A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Hja, és tényleg köszönöm a sok segítséget. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ugyanmár, szívesen. Ez a legjobb felállás. Osztjuk az eszet, valaki meg forrasztgat és méricskél szakadatlanul. .zold.
Válaszol
Bizony jó, mer nekem a kettő együtt már télleg sokk .sokk. lenne. Tongue Wink

Válaszol
Nna megküzdöttem a második preluval, de ez annyira be volt ragasztva, h. csak egy kisebb kalapács segítségével mozdult ki a mélyközép. Smile

Válaszol
A magam részéről is köszönöm mindenki segítségét a témában. Smile (egész hallgatható lett így a prelu!)

Valahol olvastam egy "doboz kellene neki" ötletet, amit a tulaj már elővezetett nekem nemrég. Bükkből szeretné, viszont a számolás-rajzolás nem megy neki. Így várjuk az ezzel kapcsolatos észrevételeket! Wink
Válaszol
http://hangszoro.net/laci/hv1.jpg
NNo kész az új váltó. Wink Kicsit alakítottam a nyákon is. Wink

Válaszol
Azt a teljesítményellenállatot nem lehetne távolabb vinni a kondértól?
Válaszol
Nem kell sztem, nem ér hozzá, mint az előző. Smile Egy kicsit arrébbhúztem azér...

Válaszol
Shalali, hogy volt megelégedve a Preluk gazdija?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Még eléggé elégedetlen lehet, mer a két prelu nálam van. Tongue A két dobozt külön hozta Wágner úr, egy hét késéssel. Majd talán holnap eljut a tulajhoz. Smile

Válaszol
Most nagyot csalódtam a preluba! Végig olvastam ezt a topikot és nem értem ha ténleg enniyre rossz akor mér tartották magyarország legjobb hangfalának. Én még nem hallottam szólni sajna de nagyon szeretném. Az orion hs 280-asom helyett ilyet szerettem volna (de nem az lett belőle .sir. ).
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Nekem nem volt csalódás. Smile Kifejezett felüdülés volt a többi vidihez képest. A HS280 azért egész más kategória sztem, nem is érdemes összehasonlítani. A preluban legalább jó minőségű alkatrészek és hangszórók voltak. Smile

Válaszol
Én még mindig feltétlen preludium hívő vagyok. Nem tudom, hogy a B31 milyen, nekem B32-m van. Vannak hibái, de összességében egy nagyon jó doboz, ennyi pénzért nagyon jó képességű. Tudod mit? Megmérem Neked, hogy mit tud, és itt megtalálod majd. Mértem már többször is, meg kell keresnem a régieket. Ha jól emlékszem, közel -3db -en tudta az 1kiló fölötti tartományt. És az jónak számít.

Amit shala mért 5kiló körül, az amiatt van, hogy más módszert használt, mint mi (subvoice sem mért beszakadást ott, ha jól emlékszem). Ő a magassal szemből mért, mi a két sugárzó közötti ponttal szemben. És ott jó, semmi gondja az átvitelnek. A b32 ugyanúgy mutatja az 5 kilós szakadást, ha a magassal szemben mérem. Ennyi az egész.
Az meg, hogy az a hangfal pocsékul szólt, nem csoda, szétégett benne egy kondi! Mit kaphatott az...?! Sad
Üdv: spexcel!
Válaszol
Köszi szépen. A hs 280-ról nincs valakinek hogy összetudjam hasonlítani??????
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Meg is van! Wink Kb. 200-300Hz fölött "hiteles", alatta a bazi nagy lyuk a szobám miatt van... .forog.
[Kép: preludiumfarfield1m7mv.jpg]
Válaszol
Ténleg nem rossz? Zenehallgatás közben nem zavar az a juk? Engem nagyon zavarna
Válaszol
Valószínűleg a Te szobádban is hasonló lyukak vannak. Ha zavarna, NE mérj, mert zavarni fog! .zold.
Válaszol
Át a szoba akusztika topikab. Még jó hogy van egy ien Wink
Válaszol
Nekem a b32-es volt.Előtte a hs280-as.Ahhoz képest egy megváltás volt a prelu,csak egy idő után kezdett idegesíteni benne valami,az akkor a szokásos "na beletúrunk,mert mi olyan üggyesek vagyunk"...aztán vissza az eredetibe és elad.kb. ennyi volt a prelus történetem.Két dolog nem tecc igazán,az egyik,hogy kicsi a doboz,amibe belepréselték a hanxórókat,a kettes meg,hogy nem passzolnak egymáshoz a sugárzók.
Üdv Doki!
Válaszol
Ezt kifejtenéd bővebbben (mindkettőt). Hangilag ez hogy jelenkezik?
Válaszol
Itt a soha vissza nem térő alkalom: az apróneten.

Videoton PRELUDIUM B31 hangfal, tartaléknak vásárolt, soha nem használt, újszerű gyári állapotban erdeti dobozában eladó. 6 Ohm 60/80 Watt, VIFA hangszórók. 35E Ft
06-70-244-1978

Ha valakinek szíve szerelme ez a doboz, hajrá! Én már a múltkor vettem majdnem még egy párat, csak nem tudnám hová tenni. .forog.
Válaszol
Ezt nem hiszem el!!!!!!!!
Nagyon kéne de nics rá kessem. Na most asszem megyek és felakasztom magam. .sir. .sir. .sir.
Válaszol
vava Írta:Ezt kifejtenéd bővebbben (mindkettőt). Hangilag ez hogy jelenkezik?
Úgy,hogy egy idő után izgágának,külön életet élőnek érződik a magastartomány,illetve a basszusa csillapítatlan(döng).
De hangsúlyozom ezek a dolgok igen relatívak,jó doboz ez,ennyiért még csxak hasonlót sem lehetett kapni annó,az orion után egy megváltás volt.
Üdv Doki!
Válaszol
A döngő basszuson nagyon sokat segít egy jó faltávolság (~1m), illetve egy kis plusz csillapítóanyag. A magassal sem volt bajom, bár tény, hogy nem a kimondottan "lágy" fajta, de nekem ilyen az ízlésem. Ha valmi cseng, az csengjen! Big Grin
Válaszol
Megépítettem páronként beszerzett eredeti hangszórókból és megkapott eredeti dobozból (köszi Petja!) a B31-est. A Shala módosított váltóját készítettem el hozzá. Egyszerű kis házi mérés alapján gyönyörű egyenes a frekvenciamenete, csakaz a baj, hogy magasba húz nálam.
Próbáltam két napig barátkozni a hangjával, de egyre kevésbé ment. Betettem egy L-padot 2,2ohm soros és 3,3ohm párhuzamos ellenállásokból, minden helyre állt. A frekvenciamenet is a fülemet igazolta.
Ma egy kicsit módosítottam az L-padon, mert tényleg sokat vett le, most 2,2 + 4,7ohm. Teljes az élvezet, szép a hangja, holnap megmérem.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
.udv. Mindenkinek!

Első hangfalépítésem rögtön a Peludium B31 általam megálmodott módosítása szerepelt. Mivel rendelkezésre állt 1 pár, ami felújításra szorult, Shala hathatós segítségével sikerült elkövetnem 1. bűnömet a hangfalépítőkkel szemben. .aaa. A habszélcsere és az új keresztváltó a Mester kezemunkája, a többit én követtem el. (+ asztalos) A bükkfurnérozott MDF lapokat(20mm) 3x csiszoltam és lakkoztam. Itt most néhány kép következne, ha sikerülne csatolnom. Végezetül szeretném megköszönni minden fórumozó megszállottnak az infókat a sgítséget, + lelkesedést amit rámragasztottatok! .udv. .taps. Köszi
Válaszol
Sziasztok!

Ha minden igaz nemsokára kaptok egy NAGYON DE NAGYON módosított doboztervet a preluhoz. Állítólag nagyon jó doboz és messze jobb az eredetitől.
Salla már látta a dobozt (de légyszi ne lődd le a poént Smile )

üdv: vava
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Gondolom, hogy rossz helyen vagyok, de gyorsan szeretnék választ kapni. Valki ismeri-e a Videoton D 201 Ritmus tipusú hangdobozt, mert a Vaterán licitálok egy ilyenre amit 2600-ér tadnának jó műszaki állapotban.
Válaszol
Nekem ismernem kéne...

Válaszol
Üdv!
Én is ezt reméltem, de ha nem lesz más és megnyerem a cuccot. akkor még visszatérünk rá.
Válaszol
Még nem találtam meg a képeket róla. Mert dokumentáció az nálam sincs.

Válaszol
Ne keresd tovább, mert a tisztelt tulajdonos ngy nehezen kibökte, hogy anno egy tesla nzc lemezjátszó gyári tartozéka volt és 4000 ft-ért kértem annyiért pedig nem adja, úgy hogy azt tervezem ha még emlékszel rá, elküldeném neked javításra a két db micrmax széless hsz-eket.
Válaszol
Sziasztok!

Amit írtam dobbozrev sajna nem kerül fel.
Meg lettem kérve hogy ne tegyem közzé bár semmi extra nincs benne.
Válaszol
spexcel álmát látom benne megvalósulni egy szűkülő TL formájában. Az egész csak méretezés kérdése.

Válaszol
vava Írta:Sziasztok!

Amit írtam dobbozrev sajna nem kerül fel.
Meg lettem kérve hogy ne tegyem közzé bár semmi extra nincs benne.
Lehet,hogy azé? .haha. Nemtom mi titkos lehet egy doboztervben. .csitt.
Üdv Doki!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég