A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Csak kisérleti jelleggel... :-?
Egyelőre még nem volt időm foglalkozni vele, csak az előlap pihen levágva. Még ki kell fúrni a lyukakat, de nekem nincs állványos fúróm, majd a 7végén jutok hozzá. Természetesen a próba után beszámolok. Van egy egyszerű méricském is (nem annyira fejlett, mint Gilszkié, de azért nekem elmegy Wink), amit próbálok a napokban nagyjából bekalibrálni, úgyhogy még sacc/kb. mérések is lesznek.
Válaszol
Nos Wágner úr és én egy új vasmagot próbálunk a hg2,5-hez készíteni. Remélem, jó lesz. A filc sajnos csökkenti a membrán mögötti zárt üreg térfogatát, ez nem mindig jó.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nos Wágner úr és én egy új vasmagot próbálunk a hg2,5-hez készíteni. Remélem, jó lesz. A filc sajnos csökkenti a membrán mögötti zárt üreg térfogatát, ez nem mindig jó.
A vasmag kész. Szombaton szerelheted! Wink
Válaszol
Ügyes vagy Vágner Smile Képet tudsz róla feltenni?
Üdv, Péter
Válaszol
Nem tudok, mert nincs digitgépem és ezt már írtam, teeeeeeeeeeeee! Smile
Válaszol
És képet?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Majd nekem lesz képem hozzá, ha már ennyire népszerű lett ez a a téma. Wink

Válaszol
Doki viszont nagyon halgat a kifúrt pólusvassal kapcsolatban , és ez helytelen .
Válaszol
A HG1,9-nél nem tudom, h. van-e értelme fúrkálni a vasmagot (amúgyis elég nehéz művelet lehet összrakott mágneeskörnél), és én nem csökkenteném még ezzel is a légrésindukciót, Smile de majd beszámol Doki.

Válaszol
doki nem fúrt 1,9-et,ezért nem tudhassa millen úgy. :o
Üdv Doki!
Válaszol
Nem? Big Grin Másikat se'? A kettőfeleset esetleg? Big Grin

Válaszol
Kedves Mindenki!

Mi a helyzet a HG2,5 előlap-cseréjével?
Kipróbáltátok?
Ráférne a HG2,5-re egy kis tuning, felújítás, mert már van vagy 25-éves az a konstrukció, ha nem több. Ezért szól úgy, ahogyan szól.

Csináltam egy trükköt, próbaképpen a dóm-hátoldalára tapasztottam filcet és megtáltosodott. Új mérést végeztem rajta és a 20kHz-es jelszint "feljebb" jött, ami nem rossz dolog. Csökkent a 2-5kHz-es tartomány nyomása, agresszivitása, javult az átvitel egyenletessége. 20kHz-en -6dB, a 6-10kHz-hez képest.
Egyébként az adatlapon szereplő átviteli görbe túl szép, a valóságban sokkal nyugtalanabb az átvitele mindegyik hangszórónak, nagyobbak a kiemelések és mélyebbek a beszakadások, persze log-skálán nézve, ahogy régen a HFM-ben volt.
Üdv! SMA
Válaszol
Azért a konstrukciónak csak az alapjai ennyi idősek, több kisebb-nagyobb változtatás volt időközben, amit lehetett, már javítva lett, a legzavaróbb hibáit már nem is hallod ennek a 25 éves "kriptaszökevény" hangszórónak. Big Grin .

Válaszol
Befilcezted hátul a vasat , és attól megtáltosodott ? Jól értettem ?
Válaszol
No, én Wagner úrnál láttam egy kis vasfabrikot. Majd Shala leméri és kiderül, jó-e a farigcsálás.
Válaszol
Háát, mikor kiterveltem, úgy gondoltam, h. jó lesz, remélem azt kapom, amit vártam. Smile

Válaszol
Exvidejotonmagasakat nem fúrkáltam még idáig.(de még megeshet Smile ) Shala,Ti csak nem fúrkáltatok,hány ujjatok veszett?
Előlap köszöni jól van,de bővebb infót csak akkor tudnék hablatyóni,ha már kész lenne a h2000 szupper ládíkóm,addig kuss a részemről.Viszont az előlaptuningról azért van beszámolandóm,mert volt vala egy monacor dt90,ami átatakult dt90-é(d=doki,t=tuning .haha. ),és ez,mint olyan viszonylag jól muzsikál(igaz az érzékenysége elment valamelyest,de ez inkább jól jött,mint sem).Majdan csinálok fotókat,má ha érdekel valakit.
Üdv Doki!
Válaszol
Olyan faragta a vasmagot, aki ért hozzá. Wink Sztem megvannak még az ujjai. Tongue Ha hozzámkerül, akkor összreagasztok egy mágneskört vele.

Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

A membrán mögötti pólusmagra ragasztottam 1,5cm átmérőjű filc korongot.
Ez már segített elviselni a magas hangját.
A másik trükk, hogy a membránra hátulról filcet tapasztottam rá, ideiglenesen és ez is javított még a magason. Romlott valamit a hatásfoka, de feljebb simább az átvitele és ez javulás.
A legjobb az lenne, ha eleve jól készítenék el a gyárban, akkor nem kéne ujjgyakorlatokat végezni a hangszórón.
Üdv! SMA
Válaszol
No most, a gyárban így készítik el jól jelenleg. Hogy nincs rajta filc, az nem gyártási hiba. Ez a filcezés nekem különben sem szimpatikus valamiért.

Válaszol
És a membránra tapasztott filctől nem romlott az átvitele ?
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Érdekes, hogy mérve jobb lett és fülre is kevésbé éles, agresszív a hangja.
A filc elnyel a 2-5kHz-es tartományban, de itt amúgy is erős a dóm, viszont a 10kHz feletti tartomány nem csökken és ez már nyereségnek fogható fel.
Változott a hangzás, semlegesebb, nyugodtabb lett, persze lehet, hogy ez másoknak nem tetszik. Érdemes azért kipróbálni.
Üdv! SMA
Válaszol
Nekem inkább azért nem teszik, mert előreláthatólag közben romlanak a T-S paraméterek.

Válaszol
Kész a vasmag, ittvan nálam, olyan, amilyennek szerettem volna. Wink
http://hangszoro.net/k/1/vm1.jpg
http://hangszoro.net/k/1/vm2.jpg
http://hangszoro.net/k/1/vm3.jpg

Válaszol
shalafi66 Írta:Kész a vasmag, ittvan nálam, olyan, amilyennek szerettem volna. Wink
http://hangszoro.net/k/1/vm1.jpg
http://hangszoro.net/k/1/vm2.jpg
http://hangszoro.net/k/1/vm3.jpg
Folytasd! Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Majd folytatom, de nincs most kedvem már a ragasztót bekeverni a mágneskörhöz. Smile

Válaszol
Már szárad a mágneskör...

Válaszol
Egy kicsit megaplikáltam a magasamat. (2. sor) Sajnos nem nagyon látszik, de a tölcsér kifelé ívesedik. Ki van tágítva. A pólusvasra tettem egy kicsi filckorongot.
Válaszol
SMA Írta:A membrán mögötti pólusmagra ragasztottam 1,5cm átmérőjű filc korongot.
Ez már segített elviselni a magas hangját.
A másik trükk, hogy a membránra hátulról filcet tapasztottam rá, ideiglenesen és ez is javított még a magason.
SMA!
A te magasad mágnesesen árnyékolt?
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Igen, mindegyik hangszóróm kompenzált, árnyékolt kivitelű.
A membrán mögötti filc, a magasban, nem tett jót a hangnak, bár egyenletesebb lett az átvitele, de romlott a hangja. Innen kivettem a filcet, a mágnesen hagytam.
Mivel a hangszóróim árnyékoltak nem igaz rájuk az adatlap, vagy csak részben.
A mért frekvencia-átvitel biztosan nem stimmel az adatlapéval, még mindig van mit hangolnom, mert kiemel a mély, kb. 1-4kHz között, ( mint a régi adatlapon!) holott a váltó itt már jócskán vág.
Nekem nem sikerült ezekből többet kihoznom, bevallom. Sad
Üdv! SMA
Válaszol
impregnáltasd be a porvédő mindkét oldalát Big Grin ettől csökken az 1-4 kHz közti csúcs.
Csak aztán nehogy kikapjak Shalafitól, hogy ilyet mondtam...
Üdv, Péter
Válaszol
De ki fogsz kapni Peti, mert a PP más eset. Azt nem lehet a papírmebmránnál használt anyaggal kezelni. Smile Egyébként van bevonata eredetileg is, ettől jobbat nem tudnak gyártani.

Válaszol
Jajj igazad van mert a PP-t nem lehet úgy ragasztani mint a papírt.... látod ezt el is felejtettem. .oh.
Tehát a PP-s porvédője is kívül-belül impregnált? De kár hogy ezzel nem lehet trükközni már...
Üdv, Péter
Válaszol
Magyarázzátok már el nekem, tudatlannak, hogy most akkor mi miből van, mert az adatlapon ez egy impregnált selyem dóm membrános magas. Hol a selyem, a PP és miből van az impregnálás? .oh.
Válaszol
SMA belekeverte a dologba a 634-es PP membrános hasz. Wink Ott a PP.
A dóm az háát nem a klasszikus selyem, inkább textilnek kéne nevezni, angolul tudom a meghatározást: fabric. Wink Big Grin És impregnált persze. Nna megvan minden. Tongue

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég