A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
Szerepel a terveim közt, hogy kiderítsem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Szerepel a terveim közt, hogy kiderítsem.
Ez tetszett! Big Grin
Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Engem is érdekelne olcsóbb és nem rosszabb magasnyomó, de nem sokat fogunk találni, az az érzésem.
Talán a Conrad-féle, a katalógusukban a 293.-oldalon a 30 08 34-07-es számú, bár ennek az átvitelét letöltöttem, az elég csúnya, ha ilyen tényleg.
Igaz, olcsóbb a másik márkánál.
Sad
Üdv! SMA
Válaszol
Hát az én válaszomra még várni kell egy kicsit.

Válaszol
Várunk, várunk ...
Válaszol
Teccik ez a dupla mágneses, szép az átviteli görbe, szimpik a TS adatok, . Big Grin 100-150l reflexben jónak tűnik Smile

Magas célra egy szentségtörő ötlet .oh.: (3. (4.) útba, 5-10KHz fölött)
SAL KHS 105A piezó 105dB érzékenységgel (az egyetlen némileg hallgatható piezójuk) -csak az árjegyzékükben láttam:599Ft, egy mérést talán megérne-
Üdv. Gábor
Válaszol
64 literes b-reflex doboz az ajánlott, 40Hz fölé hangolva vmivel. A piezókkal az a gond hogy nem túl szép az iránykarakterük és a felső oktáv átvitele sem valami biztató. Az a KHS inkább csak 92-93dB körüli hangnyomást tud 2,83V-on. Sztem.
A Reflex Kft. magashangszóróit fogom mérni majd, ha minden jól megy. Biztos lesz közte megfelelő a kétutas megoldáshoz.

Válaszol
Boccs Eltévesztettem a típust: KHS107, és 104dB. Ez nem olyan mint a többi piezójuk, kissebb, és van beleépítve egy 4,7ohm/5W huzalellenállás is parallel.
Szerintem igaz is lehet az az érzékenység: egy régi 3 utas vidi hangfalban cseréltem erre a magasat, és nem győztem leosztani a jelét. (A KHS105-ös tényleg érzéketlen, nem megy magasra, és repedtfazék hangja van. :? ) (Nem néztem bele, lehet azért érzékenyebb, mert nincs benne a többi típusban levő, lapkára ragasztott tölcsér-membrán, csak direktben hajtja a tölcsélrt? .forog. )

///szerk: shalafi66
Üdv. Gábor
Válaszol
Hát nem tőlem fogjátok megtudni, az biztos. Wink (Csak zárójelben, árakat inkább ne, ha kérhetem.)

Válaszol
Hi Shalafi! "PA-stílusban tudnék 180mm-es közepet gyártani, papírszéllel, viszonylag magas érzékenységgel széles átviteli sávval. és a 12,5-estől kb. kétszer magasabb terhelhetőséggel." Mi lenne, ha tennél közzé egy adatlapot, frekvencia átviteli grafikonnal, és persze az árral. Sajnos megfelelő középkategóriás közepet nem gyárt senki. A Beymának vannak jó középhangszórói, de drágák, és nem is 300-400 W-os mélynyomókhoz szeretném használni őket. Meglátásom szerint ez egy üres piaci szegmens. Szerintem olyan hangszórókat lenne még érdemes gyártanotok, amilyeneket senki nem csinál.
Válaszol
Adatlap nincs, csak a fejemben ötlet szinten. HA valaki kéri megcsinálom.

Válaszol
Van otthon KHS-107-em, szerintem nem sok mindenre jó, kimondottan bántó, sziszegős hangja va. Erősen visszafogva, 3 utas rendszerbe talán használható lenne, csak nem tudom mennyire bírná, mivel jobban meghajtva erősen melegszik... .forog.
Szedtem már szét, valóban nincs benne membrán, csak egy lapka.

Nekem a piezók közül a KHS-311M és a 342M vált be, ezek egy párhuzamos ellenállással és egy soros kondival tűrhetően szólnak.
<k-sonix>
Válaszol
Én a piezókat elfelejteném.

Válaszol
Soros kondi mindenképp szükséges . Útálja a mélyhangokat .
Válaszol
Helló shalafi!
Hogy halad a tesztelgetés?
Válaszol
Sziasztok!

Lassan itt lenne az ideje hogy neki álljak építgetni. A probléma csak az hogy egy hangosítással foglalkozó fórumon azt mondták hogy vajnyi kevés lesz a HA31-es hangszoró még egy kisebb muvházba is.Most nem tudom mit csináljak.úgy terveztem hogy akkor egy Karlsonba építem be de most nem tudom i tévo legyek.Tudom tényleg nem PA célokra készult de kezdetnek nem lenne elég?
Válaszol
Kedves kras és Többiek!

Éppen elég lesz a Karlson dobozban, ha eredeti méretében építed meg.
Persze az elektromos terhelhetőség nem túl nagy, de bőven elég lehet egy Művházban. Maga a doboz is besegít, kb. +3-4dB-t emel a hangnyomáson.
Inkább a hangszóró mechanikai igénybevétele miatt "aggódom", hogy meddig fogja bírnia a PA-használatot.
Üdv! SMA
Válaszol
Kár aggódni érte, a +-8mm-es mech. kitérés nem hiszem, h. ki lesz használva. Az elektromos terhelhetőség is csak a szabvány szerint látszik kevésnek, van aki ettől jóval kisebb lengőcsévére is 350W-ot mer ráírni...

Válaszol
OK! Megnyugodtam, marad a HA31
Válaszol
Hello! Én is szeretnék összedobni 2hangfalat hangosításra a HA31-es hangszórókkal. Valaki belinkelné nekem hogy végülis konkrétan melyik karlson hangfalat érdemes megépíteni? Köszi.
Válaszol
http://home.planet.nl/~ulfman/ itt vadássz Karlson ügyben
Válaszol
Sziasztok! Nekem lenne egy problémám...
A helyzet az, hogy szeretnék építeni egy pár 2 utas hangfalat(a fórumot olvasgatva a 3 út számomra kivitelezhetetlen...). Mélynek a HA 31-est ( a textil szélűt) gondoltam, viszont magasnak nem tom mit tegyek bele... A ládát trapéz alakúra szeretném csinálni, és a későbbiekben 2 szubot építenék alá.

Ehhez a konstrukcióhoz szeretnék a tervezésben segítséget kérni (gondolok itt a láda térfogatára, szubcső db számra ill. hosszra stb..).
Ja és a felhasználás: kisebb bulikba, házibulikba vinném, de semmi ész nélküli hajtás...
Válaszol
És még valami: nekem az eddigi "mótyóim" (mert azok nem voltak komoly hangfalok) somis cuccokból álltak... Pont ez a gáz, mert ami volt annak a hangja tetszett.... És remélem többet várhatok a H2000 termékeitől... még ha kicsit is, már megérte.
Válaszol
Kedves Icerock és Többiek!

Az "Origninal..." jelzésűt építsd meg, de abba 38cm-es mélynyomó kellene.
Betehető a H2000 HA31-vászonperemes modellje is, de ahhoz kell a lyukat kivágni.
Ha visszaolvasol itt néhány oldalt, pont az a problémánk nekünk is, hogy ehhez a variációhoz nincs megfelelő magassugárzó, vagy legalábbis nem olcsó ami volna.
Ha már jó tölcséres magasat vennénk, akkor már a mélyet is célszerű lenne a Karlson-dobozba valót betenni.
Ennek költségvonzata 300W terhelhetőségre mérten, kb. 80-100EFt./db.
Igaz, ez tényleg "profi" lenne.
Üdv! SMA
Válaszol
Köszi a felvilágosítást!

Amúgy mondjuk egy ring sugárzót ha mellé tennék nem lenn jó?
Pl: reflex, vagy somi?

Ha nem, akkor csak okosítsatok, ebből tanulok....
Válaszol
.oh. Jajj, szégyellem magam, még mindig nem voltam a Reflexnél a magasakért..

Azért SMA a 422-es textiles hangszóró nem olyan rossz ám, még sima b-reflex dobozban sem.. Mechanikailag akár még tudna is 300W-ot, de elektromosan én nem írhatom rá. Mondjuk nem tudom a Karlson-féle dobozban miként viselkedik, de elméletileg annak is jól kéne csillapítani a membrán mozgását.

Válaszol
Hali megint!

Megmondanátok nekem, hogy a szubcső hosszát, illetve a doboz térfogatot hogy kell kiszámolni????

Tudom, hogy arra fogtok gondolni, hogy jajj "megint egy lúzer", akivel nem érdemes foglalkozni... Igazatok is lesz.... A Klinger könyvet pedig ma kezdtem olvasniBig Grin!

Viszont !!!! - ez a téma mindennél jobban érdekel, szeretnék ezzel foglalkozni később... -
Válaszol
shalafi66 Írta:Szóval ennek mélyre is kell menni? A 2,5-es dóm nem igazán 250-es mélyközéphez való sajnos.. Vagy ha a szükség úgy hozza, elmegy, de eléggé irányított lesz.
Meg lehet,hogy épp a bulikat nem fogja átvészelni. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
.nyelv. Tudnék ám olyat is gyártani, ami átvészeli gond nélkül, mer van vagy 95-96dB a zérzékenysége, azztán, ha aszt lecsillapítja vki 88-ra, akkor már sokat kibír a cséve.

Válaszol
A Klinger könyv a 116. oldalon kezd el foglalkozni vele.
Válaszol
De az előtte lévőket sem kell átlapozni csakúgy. Big Grin Egyébként meg úgy kell megválaztani a dobozt+hangolást, hogy az általad leginkább elfogadható kompromisszumot megkötve teljesítse az elvárásaid.

a textilszélű 310-es mélyhez pl. 64 literes b-reflex dobozt szoktam ajánlani, kicsivel 40Hz fölé hangolva.

Válaszol
Kedves Icerock és Többiek!

Előbb olvass és kérdezz, majd azután, ha úgy érzed meg tudod csinálni, hogy jó is legyen, akkor kezd el összeszedni a cuccot.
Addig várj ( míg eső lesz... ) Smile

shalafi66!
Nem rossz az a hangszóró, de "ismerve" néhány ifjú buli-cuccát, nem fogja bírni, mert előbb-utóbb megküldik egy 2x400-600W-os végfokkal, hogy "szóljon" de az sem lesz elég nekik, a hangszórónak ekkor meg már mindegy, mert leég, kiszakad, stb.
Tényleg, kiváncsi lennék a Karlson-féle dobozban, hogyan működne és melyik magassal lenne érdemes párosítani?!

Üdv! SMA
Válaszol
Igen, de a helyzet az, h. a 400-as végfoktól nem csak a 422-es mélyhsz mondana búcsút ennek a szép világnak.

Válaszol

Igaz.
Annakidején csináltunk Mi is néhány Karlson-ládát és "csak" 50W-os végfokról lettek hajtva. ( Csöves-végfok )
Bőven elég volt egy 2000-köbméteres csillapított teremben, így is kiabálni kellett egymásnak, egymás-mellett.
A hangszóró egy HX302-15-ös BEAG volt, a HT-101 magasakkal, azokból 4-4db. volt külön lapon szerelve.
Hmm, régi szép idők...

Üdv! SMA
Válaszol

Ez érdekelne szinte mindenkit.
Engem pláne, ha a mély mondjuk 92-93dB és a magas pedig 95-96dB érzékenységű lenne.
Nem a hangerő a lényeg, hanem az, hogy így nagyobb dinamikai tartományt fogna át a hangsugárzó.

Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég