A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Csak kisérleti jelleggel... :-?
Ja, értem az a 634-es. Akkor OK. Már azt hittem, lemaradtam valamiről. Wink Mert akárhogy néztem, a dómom csak szövött jellegű. Oszt csak nem PP műszálból szövik. Big Grin
erről jutott eszembe, hogy mivel a PP porvédő többsége fémes bevonatot kapott, lehetne mindkét oldalát aluréteggel bevonni, és kész a beépített MKP kondi. .haha. A világ első váltóval egybeépített hsz-e. Tongue
Válaszol
Neem, a PP membrán és pv. fekete és szintén PP-vel van impregnálva. A fényes pv. az PE nagy különbség. Smile Régen még a videoton idejében mindkét oldala le volt festve a fényes PE fóliának, most csak kívülről festik. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nem baj, az is jó kondinak. .haha.
Válaszol
Nagy itt a csönd .
Senki sem modulál ?
Válaszol
Kedves Lex és Többiek!

Mennyit változott a hangja attól a kis filctől, a magasnak?
Én nagyobb korongot ragasztottam oda, kb. 3mmx15-16mm.
Hallható a hatása.
Üdv! SMA
Válaszol
Még nem próbáltam ki, mert azegyutast csinálom. De már az egyik kétutasom hátulja megvan. Azért raktam bele, mert erről eddig jót írtatok.
Válaszol
SMA.
Ha jól emléxem Te kivágtad a difúzort ?
Válaszol
Itt csak én nem vagyok kibékülve a filccel. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Itt csak én nem vagyok kibékülve a filccel. Smile
Háát,én sem ragasztanám a filct a membránra. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Nem a membránra, hanem a pólusvasra. Link
Válaszol
Nno igen, tudom én, de a vasmagra sem szívesen tennék ilyet. Smile

Válaszol
Miért?
Eddig, aki próbálta, azt mondta, jobb lett a hangja. Amúgy ez nem egy nagy és visszafordíthatatlan műtét.
Válaszol
Nem sokan próbálták, te vagy a második. Wink Azért nem, mert ez is elvesz a dóm mögötti zárt térfogatból, és ott csillapít, ahol nem kéne sztem, 5-6kHz fölött. Smile

Válaszol
És nem érne meg egy mérést?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Már én is kipróbáltam, igaz nem H2000-res hszóróval, hanem TVM-mel.
Számomra tompa lett a hang és elhajitottam a filcet. De ez lehet, hogy csak a volt hszórómra érvényes Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Nem gondolom, h. jobb lesz ettől. Más utat keresek. Smile Tehát nem is mérek filccel. Smile

Válaszol
Ha jól emlékszem, az volt a baj, hogy éles hangja van. Ennek pedig pont a tompítás tesz jót. Na mindegy. Mint írtam, vissza lehet csinálni. Ha majd Shalafi vagy más, aki tud mérni, megméri, akkor kiderül. Vagy beborul. Smile
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Nem vágtam ki a diffuzort, nem mertem és már nem is fogom.
Kell valami, ami lefogja a hangszórót egy kicsit, mert elég hangosan kukorékol, úgy 2-5kHz között.
A filc-korong a pólusmagon pedig csökkenti a keménységét a hangjának, biztos nem optimális megoldás, kinek hogy tetszik, vagy nem tetszik. A filc korong torzításcsökkentő hatású, ami elkel jelen esetben.
Jobb lenne megfúrni a pólusmagot és a mély lyukba tenni vatta-bélelést, mint néhány gyártmányban így van és azoknak egyenletesebb az átvitelük, más hibákkal terhesen, persze.
Ez a HG2,5 jobb, mint a SAL DTF12, de sokat kellene még javítani rajta.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Nem vágtam ki a diffuzort, nem mertem és már nem is fogom.
...
Jobb lenne megfúrni a pólusmagot és a mély lyukba tenni vatta-bélelést, mint néhány gyártmányban így van és azoknak egyenletesebb az átvitelük, más hibákkal terhesen, persze.
Ez a HG2,5 jobb, mint a SAL DTF12, de sokat kellene még javítani rajta.
Márpedig amit én itt leszűrtem a H2000 nem fogja fúrkálni eztán a magasak pólusvasát, mágnesét.
Úgy látom, hogy nem a változtatások hívei. Ez van ezt kell szeretni. Jól gondolom Shala? Bárcsak tévednék .forog. .oh.
Üdv, Péter
Válaszol
A diffúzor sztem inkább az irányítottságát csökkenti valamennyire. H. mi lesz a vasmaggal, azt nem tudom egyelőre, majd ha végére értem a méréseknek, kisérleteknek. Minden változást jól meg kell gondolni, nehogy valami még rosszabb legyen, mint volt.

Válaszol
shalafi66 Írta:... nehogy valami még rosszabb legyen, mint volt.

Azért ennyire nem rossz a helyzet .torz.
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Nem egyszerű egy kísérlet, amivel valamit kipróbálunk, hogy javít-e a meglévő hangszórón. Lehet, hogy azon az egy darabon mérhető és hallható lesz javulás, de sorozatban ez nem garantálható.
Erre utaltam régen, mikor azt írtam, hogy a precizitást kell növelni, fokozni.
Ha 1%-on belülre lehetne a gyártási szórást csökkenteni, az már valami.
Nagyon szigorú ez az 1%, nem is igen tartható, ha pedig azt mondjuk, hogy 5% a szórás, már semmi sem garantálható. Elég csak a mágnes erejét nézni, ha az egyik a névlegeshez képest -5%-on van, a másik +5%-on, már hallható különbség lesz a két hangszóró között.
Egy alkatrésznél viszont, be lehetne az 1%-os pontosságot is tartani, ez pedig, a tekercsek menetszáma és ezzel az egyenáramú ellenállásuk csaknem teljesen azonos lehetne. Ez is sokat javítana a "globális" minőségen.
Én a legegyszerűbbet választottam, mikor a filc korongot ragasztottam a pólusmagra, ez ugyanis visszaállítható eredetire, ha nem vált be. A diffuzor kivágása és a pólusmag kifúrása nem visszafordítható átalakítások, tehát jól meg kell gondolni. A gyártó megtehetné bármelyiket, neki nem akkora költség és azonnal mérhető az eredmény.
Üdv! SMA
Válaszol
NNo mit gondolsz SMA, épp mivel (is) vagyok elfoglalva..... Big Grin

Válaszol
Miért van az, hogy egyes hangszóróknak, mint pl HA 27, HA 15 igényes a kosár szélén a csavarozás helye, másoknál pedig kevésbe igényes, mint pl. HA 31? Annyira jól nézne ki a HA 31 olyan szélű kosárral, mint a HA 27, hogy azt nem is tudom hogy írjam le.
Válaszol
Ez egyszerű, ilyennek rajzolták a kosarakat régen, ezen nem áll módunkban változtatni. A HA 10, 16, 17, 20, 25-ös hangszórókhoz külön keretek vannak, a 31-eshez csak rács, HA 12,5 13-hoz semmi.
A körperemes változataikhoz HA 12, 15, 18, 22, 25 braun, 27 pedig nem kell semmi, a kosár önmagában is elég esztétikus.

Válaszol
Üdv Mindenki!

Volt egy pár teljesen elöregedett szélű Vidi HA20/1058-am, amit egy régebbi dobozomból bányásztam ki (DC2080 talán?). Lecseréltem rajta a szegélyt, és - mivel a dobozt már régebben eladtam, H2000 hangszórókkal - úgy gondoltam, hogy kísérletezem egyet. .zold.
A membrán impregnálatlan papír volt, amit impregnáltam, aztán (a merevség kedvéért) fekete fújós festékkel 7 nagyon vékony rétegben bevontam, úgy, hogy az egyes rétegek között 5 percet vártam - így az egyes rétegek még "egybegyógyultak". A festék maga annyira folyékony, hogy beissza a membrán anyaga. Száradás után egy baromi merev kónusz lett, ami ráadásul (a felhasznált festékből következtetve kb. max 3-4g-mal lett nehezebb. Bejáratás után mértem:
Az eredmény döbbenetes, sajnos több szempontból is.

A frekimenet +/-2db pontok között 7kHz-ig (!!!) egyenletes lett. A T/S paraméterek:

Qms: 4,599
Qes: 1,141
Qts: 0,914
Fs: 48,2Hz
Vas: 45,11l
Cms: 0,606 mm/N
Mms: ~18g
Rms: 1,185kg/s
Re: 6,85ohm
BL: 5,7 Tm
Le: 302uH

Vélemények? Ez akár egy TL dobozba is jó lehet, feltéve, hogy az ember nem akarja szétrobbantani vele a házat. .zold.
Válaszol
Az Fs/Qts alapján inkább zártba lenne jó, de én nem vagyok szakértő.
Válaszol
Tudom, tudom, EBP... Big Grin Inkább csak támpont, mint kötelező érvényű dolog. Zártban sem rossz: 40L zárt ~45Hz (-3db) 30L zárt ~48Hz (-3db)
Egy 1,2m-es TL-ben azért bepróbálom sztem... .zold. Ha mégsem jó, jön a zárt. .zold.

Shala, Neked mi a véleményed? Tudunk valamit arról, hogy a HA20/1058 eredeti Mms-se hány g? Esetleg Bl? .?. .?. .?.
Válaszol
Zárt, TL-nek esélye sincs, azon az egyenes átvitelen csodálkozok, mer festékkel "bevonva" (azér ez az én értékrendem szerint messze áll az impregnálástól. Smile ) nem szokott jó átvitelt adni. A 7kHz rendben van, a régi lengőcsévével annyi volt a felső határfreki, de kb ilyen átvitel mellett: http://hangszoro.net/oldspk/ha20-484.JPG

Válaszol
TL-be miért nem jó? Már a Qts-en kívül... Mert pl. a Visaton 0,6-1 Qts-ű hangszórókat javasol Tl-be. A Cms sem tűnik rossznak...
Kíváncsiságból kérdezek, nem piszkálódni akarok. Smile
Nem a festék az impregnálás, ahhoz egy speciális szert használtam. A frekimenet az tuti jó, a rendszer pontossága ismert. Smile Vagyis inkább: már bizonyított. .zold.
Válaszol
Próbáld ki nyugodtan .
Fdsa TVM-je sem igazán TL-be való , mégis jól szól .
Válaszol
Az h. mi volna a jó, lehet, nem egyezik azzal, ami neked (vagy másnak) tetszik. TL-ben számomra az ilyen gyenge mágnesű hangszórók eslytelenek. A B*l pedig nem utal közvetlenül a mágnesre. Smile
A magas Qms is a zárt doboz felé taszigálja a hangszórót. Smile Persze nekem mindegy. Smile

Válaszol
Hát, nem is tudom. Igen, abban igazad lehet, hogy ez egy kicsit gyengécske mágnes TL-be. Most ugye 5,7Tm-t mértem, de ennek a hangszórónak ugye erősebb kellett, hogy legyen a mágnese eredetileg, nem?
Én egy olyan TL-t számoltam neki, ahol a cső 127cm hosszú, a kezdetén 20X17cm, a végén 20X11,5cm. (szűkülő) Kíváncsi vagyok.

Az EBP-vel kapcsolatban azt olvastam több helyen is (igen, a Klingerben is). Big Grin , hogy az EBP <40, akkor jó TL-re az adott driver. No, itt az EBP ~50, ami a zárt és a TL közé teszi a drivert. Persze, mint már én is írtam, ez nem szentírás, ugyebár... Sad

Más: szerinted a 7kHz-es felső határfreki tekintetében ezt a hangszrót meddig lehet büntetlenül "elengedni"? Gondolok itt az elfogadható fázisra, irányítottságra, stb. .?. Még nem mértem fázismenetet... Persze az is lesz, ha lesz doboz. Big Grin
Válaszol
Másodjára írom, h. a B*l nem egyenesen a mágnes erősségét mutatja. Smile Mindegy. Smile
Klinger nem egészen arra gondolt a TL-es fs/Qts értéknél, h. a Qts legyen 1 körül.
4500 Hz körül váltható. Egyébként meg ott, ahol a magas engedi.
Más: kezdünk offtopik lenni. Smile

Válaszol
Miért? Ez nem kísérlet egy hangszóróval? Smile
Tudom, hogy a Bl nem mutatja meg egyenesen egy mágnes erejét. Légrésindukció, stb, stb... Smile
A Qts nyílván nem optimálisan 1 körüli, de voltak már ilyen (sikeres) próbálkozások. Pl. a wolkens és subvoice által is megépített Lancetta TandBang-je is 1 fölötti (ha jól emléxem). .zold. Persze ettől még abban egyetértünk, hogy ez nem egy optimálisan TL hangsugárzó. De megpróbálom. Aztán, ha nem jó, rászögelek egy lapot az elejére, és zárt lesz. .zold. .ordog. Big Grin

Más: a hornresp-et elküldöm, de mi is volt az az emailcím? ? .?.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég