A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
Az utolsó mondatot még nem egészen értem.. A mélyhsz adott, a magasat egyediként bármikor megcsinálom, ha kéred.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Én abból indultam ki, hogy az erősítő adott, tehát azonos kimenőteljesítménynél az érzékenyebb hangszóró nagyobbat szól, tehát az erősítőt lejjebb lehet tekerni, azonos hangerőhöz. Így több marad benne, tehát a dinamikai tartomány nagyobb lesz. ( Persze, ez nem a hangszóró, hanem az erősítő+hangszóró együttese esetén igaz. )
Lehet, hogy még mindig rosszul magyarázom?
Például:
N = 89dB, Pe = 16W kell a 101dB hangnyomáshoz.

N = 92dB, Pe = 8W kell ugyanakkora a hangnyomáshoz, tehát "marad" még 8W tartalék, ami +3dB dinamika tartalék, az előzőhöz képest.

N = 95dB esetén pedig 4W elég a 101dB hangnyomás eléréséhez, elvileg, persze, ebben az esetben pedig, már +6dB a tartalék.

Az érzékenyebb hangszóró tehát nagyobb dinamikai tartományt képes feldolgozni, azonos erősítő esetén. Én így gondolom, de lehet, hogy ezt nem így magyarázzák, vagy van "szebb" elnevezése a fenti fejtegetésemnek.

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

SMA! A moka csak ott hibazik, hogy az ilyen "bulis" PA jellegu alkalmazasok eseten eleve el van .@szva a hangszinek +10dB emelesevel az egesz, es ugyis addig toljak, amig fullel halhatoan is erosen torzit a cucc Ez tobb %
Amit leginkabb megysinylenek a hangszorok.
Anno en is elkovettem ilyeneket de pl a Reflex R300 nagyon jol birta a kis Quad405 negyszogjeleit is... egy darabig Smile Szoval a csucsokban igyis-ugyis beveri a fejet a tapba, es onnantol lehet matekozni a tartalekot Smile
+ a melegedes miatt csokken az erzekenyseg valamelyest...
Komolyabb PA cuccoknal ezt is megadjak, lattam mar olyat ahol ez 3-5dB volt.

Udv! ..es bocs a belekotyogasert Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Igen, érthető és természetes, csak nem gondoltam végig.

Válaszol
Kedves BalekAlak és Többiek!

Igen ez a baj, hogy szinte minden "fel van tekerve", ha kell - ha nem.
Ez eleve hibás kezelése a cuccnak és hibás gondolkodás is egyben.
Mondhatnánk, hogy "hülyeség ellen nincs védelem".

Én a "normál" használatra gondoltam, mindenféle korrekció nélkül.
( Ugyan miért kell szinte minden hanganyagnál +10-15dB-t emelni adott sávban, ha ott nincs jel, nem is fog szólni, hiába tekerjük fel. )

( Komolyabb PA cuccot nem bíznak akárkire, hogy tekerjen, amit csak bír.
Többnyire műszeresen előre be van minden mérve és állítva, tehát nem kell tekergetni. Esetleg átálláskor, de az is előre megírt recept, hogy mit hova kell beállítani.
Mozikban legfeljebb a hangerő az, ami kívülről(!) állítható, ha a film hangja ezt megkívánja. Ráadásul az is együttesen, nem pedig csatornánként, hogy össze-vissza kóvályogjon a hangtér. )

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

Szó mi szó, azért 400 W-os erősítőre nincs creditBig Grin

Meg ha lenne, akkor se használnám..... Van egy 2x100 W-os erőlködőm, és ez elég is.... Nem nagy terembe kell, csak házi/pincebulikba, és azt írtátok, hogy a 100 W folyamatos terhelést bírja, attól meg fejre is állok...
Válaszol
Igen, SMA aggódik hangszórókért. Big Grin Ha nem vezérled torzításba, biztos, h. nem lesz gond. A magashsz része az érdekesebb feladat.

Válaszol
Üdv! Na mivel shalafi jóvoltából van egy itt tárgyalt új fejlesztésű hangszóróm. Beraktam egy Karlson hangfalba, amit olcsón szereztem. Annyi szépséghibája van a dolognak, hogy ezek nem az eredeti méretűek, arányosan csökkentette a méreteket az előző gazdája. ez kb 110Liter ha a külső méreteket nézzük, míg az eredeti 210kb. Mélytartományban sajnos nemsokmindent produkál eddig. Bár még nagyobb teljesítménnyel nem volt alkalmam meghajtani. Ha bejáródik a hangszóró javul valamit a helyzet?
Válaszol
Nem tudom, nem volt még szerencsém Karlson csatolóhoz. A hangszóró ami hozzád került T-S szinten elvileg a végleges állapotában van, a középtartomány alakul változik még a bejáratás további részében.

Válaszol
Elvileg kisebb dobozzal jobbnak kellene lennie nem? Mert egyébként is 60litert ajánlassz hozzá. Előfordulhat hogy eredeti méretű dobozzal mégkevesebb mélye lenne?
Válaszol
Kedves luxmanpower és Többiek!

A kicsinyített méretű hangsugárzónak nyilván kevesebb a mélye, vagyis nem megy olyan mélyre mint az eredeti méretű.
Mérni kellene az impedancia-frekvencia menetet és abból jól látni, hogy mi a helyzet.
A Karlson-doboz ugyanis erősen csillapítja a hangszórót a rezonancia-frekvencia környékén és egészen "sima" impedanciamenetet kapunk a mélytartomáynban.
Másik lényeges az, hogy ha a műsorban nincs mélyhang, a hangsugárzó nem fog többet "előcsalni".
Megvizsgálandó a rendszer, hogy kellően lineáris-e a mélyátvitele.
Ha 100Hz alatt esik, akkor ne várjunk erőteljes mélyhangsugárzást.

Üdv! SMA
Válaszol
60 liter szerintem nem vonatkozik mindenre.
Válaszol
A Hangrendszerrel biztos nincsen probléma, és a műsorforrás is megfelelő volt a próbálgatás során.
Válaszol
Ennek valóban 64 liter b-reflexet szoktam ajánlani, 40Hz fölötti hangolással. Mérés nélkül én nem tudok igazán segíteni, hogy mi miért olyan, amilyen.

Válaszol
hali, rég írtam, változtak a dolgok azóta....
Monitor ládának(DJ pultba) mit ajánlanátok?(kis bulitól nagy buliig)
Válaszol
Szerintem továbbra is HA31, magast továbbra sem tudok.
Válaszol
Fogok gyértani egy nagyobb érzékenységű 2,5-es dómot, talán az megfeel majd.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Egy rés-tölcséres kiképzés is javíthatna az érzékenységén, persze ehhez új előlap szükséges.
Talán Wagnerur is tudna segíteni ebben. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Zárófedélhez nem nyúlok. Szerk: Te nem, de én lehet. .torz. Wagi

Válaszol
Ha31-ből gondolom a textil peremes változat..
Egyébként ha lesz hozzá kész magas akkor megépítemWink
Addig meg várok türelmesen....
Válaszol
shalafi66 Írta:Zárófedélhez nem nyúlok. Szerk: Te nem, de én lehet. .torz. Wagi
Beleszerkeszt a hozzászólásomba... Mi-csoda világ lett ez, már a zadminok sincsenek biztonságban...

Válaszol
Hello! Fogadtam apuval, hogy ha tervezek 1 hangfalat, akkor álja a hozzá kellő anyagokat! Úgyhogy légyszi segítsetek ebben, hogy hogyan lenne érdemes hozzáfognom, és hogy miket ajánlotok!

Köszi szépen! Gábor
Válaszol
Kedves honyike és Többiek!

Olvasd el a többi itt található oldalt a hangsugárzók építéséről.

Neked kell döntened, hogy mit akarsz, kis szobában énekelni, vagy nagyteremben ordibálni?
Ha már van elképzelésed, közöld a megfelelő oldalon és ott majd segítünk a konstrukció kialakításában.

Üdv! SMA
Válaszol
Ok! Nagyteremben szeretnék ordibálni! Méghozzá NAGYON HANGOSAN!
eLKÉPZELÉS MÁR VAN, 600-800W-os hangfalat szeretnék! Tudom hogy az sok, meg h drága, de akkori.... Kicsit már készletből csináltam, de különállót még nem, és ehhez kell a TI segítségetek! Körbeolvasok más fórumokon is, de örülnék ha ittisrnátok! Köszi Gábor!
Válaszol

Wagner-úr lezárása miatt itt kéne folytatni akkor a PA-célú hangsugárzó építését.
Remélem idetalálsz?

Javaslom figyelmedbe az alábbi weboldalt: hps4000.com
Ha még mindig van kedved hozzá és a "faterod" is pénzeli, ( ha győzi ) akkor vágjunk bele.
Irányadónak nézd meg az árakat is.
Nem lesz olcsó buli, meg autó is kell majd a szállításukhoz, valamilyen 5-15m3-es térfogatú raktérrel, legalább.

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

Felmerul bennem a kerdes, hogy a fiatal baratunk hallot-e mar valaha valodi 6-800W sinust egy "rendes" PA cuccon... (Ne vedd sertesnek!!!)
A masik, hogy egy ilyen rendszert meg is kell hajtani valamivel...
Vsz. egy 2x800W-os SAL autos erosito nem hozna a vart eredmenyt.... Smile
Vannak nagyon jo termekek, itt a H2000-nel, de ez szerintem mar nem az a kategoria, es par igy-ugy sikerult kisdoboz utan erdemes nekilatni.

Szinten Gabor Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Balekalak!

Megelőztél, ugyan ezt akartam írni!

Honyike!

Tényleg gondold át! könnyű nagy W-okkal dobálózni...
Én hangosítottam már pár kisseb koncertet meg rendezvényt és ha csak 300 W is szól összesen az is bőven elegendő a hallás károsuláshoz!!!!!
Egyszer csináltunk egy koncertett 680W-al és három napig nem tudtam aludni a fülcsengéstől.
Most erre lehet modnani hogy túl érzékeny a fülem meg én már ezt meg azt kibírtam stb.

Lényeg ohgy tök felesleges. Főleg ha nem ez a foglalkozásod (hangosítás)

üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Szép teljesítmény az a 600W. Tán a régi népstadionban szükség is volt rá. A sziget nagysátor sem lehet több. Szinusz 150W egy párszáz fős terembe bőségesen sok. Olyan kínálat még van itt is talán.
Válaszol
Ezért kérdeztelek TITEKET előbb! Mert tényleg csak dobálózók a NAGY Watt-okkal, de igazi, komolyat szerintem még nemhallottam! A sajátomból indultam ki... 2 Videoton DC 2050 E, 1 Videoton EA 6383 S, 2X35W Hi-Fi, és 1 épített 60-80Watt-os dobozka.

Sajnos csak ezek vannak kiindulási alapnak, ezért nemtom h mennyi is a 800Watt!
Válaszol
800W teljesen kihajtva 2m-en belül: Az első lábdob hangjára még a tegnapi kaja is felkívánkozik, a szemed is remeg tőle, a hegedű hangja inkább már az agyban szól mert úgy érzed rég süket vagy. Kb ilyen.
Válaszol

Hagyjuk azt a 800W-ot, vasalni jó inkább.

Tehát valamilyen "nagyot szóló és jó" hangsugárzót szeretnél.
Sztereo, kétcsatornás, vagy többcsatornás használatra?
A hangerő nem csak a teljesítménytől függ, hanem a hangszóró, a kész hangsugárzó hatásfokától is.
Legjobb hatásfokot és egyben a lehető legnagyobb hangteljesítményt a tölcséres hangsugárzókkal lehet elérni, persze jó hangszórókkal együtt.
Erre láthatsz példát az általam említett weboldalon.

Ne becsüljük le itt a HA31-vászonperemes hangszórót, mert abból is lehet komoly ládát építeni, ha valaki rászánja magát.
Kezdetnek elég is lenne, egy kombi-dobozban, ami tölcséres-reflex kivitelt jelent.
Shalafi66 nem tudom, mit szól majd hozzá, mert a mély ezzel tulajdonképpen megvan, csak magas is kellene hozzá, ami kb. ugyanannyit tud, mint a mély.
Reális költségvetéssel egész jó cuccot állíthatunk össze.
Üdv! SMA
Válaszol
Hello MINDENKI! Sztereo használatra szeretném! Pontosan melyik oldalra célzol? .oh.

Az alku akkor áll apuval, ha "én " tervezem és építem meg! Ugyhogy nem kész láda kéne, hanem inkább tervek/progik építéshez!

Köszi Gábor!!
Válaszol
A tervezőprogramokat itt találod. A Unibox 4.07-hez segitséget Subvoice oldalán találsz. (Közvetlen letöltéshez ide katt, de érdemes azért körbenézni ott!) A másik ajánlott program a JBL speaker shop.
Elsőre talán ezeket ajánlom. Wink
honyike Írta:Hello MINDENKI! Sztereo használatra szeretném! Pontosan melyik oldalra célzol? .oh.
SMA erre az oldalra célzott. Itt direkt PA cuccok vannak és egyéb "látnivalók" ebben a témában.
Válaszol

Szűkítsük tovább a választékot, az elvárások szerint.
Bulis-hangsugárzó kell, 2db. - ha jól gondolom, nem pedig multiamplifikált rendszer.
Javaslatom a HA31-es vászonperemű hangszórója mélynek, amihez dobozt az adatai alapján, és némi segítséggel meg tudsz rajzolni. Magassugárzónak, vagy piezo, vagy több darab HG2,5-es, - shalafi66 hátha tud már jobbat is ajánlani. Hangváltó is kell, a hangszóróknak megfelelően.
A WinISD-beta verziójú progival, vagy azokkal, amiket Wagnerur javasolt, célszerű néhány próbát tenni a dobozméretezéssel kapcsolatban. Majd azután eldönteni, hogy mekkora lehet a hangsugárzó és van-e a javaslatok között megfelelő.
Célszerű lenne tisztázni, hogy mekkora lehet a költségvetés, mert feleslegesen ne áltassuk magunkat.

Üdv! SMA
Válaszol
A 31-422G-re gondolsz? Az mintha nem indulna olyan melyről mint habszelű, de lehet tévedek. Szerk: azért mekkora lol az előző írásom. Hangszóró nélkül mihez tervez dobozt? .oh.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég