A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
topeti Írta:Aki ismeri ezt az erősítőt tudna segiteni?
Milyen erősítőt? Végfokcsere volt, 100 Wattosra. 100 W/4 ohm? 100 W/8 ohm? Ki ismeri az ismeretlen végfokot?
A kivehető teljesítményt a tápegység korlátozza, de az előfoknak és egyéb hucimuciknak kell az eredeti tápegység egy része...
Válaszol
Sztem csak a végtranyókat cserélték, nem az egész végfokot.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
swindler059 Írta:Villamosmérnök édesapámmal beszélgetve az az ötlet merült fel, hogy egy igen komoly darab transzformátorral (ez adott, ingyen), megfelelően tekercselve magasabb feszültséget kapna az erősítő, illetve bírná szuflával a teljesen kivezérelt állípotot is, és nem esne a feszültség. Ja, hozzá kell tennem, hogy a végfokok cserélve voltak 100W-osra egy rövidzár miatt.
Ja, hát lehet úgy is értelmezni, hogy végfok=végtranyó
Válaszol
Csak a végtranyóktól meg a nagyobb táptól még nem biztos hogy kijön a 100W belülle. Jobban meg kell hajtani, plusz ha a védelem nincs hozzá modifikálva, akkor csak többet fog a jel tetejéből lekaszálni. Vagyis torzítani.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
A tápegységben az elkókat nem ártana kicserélni (esetleg nagyobbra, ha befér), talán akkor csökken a táp behorpadása.

A fent leírtak szerint a hangszórók nem bírnak többet, a végfokban a meghajtófokozat tranzisztorai határon mozognak, tehát nem igazán érdemes a tápfeszt növelni. Érdemesebb gyűjteni fellépéshez egy nagyobb erősítőre, hangfalakra, ebből pedig csinálni egy fejhallgatóerősítőt 5-6 kimenettel, mindegyikkel sorba egy-egy 32 ohmos ellenállással.
Válaszol
fdsa Írta:
topeti Írta:Aki ismeri ezt az erősítőt tudna segiteni?
Milyen erősítőt? Végfokcsere volt, 100 Wattosra. 100 W/4 ohm? 100 W/8 ohm? Ki ismeri az ismeretlen végfokot?
A kivehető teljesítményt a tápegység korlátozza, de az előfoknak és egyéb hucimuciknak kell az eredeti tápegység egy része...
Én az eredeti erősítőre kérdeztem rá. Hogy eredeti változatában ki ismeri, és hogy szerinte
mit lehet rajta módosítani a nagyobb teljesítmény érdekében. Ennyi.
Üdv, Péter
Válaszol
Smile

Őszinte kell legyek, nem értek az erősítők belső felépítéséhez, csak annyit, amennyit összeolvasgattam. Smile Sőt, édesepámnál is csak vacsora közben kérdeztem rá a dologra, két falat között azt mondta, talán a trafócsere segíthet, de majd utánanéz még. Én meg megkérdeztelek benneteket! Smile

Igen, lehet rosszul írtam, maguk a végfok panelok maradtak, ami elszállt rajtuk, az cserés. Maga a végfok tranzisztor is. Az is csak azért lett nagyobb, mert olyan volt kéznél.

Egyébként azóta már volna ötletem hangcuccra. Egy darab aktív hangfalra gondolok, aminek a teljesítménye szinuszosan 150 W. A mély 12 colos, a magas 1, és a márkája LK. Gondolom, hogy nem a csúcsminőséget képviseli, az ára alpján. Előrelépés lesz ez?

Köszi,

Marcell
Válaszol
Kedves swindler059 és Többiek!

Biztosan előrelépés.
Mindenesetre más és valószínűleg maguk a hangszórók is erőteljesebb hangot adnak.
A másik készüléket meg kell hagyni tartaléknak.
Milyen ez az "LK" mit takar ez a név?
Üdv! SMA
Válaszol
Semmi bővebb dolgot nem tudok az LKról. Egy budapesti diszkótechnikával foglalkozó üzlet forgalmazza őket. A végerősítők kategóriában úgy tűnik hogy az LK gyártmányok megegyeznek a SoundKinggel. Ez a hangfal így néz ki:

aktív hangfal, 150W, 12"/1", 8 Ohm

Kétutas aktív műanyag hangfal 12" mély és 1" magasnyomóval.
Erősítő: RMS: 200W / MAX: 250W.
Bemenetek: 1x mikropfon (TRS 6,3/XLR) hangerő szabályozóval, 1x vonal (2xRCA/XLR) hangerő szabályozóval.
Fő hangerő szabályozó, mély és magas szabályzással, LED - be és clip - kijelző, Táp: 230V/50Hz.
Frekvencia átviteli sáv.: 40Hz-20kHz,
Méretek.: 43x56x31cm,
Tömeg: 22kg.

A szempontom viszont az volt, hogy olcsó legyen Sad Ez a cucc megvan 50ből, máshol ilyen olcsót nem találtam, használtat nem merek venni.

Na, de nem akarok nagyon elkanyarodni a témától, én nyitott volnék egy Videoton hangszórókból megépített ládára is, mert lehet jobb is, meg olcsóbb is. Olvastam itt az elején, hogy nem igazán PA célra vannak kitalálva, de ez a 150-200 W még nem olyan vészes (ugye?), pláne ha több ugyanolyan hangszóró van benne. Ötletek?

Adom itt a témát a fórumnak, ha sok belőlem, szóljatok!

Marcell
Válaszol
Nézd meg a Proel TPRK10BA hangfalát. Én inkább spórolnék egy ilyenre.
Magyar gyártmányban a REFLEX R-150/A sem rossz, ha bármi baja van, nem gond javítani.
Sajnos ami kezd jó lenni, az 100 eFt körül van.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Kedves Mindannyian!

A napokban valódi THX-es minősítésű, profi hangsugárzókat hallgattam és még fogok hallgatni a jövő héten is.
Jó tapasztalatokat szereztem velük, a 12db. azonos tipusból, a tűrés összesítve kisebb, mint 5%-nyi az adataik alapján.
A böhöm nagy szubládák is meglepően jó hangot adnak, egész más, mint a házimozis cuccok, vagy pláne! az autós-csodahangszórók.
Persze egy-egy darab árából komplett házimozi cuccot lehet venni, nem is rosszat.
Üdv! SMA
Válaszol
Szabad megtudni a gyártót és a tipust is ? Smile Vagy még titok?
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Nos, nem titok, de még nem nyílt meg.
Talán március 8.-án fog megnyitni a legújabb "Multiplex-Mozi".
"Sugár-4 Cinema" néven az egyetlen, ahol a négy teremben egyszerre fog menni az interlock-vetítés, vagyis szinte egyidőben látni/hallani ugyanazt, mind a 4-teremben.
Hangsugárzók: ElectroVoice Cinema-Line, THX approved.

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Nem villanyozódott fel ettől senki sem, kár. Sad

Nos a "hangolás", bemérés jól sikerült.
Ezután már az üzemeltetőn, gépkezelőkön múlik, mi hogyan szól majd és persze, a filmek hangján, hogy azt hogyan, mennyire precízen készítették el és gyártották le a filmkópiákat.
Remélem, hogy sokak megelégedésére.
Üdv! SMA
Válaszol
Végül is hol hallgatható meg?
Válaszol
Kedves SEAS és Többiek!

"Csak egy ugrás a Sugár"!

Az Örs vezér téren épült fel az új bevásárló és szórakoztató központban, messziről is jól látható, hol a mozi.
Talán március 8.-án megnyit, még rendezkednek, takarítanak.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Nos, nem titok, de még nem nyílt meg.
Talán március 8.-án fog megnyitni a legújabb "Multiplex-Mozi".
"Sugár-4 Cinema" néven az egyetlen, ahol a négy teremben egyszerre fog menni az interlock-vetítés, vagyis szinte egyidőben látni/hallani ugyanazt, mind a 4-teremben.
Hangsugárzók: ElectroVoice Cinema-Line, THX approved.
Szia SMA!

Most értem netközelbe. Nem vagyok pesti, nem hinném, hogy arra fogok járni... mindenesetre képeknek örülnék Smile
Gratulálok a műhöz. Köszönöm a tájékoztatást, aztán ne dolgozz túl sokat, pihennni is kell néha!
Üdv, Péter
Válaszol
Legközelebb oda megyek moziba .sokk.
Válaszol

Kit fényképezzek le? Smile

A hangszórókat meg lehet találni az interneten keresztül.

Szép lett az előtéri csillár is.
( Azt a szőnyeget az előtérből, Én máshova tenném, ide ez nem való, elüt mindentől. )
Nyilván ízlésficama van annak, aki ide tervezte azt.

Nagyjából egy hónap múlva "összeérik" minden, akkor még jobb lesz a hangzás is, a bejáródás után.
Üdv! SMA
Válaszol
Belülről a mozit, üresen persze, arra vagyok iváncsi Smile
A készülékek tipusait légy szives felsorolni. A pontos tipusuk alapján megtaláljuk őket a neten.
Üdv, Péter
Válaszol

Csak a Te kedvedért. Smile

EV Cinema Line:
Front: ***** BiAmp. ( 3db. ) Nagyterem
Front: ***** ( 9db. )
SubWoofer: ***** ( 5db. )
Surround:***** ( 60db. )

Erősítők:
***** ( 21db. )

Hangprocesszorok: ***** (4db.) és ***** (1db.) Media Player.

A képeket, ha lesz időm, majd megoldjuk.
Üdv! SMA

///szerk: shalafi66
Válaszol
Beírtam a Google-ba, hogy *****, de nem talált semmit Smile
Vagy ez túlságosan a reklám helye lett volna?
Válaszol
Ha lent rákattintasz arra, hogy "///szerk: shalafi66" ott megtalálod a magyarázatot.

Válaszol
Kedves fdsa és Többiek!

H2000: HA18-620.

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Érdekes, hogy az előző gyártó és tipusjelölés benn maradt az oldalon, a másik pedig ki lett "moderálva".
Ugyan miért?
Nem sért senkit sem, pláne nem üzleti érdekeit nézve, mert két külön világ az említett cégek és termékeik.
Ez a fajta "moderálás" a szovjetfeudalista megoldásokra emlékeztet.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA, felsoroltál hétféle terméket darabszámokkal. Más eddig ilyet nem tett. És második alkalom, hogy a szóbanforgó céget említed a hangdobozépítés topikban. Hány dobozt építettél az elmúlt project alatt? Valahol meg kell húzni a határt, még ha ez neked nem is tetszik. Másrészt PA célokra használnak H2000 hangszórókat is. Nem hinném, hogy azonos kategóriában felülmúlná a hangszóróink ár/használati érték arányát az EV.

Válaszol
persze az is egy megoldás lehet, hogy ilyenkor a beszélgető felek közül az egyik rájön, hogy a témát jobb lenne az Offtopicban folytatni, és ezt indítványozza beszélgetőtársának és a többi érdeklődőnek is.
Válaszol
Sziasztok!
Végre megtaláltam a számomra ideális topicot .udv.
A közel jövőben szeretnék összerakni egy PA céloknak megfelő hangfalat. Kisebb műv. házak(falusi műv. házak) hangosítására használnám.Kezdetben csak egy pár hangfalat készítenék és utána még egyet.Ehhez lenne egy-két kérdésem:
- A HA31- es hangszórót szemeltem ki mélyhangszóróként(kedvezö ára és árkategóriájában szerintem nagyon jó paraméterei miatt)
- Háromutas hangfalakat szeretnék építeni, tehát még szükségem lenne egy jó közép és egy magas hangszóróra.Mit tanácsoltok?
- Tudnátok- e nekem segíteni a láda méretezésében illetve a hangváltó tervezésében?Nagyon örülnék neki.
- Mit szóltok a tölcsér hangfalakhoz? Szerintem nagyon jó lenne csak ugye méretei miatt kissé nehézkes a szállítása, de http://photofile.ru/users/tda-audio/182333/3252429/#mainImageLink egy ilyen tölcsér szállítása megoldható lenne.Mit szóltok hozzá, vagy ha van hasonló mérettekkel rendelkezö rajzotok akkor azt is szívesen megnézném.

Eőre is köszönöm a válaszokat, és a jó tanácsokat.
Válaszol
A 422GM változat kétutasként pl. elfogadható szerintem. Most esett át némi változtatáson, nemsokára frissítem az adatlapot.

Válaszol
Kössz a választ!
Kétutasként?Úgy tudom PA rendszereknél előnyösebb a háromutas hangfal rendszer.Rosszul tudom?
Mit szólnál ha 422GM- et egy tölcsérbe tenném?Például abba amit az előbb megemlítettem? Hogy tetszene neki?Jobb hatást tudnék vele elérni mint mondjuk egy reflex vagy zárt dobozzal?
Válaszol
Szia!

Igazan nem akarok okoskodni, de ha meg nem epitettel hangdobozt, nem feltetlenul egy PA-nak szant cuccon
lenne erdemes kiserletezni. Plane nem egy olyan dobozzal, amit belinkeltel. Az mar szerintem (foleg hogy jo is legyen)
profi meretezest, es profi asztalosmunkat kivan komoly anyagokkal...
Abban a dobozban sem szol jol minden 15"-os PA, pontosan meretezve van egy adott hsz-hoz.

En sem epitettem meg PA dobozt, de hasznaltam ilyen "kulturhazas" megoldasokatm, es egy fokkal komolyabb rendszereket is. Egyszerubb bassreflex dobozok jo eredmenyt szoktak hozni. Es meg szallithato is marad!
Persze altalaban magasabb erzekenysegu hangszorokbol epitve, mint a Hi-Fi kategoria.

Es ha mondjuk netan vmi zenes buli is szobajon, szamolni kell a "diszkos" +12dB mely-magas emelessel, ami gyakorlatilag szabvany .haha. es rendszeresen tulvezerleshez vezet mar akar a keveroben. Es a negyszogjeleket
meg a PA hangszorok sem szeretik...
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Smile Ha a gitárhangszóróból mélytölcsér lesz, akkor mindenképp három út kell, de eleve nem igazán tölcsérbe való hangszóró a maga 62 körüli EBP értékével. B-reflexben viszont elmegy akár kétutasként is, és egész jól terhelhető. Egyébként ez a 422GM nem a klasszikus értelemben vett PA hangszóró, látszik az adatlapon is, csak akkor érdemes használni, ha jobb megoldás nincs.

Válaszol
Építettem már(nem sokat) hangfalat.Azt elismerem hogy ti jóval többet tudtok a hangtechnikáról mint én(ezért is vagyok itt- tanulni szeretnék), viszont hiába fogok én egy Hi-Fi hangszórót csinálni ha hangosításra fogom,szeretném használni.

Igen shalafi van egy egyszerubb megoldás is:
Bemegyek az uzletbe és veszek egy pár hangfalat, viszont ezt akárki megteheti. De mivel engemet érdekel a hangtechnika, hangosítástechnika ezért magam szeretném elkészíteni. Más megoldás?Esetleg egy másik hangszóró, de ebben az árkategóriában nekem ez tűnik a legésszerűbb választásnak.

Viszont nagyon örülök hogy megpróbáltok segíteni, és remélem hogy a továbbiakban is segíteni fogtok.Előre is köszönöm!
Válaszol
Kras! En is csak "ugatom" a temat a tobbiekhez kepest, de a felhasznalasi teruletnek kell meghataroznia, hogy mibol erdemes epitkezni. Sajnos ez valoban nem az olcson meguszhato kategoria. Viszont annak sincs ertelme, hogy sok munkat fektess egy olyan projectbe, ami valoszinuleg nem hozza majd azt az eredmenyt, amit elvarsz tole...
Szoval csak alaposan atgondolni mindent. .szia.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Sztem gondolkozz szub+szat rendszerben biamppal, azaz aktív váltóval. Így nagyon nem tudod elrontani (vagyis dehogynem .zold. ). A fullrange legyen HA31-gyel valami zárt kétutas megoldás, esetleg reflex, ezzel nem sok bajod lesz. Szubnak viszont a HA31 PA-ban egyszerűen nem elég (vagy jó sok kell), oda mást kell keresned. Ott talán érdemes ilyen egérlabirintusokon is elgondolkodni. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég