A téma értékelése:
  • 0 Szavazatok - 0 Átlag
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
A preludium gazdájának meg mondd meg, ha jót akar, küldje a másik dobozt is, ha van füle nagy változást fog észrevenni, miután visszakapta. Mutathatok méréseket is. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Mi is történt vele? Wink
Smile Semmi végülis, már rendbenvan a dolog, az egyik fóliakondit szétolvasztotta a váltóban a közvetlen mellette lévő ellenállás, és ezért igen érdekes dolgokat művelt: pl. 5Khz-en szép nagy beszakadás. Kicserélve a kondit nagyjából jó, persze én nehezen bírom a nagy kiemelést 11Khz-en, ezt már elsőre fülre megmondtam, ott is volt... Tehát jó még a fülem, mondjuk ez a magas hibája, sokat nem lehet tenni vele... A mélykiemelése talán elviselhetőbb, de az impedanciamenet csapnivaló így ahogy van azzal, lehet, h. kéne vmi kezdeni. Wink
A kívülről látható hiba az volt, h. habszél elszakadt pár helyen, ezért került hozzám...

Ja, azt hittem tuning történt.
Még történhet, ha a tulaj belegyezik. Smile De félő az is, hogy a másik dobozban is ugyanígy olvadásnak indult az a kondi...
Mondjuk kicsit nem értem a dolgot, még nem modelleztem a váltót, de 5kHz-en most is egy kb. 10dB-es beszakadást mérek. Hogy ez mitől van, jó lenne kideríteni...

5 kilón? .forog. Hát az meg honnan jöhet? A mélyközép itt már elvileg nem pofázhat annyira bele, hogy ekkora hibát csináljon... A dóm meg csak nem ennyire rossz.

Én többször elterveztem a tuningot, aztán a vége az lett, hogy a 20-as cdcone - monacor dt-99 sokkal jobban szólt, mint a Prelu, így szegényem konyhai hangdobozzá fokozódott le, arra meg gyári állapotban is tökéletes. Wink
Megvan! A gyanú onnan eredt, h. ha a gyáritól eltérően ha a méllyel azonos fázisban kötöm be a magasat, csökken a beszakadás, akkor csak kb. -3dB. Megnézve a kapcsolást ez egy 12/18-as váltó, így ezen nem is kell csodálkozni. Még nem tudom, mit teszek vele, ez a gazdájától függ, majd azért a javítások között írok róla pár sort és a méréseket is közlöm. Smile
Nehéz ügy, mert eredeti állapotban a frekimenet rossz, ha fordítok a magason, akkor meg elrontom a fázist az x-frekin.

Nade a konyhába tenni szegényt... .sir.

shalafi66 Írta:A preludium gazdájának meg mondd meg, ha jót akar, küldje a másik dobozt is, ha van füle nagy változást fog észrevenni, miután visszakapta. Mutathatok méréseket is. Smile
Ez jó! Hiába dumáltam neki, hogy ezt párban érdemes javítani. Holnap betörök (töröggg) hozzá. Smile Izé! Ma. Big Grin
Hja és még valami, a preludiumhoz (kéne nyitni egy saját topikot neki talán). Tegnap késő volt, biztos ezért tévedtem, de az eredeti állapotban rossz a fázis, ha fordítok a magason akkor elvileg jó (jobb).

Hát nyíljál neki, ne bosszantsuk méltságos urunkat az offtotyikkal. Úgyis lenne pár technikai kérdésem.
NNa saját topikban, ez mindjárt más érzés. Tongue Közben próbálkozok azért, a megdöglött kondit tegnap bipol elkora cseréltem, ma kerestem a helyére fóliakondit. Megint megváltozott a hangja, hogy a fene vinné el... Így akár még jó is lehet. Smile

Akkor kérdeznék/kérnék. Wink Az egyik az eredeti váltó kapcsolása lenne, ha már úgyis ott hever előtted, megkérhetnélek rá, hogy berajzold/leírd? A másik, hogy nálam az egyik dobozba a mélyközép az évek során teljesen begyógyult, hogyan lehetne kiszedni? A dómmal megbírkóztam, de onnan nem érem el a mélyközép müszike mágnesét, hogy hátulról megtaszajtsam. Illetve ha már úgyis mérsz, tudnál majd egy impedancia/frekimenetet mérni csak a dómról (a mélyközépről elvileg van adatlapom - ha érdekel, átküldöm).
Háát érdekel, de úgyis változott az idő múlik, és ez észrevehető. Wink Majd legalább látszik a különbség a régi és a jelenlegi állapot közt.
Majd mérek, amint tudok. Smile
Itt a rajz: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/preluhv.gif

Hja a mélyközép, azt télleg nehéz kivenni, nekem is csak sérülések árán sikerült (már a karom sérült a műelet közben), a ragasztó fogja amivel a polifoamot ragasztották a kosárhoz, csak idővel az előlap mdf lemezéhez is hozzáragadt. Smile Egyébként a dóm helyén nyúltam be, de így is keserves volt. Smile

shalafi66 Írta:Itt a rajz: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/preluhv.gif

Aham .!. nekem b32-es volt.Akkor ez ezért szólt jobban.A b32-ben kacifántosabb váltó volt,és mégis xarabbul szólt.

Egyébként manapság mennyi a reális ára egy prelunek?
Üdv Doki!
Egy kis nézegetnivaló:
Az eredeti frekimenet: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu1.gif
Helyes fázisú magassal:http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu2.gif
Egy notch szűrő forog a fejemban, de tekerni kéne hozzá egy 65uH induktivitást. Big Grin Ahhoz pedig nincs nagy kedvem.

Fúj de ronda. Sajnos hallatszik is.
Hmm, annyira nem is ronda. Tongue +Vedd észre, h. 25dB-t fog át amérés. Smile Mondjuk eredeti állpotban sajnos elég zavaros volt a közepe... Ha volna mód rá, mutatnék én rondábbat is a Veszprémi gyárból kikerült dobozok közül. Wink
Köszi az frd zma fájlokat, meg az adatlapot is. Wink

Hogy a hóhérba lehet ekkora emelése 100 Hz-en? Ennyit gyengült a mágnes az évek alatt?
Egy kis ínyencség a végére, ilyen az impedanciamanet: http://hangszoro.net/help/jav/prelu/prelu1imp.gif

Az a 100Hz-es emelés lehet, h. nem akkora, sőt szinte biztos. Ez most mérési hiba, ha normálisan van elhelyezve a doboz, akkor nem emel annyit. Remélem.

Tessék subvoice, itt a két hsz adatlapja:
http://hangszoro.net/help/jav/prelu/d25tg0506.jpg
http://hangszoro.net/help/jav/prelu/m21wg0908.jpg

SZUPER VAGY!

Hálás köszönet érte. Big Grin Big Grin Big Grin
.oh. Nincs mit, nagyon szívesen. Smile Mondjuk ez az állapot egy igen igen lágy habszél mellett érvényes (hiába az idő vasfoga. Big Grin), tehát a javítás után valószínűleg az eredeti értékeket közelíti majd. Elsősorban Fs-re és a Q paraméterekre gondolok. Smile
Kár, h. a magas ilyen kétpúpú... Undecided

Közben haladtam a preluval, majd holnap leírom, honnan és hova jutottam. Smile Az állomások közt van egy nyugis hely, idegosztálynak hívják. Wink

No tehát az úúgy volt....
hogy próbáltam lefaragni a nagy 12kHz-es púpot, erre elméletileg jó a harmadrendű váltó, csökkentettem a 4,7u-t 2,2-re, így viszont a közeptartomány kezdett elveszni, tehát kisebb induktivitást tettem a mély elé, 560uH-t. Ez lett a vége: átvitel3 és hv.3 nem volt olyan rossz hallagtni, de mégsem az igazi, háát vissza az egész..
Negyedik nekifutásra megszabadultam a harmadrendű szűrőtől, és 4,7u x 390uH párosítással próbálkoztam, ez már egy jó irány... átvitel5 A soros ellenállást l-paddá egészítettem, és mértem, majd mivel a magsassal már túl sokat nem tudok tenni, a mély felé próbáltam továbbindulni, a vége a következő kapcsolás lett: hv.6 átvitelben pedig ezt jelenti: átvitel6
Itt állok most, Smile ha valakinek használható ötletei vannak, szívesen veszem. Smile

shalafi66 Írta:Itt állok most, Smile ha valakinek használható ötletei vannak, szívesen veszem. Smile
Ha ilyen kiemeléssel bír ez a magas,akkor miért választottad az utóbbi szűrőnél az alacsony idtuktivitásra törekvést.Gondolom a 68nF,illetve az l pad is ezt célozza.(vagy nem .oh. )
Vagy visszaalakítod az lpadot és azzal egy megfelelő méretű kondival párhuzamosan kapcsolva a 12kHz feletti szekciót kiemeled,majd az egyésznek a szintezését belövöd.Ha ez nem ok,akkor folyt köv... Wink
Üdv Doki!
NNo igen, csak félek, h. többet veszítek vele, mint nyerek. De majd kipróbálom. Már jelenleg is hallgathatónak számít ugyan még pihentetnem kell a fülemet utána Smile a magas miatt...

shalafi66 Írta:NNo igen, csak félek, h. többet veszítek vele, mint nyerek. De majd kipróbálom...
Lehed,de ilyen hüjjeségebe szoktam kapaszkodni általában kínomban,amit aztán a legvégén úgy is fenekestől forgatok fel. Wink Smile
Üdv Doki!
Pusztán szimuláció alapján, ha lenne hozzá alkatrészem és kedvem így indulnék el:
- Mélyközép előtt zobel 10 ohm+15 uF, tekercs 2,2 mH
- Magas előtt soros, egymással párhuzamos RLC kör 4,7 uF / 0,05 mH / 6,8 ohm, kondi 4 uF

Ezzel elvileg 85 dB +-3 dB lenne az átvitel 20 kilóig. A 2,2 mH mondjuk elég soknak tűnik, de ki tudja.
Gondolom a B32-nél is ilyen okokból bonyolították a váltót, sajnos rosszabb eredményt elérve ezzel. Most a habszél-csere következik, ha az kész, akkor folytatom a váltóval.

Srácok

Csak egy gyors kérdés: A doboz okozhatja a 12kHz-es kiemelést?

(Pusztán azért jutott eszembe ez a kérdés, mert Shalafi kipróbálta egy HG2,5-tel is és akkor is ott volt
az a 12 kHz-es púp. Szóval ezért gyanakodok, hogy ezt a púpot már a doboz okozza.)
Üdv, Péter
topeti Írta:Srácok

Csak egy gyors kérdés: A doboz okozhatja a 12kHz-es kiemelést?

(Pusztán azért jutott eszembe ez a kérdés, mert Shalafi kipróbálta egy HG2,5-tel is és akkor is ott volt
az a 12 kHz-es púp. Szóval ezért gyanakodok, hogy ezt a púpot már a doboz okozza.)

Nem tartom valószínűnek. Ilyen magas frekin már a doboz nem igazán számít. Az adatlapokon szereplő görbék IEC baffle-ben lettek mérve?
A mélközép be volt építve a magas nem. De ha a HG-vel is kiemelt, akkor ott valami más lehetett...

Az elképzelhető, hogy egy hangváltó alkatrész a bűnös?
Üdv, Péter
Tájékoztató jelleggel,a b32 ről eztet mérte anno a hifimagazin:

[Kép: 20474468.jpg]

Na mögtaláltam a b31 et is:

[Kép: 20474611.jpg]
Üdv Doki!
B31-ben és B32-ben ugyanaz a magas volt?
Üdv, Péter

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég