A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
A kész tervek nem biztos, hogy jók, mert azok adott hangszórókhoz lettek tervezve, tehát nem rakhatsz bele akármilyen hangszórót.
Ha kiválasztottad a hangszórót, akkor tervezni kell hozzá egy tölcsért. A legegyszerűbb, ha megkérsz rá valakit, aki már épített tölcsérest.
Én még nem építettem, csak olvasgattam a témában.
Válaszol
Többek szerint a back-loaded horn mindenevő (valamilyen szinten)

A másik. Az íróasztalt láttam, de nekem nem olyanféle kellene, hanem back-loaded-re ilyenre: http://www.dbase.tvn.hu/6/dobozok/hangos/sub/15bass.gif gondoltam
Válaszol
Ezek valók disco-s célokra. Nem mennek nagyon mélyre, mert viszonylag rövid a tölcsérük, de ott talán nem is ez a cél.
Én viszont azt szeretem a nagyon mély hangokat, úgyhogy én a hosszabb tölcséreket favorizálom.
Válaszol
DjTaRsY Írta:Többek szerint a back-loaded horn mindenevő (valamilyen szinten)

A másik. Az íróasztalt láttam, de nekem nem olyanféle kellene, hanem back-loaded-re ilyenre: http://www.dbase.tvn.hu/6/dobozok/hangos/sub/15bass.gif gondoltam
Sztem ez a láda csak ugy 45 Hzig szólna ! De addig brutálisan ! nekem a két oldalt terhelt frontloaded tölcsérek teccenek ! Csak igazán szobába nem élvezhető a hangja többek szerint ! se szobába, sem beltéri buliba, nagy bugást hallasz, az borzasztó rossz tud lenni ! Ha valaminek ilyen ütős a mélye, akkor ott azér legyen normális a szatelit is, nem hiszem, hogy a TESLA magasod bír előállítani 135-140 dBes magashangot :-) A másik baj, hogy ilyet használsz, akkor nagyon át kell gondolni az elhelyezését, mer meglehet, hogy nem mindenhol lesz egyformán olyan a mélyhang.... mint azt elvárnád... De ez elég bonyolult nem mennék bele jobban ! Véleményem az, hogy nagy tölcsért szabatérre döngetni . Kisebb tölcsért lehet építeni kb 20 cmes hangszóróval beltérre is, jó hosszú tölcsérel, mert vsz, hogy nagy haszna lesz házimoziban :-)
Válaszol
Szobában fölösleges a tölcséres hangdoboz, általában nincs szükség akkora hangnyomásra, és ezért szerintem nem érdemes vállalni a vele járó kompromisszumokat. Ha jó mélyátvitel a cél, inkább a TL. Azzal még mindig könnyebb boldogulni. Persze nem könnyű az sem. Big Grin

A 310-es mélyhszek egyik változata sem igazán tölcsérbe való.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szobába akar a halál horn-t. Discozni szeretnék viszonylag nagy teremben. Esetleg szabadtér. Az én szobámba a 35W-os (ez tényleg annyi mint rá van írva Tongue) 5.1 is elég...

Szerk.: A Tesla magasat meg ne tessék fikázni, Te még nem hallottad szólni! Big Grin
Válaszol
Tudom hogy várnom kéne, de apuval kötöttünk egy megállapodást, hogyha megtervezem, és megtudom építeni, akkor álja a költségeket! Nemakarom kihagyni ezt a lehetőséget, bár énis tisztában vagyok vele, hogy még édeskevés a tuásom egy ilyen vállalkozásra, de ha a mérésben és tervezésben segítetek, összerakni összetudom! Ezért kérem a TI segítségeteket! Köszi Gábor!
Válaszol
Szerintem simán meggyőzheted, hogy nem olyan egyszerű és még tanulni kell kicsit hozzá. ;-) És így nem vész el a lehetőség sem, valamint megkíméled magad is sok felesleges kísérlettől. A DIY lényege, hogy magad csinálod, számolod és esetleg méred majd alakítod. Ha mások terveit szeretnéd megvalósítani, arra van sok más oldal, ahol millió dobozterv van készen. A hangja olyan lesz amilyen és ha jobbat szeretnél belőle csinálni, ismét a tanulás marad, mert a módosításokhoz kevés a mostani ismereted. Tehát előbb vagy utóbb úgyis ide érsz. (Mármint konklúzió terén.) De ez már annyira off, hogy valószínűleg az offtanoda lesz a végső nyughelye.

(Igen Lala, ápolom a lelkeket. :-) )
Válaszol
Kedves honyike és Többiek!

1. Szerezz be egy Magyar-nyelvű szakkönyvet legalább.
Klinger: "Hangdobozépítés" a címe, esetleg letölthető az internetről is, ezt nem tudom.
2. Válassz a H2000-hangszóróiból egy mélyet és egy magasat, olyant, ami többé-kevésbé passzol a másikhoz.
3. Ezekhez kell kiszámolni majd a dobozméreteket.
4. A hangszórókhoz a hangváltót is méretezni kell.
5. Költségeket ki kell számolni, az alapanyagtól, hangszórók, hangváltó, csatlakozó, vezetékek, csillapítóanyag, ragasztó, festék, tapéta, műbőr, stb., az utolsó csavarig, minden benne legyen!
6. Költségvetés "beadása" a finanszírozó felé.
7. Anyagbeszerzések.
8. Doboz, majd hangváltó összeszerelése, "szalonképes" formában való elkészítés.
9. Finomhangolás, bejáratás.
10. Végleges hely megkeresése a hangsugárzóknak a család támogatásával!
11. Karosszék előáll, zenei anyag betölt, leül és hallgat.....

Sok sikert!

Üdv! SMA
Válaszol
Vele mi lett?
http://hangszoro.net/bass/31v422.jpg
Válaszol
Van még három darabom, hozzá való 95dB érzékenységű 2,5-es dómmal, de nem tudom mit teszek velük. Valszeg majd építek egy kisebb monit-orr dobozt, vagy vmi hasonlót belőlük.

Válaszol
És nem is lesz belőle több? .sir.
Válaszol
Nem, minek? Ott a gitárhangszóró amit az üzemben gyártanak.

Válaszol
De ez jobban tetszett.Tervezgettem vele is ládát. de hát így...
Válaszol
Jobb is volt, de ami nem megy, ne erőltessük.

Válaszol
Törölve *EJJJJJ!* Wagnerur (Egyébként jó volt. :-D )
Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Nem bántásképpen, de ha valami jobb, miért nem lehet azt gyártani?
A másikat meg szép csendben megszűntetni.
Nekem is tetszett a HA31V422-es, minden szempontból jobbnak tűnt a többi 31-nél.
Ez a "jobb is volt, de ami nem megy, ne erőltessük" - jellegzetesen "magyaros" és negatív hozzáállás.
-
Egyszer régen történt, hogy megállítja a cigányt a rendőr, mert az a biciklijén tol egy nagy zsákot. Érdekelte a rendőrt, ugyan mit szerzett már megint ez az ember, ezért megkérdezte:
Mit viszel Te, cigány?
Mire az, madáreledelt.
No mutasd!
Kinyitják a zsákot és kávé van benne.
De hiszen ez kávé, nem madáreledel! - mondja a rendőr.
Erre a cigány: hát, eszi, nem eszi, nem kap mást!
-
Nos így valahogy vagyunk mi a jobb hangszórókkal. Sad

BUÉK!

Üdv! SMA
Válaszol
SMA, csináld Te helyettem egy ideig, aztán döntsd el, hogy igazam volt-e amiért abbahagytam, vagy sem.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

BUÉK!

Ha állást ajánlasz, azt elfogadnám, momentán pont arra van szükségem.

Egyébként pont erre céloztam, az utóbbi 20-25 évben valahogy minden hasonlóan alakult, csak nem tudom, ez most jó-e valakinek?
Fel a fejjel!

Üdv! SMA
Válaszol
Ezt én sem értem. Ez volt szerintem a H2000 legversenyképesebb hangszórója a habperemes HA31 mellett.
Én is terveztem, hogy nyár körül veszek egy párt. PA hangszórót lehet venni kicsit több pénzért, de olyat nem, ami ennyire adná a mélyet és ilyen lineáris frekvenciamenettel rendelkezne. Én otthonra használtam volna szatellitnek.
Feltételezem, hogy gazdasági okai voltak annak, hogy megszűnt, ill. szinte el sem indult a gyártása.
Kár érte.
Válaszol
A gitárhangszórót továbbra is elészítik az üzemben, én gyártom hozzá a textil szélt, ha minden igaz.

Válaszol
Itt most melyikre gondolsz? Gondolom, hogy nem a 31c422gm -re, hanem a régire. Ez még tűrhető lenne, de a régi....

Egyébként nem találom a hangszórókat az oldalon. (vagy csak én vagyok béna). Esetleg direkt szedted le az árlistát? Ez esetben értem, hogy miért nem építesz ilyen hangszórót többet.
Válaszol
Nem tudom, én erre gondoltam: http://h2000.hangszoro.net/bass/ha31-422g.jpg ez az üzemben készülő standard verzió.

Válaszol
Ja... ez a régebbi. Ez maximum gitár mellé jó. 250 Hz alatt esik az érzékenység, ráadásul annyira nem is lineáris az átvitel. Ez a hangszóró fényévekre van a 31v422 PA-tól.
Válaszol
Viszont kapható.

Válaszol
Hy!Sztetek egy kb 300w-os 25cm-es mélyű zenekari hangfal hogyszólna egy szbobába sima sztereo hangfal ként?
Válaszol
Melyik 300 W, 25 cm-es?
Az sem mindegy.
Válaszol
Há amit néztem az 300w-os 25cm-es mély van benne +piezo+2reflexcső.......Ez kb hogy szólna?Vagy valamennyire jó egyáltalán zenekari szobába?
Válaszol
Hangosnak hangos lehetne.... Minden hangszóró ad ki magából valamilyen hangot Smile (Persze amelyiknek nem szakadt a csévéje Smile )
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
De mélyei lennének azért?Mert azért úgyse jó a zene ha hangos de nincs bass......
Válaszol
PA cuccok 10-12"-ban nem nagyon mennek 50Hz alá....
Jólenne pontos hangszóró típust tudni, mert ez így vakrepülés...
Válaszol
Hát azt írják róla h 35-20.000hz-ig jó....
Válaszol
Hát sokmindent le mernek írni...
Nekem eleve a piezo magas miatt nem kellene, és kérdéses, hogy a 35Hz-es alsó határfreki az -3 vagy -10dB Smile)) Nem mindegy.
Másrészt a 300W terhelhetőség... És az érzékenysége?
Erősen gagyi ganyús ez így látatlanban.
Válaszol
Sziasztok!
Van nekem 2db 31v422pa Shalafi által készítve (modifikálva?) Szobai felhsz. tervezem aktív(nem feltétlen) meghajtással. Erősítő választásban kérnék egy kis segítséget, hogy milyen irányba induljak. Igényli a nagy dampingot vagy csövessel is megtudom hajtani? Ha lenne olyan* fórum társ, aki több fajta elektronikát is kipróbált már, és lenne kedve megosztani a tapasztalatait, megköszönném. * Bocs, de már régóta zavarta a szemem. Wagnerur
halgató
Válaszol
Moddolt hangszórója nem sok mindenkinek van.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég