A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MADzagok és kábelek... :) (ez már az utolsó lépés?)
Lex
Ez biztos így van ,de meghalgatva ebből semmit sem hallottam .
Az eddigi meghalgatás alapján , semmilyen szmötyit nem szedett össze .
Válaszol
Ha jó "környezetben" van, akkor nem feltétlen szed össze zajt. De egy nagyobb teljesítményű elektromos ketyere ki/bekapcsolása (pl. porszívó) rátehet ilyet. Persze én nem azért írtam le, mert csak az a jó. Ha neked ez megfelel, használd egészséggel! Wink
Válaszol
Lex Írta:Ha jó "környezetben" van, akkor nem feltétlen szed össze zajt. De egy nagyobb teljesítményű elektromos ketyere ki/bekapcsolása (pl. porszívó) rátehet ilyet. Persze én nem azért írtam le, mert csak az a jó. Ha neked ez megfelel, használd egészséggel! Wink
Na nálam lenne mit összeszednie: mobilok, taxik, stb.
Válaszol
Lex .
Három szál drót az egész , próbáld ki .
Válaszol
Lex Írta:Fantasztikusan tudsz érvelni. Mindig meglepődök.
Az nem érvelés volt, hanem tagadás.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ebben a felállásban ugye 10m 2.5-ös drót van sorbakötve a hangfallal , ami biztos nem tesz jót , főleg a mély hangoknak .
Most elmegy a Tannoyhoz onnan a TL-be , így jön össze ez az irdatlan hossz . Végleges megoldáskén elég lessz 3 - 3 m kábel is , amit minimum 5-6 mm2-re tervezek . Pillanatnyilag a CAT 5 dupla hármas fonat a jelölt .
Ennél csak jobb lehet .
Válaszol
Eszt egykicsit pontosícsd kérlek millenis asz?
Válaszol
Ilyen
Lex
Válaszol
A CAT 5 /kategória 5 / - UTP kábel . Meglehetősen tiszta réz , 8*0.5 mm ér , spécin pödörve . Kétféle fonatot láttam eddig , kopasztott , és eredeti állapotban . Valószínü kopasztás nélkül fonok össze . 6-ot , kettesével hármasfonatban . A CAT 7 állítólag mégjobb .
Ja , és az igazi innyencek teflon szigetelésüt használnak . .nyelv.
Válaszol
Megmondom őszintén, ebben nem hiszek. A csavarásnak egyetlen poénja van: a zavarokra való kisebb érzékenység. Érpárok szempontjából. Persze azokon a frekvenciákon, amelyikre a kábelkígyó használatos. És itt képbe jön a hasznos/zavarjel nagysága és frekvenciája. Teljesítménykimeneten az x voltot kutya legyek ha befolyásolja y mikrovolt (nagyságrendről van szó nem tényleges értékről) ezredrésze, mindez a kábel szempontjából több mHz-re "hangolt" csavarás/hangfrekvencia tekintetbevételével, ami egyenlet eredménye egyenlő a nullával. Hacsak nem negatív. Ha ezt valaki meghallja, rohanok Gábor Áronhoz. Ja, vagy hogy az rézőntő vót? Ágyúval is ki kéne próbálni... Csak sokat kell egymához pakolni, +a csavarásról nem beszéltünk.
Válaszol
FTP vagy még inkább STP biztos jó eredményt ad.
Válaszol
Lelked rajta. Az én fülemet nem erre méretezték gyártáskor, ez biztos. De nem akarok senkit lebeszélni a kísérletezésről/próbálkozásról, csak nem hiszem hogy ez hallható. Részemről persze. Szerintem itt több a misztikum mint a valóság. .boszi. .hm. .ordog. .forog. .tuz.
Válaszol
"FTP vagy még inkább STP biztos jó eredményt ad."
Mi az?

A Jozsi egy hitetlen .
Válaszol
Szervusztok.
Ismeri valaki a SINI repertoárját ? Pontosítva , forgalmaz teflon szigetelésü , csavarozható , RCA aljzatot ? A KÁCSA AUDIO igen de nekik nincs Ajkán viszont eladójuk .
Gondolom a csatlakozók is leginkább ebbe a topicba passzolnak .
Üdv. .zzz.
Válaszol
Az alap CAT5-6-7 UTP az árnyékolatlan csavart érpár (Unshielded Twisted Pair)
Az STP az árnyékolt (Shielded Twisted Pair).
Az FTP nálam a File Transfer Protocol .haha.
Ha jól tudom, a CAT 6 és 7 már teflon szigetelésű, de a korábban idézet linken elég részletesen elemzik. Az UTP kábelek nem elsősorban a zavarvédettség miatt jók (ellentétben a hálózatos felhasználással), hanem az alacsony ellenállás és a jó kapacitív tulajdonságok miatt. Ez is benne van e linkelt topikban konkrét mérésekkel együtt. És ugye a vezeték kapacitásának már van köze a leadott hanghoz. Wink
Lex
Válaszol
Lex Írta:Ha jól tudom, a CAT 6 és 7 már teflon szigetelésű, de a korábban idézet linken elég részletesen elemzik.
Nekem CAT 6-ból van hatosfonatom. Nem teflonos. Létezik teflonos és anélküli verzió.
Nekem az alapverzió jutott, a teflonos drágább.
Üdv, Péter
Válaszol
Kösz Lex teljesen kimerítő válasz .

Péter.
Milen a hangja ? Összehasonlítottad már ,más kábelekkel ?
Az ár is érdekelne .
Válaszol
A kábel ára 150 Ft/m vagy ilyesmi. Nem drága. CAT6 merev, azaz fali kábel.
Majdnem egyszerre raktam össze a rendszert, csak az erősítőt cseréltem közben.
Még kábeltesztre nem került sor. Majd ha Lévától veszek akkor lesz teszt.
Egyelőre most a hangváltó izgat, a kábelek hidegen hagynak.
IC-ből már van 3 félém, egy még félkész állapotban Smile De az az igazság,
hogy a 300 Ft-os meg a 4000 Ft-os közt első hallásra nem hallottam
különbséget. Igaz, hogy azt hittem markáns különbséget kell hallani, de
az nem volt. Még nem füleleltem nyugodt körülmények közt, ha majd lesz
rá kedvem, meg időm, a feleségemmel leülünk tesztelni. Csak a párommal
valahogy mindig olyan dolgokat csinálunk, aminek köze nincs a HiFihez.
Big Grin .foghijas. .telefon.
Üdv, Péter
Válaszol
FTP az Foiled-et is jelent. TP ua.
Válaszol
Csatlakozókról semmi info ? Ejnye , ejnye .
Válaszol
Nekem van/volna infóm, de nem tdom feltölteni. Mócsing, a kiskerben, aki kapcsolatban áll a sinivel van katalógus, nem? Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nemtom , holnap kiderül .
Válaszol
Fejlemény : csatlakozó nuku .
Tudja valaki a CAT 5 -ös kábelt , mennyiért vesztegetik?
Válaszol
Mócsing Írta:Fejlemény : csatlakozó nuku .
Tudja valaki a CAT 5 -ös kábelt , mennyiért vesztegetik?
kb 50 Ft/méter irányáron.
Üdv, Péter
Válaszol
Szia Péter .
Dupla hármas fonatra gondoltam . Valaki úgy jellemezte hogy , 5-6000/m árig állja a vesenyt .
Válaszol
Lévának is van egy favorit kábele. Audiolink SC a kábel neve. Pár száz Ft, ő erre esküszik.
Ha majd veszek belőle, összehasonlítom a jelenlegivel.

(Bocs véletlen ezt a hozzászólásomat szerkesztettem, melléklikkeltem... válaszolni szerettem
volna neked, de ehelyett szerkesztés lett.. no mindegy, a lényeg benne van.)
Üdv, Péter
Válaszol
Milyen gyártmány a Léva féle drót ?
Válaszol
topeti Írta:Audiolink SC a kábel neve. Pár száz Ft, ő erre esküszik.
Mócsing Írta:Milyen gyártmány a Léva féle drót ?
Most írjam be mégegyszer? Big Grin Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Naaaa , csak mégegyszer !
Válaszol
Fiúk !
Van valakinek tippje honnan lehetne beszerezni , Alcatel v. Naxan márkáju CAT 5 -öst .
Válaszol
Meg tudná mondani valaki, hogy milyen kábelt célszerű használni elektret mikrofonhoz? Úgy tudom, van mikrofon kábel, csak nem tudom, az milyen. Az alábbi linkekről ha azonosítanátok, azt megköszönném:
Link1, Link2.
Lex
Válaszol
Egy egyeres, árnyékolt kábelre lesz szükséged. Ennyi. Semmi extra. Smile Van aki úgy csinálja meg, hogy két egyszerű kábelt ráforraszt, aztán összetekeri. Azért inkább ajánlom az előzőt. Az én mikim tökéletesen működik vele. 8)
Opcionálisan jó a kéteres is, csak abból az egyik nem kell, úgyhogy széthúzhatod... .zold. .hehe.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Lex .
Egyszerü 3m-es koaxot használok a Méricskéhez . Úgy" hitelesítettem"hogy elősször egy 60 cm-es darabbal mértem , utánna kicseréltem a három méteresre , úgyhogy minden más változatlan maradt . Összehasonlítva a két eredményt , nem találtam különösebb eltérést , így átminősítettem mikrofonkábellé .
Válaszol
Most néztem az SOS-nél és létezik 1 és 2 eres, bár most csak 2 eres van 120+ÁFA/m. Az SOS 300 méterre van tőlem, de nettó 5eFt a min. rendelés. Sad
A koax-szal az a bajom, hogy túl kemény.
Lex
Válaszol
Bemész egy akármilyen alkatrészboltba, és veszel annyit, amennyi kell. ~50-100Ft közötti áron bruttóban. 8)
Üdv: spexcel!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég