A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programok használata, tervezés, váltók-dobozok
Sajna azzal nem tok szolgálni! Ha nemlessz annyira nagyon pontos az nme anniyra baj de mit is értesz hogy nemn lessz annyira pontos?
Válaszol
Az impedanciagörbe és a frekimenet segítségével számol a tervezőprogi. Ha valamelyik nem pontos, akkor a végeredmény sem lesz az. Kell még ezeken kívül a két hangszóró elhelyezkedése (aimt elküldtél, az többé-kevésbé jó), és egy kis szerencse, hogy pontosan mértél! Big Grin
Ezért is lenne jó, ha meg lenne mérve dobozban a cájg... :?
Üdv: spexcel!
Válaszol
Csak az a baj hogy erre nincsen lehetőségem mer nincs ithon semmi amivel mérni lehetne és halvány lila fogalmam sincs hogy hogyan kell!

És a leleplezés hogy miért nem: Ezt nem akartam nagyon hangoztatni nehogy lenézzetek emiatt de én még csak 16 éves vagyok és minden szabadidőmet és még a töriórák nagyrészét is tervezgetéssel töltöm. Ez a doboz amiről itt szó van ez az első kreálmányom és annyira büszke vagyok rá hogy azt elmondani nem tom. A klinger könyvet már kívülről fújom az utolsó betüig és most akarok egy másikat beszerezni. Jelenleg a doboz egy a magassal sorba kötött 4,7 es kondival működik. Ezt én kevésnek tartom de mint mondtam kevés volt az anyagi háttér. A korombeliekkel ellentétben én nem azt a tuc tuc zenét halllgatom hanem inkább a tátrai band zenéit meg pink floyd és dire straits meg néhyány komolyzene de csak azok amikben templomi orgona van. Természetesen ha buliba megyek vagy discoba akkor semmi bajom nincs a tuc tuc zenékkel de ithon nem azt hallgatom mivel az ithoni cuccom amit sok sok munka árán szedtem össze (nem építettről van szó) nme erre van tervezve. (ha beadok egy képet az épített dobozról mondtok valami véleményt?)
üdv:vava
Válaszol
Javaslatokat, kritikákat várok
Próbáld ki! - Reflexdoboz méretezése

http//www.freeweb.hu/tube/Speaker_impedance.xls
Válaszol
oshifis Írta:Javaslatokat, kritikákat várok
Szia őshifis !

Mégis mire várod a javaslatot, kritikát? A programodra, vagy a hangfaladra amit árulsz?
Üdv, Péter
Válaszol
A programomra, mármint hogy használható-e, mit változtassak rajta, és korrelál-e az eredménye más hanszóróméretező programokkal. A hangdobozt nem itt árulom (mellesleg a programom [egyelőre] nem tud hatodrendő sávszűrő dobozt tervezni, arra a Monacor CAAD-ját használtam).
Próbáld ki! - Reflexdoboz méretezése

http//www.freeweb.hu/tube/Speaker_impedance.xls
Válaszol
Üdvözlet mindenkinek!
Tiszteletteljes kérdésem az lenne, hogy ki használ Visaton Boxsim programot, illetve tudnátok-e valamilyen középbonyolult jól használható tervező (esetleg mérő) programot javasolni, ami a fázisokat is szépen kirajzolja?
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
A letöltés szekcióban nézelődtél már?
Lex
Válaszol
Lex Írta:A letöltés szekcióban nézelődtél már?
Hello Lex!
Küldtem Neked egy emailt. Olvastad?
Köszi az ötletet, megkeresem a "letöltés szekciót". De hol találom?

Válaszol
Egyelőre frissítés alatt van, nem érhető el.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Egyelőre frissítés alatt van, nem érhető el.
Kedves Shalafi66!
Küldtem egy emailt, nem tudom zavarhatlak-e?

Válaszol
cirrus Írta:........
Itt:
http://www.visaton.com/downloads/boxsim.zip

És persze --ha már belebonyolódsz egy német nyelvű programba-- itt a másik, freeware:
http://www.winboxsimu.de/htdocs/wbs.html
Válaszol
pagrus Írta:
cirrus Írta:........
Itt:
http://www.visaton.com/downloads/boxsim.zip
Szia Pagrus!
Köszi a segítséged, de nem az a gond, hogy nincs meg a BOXSIM (megvan, ezzel kísérletezek a legeredményesebben), csak hogy lehet bevinni más mérési eredményeket, ill. milyen más, fázist legalább ilyen jól rajzoló program érhető el.

Válaszol
cirrus Írta:....... milyen más, fázist legalább ilyen jól rajzoló program érhető el.
Ezt próbáltad?
http://www.winboxsimu.de/htdocs/wbs.html
Válaszol
Pagrus!
Igen, próbáltam ezt is és még jónéhányat (ami elérhető és akár demo módban be is indul) de nincs kiforrott véleményem. ill. mások tapasztalatára hagyatkoznék, mert valószínűleg egy mellett érdemes letenni a voksot, és azt jól kiismerni. Itt az adatok bevitele, ill. egyáltalán megléte, ami nagyon érdekelne, vagy hogy mennyire könnyű mérni a programmal (ha egyáltalán létezik olyan, ami mér és tervez egyszemélyben. De ez már megint azt veti fel, hogy jobb egy jó mérő és egy jó tervező program külön-külön.
De ez csak egy kezdő laikus okoskodása.

Válaszol
cirrus Írta:...........De ez már megint azt veti fel, hogy jobb egy jó mérő és egy jó tervező program külön-külön.
.............
Szerintem többet érdemes ismerni és használni. A szomszéd topikban (Mérőműszerek) volt erről szó.
Válaszol
Érdemes megnézni az ingyenes JBL SpeakerShop-ot, valamint ennek a fizetős változatát a BassBox Pro-t. Nekem tetszik és elég jól dolgozik.
Lex
Válaszol
cirrus Írta:........Itt az adatok bevitele, ill. egyáltalán megléte, ami nagyon érdekelne, ........
Nyilván személyes tapasztalatokat vársz. Nos, itt egy studió monitor (közeltéri), amit a Boxsim elődjével, a még DOS-os Speaker Pro 7.03-mal terveztem.

[Kép: kismonitor-lsplab.jpg]

Nekem is az volt a bajom, hogy sok idő mire összeszedem az frd fájlokat, nem is szólva arról, hogy az mennyi, ha én mérem meg a hangszórókat, amiket előbb meg is kellene venni Sad

Úgy döntöttem, kihasználom a Visaton mindenre kiterjedő segítségét (már ami a mérnöki munkát illeti), meg persze a hangszóróik minőségét, és ez lett belőle. Nem szívesen dicsérem a saját munkámat, az eredmény engem is meglepett, úgy látszik, a szerencse is mellém szegődött, a hangja is olyan jó, mint a "görbe" .pia.

Ja, ezt a fiam mérte, ő jobban szereti az LspLAB-ot. Szóval ez ízlés és szokás dolga is.
Válaszol
pagrus Írta:Nyilván személyes tapasztalatokat vársz. Nos, itt egy studió monitor (közeltéri), amit a Boxsim elődjével, a még DOS-os Speaker Pro 7.03-mal terveztem.

Köszönöm kedvességed, most már kezdünk közeledni a lényeghez. Hol tudsz ilyen fájlokhoz jutni, és Te mivel mérsz? Vagy a fiad?

Válaszol
Apropó, ebben a monitorban milyen motorok vannak (voltak)?

Válaszol
cirrus Írta:......kezdünk közeledni a lényeghez. Hol tudsz ilyen fájlokhoz jutni.....
Pont ezt mondom, hogy a Speaker Pro és a Boxsim adatbázisa minden mérési adatot tartalmaz, nem csak a T-S paramétereket, nem kell keresgélni.
Válaszol
cirrus Írta:Apropó, ebben a monitorban milyen motorok vannak (voltak)?
W170S-8 és G20 SC (Visaton). Szerettem volna AL 170-est, de az háromszoros árú a W170S-hez képest, meg van neki egy rezonanciája felül... majd egyszer...
Legjobb lenne Shalafit bezárni egy szobába, ételt-italt adni neki és addig nem engednénk ki, amíg egy ilyen komplett adatbázist meg nem csinálna a H2000 hangszórókból .ordog.
Válaszol
pagrus Írta:
cirrus Írta:......kezdünk közeledni a lényeghez. Hol tudsz ilyen fájlokhoz jutni.....
Pont ezt mondom, hogy a Speaker Pro és a Boxsim adatbázisa minden mérési adatot tartalmaz, nem csak a T-S paramétereket, nem kell keresgélni.
Hello Pagrus!
A néhány finom kis Vifám adata (fázis!) sajnos nincs a Boxsimben, legalábbis csak Visatonokat találtam benne. Egyébként küldtem egy emailt, kiváncsi vagyok mi a véleményed róla.
köszi!!!

Válaszol
pagrus Írta:
W170S-8 és G20 SC (Visaton). Szerettem volna AL 170-est, de az háromszoros árú a W170S-hez képest, meg van neki egy rezonanciája felül... majd egyszer...
Legjobb lenne Shalafit bezárni egy szobába, ételt-italt adni neki és addig nem engednénk ki, amíg egy ilyen komplett adatbázist meg nem csinálna a H2000 hangszórókból .ordog.
Nagyon hasznos lenne, de akkor képzeld el, hogy minden 8 osztályt végzett ember tudna jó dobozt tervezni (tudna?), és akkor hová lenne a vérverejtékkel töltött éjszakák és hátfájásos forrasztások öröme?

Válaszol
pagrus Írta:
Aha, szóval akkor megépítetted az általam kinézett és virtulisan megtervezett projektet!
Nekem is gyönyörű lett a frekvenciamenetem, és a FÁZIS!!! is szépnek néz ki. Csak valahogy el kéne tudnom küldeni a keresztváltó rajzát, rém érdekes lenne összehasonlítani a tiéddel.

Válaszol
pagrus Írta:
Pagrus!
Nézd meg légyszíves az email-jeidet, mert elküldtem a Boxsim egyik projektjét, amit a kis W130-as AL-re és a G20 SC-re készítettem, nem tudom mit szólsz hozzá?

Válaszol
cirrus Írta:.............Csak valahogy el kéne tudnom küldeni a keresztváltó rajzát, rém érdekes lenne összehasonlítani a tiéddel.
Estleg fotózd le digit géppel és küldd el e-mail-ben. Már persze ha nem okoz gondot a fotózás .zold.
A Boxsim a Visaton progija még ha ez nem is nyilvánvaló első látásra, abban nincs is más, csak az ő adatbázisuk, bár bővíthető.
Válaszol
Mi a véleményetek erről az állóhullám számoló "progiról"? Link
Lex
Válaszol
Kipróbáltam, fantasztikus. És ez akkor most mire jó nekem?

Válaszol
Miért vannak pirossal írva bizonyos számok?

Válaszol
Mert az már egyszer előfordult. Pl. a magasság ötödik és a mélység nyolcadik felharmónikusa azonos.
Üdv, Péter
Válaszol
Spexcel .
Honnan lehetne letölteni a hangkártya programot ? Ez a ki*****tt kölök csak megy a F***a után ,ahelyett hogy az én hangkártyámmal foglalkozna .
Működik valamennyire a vindózzal is , de az 1 kHz-es , kalibráló jelet csak -20dB-ig lehet felhúzni . Ammeg kevés . Az alaplapit megtudtam mérni .
.zzz.
Válaszol
Megkeresem az enyém... :?
Azt hiszem valahol még megvan. Ha van aureal mixeretek, abban kell az equalizert elindítani, és máris hangosabb lesz. Ez egy tök jó bug, ami néha jelentkezik vortexen, néha nem.
Vagy: adok egy linket, amin lejön.
http://www.soundcard-drivers.com/drivers/132/132171.htm
http://www.soundcard-drivers.com/drivers/124/124262.htm
http://www.soundcard-drivers.com/drivers/122/122312.htm
http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=82146

Ezeket próbáld ki, ha nem megy, még adok... Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Letöltötte a fiam , 11mega volt az egész . A múltkor olyat talált a 80mega , és 14EURO .
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Ébresztő, föl!

Hol lehet venni, vagy honnan lehetne szerezni egy olyan rajzoló programot, amivel egy doboz egyvonalas rajzát el lehet készíteni? Ráadásul egyszerűen kezelhető, emberbarát szoftver. Esetleg egy hangsugárzót meg lehessen rajzolni vele, asztalosnak megfelelő adatokkal.
Valami olyanra gondolok, hogy megadom r = 10mm és akkor rajzol egy kört, 10mm-es sugárral és azt oda teszem, ahová akarom?!
Téglatest esetén a = 30cm, b = 20cm, c = 12cm és felrajzolja a hasábot, amit tetszőlegesen forgathatok, húzhatok széjjelebb, vagy változtathatom a méreteit.
Lehet, hogy maximalista vagyok, de amiket eddig találtam, minden másra jók, csak ilyen egyszerű rajz készítésére nem.
Help!
Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég