A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Helló Prelusok!
Keresem a B32-es eredeti váltójának a rajzát!
Minden segítséget köszönettel fogadok.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
.otlet. Közben említsük már meg, hogy azért, mert neked ahhoz való hszkészleted van, pl. emiatt nem volt jó az én B31-es váltóm hozzá.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Azzal együtt annyira zseniális a Shala váltója, hogy így L-paddal a mai napig nem piszkáltam a váltót, mert kitűnően hallgatható!!!

Válaszol
.udv. Cyrrus!

A Spexcel írta, hogy van doksia a B32-höz. Ha elkéred tőle biztos elküldi.

Üdv: Petja
Válaszol
Fehárváron a cégnél azt hiszem van még eredeti váltó is.

Válaszol
petja Írta:A Spexcel írta, hogy van doksia a B32-höz.
Köszi!

Shala: Köszi, ha lehet csak a kapcsolás érdekel, de ha elérhető árú, akkor már csak a próba kedvéért is érdekelne (megvennék) egy párat.

Válaszol
Hello.
Végigolvastam a topicot, mert a küszöbön áll egy preludium B32 vásárlása. A B31 valóban jobb volt? Ha igen, akkor sokkal? Érezhető a különbség, vagy csak mérésekkel? Miben különbözik a B32? Valaki azt modja a magas más benne, valaki azt, hogy csak a váltó. A kérdésem, hogy a honapon fenn lévő váltó átalakítás vonatkozik a B32-re is? Ha megcsináltatom, akkor ugyanolyan lesz, mint a B31 átalakítva?
Shala mennyibe kerülne nekem egy B32 hangfalpár elöregedett mebránszél csere+moddolás?(kompenzáló mágneskör+hangváltó átalakítás)
Ha nem lehet itt árakról beszélni, akkor bocs, de jobb helyen nem tudtam megkérdezni. Fontos lenne a válasz, köszönöm.
UI: Mennyi lenne a postaköltség kb. és érdemes-e hangfalat postán feladni, vagy inkább személyesen? Biztonságos?
Válaszol
Üdv, a mérések szerint a B32 a jobb (de ha végigolvastad a topikot, akkor ezt látnod kellett), és ezt valóban másféle dóm magassal szerelték, D26TG05-el. Így erre a B31 váltó-mod nem érvényes. A habszél csere még mindig 1000,- pénz/db. Dobozzal együtt lehetne hozzá új váltót álmodni, de nem tudom, hogy volna-e értelme. Egyébként volt már, hogy postán feladtak nekem két prelut. Big Grin 1320,-ért hozzák el.

Válaszol
Érdekes, ahol olvasgattam, ott mindenhol azt írták, hogy "szerintük" a B31 volt a jobb...
Szóval nincs értelme a váltó mod-nak? Azért kíváncsi lennék, hogy egy váltó moddolt B31-es és egy sima B32-es közül melyiknek jobb az átvitele? Vagy esetleg a B32-nél már kiküszöbölték a B31 hibáit? Ennél is fordított polaritással van bekötve a magas? Kompenzáló mágnes, stb... ezek nem javítanának rajta? B32-nél kiemelések, beszakadások nincsenek, mint a b31-nél, vagy csak nem akkorák?
1000Ft habszéllel együtt?
Helyileg hová kellene küldeni?
Én tegnap adtam fel postán egy minidisc-et(kb 0.5kg), törékeny jelzéssel, 1900Ft alatt nem úsztam meg, bármennyire szerettem volna.
Neked hogy hogy csak 1320? nem törékenyen, vagy milyen módon?
Sztem a hangfal elég törékeny jószág, nem biztos, hogy normál csomagként vigyáznának rá...
Válaszol
Hát az átvitele jobb volt, és a D26-os dóm is jobb, mint az elődje a D25 a B31-ben; de ezen túl azért könnyen lehet, hogy vmit mégis elszúrtak a Videotonnál váltó-ügyben. Big Grin

Válaszol
Shala, ha van egy kis időd, légyszi válaszolj az egyel előbbi hozzászólásban lévő kérdésekre...
Nem akarom még egyszer ugyanazt leírni... ne vedd zaklatásnak, bocs.
Üdv.
Válaszol
Bocs, nem láttam a kérdéseket (nem utólag szerkesztetted bele?). A javításal kapcsolatos logisztikai részletekre majd privátban válaszolok. Wink Az árat habszéllel együt értettem.
Az előző oldalakon megtalálhatók a mérések a B31-ről B32-ről is, összehasonlíthatók. Kompenzálni lehet a mágneskört, de mostanában nem szoktam, inkább felajánlom, hogy a gyári paraméterek helyett a javítással egy olyan állapotra hozom a hangszórót, ami jobban megfelel a zárt dobozhoz.

Válaszol
Igen, próbálgattam megnézni a fórumhozzászólások csatolt mellékleteit, de egyik sem volt megjeleníthető, a fájl nem elérhető, pedig hangszoro.net-es serverröl akarja letölteni. Ezez a képek miért lettek kitörölve? Csak a szöveg látszik, ha ráklikkelek a mellékletre, errort ad... nem hiszem, hogy csak nekem.
Válaszol
AMit tudtam, helyreállítgattam itt a linkekből amit nem, azt átszerkesztettem. Dokit kéne megkérni, keresse elő a HFm méréseket újra.

Válaszol
Melyik számban volt emlékeztek rá? Nekem is megvan az egész HFM, cd-n. Ha ráérek majd rákeresek, hátha meglelem.
Üdv, Péter
Válaszol
HB1 és B31: [Kép: hb1b31sn2.th.jpg] B32: [Kép: b32yj9.th.jpg]
Üdv Doki!
Válaszol
Eddig is ilyen kicsik voltak a képek? .haha.

Válaszol
Most már teljesen összekavarodom, ahogy egyre többet ovasok a preludiumokról... Minden más oldalon az írják, hogy a B31 ill B32-nek azonos a hangszórókészlete, csak a váltó más. Ezzel szemben Shala azt mondtad, hogy a B32-ben más a magas (természetesen neked jobban hiszek). De akkor ezt más miért nem vette észre?
Olvastam a HFM cikket, de sajnos ott nem tudták összehasonlítani a két prelut, csak a b32-t a HB1-el. Ott jobbat írtak a HB1-ről, de kicsit össze-vissza, egyik szavukat ütik a másikkal, metaforákban beszélnek stb...
Mérések szerint a B32 átvitele szinte ideális, az előző hozzászólsok miatt a B31-nek rosszabb az átvitele, mégis azt mondják szinte minden fórum oldalon, hogy a B31 volt a jobb? ez hogy lehet? Jobb átvitel, mégis rosszabbul szól(lekaszált magas-teretlen, stb). Sőt, volt olyan hozzászólás, nehogy valaki B32-t vegyen mert az egy rakás sz.r a b31-hez képst. Teljesen összekavarodtam. Akkor ne vegyem meg a B32-t?(Nem mintha lenne alkalom B31-re...)
Őszintén szólva nem vagyok ellene az enyhe magas kiemelésnek, komolyzenén kifejezetten kellemes, legalábbis nekem...
Szükség van B32 modra? Csinált már valaki?
Amire kíváncsi lennék, egy B31 mod és egy B32 (akár mod) közül melyik szól jobban? Főleg komolyzene ill jazz műfajban...
Válaszol
Ezt a topikot kezd el előről olvasni. Látni fogod, hogy megemlitik a hangszórókészleteket.
Pontos részletekre már nem emlékszek csak félszemmel követtem az eseményeket.
Doki és spexcel irásait, képeit figyeld Smile A hangszórók és a váltók is meg lesznek említve.
Valamint mérési eredmények is lesznek. Sőt leírják hogy a B32 a jobb hangú.
Tongue
Üdv, Péter
Válaszol
Úgy tűnik teljesn szubjektív a dolog, kinek a pap, kinek a papné. Van akinek a B31 van akinek a B32 tetszik jobban.
Igen, csak ezen a fórumon láttam az eltérő hangszórókészletet, az összes többi helyen azt írták, hogy ugyanaz. De természetesen az ittenieknek jobban hiszek.
Esetleg aki mindkettőt hallotta és összehasonlította nem tudná lírni a tapasztalatait? (PL. b32 több basszus, b31 több közép részlet, stb...)
Válaszol
Nekem volt mindkettő egy ideig (párhuzamosan!). Nálam egyértelműen B32. Lehet, hogy azért mert fiatal vok. A B31 nekem 10kHz fölött idegesítő. Sokaknak szimpatikus lehet a nagy kiemelés. A B32-ben érezhetően jobban van megoldva a baffle step is, ami sokkal egyenletesebb mélyátvitelt produkál, igaz, nem brummog, mint a B31. Összegezve azt tudná mondani, hogy a B31 látványosabb hangot produkál (kiemelt felső-mélytartomány és legfelső oktáv), viszont a B32 messze-messze neutrálisabb és ezáltal sokkal inkább hallgatható hosszú távon. Ha nagyon izgat a téma, teszek fel méréseket a honlapomra majd. Van mindkettőről... Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:Nekem volt mindkettő egy ideig (párhuzamosan!). Nálam egyértelműen B32. Lehet, hogy azért mert fiatal vok. A B31 nekem 10kHz fölött idegesítő. Sokaknak szimpatikus lehet a nagy kiemelés. A B32-ben érezhetően jobban van megoldva a baffle step is, ami sokkal egyenletesebb mélyátvitelt produkál, igaz, nem brummog, mint a B31. Összegezve azt tudná mondani, hogy a B31 látványosabb hangot produkál (kiemelt felső-mélytartomány és legfelső oktáv), viszont a B32 messze-messze neutrálisabb és ezáltal sokkal inkább hallgatható hosszú távon. Ha nagyon izgat a téma, teszek fel méréseket a honlapomra majd. Van mindkettőről... Wink

Mire gondolsz konkrétan a brummogás és látványosabb hang alatt?
B32-nél az alsó frekvenciák ezáltal részletesebbek, mert nincs kiemelés?
A magassal mi a helyzet? Kiemelés hiánya hogyan jelenik meg? Sok lesz a közép? Bocs a láma kérdésekért...
Természetesen összehasonlító mérések jöhetnek!
Megkérdezhetem milyen stílusú zenéket kedvelsz?
Köszönöm.
Válaszol
Ittvannak kicsit föntebb a HFM mérései azokon látszik.

Válaszol
Nekem a b32 éppen,hogy hosszútávon nem volt hallgatható.Hibái,hogy gyakorlatilag a magassugárzó egy külön szólamot fújt.A hb1-ben(első széria,asszem) mintha jobban összegyúrták volna ezt a szerintem nem egymáshoz passzoló hsz.készletet.A b32 felsőbasszusa elviselhetetlen számomra,mélybasszus gyakorlatilag nuku.A hb1-nek ugyan szintén nemleges a basszuátvitele,de legalább ez nem megy az ember agyára.Kb. ennyi bukott ki belőlem a "régi szép időkből".Ha választanom kellene b32/hb1 közt,akkor a másodperc tört része allat a hb1 lenne a befutó...Remélem segítettem. Wink
Ja így utólag annyi,hogy az a magassugárzó nem egy sikeredett produktuma lehetett a vifának,valószínű itt az elkapart eb a dologban.Ja és egy notch filter sem hinném,hogy negligálja a problémáit,mert tranziens problémákra az nem gyógyír,legföljebb tüneti kezelésnek jó(rövidtávon). Wink
Bár az is igaz,hogy egy hb1-es a mai napig is egy jóhangú doboznak számít(sajnos),ez szegénységi bizonyítványa a mai hangsugárzó iparágnak szvsz. :? Sad
Üdv Doki!
Válaszol
Csakhogy a B32-ben másféle magas van, a D26-os dóm, és nem a D25, mint a HB1-ben és a B31-nél, amihez a notch lett méretezve... A két magas közül pedig a D25 a gyengébb képességű, és kevésbé jó választás egy 200mm-es mélyközéphez.

Ui: a notch szűrő legalább a statikus problémákat orvosolja valamennyire.

Válaszol
Pedig kívülről tökegyformáknak tűntek,de ha az a déhuszunhatos,ami jobb mint a másik,és mégis xarabbul szólt a b32-ben,mint a gyengébb déhuszonötös a hábéegyben.Akkó most mi van? .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
Más a tölcsér kiképzése, és a membrán már textil a D26-nál. Nem PE. Ettől függetlenül azt látom, holgy van egy notch szűrő a B32 váltójában is. Ha azt elszúrják, akkor lehet, hogy a jobb dóm magas ellenére rosszabb, amit hallasz.

Válaszol
És, elszúrták?
Válaszol
8) Azt én nem tudhatom, az átvitele jobb lett. Smile Az iránykaraktere is valamivel. Viszont ha hihetünk a HFM-nek, a mélyközép részéről olyan torzítások jelentkeznek, amik a B31-nél nem.

Válaszol
Értem. És ki lehet valahogy javítani ezeket a torzításokat?
Ennél a típusnál is fordított polaritással van bekötve a magas?
Egy kompenzáló mágneskör hogyan befolyásolná a hangját?
Válaszol
Gondolom nagyobb induktivitású szűrővel lehet lefaragni (+ némi impedanciaformázás).

Válaszol
Cserébe esetleg romlana a hangminőség?
Mi a helyzet a kompenzáló mágneskörrel? A b31-nél bevált...
Válaszol
A mágneses kompenzálás ebből a szempontból lényegtelen. Csak attól, hogy a mélyközepet hamarabb vágja a szűrő, még nem romlik semmi, lásd B31 mod.

Válaszol
Van esetleg valakinek arról tapasztalata, hogy a Preludiumok milyen típusú(könnyű-nehéz), méretű, szerkezetű hangfalállványon szólnak a legjobban?
Válaszol
Szerintem nehéz fémállványon, az jót tesz a mélytartomány +hangkép stabilitásának. Nekem legalábbi is azok váltak be, a hasonló méretű dobozokhoz.
Üdv, Néhai!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég