A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MADzagok és kábelek... :) (ez már az utolsó lépés?)
Hi!

Mivel Peti szóba hozott, írok a tapasztalataimról.

Hangfalkábel:
Audiolink Speaker Classic 1,5 mm2 (250/m), 2,5 mm2 (350/m), 4 mm2 (550/m): Olaszországban forgalmazzák, itthon csak itt boltot tudok ahol kapható.
A 1,5-eset nem tartom túl jónak, de attól felfelé már igen. A 4-es annyiban tér el a 2,5-estől, h mélyben többet produkál. Viszont picit ken is, ezért nem ajánlom lassabb dobozokhoz, amúgy rendben van. Össze lett már engedve VDH CS-122-vel (3600/m), meg Qed SA-val (2200/m), egyik mellett sem szégyenkezett. A VDH-nak kicsit több magasa van, de ez VDH-s betegség.

Melóhelyen volt CAT6 fali UTP (már csak volt mert elhordtam Big Grin), abból csináltam 3-as fonatot. (SZVSZ a fonat csak azért van, h egyben maradjon a kábel meg esztétika) Ez versenyzett a 4-es audiolink-kel, de miután kibontottam a külső borításból, 1értelművé vált, h jobb a CAT6. (ajánlom mindenkinek)

Elég sokan vásároltak már audiolink-et, de csak azoknak szoktam ajánlani, akik lusták a CAT-tel foglalkozni.

A bi-wire-ról annyit, h baromság SZVSZ. Keresztmetszetnövelés, semmi más.

IC:
Itt nem írnék túl sokat, csak amik nem olyan drágák, de mégis jók.
Van otthon CAT7 SFTP-ből IC a szgép-hez, szerintem nem rossz. Sima CAT6-ből is készült IC, nem hagyott bennem különösebb nyomott. Aztán vettem Arzachel-t, és boldog voltam vele, amíg nem vettem 47lab-et. Ha azt vesszük, h az arzachel is már titkos tipp, akkor a 47lab nem'tom mi. Ebből 1 mono szál métere 3000-3300 között van. (€-tól függ)
Hallottam olyat is, h vki a teljes rendszerét ezzel kábelezte végig, a táptól kezdve a hangfalkábelig. A gazdája szerint megérte...
Válaszol
Köszi Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Ma csináltam IC-t koaxból , eddig nem tűnik rosszabbnak mint az ezüstözött fonat . Sajnos nincs mihez hasonlítani őket .
Válaszol
Az 50 Ohmos koaxnál jobbnak hallottam a mikrofonkábelt (110 Ohmos), az majdnem olyan jó volt, mint Cirrus méregdrága IC-je.
El is indítottam egy aktív IC projectet, de még csak a panel és a speciális integrált áramkörök vannak meg hozzá, össze kéne rakni.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Kedves fdsamano! Smile Meg tudod mondani, hány ohmos kábel jó IC-nek? Benned bízok, hogy tudod.
Vagy módszert rá, hogyan lehet kimérni, stb. (nem hiszem hogy ez szerepel a termékek adatlapján)
Üdv, Péter
Válaszol
Digit IC-nek talán jó lehet az RG-59, tekintve, h 75 ohm-os.

A Klotz mikrofonkábeleket érdemes megpróbálni IC-nek...
Válaszol
Péter .
A koaxokra rá szokták írni ,hány Ohmosak .

Whitefül csinált RG59-ből IC-t , dicsérte . Kipróbálnám én is , de nálunk beszerezhetetlen .

Pagrus .
A mikrofonkábelnak mi a neve ,és hol lehet beszerezni ???
Nincs véletlenül kedved kipróbálni az ezüstözött fonatot ?
Válaszol
Beszerezhető az, csak drága kicsit, 74 Ft métere+áfa nagyker áron. Ha vki vesz 100m-t én is megrendelem. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
topeti Írta:Kedves fdsamano! Smile Meg tudod mondani, hány ohmos kábel jó IC-nek? Benned bízok, hogy tudod.
Vagy módszert rá, hogyan lehet kimérni, stb. (nem hiszem hogy ez szerepel a termékek adatlapján)
Mérni általában egy 100 méteres darabon szoktak fajlagos soros ellenállást, soros induktivitást, keresztirányú átvezetést és kapacitást. Ez a négy paraméter határozza meg a vezeték hullámimpedanciáját. Hangfrekvenciás tartományban az átvezetés és az induktivitás hatása bőségesen elhanyagolható, és néhány száz méteres távolságig a vezeték koncentrált elemekből álló hálózattal helyettesíthető: két azonos értékű soros ellenállással és a közös pontjukból a másik vezetőre átkötött keresztági kapacitással (T alakban). A soros fajlagos (méterenkénti vagy 100 méterenkénti) ellenállás- és kapacitásadatok katalógusban megtalálhatók, koaxra és CAT kábelre is kb. 0,1 ohm/méter a soros fajlagos ellenállásuk (ezért nem használnám őket hangszórókábelként). A soros ellenállás az áramkiszorítás jelensége miatt kis mértékben frekvenciafüggő, de hatása a szokásos kábeleknél a hangfrekvenciás tartományban nem mutatható ki.
Ha a kábel nem a névleges hullámimpedanciájával van lezárva, akkor reflexiók keletkeznek, de hangfrekvenciás jeleknél ez nem észlelhető visszhangként (TV-ken már igen, ott szellemkép formájában jól látható az eredmény), legfeljebb négyszögjeles vizsgálattal a fel- és lefutási idők kis mértékű megnövekedéseként, amit a soros ellenállás és keresztági kapacitás aluláteresztő hatása okoz (valahol 50 és 200 kHz közötti törésponti frekvenciával, kábeltől függően).
Sokkal fontosabb probléma a kábel zavarérzékenysége. Egy ér + árnyékolás jellegű kábeleknél (ilyen a koax-kábel is) a belső vezető az árnyékolás miatt nem veszi a környezet elektromos szemetét, de a külső vezetőben zavarfeszültség indukálódik, és ez hozzáadódik a hasznos jelhez. A professzionális- és stúdiótechnikában mindenhol szimmetrikusan viszik a jeleket 2 ér + árnyékolás jellegű kábeleken. Az árnyékolás csak a kábel egyik végén van összekötve a földdel, azon hangáram nem folyik. A két belső vezető egyformán árnyékolt, bennük csak kis mértékű, egymással azonos értékű zavarfeszültség indukálódik, de ez a zavarfeszültség is kioltódik.
Otthoni körülmények között a kváziszimmetrikus megoldás használható. Ehhez is 2 ér + árnyékolás jellegű kábel kell, pl. mikrofonkábel. Az egyik belső ér a melegpont, a másik a jelvisszavezetés (hidegpont), és az árnyékolás csak a kábel egyik végén van összekötve a hidegponttal. Az összekötött véget célszerűbb az erősítő felőli kábelvégre tenni.
CAT kábelekből az árnyékolt kivitelűvel (STP) érdemes próbálkozni, az összetartozó sodort érpárakból a színes legyen a melegpont, a hozzá tartozó fehér a hidegpont, és az árnyékolást itt is csak az egyik végen szabad összekötni a hidegponttal vagy lekötni az erősítő házára.
Válaszol
Kábeleket a NeuTon Kft-nél szoktam venni, kis tételben is adnak.
http://www.neuton.hu/webset32.cgi?Neuton@@HU@@4@@GOOGLEBOT
A Váci útról nyílik a Victor Hugo utca a Lehel tér sarkánál.
Kívánságra meg is szerelik.
Válaszol
Köszönöm szépen a beszámolót!
Üdv, Péter
Válaszol
fdsa Írta:A soros fajlagos (méterenkénti vagy 100 méterenkénti) ellenállás- és kapacitásadatok katalógusban megtalálhatók, koaxra és CAT kábelre is kb. 0,1 ohm/méter a soros fajlagos ellenállásuk (ezért nem használnám őket hangszórókábelként).

CAT kábelekből az árnyékolt kivitelűvel (STP) érdemes próbálkozni, az összetartozó sodort érpárakból a színes legyen a melegpont, a hozzá tartozó fehér a hidegpont, és az árnyékolást itt is csak az egyik végen szabad összekötni a hidegponttal vagy lekötni az erősítő házára.
Más fórumokon is próbálták az okosok megmagyarázni, h a CAT igazából nem is jó. (ne vedd sértésnek) De vh mégis működik a dolog...

Én úgy tudom, h a forrás felől célszerű a hidegpontot és földelést is bekötni, míg a másik oldalon csak a hidegpontot.
Válaszol
Ha eleget práhuzamosítasz, akkor megszűnik a nagy soros ellenállás gondja. Ált. hangszórókanócnak nem egy szál drótot használnak.

Válaszol
Mócsing Írta:Péter .
.....
Pagrus .
A mikrofonkábelnak mi a neve ,és hol lehet beszerezni ???
Nincs véletlenül kedved kipróbálni az ezüstözött fonatot ?
Az fdsa által említett Klotz kábelnél nem kell jobb.
Egyszer kipróbálhatjuk, mondjuk a tavaszi hangfalas táborban. Nem vagyok nagyon rákattanva ezekre a drótcsodákra, nem vagyok High-End érdeklődésű, inkább a korrekt studió szint ami érdekel, de a különbséget hallom és annyit megér, hogy összedobjam az aktív IC-t.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Shalafi.
Ha jól értelmezem ennek a méregdrága Klotz kábelnek 74ft+áfa az ára ?
Akkor én 10 m-re vevő lennék . Már csak 90-re kell jelentkezőt találni .
Válaszol
Mócsing Írta:Shalafi.
Ha jól értelmezem ennek a méregdrága Klotz kábelnek 74ft+áfa az ára ?
Akkor én 10 m-re vevő lennék . Már csak 90-re kell jelentkezőt találni .
Nem hiszem, hogy jól értelmezed, sajnos Shalafi nem idézi be az előző hozzászólás sorait, azért érted félre. Big Grin
A 100 m-es az a 75 Ohmos koax, bármelyik mikrofonkábelt megkapod méterre.
Azt a Klotz kábelt inkább 300,- Ft / méterre saccolom.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ha az egész hozzászólást beidézem, mint most te, abból sem derül ki, csak a helyet, a szövegem olvasó idejét, és az sql szerver bájtjait pazarlom, és nekem ehhez semmi kedvem. Még látni is rossz érzés. Utálom a fölösleges dolgokat. Föleg a fölösleges szövegelést. NNo monológ vége.... Az RG59 ára 74 pénz. Természetesen. De sztem ez világosan látszott Mócsing írta, h. beszerezhetetlen, én írtam, hogy 74 pénz. Kész.

Válaszol
Egyértelmü , én bambultam el .
Válaszol
Azért ne vedd a [Kép: icon_szivtores.gif] edre. Smile

Válaszol
Ma du. lefordítottam egy cikket egy szerintem elég jó kábellel kapcsolatban. Haverral majd lehet megcsináljuk, de ez még nem tuti. Addig is berakom ide a fordítást, hátha nem mindenki tud angolul. (van benne nem 1 szakszó, vagy szakzsargon, amiről fogalmam nem volt, hogy pontosan mi, de elkészíteni attól még el lehet Smile )
Itt az eredeti cikk: http://www.venhaus1.com/diycatfivecables.html

DIY Cat5 Speaker Cables
by Chris VenHaus

Minden 1995-ben kezdődött, amikor elolvastam egy levelet a SpeakerBuilder-ből, amiben dicsőítették a CAT5 hálózati kábelt, mint high-end audio kábel. Vásároltam egy 33m-es tekercset és 1 éven keresztül azon gondolkoztam, hogy milyen különböző konfigurációkban lehetne kipróbálni a kábelt, hogy a legjobb teljesítményt csikarjuk ki belőle high-end audio kábelnek. Megszámlálhatatlan órák után (és sok hólyag után az ujjamon), ez az összeállítás tűnt a legideálisabbnak. Konkrét összehasonlításon ezt a kábel hangilag sokkal jobbnak találtam (az én rendszeremben), mint az Audioquest Midnight, Straightwire Maestro, és ugyanolyan jónak, esetleg néhány területen jobbnak, mint a Kimber 8TC.

Miért is használtam ez a konstrukciót?
-Alacsony induktivitás: Mint ahogy az már demonstrálva lett, az alacsony induktivitás kívánatos tulajdonság egy hangkábelben, köszönhetően az erős összefüggésnek az induktivitás és a jelszintemelkedési idő között. Az információim forrása egy cikk volt az Audio Ideas Guide magazin 1995-ös téli számából, amiben a Bell Labs egyik nyugdíjazott mérnöke írt, James H. Hayward. A következtetése az volt, hogy ha alacsonyabb az induktivitás, gyorsabb a jelszint-emelkedés, mikor ilyen kábelt használunk az erősítő/hangfal kivezetések között. Csavart párokat használva (ahol minden vezeték a páron belül ellentétes polaritású), az induktivitást a minimumon tarthatjuk.
-Szimmetrikus térkölcsönhatás: A fonott technika (később le lesz írva), lényegesen csökkent minden aszimmetrikus térkölcsönhatást, mivel egyik pár (vagy szimpla vezeték) sincs többet a kábel közepében, vagy külsején, mint a többi. Ezt a teóriát egy interjút olvasva tanultam, amit Roger Skoff-el készítettek és a Stereophile-ben közöltek néhány évvel ezelőtt.
-Minőségi anyagok: Bár ideálisabb lenne magasabb tisztaságú oxigénmentes vörösrezet használni, hosszú erezett struktúrával (vagy mégjobb az OCC vörösréz), a szolid tisztaságú vörösréznek a CAT5-ben elégnek kell lennie a tervünkhöz, miszerint egy NEM drága „csináld magad” hangfalkábelt készítünk, ami fel fogja venni a versenyt sok, nála sokkal drágább gyári kábellel szemben! A Teflon szigetelésnek alacsony a dielektrikus koefficiense, így indokolt az egyik legjobb, elérhető dielektrikumnak tituálni. Szeretnék köszönetet mondani Jon Risch-nak, aki szintén egy nagyon alapos kutatómunkát végzett a különböző hangkábel-anyagok hangtulajdonságainak területén és értékes referenciája volt a korai kábel projektjeimnek!
-Külön-külön szigetelt 24ga. -s vezetők: A héj-effektus elhanyagolató 20KHz alatt, köszönhetően a 24 ga.-s vezető méretnek. Én nem vagyok a szálas-rézkábelek híve az oxidáció miatt, ami a szálak közt épül fel. A réz-oxid egy félvezető és hátrányosan befolyásolhatja a jel minőségét. Ez oknál fogva a külön-külön szigetelt vezetők az ideálisak.

Figyelmeztetés: Bár ez a kábel alacsony induktivitásúra van kivitelezve, a kapacitása viszonylag magas. (a többi magas kapacitású kábelek közé sorolható, mint a Kimber 8TC és a Goertz) Míg a magas kapacitás gyakorlatilag nem befolyásoló tényező a hang számára haladás közben, mégis problémát okozhat bizonytalan erősítők számára és oszcillálást okozhat. Ennek esélyét csökkentendő, ne használjunk nagyon hosszú kábeleket (max 8ft) és ellenőrizzük, hogy az erősítőnk nem az egyike a kevésnek, ami instabil lesz magas kapacitású terhelésnél. A legtöbb modern, helyesen megtervezett erősítőnek nem szabad, hogy ezzel problémája legyen. Ellenőriztesd a gyártóval, vagy készíts egy Zobel-tagot a hangszóróidhoz, ha kétségbe vagy. (utóbbi megvitatásához fórumlinkek alább…) A bi-kábelezés, 2 elkülönített, ugyanilyen kivitelezésű 10ga.-s kábellel szintén nem ajánlott, ha azt gyanítod, hogy az erősítőd nem működik jól magas kapacitású terhelésen. Azok számára, akik szeretnének bi-kábelezni azt ajánlom, hogy használjanak teljesen kifújt 27 pár-os verziót alsó-kategóriás rendszerekhez (10ga.), 9 pár-ost (háromszor 3 fonott pár, befonva) a felső-kategóriához (15ga.).Ugyanakkor, ne feltételezd azt automatikusan, hogy a bi-kábelezés jobb. Lásd ezt a cikket: … Szabályként: általában jobb a hangfalkábeleket olyan rövidre hagyni, amennyire csak lehet, még akkor is, ha ez hosszabb jelforrás-erősítő összekötőkábeleket jelent. Ha olyan problémával találkozol, hogy az erősítőd oszcillál, vagy kikapcsol magasabb hangerőn, akkor itt van pár fórum a lehetséges ellenszerrel kapcsolatban (Zobel tagok): …

Alapanyagforrás: Anexter, vagy http://www.meci.com
Rendelj Belden CAT5-öt, aminek Teflon szigeteléssen vannak ellátva a vezetői. Nem rendelj olyan CAT5-öt, aminek a szigetelése PVC, vagy bármi egyéb. A Belden #1585A-ban a párok nincsenek összesajtolva, így egy picit könnyebb őket befejezni, de az összesajtolt párok más CAT5-ben egy kissé szebb hangúak, bár óvatosnak kell lenned, amikor elkülöníted a párokat az utolsó pár cm-en, a csatlakozónak.
A visszajelzések alapján, amiket kaptam azoktól, akik elkészítették már ezt a kábelt, körülbelül 50%-al hosszabb kábelt kell venned, mint amilyen hosszúra szeretnéd majd a végső kábelt.
Például: Ha neked 6’ hosszú kábel kellesz, a kalkulációban 9’-al kellesz számolnod. (minden kábel hosszának 20%-on belül kell lennie a másikkal, és ideálisan ugyanolyanra kell őket csinálni)
6’ pair=9’ × 14 hossz (4 pár hosszonkánt) =126’ Teljes összeg: 126’ × 36/ft = 45.36$

Felépítés:
Vágj 14 darabot a CAT5-ből 6’ hosszúra (nekem 5-5,5’ hosszú kellett, de hagytam egy kicsit rá a fonás utáni összezsugorodás miatt). Távolítsd el a kék PVC borítást (lehet, hogy egyszerre egy lábnyit kellesz csinálnod), és szedd ki a csavart párokat. Egy jó trükk a külső borítás eltávolítására a rostanyag „hasító-kötél”-ként való használata. Ezt megtalálod majd a borításon belül a vezetékekkel. Egyszerűen biztosítsd az egyik végét a kábelnek, majd húzd végig a PVC-n a hasító-kötelet, sínen kell lenned. Hagyd a párokat csavarva! Most 56 párod (112 vezeték) kell, hogy legyen neked. 2 pár NEM kellesz az 56 közül (ehhez a projekthez csak 54 pár kell). Most jön a móka, az időrabló rész.
Végy 3 csavart párat és fixáld őket gépsatuval, vagy bármilyen más módon, hogy gondoskodjuk a feszülésről a kábel egyik végén. Én valójában egy strapabíró tűzőgépet használtam amivel odatűztem a 3 párat egy fa-ablak függőleges keretéhez. (igen, szingli voltam akkor  ) Fond be a 3 csavart párat a bal oldali párral kezdve úgy, hogy a középső és a jobb oldali pár közé kerüljön., majd a jobb oldali kerüljön a középső és a bal oldali közé. Folytasd addig, amíg be nem fejezted a teljes hosszon. Próbáld olyan feszesre fonni őket, amennyire még biztonságos, hogy elérhesd a legalacsonyabb induktivitást. NE menj túlzásba a feszességgel ezeknél a kezdeti fonatoknál – úgy találtam, hogy kell 1/16” hézag (legszélesebb ponton) a csavart párok közt. Jó ötlet gyakorolni egy rövid hosszon, hogy kialakulhasson a sajátos technikád. Légy állhatatos a fonatjaiddal és NE fond őket túl FESZESRE! Ismétlem, ne fond őket túl feszesre! Az utolsó 5” nem kell befonnod, mivel el kell különítened a párokat és le kell csupaszítanod a vezetékek végét később, és kellenek ezek a „malacfarkak”, hogy át lehessen hidalni a csatlakozók közti távolságot.
Kezd el a következő 3 csavart pár befonását, és folytasd ezt, amíg minden vezeték be nincs fonva. Most 18db fonatodnak kell lennie, melyben mindegyikben 3 csavart pár van (6 vezeték). Most végy 3db-t a fonott szépségek közül, és tudod a gyakorlatot… , fond őket össze megbízhatóan feszesre. Most 6db fonatodnak kell lennie, melyek mindegyike 9db csavart párt tartalmaz (18 vezetéket). Mostanra a fonás szakértőjévé kellett válnod, és örülni fogsz, hogy már csak 2 fonatot kellesz megcsinálni. Most, (kitaláltad) végy 3db-ot a fonatokból és fond őket össze. Fond össze az utolsó 3-at is. Most 2db fonatodnak kell lennie, melyek darabja 27 csavart párt tartalmaz (54 vezetéket). Az egyik a jobb oldali csatornáé, a másik a bal oldali csatornáé lesz.
A következő lépés szintén időrablő lesz és a türelmes ujjaidon múlik, de hidd el, meg fogja érni. :
Minden csavart pár minden fonatban tartalmaz egy teljesen színes és egy csíkos vezetéket. Különítsd el és csoportosítsd egybe az összes színes vezetéket, majd csináldd meg ugyanezt a csíkosokkal is. Az csavart-adat kábelhez, aminek a vezetékei össze vannak sajtolva, szükség lesz egy szikére, vagy borotvapengére, hogy elkezdd az elkülönítést. A vezetékhosszokban lehetnek külünbségek – menj tovább és vágd le a végén ugyanolyan hosszúságúra őket (a kábel végein mindegyik passzol). Most csupaszítsd le a színes vezetékek végét 1” hosszan és tekerd össze őket. Ismételd meg ezt a csíkosokkal is. Majd ha megvan, akkor az előbbieket a vezeték másik oldalán is végezd el.
Ennél a pontnál amit tenned kell, mindössze annyi, hogy meggyőződsz arról, hogy minden csíkos ténylegesen a csíkosokkal van együtt és minden színes ténylegesen csak a színesekkel. Ezt ellenőrizheted egy multiméterrel vagy egy szakadásvizsgálóval. Ez egy kötelező lépés! Ha nem ellenőrzöd ezt egy multiméterrel, elpusztíthatod a felszerelésedet, ha az egyik párod felcserélődött, rövidzárt okozva. Légy óvatos!
Most már mindössze annyit kell tenned, hogy befejezed a hangfalkábeled a végeire szerelt jó minőségű csatlakozókkat, vagy banán-dugóval. Néhány rendes csatlakozó (Part #'s: 091-395, 093-546, 093-547, 093-550, or 093-551) vagy banán-dugó (Part #091-1165 or #091-1260) megtalálható a partsexpressnél: http://www.partsexpress.com/ Légy biztos mindig, hogy a csíkos, vagy a színes a pozitív/negatív polaritású, és légy figyelmes a másik kábel csatornával, különben a hangszóród kimehet a fázisból a többi hangszóróval szemben. Ezt könnyű meghallani, mivel a mély visszaadás nagyon szenvedős lesz.
Ennyi volt, készen vagy. Mostmár birtokodban van egy nagyon alacsony induktivitású hangfalkábel, ami kb 10ga.-s. Nekem egy egész hétvégét igénybe vett az elkészítése, de megérte. Adj nekik egy kis időt „betörni”, mielőtt kiteszed őket egy komoly meghallgatási tesztnek. Szépen érlelődnek!
Bár én most az új DIY VH Audio hangfalkábelt használom a jelenlegi rendszeremben, a CAT5 kábel a legjobb kábelek közt van amit valaha használtam! Legyőzte a Kimber 8TC-t és a AQ Midnight-ot, továbbá a XLO's-t is megversenyeztette (az XLO's jobb volt, de nem akkora különbséggel, amekkorát az árkülönbség mutatna)
Jó hallgatást!
Válaszol
Gery.
Ez szép munka volt . Köszönjük ! Én kopasztás nélkül fontam össze .
Válaszol
Léva Írta:Más fórumokon is próbálták az okosok megmagyarázni, h a CAT igazából nem is jó. (ne vedd sértésnek) De vh mégis működik a dolog...

Én úgy tudom, h a forrás felől célszerű a hidegpontot és földelést is bekötni, míg a másik oldalon csak a hidegpontot.
Mindenki abban hisz, amiben akar. Lehet kenni a CD-lemez élét is lakkfilccel Smile Van, aki esküszik rá, hogy hallja a különbséget, de valódi vakteszten eddig megbukott az elmélet.
A CAT kábelből készített fonatnak akkora kapacitása van, hogy a gyengébb erősítők elkezdenek gerjedni tőle. Tehát valóban működik Big Grin
Kábelekről javaslom az alábbi cikket: http://sound.westhost.com/cables.htm

-------------------------

Azért célszerűbb az árnyékolást az erősítő felőli végén összekötni a hidegponttal, mert általában a végfok földelt, vagy ha nem is földelt, akkor is sokkal nagyobb kapacitásokból áll a tápegysége, mint a jelforrásoké. Ezt viszont hallgatással is és méréssel is lehet ellenőrizni.
Válaszol
Láttam az egyik külföldi oldalon , CAT 5 -ből készült , hármasfonatu hálózati kábelt . Elején -végén ferrit gyürükkel .
Van valakinek ilyetén tapasztalata ?
Válaszol
Mócsing Írta:Láttam az egyik külföldi oldalon , CAT 5 -ből készült , hármasfonatu hálózati kábelt . Elején -végén ferrit gyürükkel .
Van valakinek ilyetén tapasztalata ?
Mócsing, egy hálózati kábelre szigorú biztonságtechnikai szabályok vonatkoznak. Ezeket a CAT 5 kábel nem teljesíti. Ha bármelyik családtagodnak vagy vendégednek bármi baja származna ettől a kábeltől, vagy leégne a házad, akkor téged lecsuknának.
A hangzáson pedig nem változtat.
Válaszol
Tudom hogy a szigetelése nem felel meg a szabványnak .
Nem is én követtem el. Tényleg , csütörtökön ha nem felejtem el , viszek egy darabot a céghez és megmérjük .
Válaszol
No , elfelejtettem C5-öst vinni , így jobb hijján négyeres árnyékolt telefon vezetéket mértünk . Bírta az 5000 V-ot , mind az erek között ,mind az árnyékolás és az erek között .
Válaszol
Emberek, érdekel vkit ez a Belden CAT5?
Ha esetleg csak dobon lehet kapni, össze lehetne állni.
Válaszol
Léva!Ha ez az,amiról telefonáltunk,akkor köll.Egy próbát megér tán.
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:Léva!Ha ez az,amiról telefonáltunk,akkor köll.Egy próbát megér tán.
Az a tápkábel.
Egyet már tudok adni próbának. (esetleg kettőt)
Válaszol
Itt egy érdekes leírás a fonott tápkábelról . Mindjárt az elején .
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=4958&st=0
Válaszol
Van valakinek tippje , hol lehet Győrben Klotz mikrofonkábelt kapni ?
Válaszol
Használt valaki Klotz kábelt IC-nek ? Pagrus alighanem próbálta már valamelyiket .
Válaszol
Vegyél egy Firewire kábelt, abban van két külön árnyékolt érpár mindez közös árnyékolásban. Abszolút csúcstechnológia.
Én Apple gépekhez mellékeltet bontottam szét, ennek átlátszó a műanyagja.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Mire használják ? Hol árulják ?
Válaszol
Számítógépes boltokban, olyan mint az USB, csak nem USB. Ha most megkérdezed, mi az USB, akkor .zsepi.
De ne a négyest, hanem a mindkét végén hatost vedd, a "közönségest".
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég