A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preludiumok... B31, B32
Az volna jó, ha átalakítás után is meg tudnád hallgatni...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Természetesen megoldjuk, szólj ha teljesen kész. Nem tartom reménytelennek, csak ezért. 8)
Válaszol
Nekem inkább tyúkneszesnek tűnt a prelu,igaz valódi basszusok nélkül.(inkább a felsőbassz dominált)
Üdv Doki!
Válaszol
Asszem részben már átalakított verziót hallottam. Loudness nem jelentős. Biztos feltűnt volna, mert elég érzékeny vagyok rá. ;-) A mélyhiány, főleg alul, megmaradt és szerintem ezzel nem is sokat lehet kezdeni.
Válaszol
Az, hogy loudness, vagy mélyhiány vagy "normális" átvitel 50Hz-ig, nagyban az elhelyezéstől, és a lehallgató helyiségtől függ.

Válaszol
Ja,épp ezért mondtam a tyukneszet.Mivel a lehallgatás helyén véletlenül sincs mélytúltengés általában,viszont ha mégis volna,az a magas kiemelését nem magyarázná akkor sem... Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Addig "elemeztétek" a prelu témát, míg kénytelen leszek kidobni a Shala által moddolt B31-emet...
Válaszol
petja Írta:Addig "elemeztétek" a prelu témát, míg kénytelen leszek kidobni a Shala által moddolt B31-emet...
Helyes.Mikor,melyik kukába? .sokk. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
petja Írta:Addig "elemeztétek" a prelu témát, míg kénytelen leszek kidobni a Shala által moddolt B31-emet...
A dobás helye engem is érdekel. ;-) A B31 magasa egyébként sem olyan mint a B32-é, tehát rögtön egy plusz pont. Minden negatívum ellenére sem tartom rossz doboznak. Vannak hibái, amelyekkel van aki együtt tud élni és van aki nem. Ez ízlés kérdése. Kétlem, hogy pl együtt tudnál élni a loudpanelel a Preludium után.
Válaszol
Azt már levettem, hogy a Preludium a Heybrook HB-1 koppintása, azt is írták, hogy a HB-1 szintjét nem éri el, de valaki le tudná írni, hogy miben jobb a HB-1? Fontos lenne a HB-1 és a HB-8 összehasonlítása is, ha valaki ismeri mindkettőt.
Válaszol
A B32 egyik változata jobb azér mint a HB1.

Válaszol
És mi a helyzet a HB8-al? Azt ismeri valaki?
Válaszol
horvlas Írta:És mi a helyzet a HB8-al? Azt ismeri valaki?
A német STEREO magazin 87/7-es számában van teszt róla. Amúgy nem ismerem. Szerk: azt azért hozzátenném, hogy nem minden tekintetben jobb a HB1. Legalábbis amit hallottam szintén nem jött be. :-D De ez az esetemben nem csoda. :-)
Válaszol
Van egy Kifogástalan állapotú, még javítatlan Preludium B31 hangfalpáram eladó 25000FT-ért. Kell valakinek?
Válaszol
horvlas Írta:Van egy ...
Van egy Használt cuccok témakör. Kell valakinek? ;-) Egyébként tartsd meg szerintem. Akár háttérnek is jó házimozihoz.
Válaszol
ejnye... .ordog.

Válaszol
Persze, fura ez tőlem, aki a házimozit kb a 0-val egyenértékűnek tartom, de az eladásnál jobb megoldás.
Válaszol
Hello, az lenne a kérdésem, hogy érdemes lesz-e majd a Prelukban lévő hangváltók kondijait BENNIC-re, vagy valami hasonló minőségű márkás kondenzátorra cserélni, a jobb hangminőség érdekében? Tapasztalatok? Mennyit számít a benne lévő kondi?
Válaszol
Szerintem sok értelme nincs, nem a hangváltóban lévő alkatrészek a gyenge pontjai a konstrukciónak sajnos.
Válaszol
Ezek szerint hallható változást nem okozna? Egyik ismerős lecserélte a prelukban lévőt Bennic-re, és szerinte a magas tartomány finomodott. Vagy lehet, hogy csak pszihológiailag érezte a változást a tudatalattija, mert hogy jobbak benne az alkatrészek és bebeszélte?
Válaszol
C223-at és párhuzamosan C250-et szoktam használni a D25-ös dóm előtt. Én valószínűleg valami gyengébb mérget (be)vennék rá, hogy nem rosszabb a bennicnél... (bár ez nem is olyan nagy érdem)

Válaszol
Üdv Shalafi!

Már rutinosabb vagyok dobozépítésben mint 1 éve, ezért új dobozkát csinálnék a prelumnak amit moddoltál. Mi lenne az ideális netto térfogata ennek a cuccnak. Nem tudom hogy a módosítás után mérted-e, de ha megvan esetleg a mérés elküldenéd?
A váltódból csa a 22Ohm-os ellenállatot venném ki. Ez kuriózum lessssz..

Köszi, üdv: Petja
Válaszol
Bocsi azt elfelejtettem megkérdezni, ha kompenzáló mágnest ragasztok a mélyre, akkor módosítani kell a hangváltót?
Válaszol
Elvileg nem kell rá a mágnes zárt dobozban. És jobbat igazán nem tudok kitalálni, mint a jelenlegi. Megduplázva a mágest talán lehetne egy 35 literes b-reflex dobozban használni.

Válaszol
Üdv Shala!

Eddig mozihoz és zenéhez használtam, és volt szubládám is. De most szeretnék egy sztereo erősítőt, amivel együtt átkerülne egy másik szobába.
Ha átépítem b-reflexre, mekkora reflexcső kell hozzá?

Köszi, üdvTongueetja
Válaszol
60*75mm egyenes kb.

Válaszol
Köszönöm Mester!

Bort vagy mustot küldjek?
Á, mindkettőt! .koccint. .kiraly. .taps.
Válaszol
.pia. .zold.

Válaszol
Üdv Shalafi!

A kérdésemet feltették már pár hozzászólással ezelőtt, úgyhogy csak a válaszodat kérném értelmezni. a Prelu dobozára vonatkozott a válasz, miszerint nem tudsz jobbat elképzelni? Én is új dobozon gondolkozom a belvilág számára és ehhez kérném a tanácsod.
Előre is köszönöm
Zsiros
Válaszol
A hangszórónak ebben az állaotában én nem tudok jobbat. Smile Ha egyszer valaki megkér, hogy javítás címszó alatt piszkáljam meg a lengőrendszerét az M21-nek, akkor akár olyan eredményre is juthatnék sztem ami új dobozt engedne ennek a hszenk...

Válaszol
Értem. És ha pl a térfogatot nagyjából megtartanám, csak az oldalak arányain változtatnék? Hmmm? Esetleg reflex, vagy tölcsér?

Üdv: Zsiros
Válaszol
oldalarányokkal lehet szórakozni, de szerintem innen fakadó betegsége nincs a prelunak.

b-reflex? :? Hogyan? Tölcsér? méginkább hogyan???

Válaszol
Nem is kifejezetten betegség orvoslása volna a cél, csupán a doboz viseltes kicsinykét. Tehát ha marad a térfogat és zárt megoldásnál maradok, nem árthatok...
Köszönöm a segítséget
Jó hétvégét
Válaszol
Inkább restaurálgatnám a dobozt... Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Üdv Doki!

Várom a javaslataidat! Én személy szerint tartok a fólia lehúzásától, meg utána a megfelelő felület kialakításától, de ha tanácsokkal látsz el, hát ki tudja?!?!

Zsiros
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég