A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Ja,és az EBP is ~40... Lehet, hogy nem is olyan rossz ötlet??? .sokk.
Válaszol
Még a végén szétbontod a B32-det. .zold. Nekem ugyan nem kéne a TL.
Válaszol
Ilyen lágy felfüggesztésű hsszel TL-t nem szabad építeni, (sztem) a pille még a központosítást is elég nehezen látja el, főleg ennyi idő után (se az anyag, se a sütés módja nem a legjobb).

Modelleztem én is egyet (kettőt Smile ), a rendelkezésre álló adatokból.
Ez az eredeti állapot: /http://hangszoro.net/laci/modpr1.gif/ hibás link
ez pedig a dóm helyes bekötésével: /http://hangszoro.net/laci/modpr2.gif/ hibás link
Ennyire nem volt rossz a helyzet, de a program is érzékelteti, h. mennyire nem volt rendben vmi. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
doki Írta:és ugyan a hibán javítottak,de vittek vele olyan dolgokat is,ami miatt szerették csak igazán ezt a dobozt.(már aki)
Ezt a részt nem értettem pontosan, biztos nehéz megfogalmazni (nekem az lenne) de mi romlott el a frekimenet javítása után? És mivel már sokaktól hallottam, h. rosszabb lett pl. a b32 is, ezért ezt elhiszem. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:
doki Írta:és ugyan a hibán javítottak,de vittek vele olyan dolgokat is,ami miatt szerették csak igazán ezt a dobozt.(már aki)
Ezt a részt nem értettem pontosan, biztos nehéz megfogalmazni (nekem az lenne) de mi romlott el a frekimenet javítása után? És mivel már sokaktól hallottam, h. rosszabb lett pl. a b32 is, ezért ezt elhiszem. Smile

Az egész összhatása.Az volt az általános álláspont,hogy az eredeti volt a legjobb,hibáival együtt is.
Annakidején a bajom a b32-vel nekem is az volt(a basszushangoláson felül is),hogy kicsikét szúrósak voltak a magasok,mintha nem lettek volna összedolgozva,külön életet éltek,vagy mitomén.Kiáltottak egy módért.Érdekes,hogy a hb1-seknek is ezt rótták fel.
Üdv Doki!
Válaszol
A B32-ben más dóm van, így aztán nem érdemes még elméletben sem összehasonlítani a kettőt, nyilván teljesen másképpen szól a két doboz.

A magasról amit írsz az valós lehet, és a probléma alapja véleményem szerint, hogy míg a mélyközép egy alapvetően lágy-puha (már-már gumiszerű) membránt kapott, addig a dóm egy vékony műanyag membrános (CSD?) és nem illik annyira egymáshoz a hangkarakterük. Ezt csak tetézi a nagy meredekségű váltó, ráadásul shala modelljén látszik, hogy mennyire aszimmetrikus. Szinte hallani, ahogy a mélyközép átadja a stafétabotot a dómnak. Az eltérő hangzáson segít kicsit az elsőrendű váltó, jobban összemossa a két hangszórót, persze ennek is ára van, mert kimozdulva a sweet spotból könnyebben összekuszálódnak a fázisviszonyok.

A váltók összehasonlításáról. Az eredetiben a dóm előtt sorban két kondér és egy ellenállat volt, a mostaniban két kondér, egy ellenállat és egy tekercs van. A légmagos tekercs valójában rézdrót, általában ez árt a legkevesebbet a hangnak, szóval nagy rontás nem történt, ráadásul a vele párhuzamos ellenállat és kondér csak a notch szűk tartományában pofázik bele igazából a hangba, a többit békénhagyja. A mélyközép előtt annyi történt, hogy bekerült egy plusz ellenállat a zobel miatt, de az úgyis párhuzamos ágban van, nem sok vizet zavar.
Válaszol
Shala!Ha nincs még túlzottan herótod,akkor egy egyszerű,a zobelen kívül semmilyen abrakadabrát nem tartalmazó váltómodot próbálj ki.
A mély 6dB/oktávos az 1mH-vel,illetve zobel(igény szerint Wink ,ami 5,6ohm-22uF),a magas 12dB/oktáv 4,7uF,0,56mH,illetve lpad 3,3-22ohm,fordított polaritással.
Üdv Doki!
Válaszol
Kezd, kezd az lenni... .zold. de még nem utálom veszélyes mértékben a szóbanforgó hangdobozt. Smile
Komolyra fordítva: még a délután folyamán (inkább estefelé) kipróbálom. Smile

Válaszol
Sziasztok!
A B32-ben lévő dóm akár D26TG05-06, akár D26TG35-06, nem műanyag membrános, hanem szövet (fabric). (Persze, ha erre értetted subvoice... Wink ) Az is. Nekem semmi bajom nem volt a magassal, nem tartom karcosnak. Nem tökéletes, de hallottam már ennél jóval drágább drivert is jelentősen rosszabbul teljesíteni. A "karcossághoz" valószínűleg köze lehet a váltóban használt alkatrészeknek is.

Tudjuk, hogy itt (B32) egy nagy meredekségű (18db/okt) váltóról van szó (ha jók az értesüléseim), azt pedig - mivel sok alkatrészt tartalmaz - jól el lehet ba***i, ha "nem teljesen" jók az alkatrészek. Smile
Vagy lehet, hogy itt-ott bipolár elkó van, ahol azért illene PP-t használni. (Mondjuk pont sorban a dómmal.) Az is lehet, hogy az elkó jó lenne, csak kiszáradt szerencsétlen... :? Persze még az is lehet, hogy egyszerűbb a dolog: ízlésbeni a különbség. Smile
Válaszol
A B31-re gondoltam.
Válaszol
Lenne egy dilemmám, amit közös megvitatásra érdemesnek tartok. Big Grin
Még a végén tényleg szétszedem ezt a B32-őt... Nem tehetek róla, kísértés... .oh. .torz.

Szóval, számolgatás után (amit az LspCAD csinált persze .haha. ) arra jutottam, hogy egy eredeti állapotú M21WG09-08 -nak (és az enyém az) a CMS=1.1mm/N. Ez szerintetek mennyire lágy illetve kemény felfüggesztés? :? Sztem ez inkább kemény, nem? .forog. Gyorsan szétvizslattam ilyen ügyben, és ennél csak magasabb CMS-eket láttam...
Válaszol
subvoice: Köszi szépen az frd-ket és a zma-kat... 8)
Illesztési ötletek:

http://img.tar.hu/spexcel/img/20510302.jpg#3

http://img.tar.hu/spexcel/img/20510299.jpg#3

http://img.tar.hu/spexcel/img/20510298.jpg#3

Csak néhány ötlet... Smile Messze nem tökéletes, elég bonyolult váltó. De az M21 púpjával notch nélkül nem nagyon lehet semmit kezdeni. Azért talán egy próbát megér... Smile

Fázissal:

http://img.tar.hu/spexcel/img/20510427.jpg#3
Válaszol
***kimoderálva*** Admin

Csak gyorsan reagálok: az 1mm elmozdulás közepesen lágy felfüggesztésű hszt takar, de nem mond el mindent az adott hangszóróról, a pille minősőgéről, stb. Smile
A régi videoton is elég jó minőségű váltóalkatrészeket használt. Kerülték az elkokat, remix ellenállásokkal, fóliakondikkal dolgoztak.

Válaszol
spexcel Írta:Sziasztok!
... Nekem semmi bajom nem volt a magassal, nem tartom karcosnak. Nem tökéletes, de hallottam már ennél jóval drágább drivert is jelentősen rosszabbul teljesíteni. A "karcossághoz" valószínűleg köze lehet a váltóban használt alkatrészeknek is...
Pedig karcos volt ám,és a b32. .forog. Persze,ahogy mondtad ízlés kérdése. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Vegyünk más fordulatot. Wink Megmértem a dobozt és tévedtem, ez csak 20 liter (Qtc=1,1). Ez iszonyatosan kevés, pláne kompenzálás nélkül. Sad Kb. 35 literig a talpas megoldással el lehet menni (Qtc=0,85). Lassan új konstrukció lesz ebből a modból. Smile
Válaszol
Én ahelyett, h. ekkora modba belevágnék inkább ragasztok egy mágnest a vasmagra. Wink Az érzékenység is nő 0,5dB-t tehát csak nyerek vele. Smile

Válaszol
doki Írta:Egyébként a hb1 mérései is gagyibbnak tűnnek a b32 höz képest,de mivel azt volt módomban közelebbről megfüllenteni,és egyértelműen jobbnak hallatszott(még a sovánka basszusával együtt is),ezért nem értem mi ez a lapos görbe iránti hajsza.Ha kiemel,akkor kiemel 12kHz-en.A fontos dolgok úgy sem ott dőlnek el.(szerintem) Wink
Szia doki
Melyik hangdobozt hallottad eddig? A HB1-et vagy a B32-t vagy mindkettőt ?
A két hangdoboz közül melyik jobb? A HB1-ben milyen driverek vannak?
Üdv, Péter
Válaszol
Tényállás: hsz: xar. Csere! Váltó: xar. Csere!, Doboz: xar. Csere! Eredmény: Van egy vadiúj jó hangsugárzónk. Mellékhatás: Megmaradt a Prelu is. Na, azzal valamit kéne csinálni, mert xar. .haha.
Válaszol
topeti Írta:Szia doki
Melyik hangdobozt hallottad eddig? A HB1-et vagy a B32-t vagy mindkettőt ?
A két hangdoboz közül melyik jobb? A HB1-ben milyen driverek vannak?
hb1,b32(ez utóbbim vót)
hb1
Kivülről,mint a b32-ben
Üdv Doki!
Válaszol
spexcel Írta:Lenne egy dilemmám, amit közös megvitatásra érdemesnek tartok. Big Grin
Még a végén tényleg szétszedem ezt a B32-őt... Nem tehetek róla, kísértés... .oh. .torz.
Hajrá, szedjed, szedjed Big Grin Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Én ahelyett, h. ekkora modba belevágnék inkább ragasztok egy mágnest a vasmagra. Wink Az érzékenység is nő 0,5dB-t tehát csak nyerek vele. Smile
Én vigyáznék tőle, mert a plusz mágnes eredménye, hogy a hibákat jobban felerősíti. Úgyis van szerencsétlennek
jókora púpja, no az mégnagyobb lenne és ott sokkal jobban hallatszódna is a hagján az a kiemelés, torzítás...
Bár mondjuk tény, hogy kisebb doboz is elég lenne.... Hát nemtudom. Meg kéne hallgatni. Ha jól szól, akkor nyertél Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
A komp. mágnes egyenletesen erősít, tehát mindenhol +0,5 dB. A hangolás is a kompenzált mágnesű hangszóróval történt. A kompenzálásra nekem is mindenképpen szükségem lesz, de ettől függetlenül a dobozt is mindenképpen nagyítani fogom. Legalább nem lesz gond az állvánnyal. Wink
Válaszol
Helyes, helyes, látom subvoice meg is nézte a méréseket. Big Grin Nagyjából mindenhol +0,5dB.
Nagyobb mágnest meg nem szabad rátenni, mert az eredeti sem túl erős, ez is már szinte túlzás...

Válaszol
Mielőtt belefogok Doki ötletébe, gondoltam lemérem a jelenlegi impedanciamenetet: http://hangszoro.net/laci/prelu9imp.gif Ez már egészen tűrhető. Smile

Válaszol
Ilyen Doki váltójával: /http://hangszoro.net/laci/prelu10imp.gif/ hibás link

Szerk: és ilyen az átvitel: /http://hangszoro.net/laci/prelu10.gif/ hibás link

Végülis hallható a 2-3 kiló körüli gyengélkedés, észrevehető a 12 kilós púp, hosszabb távon nekem kicsit fárasztó hallgatni. Smile De, valamiben mégis más (jobb), mint az előző, csak nehéz megfogalmazni mi az. Big Grin

Második szerk: és megint előállt az, ami az elején, h. felvételektől függően teljesen rapszodikusan hallom (néha igen néha nem Big Grin) az 's' 'sz' 't' 'z' hangokat.... .forog.

Válaszol
Több a basszus, erősebbek az alaphangok, talán ez lehet?
Válaszol
Ha nem akarsz egy totális modot,akkor a magasat még jobban kéne csillapítani,illetve és/vagy ( nálam bejött a hg1,9-nél) azt,hogy rc tagot kéne a magashoz,ami kb.:5,6ohm-1,5uF ből áll.
Dologhoz annyit,hogy valószínű megint a kutyából nem lesz szalonna tipikus esetével állunk szemben.Mégegyszer leírom,hogy ilyenkor szokott előfordulni az hoogy az ember mindenféle notch..szűrőkkel próbálkozik,de hosszútávo hiába szvsz.A sorosan bekötött szűrők használatától eleve borsódzik a hátam,akkor kell használni csak,ha már naggyon muszalj,aszalj... Wink

ui.:ha a 2-5kHz körüli tartományt kevesled,akkor a mély zobelében csökkentsd a kondért és/vagy növeld az ellenállatot!
Üdv Doki!
Válaszol
Persze, persze. A magashoz én már az elején próbáltam az RC-tagot. Big Grin

Válaszol
shalafi66 Írta:Persze, persze. A magashoz én már az elején próbáltam az RC-tagot. Big Grin
És,nem gyó .?.
Üdv Doki!
Válaszol
Nem, akkor nem tetszett, ezért is indultam másfelé. Nincs kedvem méginkább levágni a 15-20 kilós tartományból. Smile

Válaszol
Smile Visszaszereltem a (subvoice-féle) Notch szűrős változatot (ez jelzi, h. nekem ez vált be), én tovább nem moddolok rajta (ha nem muszáj Smile ), sztem eléggé jól sikerült. Smile

Nem lett sok a (zárójel)? Big Grin

Szerk: ezután egy feladat vár rám, mindezt olvasható formában leírni a lapon. Big Grin

Második szerk: kompenzáló mágnesnek a: 56*12mm-es jó. Smile

Válaszol
Megírtam. Wink Végre. http://hangszoro.net/help/jav.htm

Meg ideiglenesen megszabadultam a párhuzamos 22 Ohmtól így még egy fokkal jobb lett. Smile Mikor elviszik azért visszakerül, inkább az ellenállás disszipálja el a hőt a hangszórók helyett. Wink Big Grin

Válaszol
Nah,azé csak mögszülted. Big Grin Grat a kinylódáshoz. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
shalafi66 Írta:Megírtam. Wink Végre. http://hangszoro.net/help/jav.htm
Szép munka, gratulálok Smile Jó éjt Shalafi.
Üdv, Péter
Válaszol
.oh.
Még holnap a dobozról készítek pár képet, jól mutat majd a többi közt. Smile
Jóéjt mindenkinek. Wink

Szerk: még ilyen hosszan semmiről nem írtam. Big Grin Gratulálok annak, aki mégis végigolvassa. Big Grin Tongue

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég