A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MADzagok és kábelek... :) (ez már az utolsó lépés?)
Csak mezei szkópjaim vannak . .zsepi.

Valamilyen programmal biztos meg lehetne oldani .
Válaszol
A Spectrát lehet használni tárolós szkópnak
Válaszol
Alakul , alakul . Már csak azt találjuk /d/ ki ,hogyan lehetne vele drótot mérni .
Válaszol
Tettem fel egy dirac_delta.wav nevű fájlt az FG-4/_témák_szerint/meres könyvtárba. Ezzel gerjesztve kellene nézni az erősítő kimenetét terheletlen állapotban, ill. a különböző terhelések esetén.
Válaszol
Már nem is vagyok olyan kíváncsi a madzagok lelkivilágára .
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Pedig tehetnél egy próbát az "MM-fal" vezetékkel, persze rézből.
Ez két-három eres tipus, különböző keresztmetszetekkel és még boncolni is lehet, ha egészben nem tetszik. Smile
Egyébként ez is "jó" hangú kábel. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Talán ezt is a relés átkapcsolóval lehetne legegyszerübben tesztelni .
Válaszol
Sziasztok!

Egy kis kétutas (18R620+639) belső kábelezését mennyire "érdemes"
komolyra csinálni? Gondolom 1,5mm2 bőven elegendő!?
Nem akarom eltúlozni, de elnagyolni sem...
Ötleteket, bevált módszereket bátran írjatok! Wink

Köszi!
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
A TL-be én valószínü CAT 5-öst rakok , 4 a 620-hoz ,2 a dómhoz .
Válaszol
Mócsing Írta:A TL-be én valószínü CAT 5-öst rakok , 4 a 620-hoz ,2 a dómhoz .
Miért van az, hogy a CAT kábelek csak DIY szinten fordulnak elő hangszórókábelként, professzionális és stúdió cuccokban soha?
Válaszol
Mert bambák .
Válaszol
fdsa Írta:
Mócsing Írta:A TL-be én valószínü CAT 5-öst rakok , 4 a 620-hoz ,2 a dómhoz .
Miért van az, hogy a CAT kábelek csak DIY szinten fordulnak elő hangszórókábelként, professzionális és stúdió cuccokban soha?
Gondolom a nagy kapacitásuk miatt...
Üdv, Péter
Válaszol
Biztos így van . Valószínü a nagy kapacitás miatt nemjöttbe IC-ként .
Elméletileg hamarosan lessz RLC mérőm . Megfogom mérni . Ráadásul az enyém 5m hosszú .
Válaszol
Mócsing Írta:Biztos így van . Valószínü a nagy kapacitás miatt nemjöttbe IC-ként .
Elméletileg hamarosan lessz RLC mérőm . Megfogom mérni . Ráadásul az enyém 5m hosszú .
Az enyém nem több 20 centinél Big Grin
Válaszol
Hatalmas tere lehet .
Lehet hogy ezekközött a DIY aplikátumok között , a DDL által preferált tömör falidrót lenne a legjobb .
Válaszol
Sziasztok!

Első körben marad a másfeles sodrott villanydrót, ez van kéznél Smile
Csak zörögjön már végre Wink

Később majd kipróbálom a CAT5 megoldást is.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Utánna próbáldki 2.5-ös tömör falivezetékkelis . Nem egy nagy befektetés .
Válaszol
topeti Írta:
SMA Írta:Sima, kb. 2mm átmérőjű, egyeres rézdrótot javaslok és ehhez képest kell eldönteni, hogy az a bizonyos "másik" kábel tényleg többet nyújt-e, vagy csak bebeszéljük magunknak, másoknak.
Üdv! SMA
Merev 220-as kábelre gondolsz jelen esetben?
Fogadjunk csak a fekete szól jól Smile Big Grin A többi szinű kábel miért nem jó? pl. egyik kék, másik fekete, ezzel mi lenne a gond? Egyszerűen eldönthetnénk melyik a plusz és a minusz, mig két egyforma fekete kábel esetén játszani kell hogy melyik drótnak hol az eleje és a vége .oh.
Kedves Péter. A kábelek fonása előtt is fel lehet szerelni a dugókat. Azok elvileg elég jól megkülönböztethetőek. Feltéve, hogy nem csak a fekete szól jól. .torz. Wink
Válaszol
Sőt méghájendosabb ,a PVC-t leszedve , papírral szigetelni .
Válaszol
Mócsing Írta:Sőt méghájendosabb ,a PVC-t leszedve , papírral szigetelni .
Mócsing úr, ön rendkívül cinikus és negatív az ilyen dolgokkal kapcsolatban. :-)
Válaszol
Wagnerur Írta:
Mócsing úr, ön rendkívül cinikus és negatív az ilyen dolgokkal kapcsolatban. :-)
Nem, ha a leszedéskor villámgyorsan (mielőtt feledésbe merül, hogy ki honnan jött) alkoholos filctollal megjelöljük a feketét. Az már a CD-lemez élére is jó hatást gyakorolt Smile
Válaszol
gyorsan (mielőtt feledésbe merül, hogy ki honnan jött) alkoholos filctollal megjelöljük a feketét. Az már a CD-lemez élére is jó hatást gyakorolt Smile

-----
az alkohol jó hatását ismerem...
a filc nevű madárról nem hallottam
pia nyer
Válaszol
fdsa Írta:
Wagnerur Írta:
Nem, ha a leszedéskor villámgyorsan (mielőtt feledésbe merül, hogy ki honnan jött) alkoholos filctollal megjelöljük a feketét. Az már a CD-lemez élére is jó hatást gyakorolt Smile
Kicsivel korábban:
fdsa Írta:Az enyém nem több 20 centinél Big Grin
Ilyen méret esetén jelentősen egyszerűbb megjegyezni melyik vége hová/kihez tartozik. :-D 8) Azt a zalkoholos filces jelölést kipróbálom. . . . mivel is jön le? .sokk. :-D
Válaszol
pionyer Írta:az alkohol jó hatását ismerem...
a filc nevű madárról nem hallottam
Van olyan madár, melyek simán növeszt ilyen tollat. ;-) Szerk: Egyes számok és több-és számok és keveri és jujj. .oh.
Válaszol
spexcel Írta:Én itt passzív váltóról beszéltem. A biwireing ezen verziójának sem látom túl sok értelmét... :S

Amit te emlegetsz, az a biamping, azaz kettős erősítés. Az már teljesen más tészta. Ott teljesen elkülönül a magas és a mély erősítése. Persze, hogy jobb, de az nem biwireing.

Egyébként én azt mondom, hogy ha biamping, akkor már legyen aktív.
Ezzel nem teljesen értek egyet. Illetve mégis, de (és nagy de) a biamp egy költséghatékony rendszerjavítás. Ha a passzív váltó már megvan. Természetesen egy teljesen új építésű rendszer esetén lehet előnye az aktív váltónak. Csak az hasonlóan tökölős és talán költségesebb a passzív váltónál. A végeredményt tekintve azért vannak kétségeim. Mindkét verzióból hallottam nagyon jót és borzalmasat is. Viszont az aktív jobban tetszett. Nemtom miért. Ez szubjektív.
Válaszol
nem is tudom, talán ez: http://www.kavehazak.hu/kavehazak/kavehaz.php?id=104 ?

vagy mégis inkább ez: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25598 ?
Válaszol
fdsa Írta:nem is tudom, talán ez: http://www.kavehazak.hu/kavehazak/kavehaz.php?id=104 ?

vagy mégis inkább ez: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25598 ?

--------------------

BIKÁVÉ-szuper !
békávé receptre...két rész cseresznye, egy rész víz kotyogóban...

valamely rezsőlapban olvastam
...a hangfalat KIKÁBELEZVE hajtottam meg...
a bika belezve nem hifi....

...pattogó lézersugár....pláne !
vörössel kentem én is...olcsó bolsevista trükk
az vót kéznél...mimás ?
pia nyer
Válaszol
A biwireing ...hejett BŐVÉRŰ a javaslatom.
nálam páratlan -páros van...
1sima,1 sodrott a _ ,
a+1sodrott
pia nyer
Válaszol
Sziasztok!
Volna pár alap kérdésem.
A h.kábelek csupaszon,vagy forrasztva jobbak-e,illetve a forrasztás
ezüstös ront-e a hangzáson vagy ez csak csúcs kábeleknél jöhet ki a külömbség.ÚtmutatóElőre is köszi.
Minden a mágnes körűl forog, csak észre kell venni!
Válaszol
PÍT Írta:Sziasztok!
Volna pár alap kérdésem.
A h.kábelek csupaszon,vagy forrasztva jobbak-e,illetve a forrasztás
ezüstös ront-e a hangzáson vagy ez csak csúcs kábeleknél jöhet ki a külömbség.ÚtmutatóElőre is köszi.
Inkább akkor jön ki igazán, ha minden láncszem a jobbak közül kerül ki. Nem feltétlenül a drágára célzok.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég