A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Arról lekéstél, már készen vannak, a "megjavított" állapotban a SAL habszél miatt 55-60Hz körüli volt az fs (régebben mértem már ilyet, onnan tudom), ahogy én szoktam csinálni, úgy 28Hz körüli lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Vááá Big Grin Nagyon boldog vagyok.Köszönöm széken.Már alig várom,hogy meghallgathassam.Egyébként a régi habszéllel borzasztó hangja volt.Túl merevvé tette a membránt,basszusa az semmi nem volt,féltem,hogy ez megjavítva is hasonlóképpen fog szólni.Még1*köszönöm!Kb.mikor láthatom a cuccost?
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Nm. priviben írtam a továbbiakat.

Válaszol
Húúú,shala .udv. .kiraly. .taps. ezer hála.Nagyon jók lettek.Gyönyörű munka,és ráadásul nagyon szépen szólnak.Dobom ki az eddigi hangfalaimat .hehe. Még1*nagyon köszönöm.
üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Big Grin Igazán szívesen.

Válaszol
Fész Írta:Húúú,shala .udv. .kiraly. .taps. ezer hála.Nagyon jók lettek.Gyönyörű munka,és ráadásul nagyon szépen szólnak.Dobom ki az eddigi hangfalaimat .hehe. Még1*nagyon köszönöm.
üdv.!
...na ! én is ezt éltem át amikor megkaptam a kis 15 centishez a hangadó egységet...pedig
sajátlag ragasztottam a 20 HZ 98db-s kezeimmel...a remegéséből ránézésre...

...mutogatni,meg lopni viszont még alkalmasak...gondoltam is,hogy be kéne lépni vmelyik pártba...
akkor mindent kétszer vennék....
eccer észre,eccer meg el....
fellendülne a gazdaság !
pia nyer
Válaszol
Változott valamit a Preludium javításának technológiája mióta a kollégámét javítottad? Vagy olyan lett ez is? (Azóta is jó neki, bár én még nem is hallottam.) Asszem ott még maradt egy kis magaskiemelés 10-12kHz körül. Ha jól emlékszem.
Válaszol
Lefaragtam a kiemelést egy notch-szűrővel. A javítás módszertana nem változott, csak bővült, kétféle habszéllel lehet a mélyközepet javítani, az egyikkel az eredeti paramétereket közelíti, a másikkal T-S szinten jobban illeszkedik a kicsi zárt dobozhoz.

Válaszol
Megmértem a nemrég újraperemezett m21wg0908-aimat.Érdekes dologra akadtam.Létezik,hogy kétféle lengővel gyártották ezeket?Az egyiknek 5,7 ohm,a másiknak 6,3 ohm az ellenállata.Hogy lehet ez?Illetve érdekes még,hogy ennek ellenére igen egyformák a többi mért értékek...
Üdv Doki!
Válaszol
Tudod egyikre véletlen több menet került. Az 5,7 volna a megszokott.

Válaszol
Hát lehet.Viszont az induktivitásuk is hasonló.Na mind1,bizti agyamra ment mostanában ez a méregetősdi. .forog. Egyébként viszonylag egyformára sikeredett a ragacsosdi,szerencsére.Az egyik Vas-e 83,3l,a másiké 85lityi lett... ez ugy 2%,vifáék se csinyájják jobban Smile .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Menj gyártani hozzájuk. .nyelv.

Válaszol
Phú Doki, érdekes felfedezést tettem ma. Igazad volt anno B32-vel kapcs. Egy... ööö nem is tudom hogy foglamazzak, hát finoman: eléggé elhibázott hangsugárzó, főleg a B31-hez képest, annak a hibái még mindig kevésbé zavaróak. A váltó teljesen úgy néz ki, mintha a D25-ös dóm hibáinak kiküszöbölésére készítették volna: van benne egy párhuzamos Notch szűrő, a subvoice-féléhez hasonló, hogy levágja a D25 12k-s kiemelését, és megtámogassa a a 15-től 20k-ig terjedő tartományt, csakhogy történt valami, amire gondolom nem számítottak. A régi magashsz (D25) valszeg végleg elfogyott, és a hozzá méretezett váltót megtartva, kicserélték egy teljesen másféle dómra, a D26-ra. Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is.

Válaszol
.sokk. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Hát... Én azt hittem, ma már itthon hallgatom, de már mindegy.
Az ebben lévő D26 jobb magas, mint a régebbi D25?
Válaszol
Igen, nem is fog kelleni hozzá a váltóban lévő notch szűrő.

Válaszol
A D25 ugye műanyag, a D26 pedig textil?
Válaszol
shalafi66 Írta:Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is.

Én is megnézném azokat ám.
Válaszol
.haha. Jó, én már úgyis kezdem megunni, hogy egyedül nézem.

Válaszol
Hello, hogy állnak a preludiumok?
Válaszol
Gyakorlatilag végleges megoldás stádiumában vannak már. Nem változtatok rajtuk többet. A mélyközép javításán túl a váltóból kikerült a notch, be egy L-pad, és impregnáltam a dóm membránját. Majd dokumentálom aztán megbeszéljük, hogyan jut vissza. Privátban.

Válaszol
Mi a helyzet a mágneskörök szórásával? Említettem, hogy az egyik közvetlen a TV mellé kerül. Nem szeretbém, ha megfestené a képet...
Írtad, hogy vannak mérések. Fel tudnád tenni, hogy lássuk a különbséget a régi és javított között? Személyes vélemély? Milyenek lettek?
Válaszol
Hű, azt elfelejtettem. Majd szerzek komp. mágnest és árny. búrát.

Válaszol
shalafi66 Írta:Phú Doki, érdekes felfedezést tettem ma. Igazad volt anno B32-vel kapcs. Egy... ööö nem is tudom hogy foglamazzak, hát finoman: eléggé elhibázott hangsugárzó, főleg a B31-hez képest, annak a hibái még mindig kevésbé zavaróak. A váltó teljesen úgy néz ki, mintha a D25-ös dóm hibáinak kiküszöbölésére készítették volna: van benne egy párhuzamos Notch szűrő, a subvoice-féléhez hasonló, hogy levágja a D25 12k-s kiemelését, és megtámogassa a a 15-től 20k-ig terjedő tartományt, csakhogy történt valami, amire gondolom nem számítottak. A régi magashsz (D25) valszeg végleg elfogyott, és a hozzá méretezett váltót megtartva, kicserélték egy teljesen másféle dómra, a D26-ra. Majd ha érdekel, teszek fel méréseket is.
Nah,itt a cucc.Ebben a d25-ösz van,de semmilyen notch szűrő nincs benne,és b32.Akkor ez most milyen is? .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
harmadrendű szűrő a magas előtt?

Válaszol
Nem,itt ha jól látom másodrendű alul,felül.Nem szedtem ki a váltót,csak így szemrevételezéssel,van egy vasas tekercs a mélynél,meg tán egy 4,7uF,+6,8uF-10ohm zobel.A magasnál egy 3,3uF ot látok,meg valami tekercset+ egy 22ohmot.Ennyi a váltó.
Üdv Doki!
Válaszol
Viszont nagyon szépen együttfut a két példány. Wink Bár én a magas szekciót megfognám még vagy 2-3dB-el.Annyira nem rossz a hang,ezzel már el lehet kezdeni a "zenehallgatást". Smile Ja és nincs 12kHz-s rezonancia...
Üdv Doki!
Válaszol
Vmit nem jól látsz. Megnézhetnéd újra.

Válaszol
shalafi66 Írta:Vmit nem jól látsz. Megnézhetnéd újra.
mit?
[Kép: b32.jpg]
[Kép: b32_valto_1.jpg]
[Kép: b32_valto_2.jpg]
[Kép: b32_1.jpg]
Üdv Doki!
Válaszol
nemtom, a nyák-lap hátát akarom látni. Vagy inkább a kapcsolást.

Válaszol
shalafi66 Írta:nemtom, a nyák-lap hátát akarom látni. Vagy inkább a kapcsolást.
aszt nem szedem szét,mert a tulaj háklis.Bár az alkatrészértékekből adódhat az a váltó is,amit előszőr linkeltél annó,de a 3,3ohmos hiányzik. .sokk.
Üdv Doki!
Válaszol
Shala vannak esetleg mérések az elkészült prelu hangfalpárról?
Válaszol
Aham, vannak, még nem jutottam odáig, hogy feltegyem. De azt kisakkoztam, hogy a doki-féle B32-nek mi a váltója. Ugyanaz, ami a tiédben is volt a D26-os magashoz.
A mélynél 1,2mH x (6,8u + 10R)
a magasnál: 3,3u + (4,7u || 22R || 50uH)
tehát van benne Notch-szűrő, sőt majdnem ugyanaz a kapcsolása, mint a subvoice és én-féle B31 átgondolt váltónak. Gyakrolatilag szinte csak a Notch-szűrő csillapításának mértékében különböznek Ezért is szól normálisan.

Válaszol
Említetted, hogy új váltóötleted van... Jutottál már valamire?
Mérések? Felkerülnek valamikor?
Válaszol
Nos hallgattam ama dobozt. Laci ismeri a rövid véleményem. Íme a hosszabb. Hallgatni lehet, bár erős hiányosságok vannak főleg mélytartományban. A magas NAGYON irányított, de ezen csak a hangszóró cseréje segít. És most ami dönt egy doboz vásárlásánál, az apró részletek. A közép . . . nos itt is vannak gondok. Ha azt mondom, hogy fura, akkor hazudok. Inkább van valami hiányérzetem. Mintha több réteg függöny mögül énekelne néha Klárika. Viszont a tere ennek ellenére szép. Úgy általában nincs vele más bajom. Nem sokat színez, és keveset hazudik. És mégis. Képtelen lennék egy fedél alatt élni vele. Bocs ha nagyon negatívnak tűnik a konklúzió, csak ha már doboz, akkor ez nem az esetem.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég