A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA-System
Kedves Mindannyian!

Az általam javasolt két hangsugárzó-dobozba csakis PA-hangszóró tehető bele, nem kell csereberélgetni, hanem eleve belevalót kell venni. Ha ezt figyelembe vesszük, máris csak néhány-tucatnyi hangszóró felel meg, azok közül pedig, már az adatok tanulmányozásán kívül, ízlés, szimpátia, pénztárca-mérete és egyéb jellemzőik alapján lehet kiválasztani a számunkra leginkább megfelelőt.
Hangszerhez, gitárhoz való hangszórókat nem érdemes alkalmazni PA-célra, mert ezeknek jellegzetes, színezett hangjuk van és ezért nem PA-hangsugárzókba valók.
Néhány fontos kritérium, hogy a Qts nem lehet 0,35-nél magasabb, a membránszél nem lehet gumipelenka, vagy habszivacs-féleség.
Tessék szépen végigkeresni az interneten a "profi" gyártókat, hangszóróikat és beszerzési forrásokat. ( Precision Devices, Electro-Voice, Eminence, JBL, Klipsch, Krix, EAW, Celestion, AER, stb. )
De nem írok többet, mert shalafi degradálja minden soromat.

Üdv! SMA
Válaszol
Nem minden sorodat, csak azokat, amik nem helytállóak. Wink Nagy különbség.
Idézet:Hangszerhez, gitárhoz való hangszórókat nem érdemes alkalmazni PA-célra, mert ezeknek jellegzetes, színezett hangjuk van és ezért nem PA-hangsugárzókba valók.
Hát nem éppen az átvitelük miatt nem érdemes gitárhangszórókat használni, főleg a T-S és a mechanikai működés-tervezés más. Mert a nagy méretű PA célokra hansznált hangszórók átvitele középtartományban általában ugyanolyan hibáktól terhes, mint egy gitárhangszóróé.
Idézet:Néhány fontos kritérium, hogy a Qts nem lehet 0,35-nél magasabb, a membránszél nem lehet gumipelenka, vagy habszivacs-féleség.
Nem ez a lényeg, mindig a T-S paraméterek egyensúlya számít, és a felhasználási cél, ugyanis ha jó mélyátvitelre van szükség, akkor érdemes kicsit alacsonyabb EBP-jű hangszórót keresni, azzal pedig együtt jár a 0,35-től magasabb teljes jósági tényező. Abban pedig tévedsz, hogy hab, vag gumi membránszéllel ne lehetne PA hangszórót készíteni. A valóságban nem erről ismerni meg egy hangosításra alkalmas hangszórót.
Idézet:Tessék szépen végigkeresni az interneten a "profi" gyártókat, hangszóróikat és beszerzési forrásokat. ( Precision Devices, Electro-Voice, Eminence, JBL, Klipsch, Krix, EAW, Celestion, AER, stb. )
Szerintem sokkal fontosabb eldönteni előbb a célokat, a majdani vállalható kompromisszumokat, aztán információgyűjtésbe kezdeni. De a gyártók által kitalált szövegek, adatlapok csak másodlagos forrásként vehetők figyelembe, többségük csal, takargatja a terméke negatív tulajdonságait, vagy szándékosan megtévesztő információkat közöl. Mindegyikre létezik példa. Sajnos. És különben is ma már a név, a "márka" kb. semmit nem jelent, garanciát a jó működésre biztosan nem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Kedves Mindannyian!

Én a 0,35-ös Qts értéket a két javasolt dobozhoz írtam.
Láttam profi habszélű hangszórót 6-7 év után szétporladni, ezt bármilyen "neves" is a gyártója, bóvlinak minősítem.

Eltérő nézeteink vannak, és a fogalmak sem kellően tisztázottak.
PA-hangsugárzó, az Én szemeben legalább 20-év élettartamú, hogy közben teljesíti a specifikációját.
"A Show-nak mennie kell, szinte bármi áron" - ez legyen a jelszó, ha valaki tényleg PA-hangsugárzót akar építeni, tehát annak bárhol, bármikor tökéletesen kell működnie.

Üdv! SMA
Válaszol
Szerintem kicsit elszállt a dolog a kiindulástól. Szegény acrobatnak csak egy hangos diszkócucc kell.. nem egy professzionális ketyere.. Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Ha kb 150k-t akar költeni, és elég oldalanként 600W, illetve annyira építgetni akar, akkor akár megépíthené azt a dobozt, amit én szándékozok. És akkor neki nem kell a tervezéssel bajlódni már
Válaszol
Hát most nagyon elhallgatott. Majd talán újra megszólal, ha megjönnek az RH-k. De nemértem mért ilyen buta: azt mondta, egy hsz-re 20-at akar költeni, többen szajkózták itt neki azt az Eminence-t, ami kb. 15be kerül, erre megrendeli az RH-t.
Válaszol
Én amit tervezek venni eminence az 21 000 Ft. És szerintem nem rossz.
http://pedroboltja.hu/emi/gamma15a.pdf
Van hozzá dobozterv is. http://www.eminence.com/pdf/cab-gamma-15a-2.pdf Nem szentírás, de irányadó lehet
Válaszol
http://hangshop.hu/shop_artdet.php?shop_id=4095&cikk=GY-1233
A Garry-ről elég jó véleményeket hallottam egy ismerősömtől. Ehhez igaz kicsit vastagabb pénztárca kell ugyan, de csak 4000-rel drágább, mint mondjuk az SAL PA40100.. És úgy tudom a Garry Made In Hungary.. Smile Legalábbis a cég magyar, 1989 óta létezik, reménykedem benne, hogy nem importból dolgoznak.

Szerk: megnéztem jobban: beszállítói vannak.. szóval a hangszóró tuti nem magyar.. félő hogy kínai?? Ma már el bírom ezt is képzelni.
Válaszol
„Ma már el bírom ezt is képzelni.”

Majdnem minden kínai, de el bírom azt is képzelni, hogy valami nem az.
Válaszol
A Garry biztosan gyárt 156-os és 180-os átmérőjű mágnessel hangszórókat az egyébként nála is jelen levő import hangszórók mellett.
Válaszol
Hi!

A Garry a lengőket, és a membránokat nem maga gyártja, de pl. a textilszéleket igen! És sztem a fémrészek is itthon készülnek, és az összeszerelés is természetesen hazai. Tehát inkább "médinhángeri" Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
A textil furcsa volna, az a bonyolultabb.

Válaszol
.sokk. ezzel a két szememmel láttam Wink
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Amihez 156mm-es és 180mm-es mádnest használnak azt biztosan ők szerelik, mert mi adjuk hozzá a mágneseket.
Válaszol
Igen, emlékszem, hát valószínűleg kisebb darabszámban jobban megéri ha ők készítik a membránszélt, eseteg BEAG-tól hozott szerszámon, mintha mástól megvennének egyszerre párezer darabot.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég