A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Csak kisérleti jelleggel... :-?
Végülis +-9mm-t tud a lengőrendszer, és +-6,15 a lineáris tartomány, szóval nem féltem. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ez szép... .ok.
Milyen hsz? .forog.
Ugye, nem az enyém?!?!? .aaa. Ugye, ugye, ugye..??? .foghijas.
Válaszol
Nagyon titkos dolog a mérés előtti bejáratás mikéntje ?
Válaszol
SMA három hangszórója volt az áldozat, sima 634, sorozat, de semmi baja nem lesz ettől. Bejáratni zenével szoktam, napokig hallgatva.

Válaszol
És ebből most milyen következtetéseket kellene levonni? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Semmilyet. Az xmax értékek új rendszerben majd rákerülnek úgyis az adatlapokra.

Válaszol
Szia Shallafi! Az lenne a kérdésem most, hogy miben lesz jobb a HG2,5 átvitele, ha eltávolítom az előlapból a rácsot? Mert azt tervezem, ha lesz pénzem, rendelek 2 db HG2,5-öst, plusz még 2 előlapot hozzá, ha lehetséges, és ezekből kiszedném a rácsot, és azokkal raknám össze, de megtartanám az eredeti előlapot is.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Shala erre nem fog neked válaszolni! Én is kérdeztem már töle, de nem mondhatott semmit. Tehát én sem lettem okosabb semmivel sem... Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Nem tudom, majd keresek egy olyan zárófedelet, amin nincs diffúzor. De szerintem nem ez a fő problémája a hangszórónak.

Válaszol
Mert anno említetted, hogy már attól is jobb lenne az átvitele, ha nem lenne az előlapban a diffúzor.
Egyébként az eltávolítós trükköt egyszer már megcsináltam anno az egyik öreg DT-1-gyel. Az eredmény: szerintem csúnyábban szolt a hangszóró mint előtte. Túl erőszakos, közvetlen lett a magas alsó tartománya.
Válaszol
.sokk. Szélesen.
http://forum.audiodiy.hu/fs/p2250145_171.jpg
és a mérés hozzá
http://forum.audiodiy.hu/fs/c626an_457.gif

Válaszol
32-33Hz-es Fs és 17-es? :o Eztmég nem mutattad Big Grin Max meséltél róla..

Egyébként kíváncsi lennék, milyen hatással lenne az én 626-osaimra egy pár ilyen membránszél.
Válaszol
Wink És ez szélessávú. Mélyközépként menne az a rezonanciapont lejjebb is még.

Középtartományban kevesebb rezonancia, meg nagyobb mech. terhelhetőség a hatása, jobb központosítás mellett. Ezzel nem kellene annyit kínlódni összerakás közben, mint a régi habszélekkel amikkel dolgoztam.

Válaszol
Azt hiszem ez a topik megérdemli végre a méltó összegzést-folytatást. Innen indult:
(2006. 03. 05., 11:20)doki Írta:  Shalafi!

Nem volna kedve kísérletezni a h2000 csapatának egy kis magassugárzó modon?Mert ha leszedem a hg2,5 előlapját,akkor annyira nem is rossz a hang.Olyan előlap kéne,amiből "kilóg" a dóm.Ez a tölcséres jelleg elég gáz szerintem(bár lehet,hogy túl kekec vagyok).Gondolom úgy nem lenne olyan szélessávban tartható a jó érzékenység,de ez legyen a legnagyobb baj.

Ez volt az első állomás:
[Kép: DSCN8391.JPG]

Ez a második:
[Kép: scaled.php?server=165&filename=2...es=landing]

És most már egy egészen jó eredményt tartok a kezemben. Végre.
[Kép: DSCN8387.JPG]

Válaszol
Örülök neki,hogy végre újraéledt ez a szóró,szerintem megérdemli,hogy foglalkozzunk vele,kár volna veszni hagyni...Kissé irigylem azokat,akiknek lesz majd ebből a szépségből!.oh.
Válaszol
Örülök, hogy segítesz benne :-) Ha szükséged van rá, neked miért is ne jutna kettő. Wink Legfeljebb a műanyagmásolatból.
Ebben ami a legszebb, az a szálcsiszolt felületű lemez, az nagyon sokat dob esztétikailag.

Válaszol
Köszönöm,de jelenleg nem látok lehetőséget két ilyen szépség beszerzésére! Talán majd az év vége felé,de akkor már ilyen alu fedlappal!

Segítség az lesz,eltökéltem magam,nincs visszaút! Ennek a szórónak élnie kell,megteszek érte mindent!
Válaszol
Big Grin Ugyanmár. A nagyobb baj az, hogy nincs hozzá mélyközeped.

Köszi, legfeljebb majd kapsz érte hangszórót. Smile

Válaszol
Hehe,egyhamar nemis lesz!:-D

Hangszórót? Milyet?8)
Válaszol
Nagyot, meg hangosat. Smile

Válaszol
Szép a szálracsiszolt. Smile
Csak a hangok ne vonalban jöjjenek belőle! Big Grin (bocs)
Válaszol
Újabb kísérletezés: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=251062912477

Válaszol
Szééééép Smile
Válaszol
(2012. 05. 15., 13:19)shalafi66 Írta:  Újabb kísérletezés: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=251062912477

Nem is tudtam az eBay-en is lehet tőled venni hangszórókat. Ez dóm magas vagy középsugárzó?
Válaszol
Egyik sem, ez mélyközép.

Válaszol
Mélytartományban gonsolom kicsit eltérhet az én PP membrános R626-osomtól.. annak ha jól emlékszem 0,55 Qes-t és 0,45 Qts-t mértél. A 0,45 Qes és a 0,35 Qts miben módosít ezen? Az én R626-osaimnak talán a rezonanciája is kicsit feljebb van, de ahogy nézem, az EBP közel egyforma. Bár ez lehet nem jellemez túlsokmindent Smile
Válaszol
Szerintem hasonló lehet mindkettő.

Válaszol
Apropo 17R626.. A 3-4 éves gyerek jelenlétében ajánlatos nem a földön tartani a hangfalat. Pláne ha szól. Mert a kicsik valami földöntúli késztetést éreznek arra, hogy benyomják a közepét, minden ok nélkül, csak mer jó. Az enyémek közül az egyik sajnos elszenvedte ezt. Ráadásul nem is tudtam kisimítani aztán rendesen.. viszont kallódott nekem egy jobb napokat látott HC 12,5, ugyanekkora méretű, viszont fényes porvédővel, mely porvédő még ép volt. Szóval most így néz ki:
[attachment=123]
Viszont tetszik így fényesen.. bár kicsit Vidis Tongue Lehet a másikat is kicserélem, van még valahol egy ilyen porsapkám.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Big Grin végülis a dizájn szabadon választott, csak valahogy nem illik a képbe a japános porvédő.

Válaszol
[attachment=128]
[attachment=129]
[attachment=130]
[attachment=127]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Pont mint egy sima HA 31, csak magasabb az fs, és vékonyabb a membrán. Big Grin De minek rá az a nagy mágnes?

Válaszol
Ez a hangszóró egy kisérlet eredménye,a kisérlet célját tudod.A kisérlet sikeres volt,ezt láthatod.
A hangszóró jelen formájában használhatatlan,mélyközépnek túl érzékeny,PA-hoz kevés a lineáris tartománya.Borzasztóan rezonál 2,5K-körül,az alatt viszont meglepően tiszta hangja van.
Próbáltam egy kicsit csökkenteni a Cms-t,de ezzel a pillével ez lehetetlen.Az Mms meglepetés volt,de az arányokat nézve jobb ez igy mintha 60-70 lenne.
Érdekes volt megépíteni,sok tapasztalatot szereztem,közben jól szórakoztunk a fiammal,és ez nekem mindennél többet ér!
Válaszol
Úgy emlékszem az volt a cél, hogy ne kelljen kompenzáló mágnes a 31-es mélyre, de ránéztem, és hiába ez a nagyobb méretű mágnes, pont ugyanakkora B*l értéket kapsz, mint egy sima HA31-nél jóval kisebb mágneskörrel.
http://h2000.hangszoro.net/adat/422g.pdf
http://h2000.hangszoro.net/adat/06_422.pdf
Ezért nem értem a dolgot.

Idézet:PA-hoz kevés a lineáris tartománya
Már miért lenne kevés? +-3mm-nél nem szokott több lenni az átlagos hangosításra szánt hangszórók lin. kitérése.

Idézet:Borzasztóan rezonál 2,5K-körül,az alatt viszont meglepően tiszta hangja van.
Pont annyira, mint bármelyik másik Fehárváron gyártott sima HA31-nek. Erre utaltam már az elején is, nemde?

Idézet:.A kisérlet sikeres volt,ezt láthatod.
Nem nagyon látom.
Persze én örülök a kísérletezésnek. Big Grin De jobban szeretem, ha eredménye is van. És ha már a látszatnál tartunk, az sem árthat, ha a habszélt sikerül körív mentén központosan felragasztani.

Ui: semmi sem lehetetlen. Wink

Válaszol
Egyszer már foglalkoztam ezzel a témával, Gilszkilabornak mértem egy HA31-et bejáratás közben-előtt-után. Ott is 25Hz-ről indultunk, és 18 lett a vége.
http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?p=963911#p963911

Válaszol
Meghagyhattad volna az eredeti válaszod,az kevésbé volt agresszív.:?
A nálam lévő V422 szórókon 10,76 a BL értéke saját méréseim szerint.A célom az volt,hogy a két mágnest kicseréljem egy nagyobbra azonos,vagy talán kicsit nagyobb BL értéket feltételezve.A másik cél a fúrt mágneskör volt.Ezek a célok teljesültek.
Végignéztem a teljes PA kínálatot,tisztában vagyok vele,hogy van +-2mm-es PA szóró is,de én jobban szeretnék legalább +-5mm lin tartományt.Ez a feltétel teljesül a V422-ben,biztosan nem véletlenül.
Én nem látom,hogy rosszul ragasztottuk volna,szerintem egészen jól sikerült! Te biztos látod a hibákat,mert értesz hozzá,én pedig nem.Nézd el nekem légyszi,ez volt az első hangszóróm!Wink
A félreértések elkerülése végett elmondanám,hogy nem célom a hangszórók gyártása,más hangszórók fikázása,nekem ez hobbi,és szeretném ha nem vennék el tőle a kedvemet!Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég