A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programok használata, tervezés, váltók-dobozok
Mint a lapomon írom, .sav file-t kellene hozzá csinálni a kalibrációs file-ból. Ezt én nem tudom, és őszintén szólva nem is akarom megoldani, mert nekem pl. nem kell. Wink Ne haragudjatok, kevés az időm.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Nem haragszunk .
A lányom fiúja fog , mikor fölvezetem neki a témát . Ő meg nem mer ellent mondani .
Válaszol
Lépj tovább, az LspLab-ban pl. ez nagyon egyszerű, sima szövegfájl, beírod a frekiket meg a hozzá tartozó korrekciókat és kész, és vannak minták benne.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Moccsing, holla gyerek? Már hogy a pottencijális vőre is terheket akasztasz, pedig annak bisztos máshul jár asz esze... meg kituggya mietyép. .oh. .haha. .ordog. .ok. .puff.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Nekem az RMAA-hoz kellene . A Spectrához megcsináltam én magam .
A görbéből le lehet ugyan számolni , de mi van ha a maflája elfelejti ?
Jó alaposan le l-padolja , a fölső végi púpot ,szép egyenesre. Aztán néhány nap múlva eszébe jut , hogy mégis csak kellet az oda , a mikrofon bugja miatt . Azóta szorgalmasan káromkodik . .morcos. .kopp.
Válaszol
Hát, szerintem aki ilyen hibát követ el, az csinál majd mást is... Wink .zold.

Viccet félretéve: annyira jellegzetes ez a karakter, hogy ezt nem igazán lehet nem észrevenni. Feltéve, hogy az ember egy mikrofonnal dolgozik, hamar megszokja, hogy mit hogyan kell nézni. Smile
Válaszol
Eleinte figyelembevettem , aztán elfeledkeztem róla .
A Spectránál nem kellett vele foglalkozni . Az l-padot átbütyköltem délután,mérni kellene . Most 1.7 / 30 Ohm .
Válaszol
Nem tud vallaki etykis heveny MathCad oktatást tartani?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ha jól tudom , a bafle irtást párhuzamos RL taggal kell végezni . Pontosabban az iduktivitás és az ellenállás párhuzamos .
Hogyan szokták méretezni ? Elvileg a tekercset 6 dB-s váltóként kell kezelni , aminek aztán lerontom a csillapítását egy ellenálással.
Válaszol
Az Edge tudja ezt is.
http://www.tolvan.com/edge/
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Te Pagrus . Nem tudnál nekem egyszer valami létező dolgot ajánlani ?
Sajnos a Klotz kábel sem a beszerezhető kategóriát képviseli .
Erről a programról még nem is hallottam . .no.
Válaszol
Aztán rájöttem hogy ezt le is lehet tölteni... .kopp.
Válaszol
Még mielőtt megkérdeznéd, hogyan kell használni, bemásolom pagrus hozzászólását (egy másik fórumon ugyanis már leírta, mit hogy kell csinálni vele)

pagrus Írta:A "Baffle size" -hez írd be az előlap méreteit.
Az "# of corners"-hez 4-et, az "# of speakers"-hez 1-et írj be.
Nyomd meg az "Apply"-t.
"Edge sources" legyen 40, "Speaker source density" pedig 10.
A "Speaker geometry"-hez jelöld be a "Circular"-t, a "Size"-hez írd be a membrán átmérőjét.

A "Mic distance" annyi legyen, amilyen messziről hallgatod.

-- Húzd az előlap középre a mikrofont az egérrel.
-- Tologasd a hangszórót és figyeld a grafikont.

Ha már eleget tologattad, meg fogod érteni, miért terveztük ezt ilyenre:
[Kép: IMG_2444rn-szembol.jpg]
...és az átmérő az a hangszórómembrán felszinével egyező felszinű kör átérője (ha jól tévedek)
Üdv, Péter
Válaszol
Bafléztam egy jót . Csak van egy szépséghibája a dolognak , történetesen : a mejne doboz TL . Ez még alapjában véve bocsánatos bűn , viszont a hangszórón kívül a lik is zenél és a kettő eredőjét halljuk .
Ami miatt praktikusabb lenne , a mért görbe alapján megadni , hova kérem a kiemelést és mekkorát .
Válaszol
Péter .
Véletlenül kitöröltem ,egy mappát vagy mi a fenét . Hogyan lehetne azt visszahozni ?
Válaszol
Mócsing Írta:Péter .
Véletlenül kitöröltem ,egy mappát vagy mi a fenét . Hogyan lehetne azt visszahozni ?
Ha szerencséd van, akkor a Lomtárat megnyitva vissza tudod állítani a törölt mappát a tartalmával együtt. Ha nincs, akkor a GetDataBack nevű program segít rajtad.

A KDX-en a _témák szerint_ /software/utils könyvtárban találod Smile
Válaszol
Mócsing Írta:Péter .
Na most várd meg a fiadat Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Pagrus.
Neked ördögöd van . Fdsat olvasva rögtön el is határoztam .
Kár lenne érte , van közte egy értisztító recept is .
Válaszol
Mócsing, azt hiszem, leckéket kellene venned számítógépből Sad

1. lecke: a hardver a számítógépnek az a része, amelyikbe bele lehet rúgni. Big Grin
Válaszol
Ha,ha , nagyon vicces . Azt is hozzá kell tenni : és fáj ,mert kemény .Annyi minden érdekel , ez nemtudom hogy maradt ki közülük .
Válaszol
Nem bántásból mondtam!

A lomtárat megnézted?
Válaszol
Nem bántódtam meg , vigyorogtam . Smile így

Az meg hol van .
Válaszol
A ritkán takarított fiók alján. .pia.
Üdv, Péter
Válaszol
Edgéztem megint.
A mért görbe szerint , az alsó 450 Hz-et kellene , kettő dB-vel megemelni.
F1-500
F2-650
R2-2600 Ohm
L-656.8 mH
Így jön ki a +2dB .
Nekem ezek nagyon furcsa értékek . Mit rontottam el ?
Válaszol
Az L-nek több száz mH , a párhuzamos ellenálásnak több kOhm .
Nem értem én ezt .
Válaszol
Jó az. Nem a hangszóróhoz kell kötni, hanem pl. az elő- és a végfok közé. Használd a kondis változatot. Válaszd más értéknek az R1-et.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Az R1 a bemeneti ellenállás akar lenni , vagyis a terhelés ?
Tehát jelen esetben 8 nak ?
Mingyá ki is próbálom .
Válaszol
No , kipróbáltam R1-8 Ohm .
Így mán "normális" értékek jöttek ki . Kösz Pagrus .
Eő és végfok közé ilyeneket nem teszek . .ok.
Válaszol
Mócsing: Tl-lel sem lesz bajod, hiszen az előlap arra is pontosan úgy hat, mint a többi dobozra. A mikrofont viszont ne az előlap közepéhez húzd, hanem a magassugárzó elé, hiszen az lesz a referenciapont. Wink
Válaszol
Így van, a közepe csak a quick guide volt Smile
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A mikrofont természetesen a dóm magasságába helyeztem .

Bafle a TL-re egyértelmü hogy ugyanúgy hat mint más dobozokra , viszont a likon kijövő mélyek többé kevésbé ellensúlyozzák annak "jótékony" hazását . Amivel a program nem tud számolni . Ezért tartom jobbnak a mért diagram alapján , .ir. a kompenzálást . Egyébként jó játék .
Válaszol
HELP me!!!

A 634 és 639-emhez valami váltó kellene majd.
Mivel a H2000 féle Univáltó nem jó, így nézelődtem, olvasgattam picit és próbáltam egy puritán, egyszerűen megépíthető váltót tervezni.
WhiteFül lapján van is egy scriptes számolgató, amivel 12 db/oktávra 22uF kondi és egy 180 uH-s tekerccsel elvileg 2529 Hz-re van belőve a váltó.
ezt a 2500 körüli értéket a hsz-ek adatlapján található frekimenetből "olvastam" ki, és talán nem is mondtam vele nagy marhaságot.
Úgy gondolom, eddig szép és jó, csak ugye: a két hsz érzékenysége eltér, ami nem tudom ,hogy jelen esetben milyen egyéb plusszt igényelne. Ezért kérném, aki tud, segítsen ebben.
Szívesen veszek minden pozitív gondolatot, ha marhaságot írtam azért sorry.

ui: azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ez egy mezei soros keresztváltó (amit számoltam és írtam)
Üdv: Crockoo
Válaszol
Váltót kicsit bonyolultabb tervezni. Én sem tudok.
Töltsd le a Passive crossover designe progit az segít.
A +2 decibelt sorosan kötött ellenállással lehet kompenzálni.
Válaszol
Így nem jó a soros. Még meg kell toldani egy baffle step kompenzálással, amivel már ugyanott vagy, mintha párhuzamos váltót építettél volna. .monokli.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Így nem jó a soros. Még meg kell toldani egy baffle step kompenzálással, amivel már ugyanott vagy, mintha párhuzamos váltót építettél volna. .monokli.
baffle step??? hát Shala, tudtam, nem lesz könnyű, de hogy ennyire.... .forog.
Üdv: Crockoo
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég