A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
hú, Igazság szerint én gyártottam. Big Grin De azt a hangszórót legszívesebben átalakítanám azóta már, vannak új saját alkatrészeim azóta, amikkel sokat lehetne dobni rajta.

A kérdésedre válaszolva, ha terhelni is akarod, akkor igényli a nagy DF-t.

(Ui: esetleg ha egyszer úgy gondolod, küldd vissza nekem, és szívesen újragyártom a mai lehetőségek szerint. Big Grin)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszönöm a lehetőséget, és élnék is vele. Viszont nem tudom, hová küldjem.
halgató
Válaszol
Lassan letellik az egy év. Szeretném visszakapni a hangszóróimat amit BalekAlak-tól vettem, és elküldtem Shalafi-hoz újra gyártásra. És azóta 1-2 emailt kivéve nem tudok róla semmit. Minden békés megoldás érdekel.
halgató
Válaszol
:o Ez nem túl békés. Big Grin Az egy két mailben leírtam, h. készen vannak. Már jó régen. Mióta elkészültek, újabb fejlemény nincs.

Válaszol
Hát én váloszoltam arra az emailre, de nem jöt viszont válasz. Folytathatnánk PÜ-ben. Elnézést, de félreértésbe keveredtem.
halgató
Válaszol
Ma megkaptam a szórókat. Köszönöm. Big Grin
halgató
Válaszol
Most ott tartok, hogy van 2db 31v422 2db hg2,5 + a hozzá való kétutas passz. váltó. DE van 2db ha17-582 is.Nem tudom mit építsek? 2 utas 30cm mélyel? 2 utas 17cm mélyel? 3 utas? 2.1(2 utas 17-esel+sub a 30-asokból)nehéz döntés. 30nm a szoba, főleg mai kortárs könnyűzenét halgatok +ami a rádióból szól. Nagyon ritkán ülök a sztereó székben.
halgató
Válaszol
Szerintem kétutas a HA 17-el , +később esetleg szub a HA 31-el .
Válaszol
sziasztok, lenne egy oylan problémám, hogy, hangsfalat szetenék össze állítani, csak nem tudom mien hangszórókat tegyek bele, mélky közép stb.. mindenféleképpen csak 8 ohmos hangszóórókat szeretnék, a célom az az hogy bulikra lvinni, szóval azt szeretném ha szépen szólna, erőteljesen.. oda lehet azért tekerni neki, ha tudtok akkor linkeljetek b valami hangszóró, valami mély-mély közepet nem tudom azokra bízom akik értenek ehez..
Válaszol
senki??? pedig azt hallotam hogy a videoton hangszórók azok elégg jók,
Válaszol
Ha buliba ill. kisebb hangosításra kell, akkor HA 31-422/G mélyközépnek, szerintem.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
de ennek oda lehet tekerni??? nagyot szól?
Válaszol
S hol vannak itt Videoton hangszórók?

Mellesleg annyira nem voltak jók, de olyan sokat süllyedt a hangszórógyártás színvonala az utóbbi időben (olcsóbb és drágább kínai hangszórók miatt), hogy ma már egész jónak számítanának. Wink

Válaszol
acrobat28 Írta:de ennek oda lehet tekerni??? nagyot szól?
Bár nem egy csúcs-PA, és nem is egy subwoofer, 150W szinuszos terhelhetősége és 92dB-es érzékenysége folytán szerintem szól Smile Egy izmosabb magassal párosítva szerintem el bír viselni mondjuk egy sokak által kedvelt hidalt 7294-es véget. De ha azt akarod, hogy a hangcucc kirázza a vendégek máját a helyéről, akkor az csak hangfalak szempontjából 6 számjegyű összeg, és minimum kettessel kezdődik. Vedd viszonyítási alapnak, hogy a kicsi 582-eseim nyáron szombatonként kb. 40 embernek adtak egy jó bulizáshoz elegendő hangerőt.
Válaszol
Smile az jó, hát tudom én hogy drága meg nem igy megy ez.. ahogy én gondolomBig Grin ezért kérdelek téged és még akik itt szoktak tanácsokat adni, én csak azt akarom h n keljen félni h kiütöm.. van egy végfokom discobol van. szóval meg tudom őket hajtani, csak azt szeretném hogy buli hangfalaim legyenek, ami elég durván szól, amit irál ez egy 30 centis, 40 centisbe nincs ilyesmi?
Válaszol
lehet hogy hülye ötlet lessz,d e láttam már ilyet, hogy ha én veszek egy ien hangszórót iet amit irtál.. az lehetségws hogy nekem van 2 db 400 wattos 4 ohmos mélym.. és hogy egy ien 8 ohmost meg egy 4 ohost egy ládába tenni egy magas hangszóróval?
Válaszol
Kedves acrobat28!

Fogalmazzál már értelmesen/normálisan/helyesen,1szerűen rossz olvasni ahogy írsz.
A kérdésedre.
-mennyi pénzt szánnál rá?
-mindenképp házinak kell lennie,vagy egy gyári is jó lenne
-az hogy "jól szóljon",te mit értesz,egy disco hangdoboz akkor jó,ha döng mint állat és sikít?
Szerintem kár lenne buliban gyilkolni H2000-es hsz.-eket,főleg "disco-s végfokkal"
A vaterán nézz körül,szoktak lenni nagyon jó árban neked való hangdobozok.
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Pl. ez: http://www.vatera.hu/hangfal_147635033.html
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Viszont ettől egy 422G jobban terhelhető és érzékenyebb is. Ez saccra egy SR, a magasát meg messziről megismerem: DTF-12. Szerintem egy HA 31-422/G és egy HG 2,5-639 páros jobban bírná a gyilkolászást és hangosabban is szólna.
Válaszol
figyelj én tudom mit akarok, inkább épitenék, mint hogy gyári cuccot vegyek, nagyobb élményt látok abba hogy megépitem és jól szól stb, persz benn van az is h nem, de legalább én hoztam össze, mindenem megvan hozzá hogy épiteni tudjak, csak nem tudom h milyen hangszóróval épitkezzek, a helyzet az, hogy nekem van két 4 ohos mély hangszóró, és én ugy szeretném, gondoltam, hogy meg lehetne azt csinálni hogy ezt a két mélyet is felhasználni az építés során, hangszóróra, a két 2db mély középre olyan 30 k t szánok, de láttam már olyat is, hogy ha ez megcsinálható és jó is lenne, hogy ne keljen eladni a 2db 400 wattos mély 30 cm s hangszórómat, ha már egyszer van és megvettem,, hogy valami hangszóróval, egy ládába tenni.. láttam már ilyet hogy 4 ohmost egy ládába tesznek 8 ohmossal, hallotam is hogyan szól, és meggyőző volt, azért kérdezném h ti erröl mit gondoltok, sértegetés nélkül, mert én nem nagyon értek ehez, nem rég keztem el ezzel foglalkozni. és ugy gondolom, hogy igy hogy 4 ohmos mély meg 8 ohmos mély közép, + magas, igy nem lenne gond a mély hangal , se a középpel se a magassal, egy jó magashangszóróval benne.. és igy buli célra is tökéletes lenne, ha ez megoldható lenne, de ahogy mondtam azért kérdezősködöm itt hogy ne csináljak hülyeséget, mert nem nagyon értek hozzá, a másik az hogy ezt nem ugy kell felfogni hogy ez egy "PROFI" cucc legyn, mert nagyon nehéz házilag csinálni profi cuccot,
Válaszol
az a baj,hogy alapból rossz felé akarsz indulni.
Nem profi "cucc"-nál is alap az azonos impedancia,amit te ezzel akarsz kompenzálni az meg a keresztváltó hangváltó feladata.
meg ez a 2 db 400W-os 30cm-es mély...
amit linkeltem az csak egy példa volt,namost azt meg is kapod fix 25-ért,te meg 30-at is rászánnál.
Ez legalább valami láda amin lehet ezt-azt változtatni,de hasonló árban találsz gyári ládákat is.
A sértegetésről meg annyit,hogy ha nem értesz ehhez, akkor nagy butaság mindenféle zöldséget összehordani,előbb utána kell járni,sokat olvasni a témában,majd azután segítségeket tanácsokat kérni.
nos én lehet eme megnyilvánulás miatt"sértegethettelek" a válaszommal...
Válaszol
értem én, " keresztváltó hangváltó feladata. " akkor mégis csak megoldható, nem? akinek ilyesi volt az vala mi olyasmit mondott hogy 2 hangváltót tett bele.erröl mi a véleményed? mert most én értem h te mit mondassz, amit linkeltél példának, 25 ért jó kedvező ár, lekell menni érte az benne van egy 5 ös még + ba, és csak 100 watt , meg kitudja menyire volt hajtva. nem akarok veled vitatkozni mert tudom h te értessz hozzá, vagyis látszik, de én csak egy megoldást szeretnék találni.. van bútorlapom, reflex cső stb azok nem olyan drágák, sarok vvédő, van ragasztó is h sehol ne fujjon el, progival ki lehet mérni mekkora láda szükséges neki, és ahogy mondtam épiteni jobban szeretnék, igytanul isaz ember,
buli célokra kellene nekem.
Válaszol
vagy ha azt mondod hogy ezekkel a mélyekkel semmiféle képp ne épitkezzek, akkor tudnál nekem linkelni egy olyan hangszórót 8 ohmos, ami megfelelő buli célokra, ? vagy erröl vélemény Mély hangszóró, 12", 200W RMS, 40Hz - 5kHz, 97dB/1m/1W, 8Ohm, 5kg
Válaszol
Fel lehet őket használni, de szerintem érdemesebb őket egy külön dobozba tenni, és egy 2xsok wattos, 4 ohmot is elviselő erősítőről meghajtani a hangszórókat egyenként, előtte meg aktív váltó. Buliban betenni valamelyik sarokba mélytámogatásnak. A két másik dobozhoz meg keresni olyan 10-12"-os hangszórót, ami zártan is szeret működni, és ezt megdobni mondjuk egy ringsugárzóval, amiből szerintem elég kb. 40-50W-os is, mivel ezeket csillapítani kell, érzékenységük 100-102dB körül mozog, egy 30centis textiles mélyközépé pedig általában 92-94dB. Az se baj ha a két szélessávú láda f3-a 80-90Hz körül van, ezalatt úgyis dolgozik a mély. A két szélessávúnak ilyen érzékenység mellett elég úgy max. 2x150W, a két szubhangszórónak, melyek akár külön ládában is lehetnek, valós terhelhetőségben gondolkodva úgy 2x200-250. Ha azok a szubok is vannak 90dB-esek, ahogy írják, akkor ezt a kombinációt egy teremben jól meghajtva bizony fognak rezegni az ablakok és lesz nagy hangerő, minden frekin. Szóval a mély adott, mélyközépnek a szélessávú ládába pedig szerintem mehet egy 422/G az elnyűhetetlen textilszélével kb.40-50l-es zárt dobozban, meg ha csak a hangosságra van inkább igény, akkor magasnak mondjuk egy MNC ring. Ha kisebb diszkózáshoz kellene hangoskodós cucc, én valahogy így csinálnám, azzal a kivétellel, hogy mélynek min. 40 centis, min. 95dB-es hszt keresnék.. de ha már neked ez van, akkor ezt kell használni Smile Szerintem ezzel a két szubbal sem lesz túl rossz a cucc. Nekem hozott a főnök egyszer valami fia által eszkábált ládát alutányérmembrános SAL mélynyomóval. 1 szem TDA-val megkergetve azért szólt az.. bár olyan volt amilyen.. sztem zártba volt való, és beletették egy sehogysehangolt reflexbe.. ki is emelt 90 körül mint akinek kötelező Big Grin Bár a membrán nem akart kiesni a helyéről Tongue

Szerk: Monacornál is láttam ilyen 30centiseket, amelyek 150W körül terhelhetők, zártban szeretnek lenni, és 80-90Hz-ig mennek le adataik alapján.
Válaszol
zupp87 Írta:meg ha csak a hangosságra van inkább igény, akkor magasnak mondjuk egy MNC ring.

Nem népírtást akar csinálni velük, hanem bulikat. .zold.
Válaszol
aha, nah kösszi szépen, , csak az a gigszer, hogy a Végfokom 8 ohos:S A-B csatlakozó, 4 csatornás. egyszerre csak két hangfal szólhat róla, vagy lehet bele kötni többet is?
Válaszol
http://www.rhsound.com/hangszorok.rh.146/ itt is nézelődtem, az első hangszóró nem is olyan rossz ára is elég jó csak 50 hz-s és az ugye bár hangositási cucc? mert most felejtsük el a 4 ohmos hangszórókat, össze rakok inkább két 8 ohmos hangfalat párba és kész..
Válaszol
Pontosan milyen végfokod van?
Válaszol
pff, Valami Digital márkáju, elég nagy és nehéz, elején van egy nagy kijelző, és wattot mér, mind a két oldalnak 500 ig
Válaszol
Digital High power Aplifier 8 ohm
Válaszol
Valaki hallot már ilyen hangszóró márkárol hogy "DIBEISI"???
Válaszol
Miért, létezik olyan is?
Válaszol
Aha Dibeisi B1541 8ohm Átvitel:20-4000Hz Magnes: 67OZ Imp: 8Ohm Teljesítmény 350W méret 38cm
Válaszol
Ez az a márka amiről lerí hogy butikhangszórókat forgalmaz. Ugyanezek futnak más márkák alatt más néven is.
Válaszol
mert azon gondolkozom h kéne venni ilyet
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég