A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MADzagok és kábelek... :) (ez már az utolsó lépés?)
http://www.kacsa-audio.hu
ott nézzetek szét. Azt a szép ződ kábelt vettem mikikábelnek.
Csak még sose használtam, mert a méricském... .morcos. .ut.

ui.
Utánanéztem. KM-6001 a neve, különféle szinekben kapni. Én zöldet kaptam, de a fényképen fekete van.
Üdv, Péter
Válaszol
Megnéztem. A szállítási feltételeket, viszont nem találtam.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Megnéztem. A szállítási feltételeket, viszont nem találtam.
Én megirtam emailben neki, hogy kérem postázzák el az alábbi cimre.....
és 2 nap mulva hozta a póstás a csomagot. Ennyi Smile
Üdv, Péter
Válaszol
No de mennyiért szállítanak? Mert ha pl. 1eFt a szállítási költség, akkor nem éri meg 2m tyúkbelet venni.
Lex
Válaszol
A Méricske topicban Giszki közölt mikrofon kábel mérést .
Nem tudom rendesen elolvasni mert folyton "frissít" .
Letöltöttem , úgy meg rángatózik .
Válaszol
Szerintem valami zűr van a böngésződdel.
A hozzászólás dátumát légy szíves add meg!
Lex
Válaszol
Az utolsó oldal végén keresd .
Válaszol
OK. Megvan, de ebből nem derül ki, hogy milyen kábel. Ami rá van írva, az reklám. A típus nem azonosítható.
Lex
Válaszol
Lex Írta:No de mennyiért szállítanak? Mert ha pl. 1eFt a szállítási költség, akkor nem éri meg 2m tyúkbelet venni.
Rendeltem mást is, kb 3000 Ft volt a végösszeg, a posta ktsg bizti kevesebb volt 1000 ft-tól.
Egyébként ha meg busszal/vonattal/kocsival kéne elmenni érte, máris háromszoros árat fizetsz.
Szóval..... lehet számolgatni drága Big Grin
De ha ezen múlik... úgyis akarok rendelni 4 db RCA dugót, esetleg rendelek 2m ilyen kábelt neked,
aztán borítékba elküldöm. De személyesen is átadhatom, ha Miskolcon járok .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Nem az a bajom, hogy drága, hanem az, hogy nincs kiírva. Egyrészt kötelező kiírni (törvény), másrészt meg így tisztességes. Eddig mindenütt megtaláltam, hogy hogyan, mikor, merre hány méter. Csak ennyi.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Nem az a bajom, hogy drága, hanem az, hogy nincs kiírva. Egyrészt kötelező kiírni (törvény), másrészt meg így tisztességes. Eddig mindenütt megtaláltam, hogy hogyan, mikor, merre hány méter. Csak ennyi.
Nekem eszembe se jutott először ilyet keresni, felhivtam őket és közölték, hogy ha küldök
nekik egy emailt az is elég. Azóta igy csinálom, ennyi Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Péter .
Másik fórumban olvastam , az egyszerű műanyag burkolatu RCA dugóról , többet ér mint a középkategóriás dugaszok , és csak 80 ft .
Válaszol
Mócsing Írta:Péter .
Másik fórumban olvastam , az egyszerű műanyag burkolatu RCA dugóról , többet ér mint a középkategóriás dugaszok , és csak 80 ft .
És ezt Gordon írta? Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Nemtom , majd megnézem .
Válaszol
Vadász írta az AudioDiy-n , Cortez meg csatlakozott .
RP-03G a típusa , minden trafikban kapható . Van róla kép is .
Válaszol
Szerintem méricske mikrofon kábelnek teljesen jó az a hagyományos tyúkbél, amit minden elektro boltban kapni.
Válaszol
Lassan beindul a hangfalkábel projekt . Találtam az egyik boltban , NEXANS CAT 5 E kábelt , igaz 80 ft/m . Állítólag az egyik legjobb fajta .
Ismeri valamelyikőtök ?
Válaszol
Mi, NEXANS? ismerősen hangzik valahonnan. Húúú a mindenit, kedden megnézem, mit rugdosok egyik sarokból a másikba, mer folyton útba van az a doboz CAT5 kábel... .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Fonjál belőle hangfal kábelt . Állítólag nagyon jó . Azon az áron ahogy neked van , kimondottan verhetetlen .
Válaszol
Izé, bezárt a fonó... de minek fonnyam újra ha már gyárilag megvan? 4x2 érben. Télleg, RJ aljzatot az erősítökre meg a ládákra!
Válaszol
Az egy kábel + , egy kábel - , kicsi a keresztmetszet .
A fonás egyben zavarvádelmet is jelent . Meg aztán a 6 madzagot össze kell tartani valahogy . Bevált knstrukció .
Válaszol
Feltérképeztem a munkahelyi CAT5 UTP helyzetet.

A Nexans azért volt ismerős, mert ezzel dolgoztam korábban, de már csak kész patch kábelt találok vagy 5 métert. Külsőleg ez olyan átmérőjű kb. mint a szintén kész állapotú kb. 15 m-es Alcatel kábel.

Van még két darab pár méteres Wonderful, ez vastagabb is, merevebb is, nyilván a keresztmetszet is.

A legtöbb, 22 m a dobozban hánykolódó Teldor kábelből van. Ez külső vastagságát tekintve az előzőek között van valahol. A szálankénti keresztmetszetükre nézve viszont egyikről sincs adat.

Majd otthon megmérem, úgyis régen szemeztem már vele, hogy pofán kéne verni. Meg még ott is van egy pár méter a szekrényben, csak még meg kell néznem hogy millen.

De végül is, miért kell 6 szál? Miért nem jó a 8, hamár úgyvan? Sodorva, bevonva. .hehe.
Válaszol
Józsi! Mócsing nem a belső szálakból gondolt 6 szálat, hanem az egész 8-as-ból 6-ot. Azaz 6x8=48 szál összesen és ebből a fehérek (24 szál) összetekerve a két végén, és a színesek is (szintén 24 szál) összetekerv a két végén. Így kapsz meg 1 kábelt. Így ad elég keresztmetszetet. Ráadásul a patch nem jó, csak a fali, a keményebb. Korábban már linkeltem ide vonatkozó topikot. Link
Lex
Válaszol
Te jószagú ég! Abba bele fog őszülni, mikor benntalálja magát a szegényházban. Mennyi egy szál keresztmetszete?
Válaszol
0,5 az átmérő, ha jól tudom, így a 6 kábel esetén közel 5 mm2 lesz a keresztmetszet. Szerintem elég a 3-as fonat is, az 2,4 mm2. Persze, kinek mi kell.
Lex
Válaszol
h_jozsi Írta:De végül is, miért kell 6 szál? Miért nem jó a 8, hamár úgyvan? Sodorva, bevonva. .hehe.
A fonás miatt kell 3 vagy 6. Íme:

[Kép: triplet_1.jpg]

[Kép: triplet_2.jpg]

Ha vmi nem világos kérdezz, én már csináltam hatosfonatot CAT6-ból.
Annál a kábelnél 1 ér átmérője 0.8 mm. Hogy a CAT5-nek mennyi, nemtudom.
Üdv, Péter
Válaszol
Jozsi .
Az Alcatel és a Nexans elvileg ugyanaz . Állítólag az egyik legjobb fajta .
Ma megvettem 60 m Nexanst , közel 5000 volt . Ez egy kicsit szíven talált .
Dobozon belül is ezt fogom használni .
Azokat a drótokat meg pofozd fel , mit lábatlankodnak ! .cool.
Válaszol
Paff vagyok. Elképzelem Mócsingot a szegényházban amint mormorja maga elé: egy sima, egy fordított... .nover. .hehe.
Szerintem ez kábelmizéria nálam a (távoli) jövö zenéje marad. Hacsak nemlesz jelentős hálózatfejlesztés. .foghijas.
Válaszol
Sajnos megszünt a autó vezetés / mármint a cégnél / , azzal együtt az üzemanyag megtakarítás is . Tragédia ! Eddig abból finanszíroztam az ilyetén kiadásaimat . .sir.
Válaszol
Kettős kábelezés .
Kinek mi a véleménye róla , érdemes vele foglalkozni ?
Válaszol
Mócsing Írta:Kettős kábelezés .
Kettős erősítés esetén, különben én nem látom értelmét.
Üdv, Péter
Válaszol
Alghanem a hétvégén fonok .
Válaszol
Közben énekejj: Hányszor mondtam, ne mennyél a fonóba... .foghijas.

És alighanem bi vagy multiamplifikálni fogok. Felfedeztem az RA6363 átalakítás egy hasznosítható tulajdonságát. Mivel az RA6363-nak kivezettem a végfok előtt a jelet, onnan megtudom hajtani a TDA 2030 végfokot. Mély az RA-ra (LM végfok), magas a TDA-ra. Kis szerencsével a TDA hangerőszabályzójával be tudom lőni a szinteket, és az RA-n együtt szabályzom a kettőt. Innen csak az a kérdés, az erősítő előtt váltok vagy utánna. .hehe. Mit szóltok?
Válaszol
Az erősítők előtt szokták szétválogatni .
Válaszol
Mócsing Írta:Kettős kábelezés .
Úgyláccik, mégsem szegényedtél el tejjesen. Vagy hajtottál fel lóvét a nagy kiköltekezés után?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég