 45mm átmérőjű és 16 cm hosszú.
A hangváltó, na az bonyolult lett, részletezve:

mélyközép: A két HA13-at először is párhuzamosítom, utána velük párhuzamos 17Ohm, majd egy parallel RLC (1,7mH, 4 Ohm, 2*4,7uF) (ez a 1300Hz körüli rezonancia szűrésére) és egy másodrendű váltó: 0,8mH (0,5..0,6Ohm) és 30uF. Ezek együttesen kompenzálják a baffle step-et.

magas: ugyanolyan fázisban, mint a mélyközép! harmadrendű váltó: 1,4uF, 0,35mH (0,3Ohm), 13,3uF valamint egy conjugate link: 10Ohm, 2uF. A magasnál a HG25 brutális rezonanciáját eléggé elnyeli a váltó, leviszi vagy 20dB-vel

A szimulációra Basta!-t használtam, mérni még nem mértem. Elvileg ez a váltó a magashangszórón annyit késleltet a váltási frekvenia közelében, amivel kompenzálom a mélyhangszórók süllyesztését, azaz az akusztikai centerek közötti térbeli eltolódást.

Alkatrészek: H2000 kondik, ellenállások és tekercsek!

Kiváncsian várom a hozzászólásokat, kérdéseket
Hamarosan fotózok is!

Üdv: Zsenya
Válaszol
Bocs. elmaradtam

A váltó módosítás alatt, ha elkészültem, publish...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég