A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Értem. És abból melyik fajta? Ami oszlop szerű, azaz középen függőlegesen 1 oszlop, vagy a 4 lábú, ami a alsó és felső lap csúcsait köti össze?
Válaszol
Speciel a "négylábúra" szavaznék.
Vaúúúúúúúúúúúú .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Nos, szert tettem 2 pár Preludium B32-esre és egy elég érdekes dolgot szeretnék elmondani. Mindkét párnak első tulajdonosai voltak, a hangszórókészletek eredetik.
Hogyan lehet mégis, hogy az egyik B32-esben szemmel láthatóan más magas van, mint a másikban? Kicsi a különbség, de azért jól látható, legjobban a pille anyaga. Az egyikben polietilénnek látszik, a másikban textilnek. Talán ettől lehet az, hogy az egyik fórumban azt mondják, hogy ugyanaz a hangszórókészlet, mint a B31-ben, a másikban, hogy nem.
Nos a két hangfalpár sorozatszáma közötti különbség mindössze 66, úgyhogy majdnem egyszerre gyártották őket, mégsem ugyanaz a magas?
Lehet, hogy a VIDEOTONNÁL az tettek a B32-esekbe ami éppen a kezük ügyébe akadt?
Mellékelem a képeket!
Shala: Az egyik hangfalpárt peremezni kellene, majd ha lesz időm, leküldöm neked, már beszéltünk róla, csak az a kérdésem, hogy az új perem pontosan ugyanolyan lesz, mint az eredeti? Nem keményebb ill. puhább?

[Kép: IMG_2838_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

[Kép: IMG_2840_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
B31: mélyközép: M21WG0908, magas: D25TG0506 (PE dóm)
B32: mélyközép ua. magas: D26TG0506 (textil dóm)
Minden eltérés a véletlen, vagy utólagos beavatkozás műve.

A habszél-csere többféleképp is megoldható az M21-es mélyközépnél. Az egyik megoldással a gyári paramétereket kapja vissza, a másikkal pedig jóval alacsonyabb lesz a rezonancia pont, .nyil. jobban illeszkedik a kis zárt dobozhoz. Szabadon lehet választani a kettő közül.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szia Horvlas!

Az egyikben cserélve lett a hsz! Látszik a felső képen hogy elvan nyalva kicsit a csavar! Nagyon kicsit de elvan nyalva. Ez arra utal hogy kiszedték!

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Igen, az egyikből valóban ki lett szerelve a magas, de csak azért, mert jobb minőségű, neotech kábelekkel lett helyettesítve az eredeti kábel garnitúra, de a tulajdonos esküszik, hogy eredeti a hangszóró, én hiszek neki. Számomra ez rejtély!
Kép alapján tudja valaki, hogy melyiknek kell a B32-ben lennie?
Shala: a másik módszerrel, amivel jobban illeszkedik a hsz a dobozhoz, hogyan szól? Mélyebb? Más? Te melyiket választanád? Mi a hátránya a másik módszernek? Akkor eredetileg miért nem úgy gyártották?
Kicsit írnál erről bővebben?
Válaszol
horvlas Írta:Kép alapján tudja valaki, hogy melyiknek kell a B32-ben lennie?
Igen. Épp az előbb írtam le. Big Grin
horvlas Írta:Shala: a másik módszerrel, amivel jobban illeszkedik a hsz a dobozhoz, hogyan szól? Mélyebb? Más? Te melyiket választanád? Mi a hátránya a másik módszernek? Akkor eredetileg miért nem úgy gyártották? Kicsit írnál erről bővebben?
Azt nem tudhatom, hogy eredetileg mit, miért csinált a vifa úgy ahogy, de azt tudom, hogy ha szélesebb habszéllel javítom, alacsonyabb lesz a rezonancia pont (fs), ezért jobb impulzusválasz, kicsit jobb alsó határfreki, talán hátrány, hogy azonos teljesítményen nagyobb membránkitérés várható, de ez nem zavaró, mert javítás után jóval nagyobb kitéréseket tud kezelni a lengőrendszer.

Válaszol
Értem. És ez által jobban szól? Te melyiket választanád? Egyenletesebb lesz az átvitele, vagy csak a mélyátvitel javul? Érdemesebb szerinted a szélesebb habszéllel javítani? Nem gyengül ez által a középtartomány részletssége?
Válaszol
A habszélek egyforma alapanyagból készülnek, ilyen különbségek nincsenek köztük.

Válaszol
Szia Horvlas!

Eddig azt hittem én vagyok a világon a legaggodalmaskodóbb hapsija...
A Shala profi!!!!!!!!!!! Nyugodtan bízd rá a preluidat! Amit visszakapsz Tőle megnyalod majd mind a 10 ujjad. (minimum, vagy ezekkel akarsz majd dolgozni menni...) Nekem is csinált 1 pár B31-t.(2 hét szabit vettem ki annyit hallgattam..) Ha adsz egy emilcímet küldök 1 pár fotót is.(a doboz saját gyártmány!)
ÜdvTongueetja
Válaszol
horvlas@yahoo.co.uk
Ide küldd a fotókat.
Nagyobb a térfogata mint az eredeti doboznak? Miért került más dobozba? Esztétika, vagy a hang miatt?
Válaszol
Ma egy ismerősnél láttam egy újabb pár Preludium B32-est, és abban is a Polietilén magas volt (alsó kép), pedig abban is eredeti minden. Szóval most eredetileg a felső képen lévőnek kellene benne lennie?
Válaszol
Aham. EGyébként lehet, hogy volt köztes időszak.

Válaszol
A zén b32 esemben is a műjanyagos magas volt,és a helyi zeneiskola tulajdonában lévőben is.Most akkor? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Az enyémben szövet a magas. A polis a B31-be való. Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
spexcel Írta:...A polis a B31-be való. Smile
Kár hogy ezt a videotonban anno nem tudták. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Hello, körülbelül mennyibe kerülhet egy D25TG vifa magas?
Válaszol
Mivel nem gyártják jó rég ezért annyi, amennyit kérnek, illetve adnak érte. Wink

Válaszol
Nade az mennyi? Kb 2-3 ezer ft reális?
Válaszol
Igen.

Válaszol
Szia Shala!Nem hittem a szememnek,de haverék szóltak,hogy van egy pár "kigyilkolt"hangfal,ha kell vigyem.Gondoltam miért is ne,hisz,már így sem férek el a szobámban a sok hangfaltól.És mikor láttam:úr isten,két db.öreg Preludium B32.Nem hittem el.Azonnal rohantam vele haza.mértem öket műszerrel:mindkettö"süket"Sad.Nade nekiálltam szétkapni.Kivettem a magasakat.És szerencsére szólnak,bár az egyik,cseppet meg van roggyanva.Az egyik mély is szól,de már javították,új habszéllel,de a membránra,hátulról van ragasztva aperem:kicsit kihúzza akörből a csévétSadDe szól!.A másik borzasztó.A berem lerohadva teljesen,és ilyet még nem láttam:az egész cséve le van szakadva a membránról.....siralmas.Sz@rrá vannak hajtva.Kérdés:mennyibe kerülne a két mély-közép hsz javítása?És még érdekelne a váltó-mod.
Várom kimerítő válaszod!
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Üdv! Wink Ha a membrán sérült nem biztos, hogy vissza tudom állítani az eredeti állapotot. Akkor csak új lengőrendszert szerelhetek bele. Bár rosszabb valszeg nem lesz majd. A zárakért nézd meg a listát: http://hangszoro.net/serv/javlist.htm

Válaszol
Hú,az ár teljesen korrekt!.A rosszabb mély végülis úgy néz ki,hogy a cséve levállt a membránról,és a pilléröl.a membrán és a pille viszont egyben maradt.Szerintem nem sérült a membrán.Bár kiváncsi vagyok milyen módszerrel lehet "vissszafocizizni" megfelelő pozícióba a csévét.Más:összeraktam az egyiket.Az egyik kondi volt megolvadva,szerencsére volt nálam egy ilyen db.A hangja eléggé borzasztó,alig van "mélyhang",a magas viszont meglepöen szépen szól.
Akkor hamarosan elküldöm a hsz-eket,csak kérnék pontos címet.hogy pontosan hová.A postaköltség mennyibe fáj?
Elöre is köszönöm!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A posta 730,- ha a régi zöld csomagfeladóval küldöd.

Válaszol
Olvasgattam,elöre,és látom lehet választani 2-féle habszél között.Ha lehet,akkor azzal kéne,amelyikkel mélyebbre megy a hsz.tartománya.Nemtaláltam sehol,hogy mi a pontos "úticél".Ha nem publikus küld el,légyszives az email címemre.
Válaszol
Hát attól függ, majd kiderül, milyen állapotban találom, és mivel sikerül működőképessé tennem. Akartam mailben küldeni, de elfelejtettem a címet, bocs.

Válaszol
Okés,meg van a cím.Hamarosan(remélem)küldöm a csomagot.Más:olvastam,hogy kompenzáló mágnessel,lehet még javítani a hsz paramétereit.Ez így igaz?Ha van értelme mennyivel növelné a költséget?Még érdekelne,hogy mi úton lehet(hogyan)finomítani a vátón?Ha lehet.Ja,és nem kaptam hozzájuk porvédőt,úgyhogy asszem építek ,de ahhoz szükségem lenne még amolyan "tüskékre".Láttam,hogy valami ilyesféle kapható nálatok.Ha van ,nem haragudnék meg,ha belecsempésznél 2 garnitúrát Wink
Üdv.!
Válaszol
Kompenzálni elvileg nem kell, így utólag nézve nem jó ötlet megnyirbálni a mélytartományt, még 0,5dB-el sem.

Tüske néven előlaptartóra gondoltál.. gondolom, bár ezt nem lett volna muszáj itt publikban leírnod, mivel már majdnemhogy rendelés kategória.. mail, privát, annyi más mód van. Mindegy.

Válaszol
Hú,nem gondoltam volna,hogy ezt így nem lehetett volna,bocs.
Válaszol
Lehetni lehet, csak nekem olyan fourcsa volt. .oh. Meg arra gondoltam, h. ha valaki csakúgy idetéved neki ez nem épp érdemi infó, de ennyi off még nem éltveszélyes.

Válaszol
Hú,de marha vagyok Big Grin Szerencsére nincs akkora baj.Jujj,de vak voltam.Elöször csak a porsapkán át néztem a csévét,és csak ott tűnt úgy,hogy le van szakadva a cséve.Szerencsére egyben van,sőt a meg is szólalt(asszem már elemet kéne cserélnem a müszeremben Smile )szóval,nincs is akkora gáz,csak peremcsere szükséges...hétfön feladom a pakkot.
Üdv.!
Válaszol
Jó, igyekszem majd a javítással. Egyébként ennél és még néhány M-es vifa mélyközépnél visszatérő betegség, hogy a cséve ragasztása nemmegfelelő, és évek múltán elenged, tehát ezen a verzión sem csodálkoztam volna.

Válaszol
Szia Shalafi!
Érdeklödnék,hogy megérkezett-e már a pakk?Ha igen mit szólsz hozzá?Van remény normális állapotba hozni öket?Ja,még annyi,hogy nemtom mondtam-e,hogy a "méllyebbre menö"átvitelű habszéllel gyógyitsd meg,ha úgy jó.
Elöre is köszi.
Üdv.!
Válaszol
Igen, hát a másikkal nem is lehetne, mert valaki már "megjavította" egyszer.. [Kép: 55_1.gif]

Válaszol
Húú,ennyire borzasztó,hogy még a kis emotikon is behányt töle Smile
Ja,ha jól láttam meg lett nyírbálva a membrán,hogy beleférjen....kókány munka...,de csak megtudja javítani a hangszórók védöszentjeSmile

Ja,és ha lehet,mérd meg öket,hogy mennyivel javultak,jó lenne egy összehasonlítás,"megjavított" és az álltalad megjavított között.
Üdv.!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég