A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Csak kisérleti jelleggel... :-?
" Ni "
És millen a hangja ?
Válaszol
Kedves mindenki!
Valaki segitsen már légyszi !!! Egy tolómérővel rendelkező egyén mérje már meg pontosan, hogy mekkora likat kell
kivágni a magasnak, és hogy milyen mélységű "tömítés" kell bele. Szépen kiesztergáltatom, csak legyen pontos méret!

Kösz előre is. (ui. normál vonalzóval nem ér mérni, azt meg pláne nem hiszem el hogy egyikőtöknek sincs tolómérője.)
Üdv, Péter
Válaszol
Nekem van. Csak még magasam nincs. Big Grin
Válaszol
topeti Írta:Kedves mindenki!
Valaki segitsen már légyszi !!! Egy tolómérővel rendelkező egyén mérje már meg pontosan, hogy mekkora likat kell
kivágni a magasnak, és hogy milyen mélységű "tömítés" kell bele. Szépen kiesztergáltatom, csak legyen pontos méret!

Kösz előre is. (ui. normál vonalzóval nem ér mérni, azt meg pláne nem hiszem el hogy egyikőtöknek sincs tolómérője.)
Azé nem fogok lemászni a garázsba,hogy tolómérőzzek,elég legyen a vonalzó .torz. .Szóval a luk indul átmérő 30mm-ről és 34mm-ben végződik.Külső méret egyéni szoc,nálam 103mm-re sikeredett.A három előlapot a mágneskörre felfogató csavar furatköre 35mm sugarú.A négy db felfogató luk meg megint egyéni szoc.,nálam 47mm-es furatkörön...
Tömítessel meg ne foglalkozz(on a zapós),elég egy kis terosztát vékonyan.

ui.:fülelni?majd később Smile Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Ez fura, subvoice 34-ről induló, és 39-re végződőről írt. Majd megmérem, csak szét kell szednem a sógorom hangfalát...
Sziasztok
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Ez fura, subvoice 34-ről induló, és 39-re végződőről írt. Majd megmérem, csak szét kell szednem a sógorom hangfalát...
Sziasztok
Ez van :? ,ezt mértem a linken láthatón. Wink Vagy elhiszed,vagy nem. .oh. Wink SmileEgyébként nem értem hezitálásod,úgy tom eddig csak én fabrikáltam neki előlapt,ennek adtam meg a méreteit. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
SMA is irt egy méretet, nekem az "cseng a fülemben".
Asszem a tied 104, az SMA-é 110mm külsö átmérőjű.
Majd csináltatok ilyet is olyat is.
OFF
Fekete sprével szépen le lehet festeni a bonamidot?
Üdv, Péter
Válaszol
Ha olyan előlapot csinálsz, ami beér a pilléig, akkor a 30 mm-es luk kevés lesz, mert hozzáér a membrán széléhez. Ez szerintem dokinál is így lenne. Wink
Válaszol
subvoice Írta:Ha olyan előlapot csinálsz, ami beér a pilléig, akkor a 30 mm-es luk kevés lesz, mert hozzáér a membrán széléhez. Ez szerintem dokinál is így lenne. Wink
Igen,de ha tartjuk magunkat az eccerűség elvéhez,akkor nem fog. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Látod szubvojsz, ezt nem szeretném. Membránhoz ne érjen hozzá.
34 lesz inkább, köszi az infót. Majd jól lemérem Smile
Ki kér próbadarabot az előlapból? Doki, subvoice, Shala, SMA-nak küldök 1-1 előlapot. INGYÉR !
Ha tetszik, jó hangú, csináltatok többet. Privátba lehet jelentkezni ( mottó: jaj, szegény apósom Big Grin )
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Látod szubvojsz, ezt nem szeretném. Membránhoz ne érjen hozzá.
Ki kér próbadarabot az előlapból? Doki, subvoice, Shala, SMA-nak küldök 1-1 előlapot. INGYÉR !
Ha tetszik, jó hangú, csináltatok többet. Privátba lehet jelentkezni ( mottó: jaj, szegény apósom Big Grin )
Na szóval így nem ér bele a 30-34 ig táguló előlapba a pille Wink
Megköszönöm,ha küldesz nekem is,de lécci az általam előbb megadott méretekkel ha nem gond.Nem akarok ordenáré nagy likat Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Ezért mondtam, hogy a részletekért irjatok privátot! Neked tudom, hogy 104-es kell, 94-es lukakkal... Smile
Szóval itt 30 mm-ről 34 mm-re nő a tölcsér? Értöm.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Látod szubvojsz, ezt nem szeretném. Membránhoz ne érjen hozzá.

Köszönöm, aranyos vagy, de nekem apósom levágja lemezből, az nekem tökéletes lesz, nem kell majd süllyeszteni.
Válaszol
Pedig szivesen megcsinálom... Apropó milyen anyagból lenne a legjobb elkészíteni a fedelet, bonamidból vagy álumínyiumból?

OFF
Hogy nekünk milyen jófej apósaink vannak Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Nemtom, az enyém rozsdamentes acélból lesz. Wink Tulajdonképpen szvsz mindegy. Én a dóm mögötti üreget úgyis lezárom, az előlap egyetlen szerepe az, hogy ne essen ki a dóm a dobozból.
Válaszol
Meg hogy olyan anyagból legyen, ami nem mágnesezhető.
Üdv, Péter
Válaszol
Az acél ilyen szempontból tényleg nem jó ötlet. Mikor azt írtad lemezből, nem is gondoltam rá...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Árnyékolt hangszórónál sem mindegy?
Válaszol
subvoice, nem mert úgy tudom, hogy a mágneses térerősségbe beleszól...

Ugye hogy milyen kis figyelmes vagyok .oh. 8) Tongue .haha.
Üdv, Péter
Válaszol
.ordog. ien Tongue
Szóval az acéllaptól, ha közel van, vagy érintkezik a fedőlappal, folyamatosan gyengül a mágneskör, és közben erősebb lesz a szórt mágneses mező. Smile
Az árnyékolt hszeknél is hasonló okokból pl. meghatározott a kompenzáló mágnes nagysága, mert hiába jó a mágnesek koercitív ereje, azért hosszútávon minden apróságnak következménye van. Wink

Válaszol
Azért csak nem árt többet, mint egy mélyközép hangszórónál a lemezkosár? A fedlappal csak a három csavar fog érintkezni.
Válaszol
Reméljük. Smile Függ a lap anyagától vastagságától a mágneskörrel érintkező felület nagyságától, ilyesmi, majd meglátod.

Egyébként javulást kivánok. Wink A lapodon vmi betegségről ovastam.

Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Köszönöm, nem kérek előlapot, megreparáltam a hangszórókat és lényegesen jobbak lettek. Smile

Tömítés a magas-membránhoz: belső lyuk 34mm, külső átmérő pedig 39mm. Anyaga 0,5mm-es prespán-papír, ami a gyárilag szereltekben is van.
A kivezető-szálaknál érdemes kis ragasztó-cseppel tömíteni, a körgyűrű pereménél.
Az Én magasaim átmérője, a teljes előlap 118mm. Kivágás a beépítéshez 95mm.

Gyakorlatoztam a hangváltón és sikerrel.
A méllyel párhuzamosan 10uF van, a magassal sorosan pedig 4uF, az osztó soros ellenállásával párhuzamosan pedig 1uF került beépítésre. A filcezés és a hangváltó módosítása sokat javított a hangzáson.
Kezd már "jól beszélni" a hangsugárzó. Smile
Holnap járni tanul.
Üdv! SMA
Válaszol
topeti Írta:Pedig szivesen megcsinálom... Apropó milyen anyagból lenne a legjobb elkészíteni a fedelet, bonamidból vagy álumínyiumból?

OFF
Hogy nekünk milyen jófej apósaink vannak Big Grin
Szerintem is mindegy,esetleg annyi csak,hogy a műjanyagot jobb fösteni,mint a zalemániumt.
Üdv Doki!
Válaszol
A végén még SMA megtér. Big Grin

doki!

Ha akril spray-vel többször vékonyan lefújod, akkor az alu is jó és nagyon szép bevonatot ad.
Válaszol
SMA Írta:Kezd már "jól beszélni" a hangsugárzó. Smile Holnap járni tanul.
Csak nehogy kiessen a nyitott ablakon Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Lex Írta:A végén még SMA megtér
Mire is gondolsz?
Üdv, Péter
Válaszol
A saválló lemez mágnesezhető egyáltalán ?
Válaszol
Bármi, amiben vas van.
Válaszol
Lex Írta:Bármi, amiben vas van.
A rozsdamentest nem fogja a mágnes, ugyhogy valószínű nem is mágnesezhető, széntartalomtól függ, rozsdamentesnek csekély a széntartalma, ha meg nem, akkor nem rozsdamentes és akkor fogja a mágnes.
Rozsdamentes fémmel csak egy gáz van hogy drága.
Válaszol
Tényleg. Rég jártam anyagismeretre. .oh. Relatív permeabilitás és társai. Smile
Válaszol
shalafi66 Írta:Egyébként javulást kivánok. Wink A lapodon vmi betegségről ovastam.

Köszi, már feljavultam. Napokon belül kezem közé kaparintom a lemez, majd akkor kiderül, mennyire fogja a mágnes. De a rozsdamentes szerintem sem mágnesezhető, legalábbis az evőeszközeinkre nem ragad és nem álaméneumból van Wink (meg sajnos nem is aranyból, de még csak ezüstből sem).
Válaszol
Kedves Lex és Többiek!

Hová térek meg?

Miután becsavaroztam a helyére az előlapot, kiderült a méréseknél, hogy rövidíteni kell a reflex-lap hosszát, kiszed, levág, visszaszerel, mér, rendben.
Impedancia menet jó. Frekvencia-átvitel érdekes, szinusz jellel szebb, mint zajjal, a zajnál beszakadás van 180Hz-táján és kiemel 3-4kHz-en. A magas "szelidítve" lett és nem sivít, mehetne legalább 15kHz-ig, akkor egész jó lenne.
Így az átviteli egyenetlenség kb. 12dB, 50-15000Hz-ig, 1m távolságban, 60-10000Hz-ig 6-7dB az ingadozás, egész jó, ennyiért pláne.
Táncolni tanul, meg énekelni, kicsit nehezen megy, de majd belerázódik a membránja.
Üdv! SMA
Válaszol
Visszatérve az előlap témára, apósomra rákérdeztem, kemény áláméneumból vágta ki, úgyhogy a mágneskörre gyakorolt hatásokkal hál' Istennek (meg apósomnak) nem kell foglalkozni. Le is festette matt feketére. 8)
Válaszol
Kedves subvoice és Többiek!

Milyen lett a hangja?
Javult?
Filcet próbáltad a pólusmagon?
Kidobtad?
Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég