A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Csak kisérleti jelleggel... :-?
El is vérzett a kis TB abban a dobozban az alacsony csillapítás ellenére, vagy talán épp azért. Smile
Igen az volt az "alternatív" mélcímem. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Tényleg elfüstölt? Big Grin Akkor a weblapokon az eladtam + elajándékoztam csak a hivatalos verzió? .zold. Na igen, az a TB nem tapétaszaggatásra való. Big Grin Olyan 5W-nál többel viszont én nem nagyon szoktam zenét hallgatni. Arra leszek még kiváncsi, hogy ez a némi festék (tényleg nem sok, de annál merevebb lett a membrán) mennyire nyomta le a hsz érzékenységét? Számolva olyan 88,5-88,6db(1W/1m)...azért persze a pontos értékre kíváncsi vagyok. .sokk. (a mérőmikrofonom még nem kalibrált, csak a relatív korrekció van meg)
Válaszol
Shala! Elküldtem a cuccost.
Válaszol
Attól, h. elvérzik az igen alacsony érzékenysége miatt (is), Smile nem jelenti, h. el is füstöl Teee. Wink
Tényleg 88? Kevesebbnek tűnik számomra, pedig számolva annyi. Az is furcsa, h. az eredeti 34-36Hz rezonanacafreki hogy lett 48, amellett, h. nőtt a mozgó tömeg... NNo mindegy. Smile

Válaszol
Ez az Fs dolog nekem is fura. Nincs pontos adatod a régi hangszóróról? A mágnes gyengült, ok, de ennyit? Pedig a mérés az tuti, 48,2Hz-nél 34,5ohm-os csúcs, a fázis 0fok, szóval minden okésnak tűnik. Meg is mértem egymás után vagy 5X (50es repeat count-tal), de mindig 1% eltérésen belülre jött ki minden adat. .?. Elküldöm a .zma-t Neked.
Azért nem olyan rossz doboz(ka) az a Lancetta ám, egy 3collos driverhez képest (és ugye single-driver) nagyon nagyot alakít. Big Grin
Válaszol
Ez a javítás következménye, eredetileg 34Hz körül volt, bár ezt az előbb írtam. Wink Erről a hangszóróról nincs mérés, ezek tapasztalatok. A mágnesnek meg semmi köze a rezonanciafrekihez. Smile

Hja, megkaptam a mélt, köszi.

Válaszol
És mi okozhat ilyet egy javításban? H2000 szegély van rajta, és elég jól sikerült. Mármint esztétikailag + központosításilag, mert ezek szerint összességében nem. Lehet, hogy kintebb húzódott az egész cájg? A párja ugyanekkora Fs-t produkál.

Lehet, hogy azért, mert azt is én javítottam??? .zold. Akkor srácok, ha hangszórót szeretnétek az eredeti Fs közel 2X -vel, forduljatok hozzám bizalommal! .zold. .ordog.

szerk.: szemmel láthatóan nem húzódott kintebb a mozgó rendszer. A pille normálisan áll. Tanácstalan vagyok... :?
Na mind1, megyek aludni. Már épp elég adatot gyűjtöttem közben. A balatonfüredi kistérség versenyképességéről írok egy beszámolót. .sir.
Válaszol
No jó, azért a cégnél egész másal ragasztanak (ragasztunk), mint az egyszerű halandó otthon. Smile És kétféle 200as habszél van, remélem a hozzávalót használtad. Smile

Válaszol
Igen, hallottam róla. Valami 10kg-os csomagban kapható, nem? .?. No, azért annyit nem ragasztok hangszórókat. .haha.
Én Pattex Super Fix-el ragasztottam, a fehérvári csapatból valaki ezt ajánlotta, amikor kérdeztem őket. Mivel tudja a ragacs befolyásolni az Fs-t? (a súlyán kívül, persze?) Elvileg mással nagyon nem, ha jól gondolom. :?
Sztem valószínűbb az, hogy a rossz szél van rajta. Nekem anno senki nem említette a dolgot (hogy két fajta van), persze nem is kérdeztem. Big Grin
Válaszol
Pedig nyilvánvaló, a felfüggesztés merevségét befolyásolja. A +tömeg itt szinte elhanyagolható.

Válaszol
A felfüggesztés merevségét? .?. Hogy? Elvileg ragacs olyan helyre nem kerülhet, ahol a szegély hajlik vagy máshogyan mozog, nem? Na mindegy, ez már eléggé OFF tényleg.
Reményeim szerint néhány héten belül lesz egy doboza a hsz-nak, (egy zárttá alakítható TL Wink )akkor újra megmérem frekiátvitelre + fázisra is. Eddig csak sweep-pel mértem, tényleg elég egyenletesnek tűnik az átvitele. .forog. Én is sokat hallottam már arról, hogy bevontak ilyen-olyan anyagokkal régi vidiket, de az eredmény (ott is) mindig az volt, hogy egy-két paraméter javulása mellett a többi romlott. Sad Ez itt is teljesült: a frekiátvitel jobb lett, a T/S paraméterek meg pocsékok. :? Valaki írta itt korábban, hogy a hangdobozépítés mindig kompromisszum. Úgy tűnik, ez igaz a hangszóróépítésre is. Smile
Válaszol
spexcel Írta:TL-be miért nem jó? Már a Qts-en kívül... Mert pl. a Visaton 0,6-1 Qts-ű hangszórókat javasol Tl-be.
Én meg azt mondom TL-be a 0.3-0.4 közti Qts-ekkel próbálkozz. Ezt Martin bácsi írta...
Üdv, Péter
Válaszol
spexcel Írta:A felfüggesztés merevségét? .?. Hogy? Elvileg ragacs olyan helyre nem kerülhet, ahol a szegély hajlik vagy máshogyan mozog, nem?
Nem a ragasztó anyag növeli meg a felfüggesztés merevségét.
Shala arra gondolt, hogy a kétféle habszél közül a kevésbé ruganyosabb a merevséget növeli.
Tehát ettől nő meg az Fs. Ha a másik habszélt használod, lehet, hogy lemegy 40Hz körülire az Fs. Értöd már? .?.
Azért ha sikerül beszerezni a hozzávaló habszélt, akkor mérd le újból azt a T/S paramétert, lehet meg fogsz lepődni .haha.
Ámen.
Üdv, Péter
Válaszol
Nem Peti, én a ragasztóra gondoltam.

Válaszol
doki Írta:.sir.
Jaj doki ma v holnap feladom a csomagot. Figyuka, az a gáz, hogy az egyik zárófedél nem olyan szép sima,
mint a másik. Sad Csiszolóvászonnal lehet, hogy ki tudod javítani szépen. Ne haragudj.

Egyébként ha tudtok 10-15mm vastagságú fémkorongot szerezni, akkor abból meg tudom csináltatni.
Nincs olyan leszúrókés, amivel az acélt el lehet vágni, ezért tudnám csak úgy elkészíttetni fémből a zárófedelet,
ha egy korongot kapnék, mert azt meg tudjuk munkálni vékonyítani lehet könnyen Smile
Van a közeletekben fémtelep ahol hozzá lehetne jutni fémkoronghoz aminek a méretéből lehet késziteni zárófedelet?

(Shala, köszi a hozzászólás áthelyezést. Igazad van, ide akartam írni, no.)
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
doki Írta:.sir.
Jaj doki ma v holnap feladom a csomagot. Figyuka, az a gáz, hogy az egyik zárófedél nem olyan szép sima,
mint a másik. Sad Csiszolóvászonnal lehet, hogy ki tudod javítani szépen. Ne haragudj.

(Shala, köszi a hozzászólás áthelyezést. Igazad van, ide akartam írni, no.)
Má mé haragudnék,ajándék lunak... Smile
Amúgy köszike. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Ha jó lesz, tetszik, meg minden akkor ha be tudsz szerezni fémből ilyen méretű körlapot, akkor megcsináltatom
neked fémből. Az a bajom, én akartam venni vasat, de nem kaptam. Sad
Nemsokára megyek a postára, ajánlva feladom, "bélelt boríték"-ba Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Halló mindenkinek!
Megvan a gikszer az előző javított HA20-1058 bemérésemmel. Nem jól mértem be a hangszórót.

Az új adatok (sajna az Fs tényle xar):

Fs: 47,59Hz
Qms:4,674
Vas:28,2l
Cms:0,379mm/N
Mms:29,51g
Rms:1,888kg/s
Qes:1,182
Re:6.87ohm
Le:0,166mH
BL:7,1Tm
Spl: 86db/1W/1m

Kicsit nehezebb lett a membrán... .zold. De az érzékenység így jobban stimmel sztem. Az a BL talán kicsit gyanús, bár elképzelhető, hogy tényleg ilyen bivaly erőtényezőnk van... .??.
Mi a véleményed shala? Esetleg, ha tudod, előkereshetnéd az xmax meg mech.max excursion adatokat... .szia.
Válaszol
A B*l a membrán tömege miatt annyi, amennyi. Mit ne mondjak elég ööö izé, eléggé xar lett ez így összességében, .kalap. én már föld körüli pályára állítanám. .ufo. A max. elmozdulás ugyanannyi, mint a most javított ha20-402 hangszórómnál. Xmax=3,6mm Xmech=7,3mm. Feltéve, ha a megfelelő habszél van rajta. Smile
A régi habszélnél a rilni mérete ~15mm az újnál ~10mm.

Válaszol
Akkor itt valami xar van a lecsóban, pontosabban ragasztó, mert ez a rilni biza 15mm-es...?! .!. .?.
Vagy lehet, hogy ennek új kellett volna?

Kíváncsi leszek a részletezőképességére..vagy a nem-részletezőképességére... .zold.
Válaszol
Ha rendesen illeszkedik a membránhoz alulról, akkor hozzávaló. Smile

Válaszol
Ja? Nem felülről? .zold. Akkor ez volt aa baj. .otlet.
Annyi viszont pozitív, hogy ezeket a fasza adatokat meg tudtam csinálni rendkívül kicsi gyártási szórással, a párja tök ugyanez.

Viszont van egy 1018-am is, az alulról van ragasztva, ugyanilyen habszéllel, és 58Hz-re érhető az Fs. Ez már kritikán aluli. Mit rontok el? Ezek szerint valamit nagyon... .?.
Válaszol
Nem nem, itt mindig alulról illesztettük a habszélt. Smile Tényleg kritikán aluli, mer szintén most javítottam négy db ha17-588-at és volt kettő ahol 46 Hz lett az fs szétszedés után, háát nem is tudom, mit csinálsz. .kaloz.
A 1018-at ha jól emlékszem, rajzszámmal ha20-402-nek hívják, ott meg 29-30 Hz fs sem ritka...

Válaszol
Hát már én sem tudom, mit ronthatok el. Sad :?
Azért az első használható valamire, a másikból még nem tudom, mi lesz... Dísz?! .hehe.
Válaszol
Mivel,hogy kezdeget elég normálisan szólni a kétutas kütyüm,ezért bátorkodom kijelenteni,hogy JÓL SÜLT EL AZ ELŐLAPCSERE A HG2,5-BEN: .ok. .taps. .cool. .sor. .pia. .monokli.
Üdv Doki!
Válaszol
Petiapós műve:
[Kép: 21841619.jpg]
[Kép: 21841618.jpg]
Gondolom ez idevaló .oh. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Divatos 8)
Válaszol
Lehet, hogy egy új dóm magas körvonalazódik így a régi HG2,5 alapokon. Pár száz forinttal drágábban megoldható a másféle vasmag és az új zárófedél is talán.

Megkaptam én is, köszönöm topeti. Smile

Válaszol
Big Grin
Várom!
Válaszol
És hogy szól?
Lex
Válaszol
doki Írta:Petiapós műve
De jó újra látni a kis drágáimat Smile .zold. ( Afene, nem lett teljesen központos? Sad )
Ne haragudj, de nem volt se időm, se festékem, igy maradt "natúr" szinü.
Ez a bonamid ha jól irom a nevét. Doki, szerintem fekete szinü szprével
fújd le 1 vagy 2 rétegben aztán kérünk megint képeket.
Meséld el milyen változást hozott a fedélcsere, a régivel szemben.
Hátha Shalafinak lesz egy kis ideje lemérni Smile

Shalafi - HG1,9-eshez való fedelet is küldtem, ugye?
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Doki, szerintem fekete szinü szprével
fújd le 1 vagy 2 rétegben aztán kérünk megint képeket.
Meséld el milyen változást hozott a fedélcsere, a régivel szemben.

Shalafi - HG1,9-eshez való fedelet is küldtem, ugye?
Maj hétvégén. Wink Smile
Egyébként van egy másik is,amire szerénységem vakernyált egy hasonlót(csak az nem ilyen szép).Ez már zenélget.Ebben ez van .Lásd kétutastopik!Vagy összefoglaljam? Wink
A hg1,9-nek meg jójaz előlapja,szerintem. :?
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Maj hétvégén. Wink Smile
Egyébként van egy másik is,amire szerénységem vakernyált egy hasonlót(csak az nem ilyen szép).Ez már zenélget.
Vagy összefoglaljam? Wink
A hg1,9-nek meg jójaz előlapja,szerintem. :?
Fogald össze légyszives.

Akkor jó ha központos. A festésre kivancsi leszek. Hajrá, szorítok Smile Sok sikert.
Üdv, Péter
Válaszol
1,9-et nem... .hm.

Válaszol
shalafi66 Írta:1,9-et nem... .hm.
Elvileg hármat küldtem. Ami méretben a legkisebb, az nem HG1,9-hez való?
Hát megőrülök, úgy emlékeztem a HG1,9-esből 3-at csináltam. Sad Vénülök.
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég