A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programok használata, tervezés, váltók-dobozok
HI ALL! VMI PROGIT TUDNÁTOK KÜLDENI Az yrobi@freemail.hu címre amivel ki tudom számolni hogy mekkora hely kell az egyes hangszóróknak?
Válaszol
Pl.: http://www.linearteam.dk/
Downloads-WinISD

Egyik legegyszerűbb.
Válaszol
Hali, sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy milyen nevű programot használjak tervezéshez, és azt hol tudnám megtalálni??
Köszi
Válaszol
Olvasd el az előző hozzászólást
Válaszol
http://hangszoro.net/download.htm
vagy ezt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi!!
Te a BassBox 6 pro -ba az Xmax értékhez meiket szoktad írni, vagy meiket kell odaírni, a max lineáris kitérést vagy a max mechanikai kitérést?
Válaszol
Esetleg LSP 5.25-nél tudd valaki komolyabbat váltó tervezésre? Ha már itt tartunk.
Válaszol
SEAS Írta:Esetleg LSP 5.25-nél tudd valaki komolyabbat váltó tervezésre? Ha már itt tartunk.
http://www.winboxsimu.de/
Ingyenes, nagyon sokat tud.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Megnéztem, hiányzik még egy kis a német tudás. Annyiból rossz, hogy ránézésre nem értem a lényeget, de majd begyakorlom.
Válaszol
Endeavour Írta:shalafi!!Te a BassBox 6 pro -ba az Xmax értékhez meiket szoktad írni, vagy meiket kell odaírni, a max lineáris kitérést vagy a max mechanikai kitérést?
Egyértelműen lineáris kitérés, mivel az xmax azt jelenti. A mechanikai az Xmech. Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Winbox-ba hogyan tudok importálni frd-t, zma-t??
Válaszol
Pagrus?
Válaszol
SEAS Írta:Winbox-ba hogyan tudok importálni frd-t, zma-t??
Erre konkrétan még nem volt szükségem, csak javasolni tudom hogy olyan import formátumot válassz ami szerkeszthető text állomány, eddig még minden konverziót meg tudtam oldani táblázatkezelővel.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Nem működik rendesen az RMAA . Tudnátok leírást küldeni hozzá ?
Valamikor régen már küldött valaki ,alighanem Fdsa . Sajnos sehol sem találom . .zsepi.
Válaszol
spexcel weboldala
Üdv, Péter
Válaszol
Kösz Péter !
Megnézem .
Válaszol
Embörök!

XP SP2 alatt nem akar sehogysem elindulni, telepulni a BassBoxPro Sad
16 bites alrendszer hibat irogat. BBP oldalon van egy help, de az a megoldas sem segit :?

Help me!!!

.oh.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Szia, van olyan ismerősöd akinek van XP SP1 van a gépén? Azon ha elindul máris megvan a bűnös...
Üdv, Péter
Válaszol
Mócsing Írta:Nem működik rendesen az RMAA . Tudnátok leírást küldeni hozzá ?
Valamikor régen már küldött valaki ,alighanem Fdsa . Sajnos sehol sem találom . .zsepi.
Az FG-4-en most is ott van, a doksik könyvtárban, 4,7 MB-os pdf. Szólj Balunak, leszedi neked Smile

Meg itt is vannak dolgok: http://audio.rightmark.org/download.shtml
Válaszol
topeti Írta:Szia, van olyan ismerősöd akinek van XP SP1 van a gépén? Azon ha elindul máris megvan a bűnös...

Sajna ezt is mar vegigjatszottam... Akkor maradok a JBL-nel, az en kis kezdo szintemnek mar neha ez is magas .oh.
Válaszol
Sziasztok!
Ujabb dilemma... a JBL altal megadott doboz oldal aranyoktol el lehet terni "buntetlenul"?
Azt olvasgattam hogy ezek az aranyok adjak a legkevesebb karos rezonanciat.
Katasztrofalis romlast idezne elo egy mas aranyu doboz?
Nevezetesen 620-ashoz 45 x 27 x 17-et javall a prg.
A szellesseg rovasar novelnem a melyseget... Javaslatok?
Válaszol
Szia BalekAlak!

Szerintem simán csak fordítsd el a dobozt és a 17-es oldala legyen az eleje és akkor csak 1,5 centit kell csalnod az meg semmi Wink

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ez mar felmerult bennem is Smile Szoval akkor annyira nem "szentiras" , illetve nem ezert lesz kapasbol kudarcra itelve az elso sajat dobozkam .oh.
Válaszol
Én úgy vagyok vele hogy minden olyan amit én csinálok nekem megem sokkla "elegánsabb" egy keskeny de mély doboz. Bár ez megint csak szubjektív vélemény ezért bőven átértékelésre szorul.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hat nekem is ezert vol bajom a szelesseggel....
Válaszol
BalekAlak Írta:Hat nekem is ezert vol bajom a szelesseggel....

amennyire meg tudom itélni,jelenleg a hifi divat a keskeny előlap.
ez a hátlap rezonanciák minél kisebbre csökkentése miatt van.

a másik a magas és közép szekció elkülönítése.
az olcsó megoldás a külön doboz,az elegánsabb a dobozon átszúrt tölcsér,
pláne feltekerve...nautilus...+ 4 tüskével fékezett gördeszka...

mind a kettőre tettem fel példát,csak meg kell keresni...
pia nyer
Válaszol
http://www.tolvan.com/basta/
Basta

Loudspeaker simulator

Ó Tolvan Data 2005-2006

2006-12-24

Basta! is a computer program for simulation of loudspeaker systems. Basta! can simulate open baffles, closed boxes, vented boxes (“bass reflex”) and 1- and 2-ported bandpass systems. For ported enclosures, pipe resonances in the vent can be simulated. Instead of a vent, the ported enclosures can have a passive radiator. Basta! also includes simulation of baffle step, lossy voice coil inductance, multiple and isobaric drivers. Basta! can also simulate Active and passive crossover filters, most passive crossover networks and AC-bass.

Basta! shows graphs for the frequency response of the system and the individual driver and ports, cone and vent velocity and excursion, driving voltage box pressure, electrical impedance and its resistive and inductive parts. Finally, Basta! can also calculate a maximally allowed output level from the system, based on the maximum power amplifier voltage, Re power, cone excursion, vent excursion and vent velocity.

Download demo

Buy a serial number to unlock demo version

Product sheet (pdf)

User’s guide

Technical documentation

Driver database

Color schemes

Manufacturers
pia nyer
Válaszol
Sziasztok!

Aki RMAAA-val mér az segítsen!!!!!
Nem lesz zöld a kis négyzet mikor a mérési szintet akarom beállítani.

Válaszol
vava Írta:Sziasztok!

Aki RMAAA-val mér az segítsen!!!!!
Nem lesz zöld a kis négyzet mikor a mérési szintet akarom beállítani.

Hali!
Nekem sem akar zöld lenni Sad nekem azért (és valószínű neked is)
mert gyenge a jel amit kap, ha meg jól föltekerem az erősítőt akkor megszakad a fülem,ugyan zöldnek zöld de akkor meg torz jelet kap,
A megoldás szerintem egy jel/mikrofon erősítő nekem is muszáj építenem egyet
Válaszol
Fiúk
Legyenszíves számoljon valaki nekem , egy 6dB-s Butterworth váltót ,
3kHz Fx-re ,8 Ohmos hangszórókhoz . Összehasonlításhoz kellene .
Válaszol
Mócsing Írta:Fiúk
Legyenszíves számoljon valaki nekem , egy 6dB-s Butterworth váltót ,
3kHz Fx-re ,8 Ωos hangszórókhoz . Összehasonlításhoz kellene .
8 ohm-os műterhelésre is jó lenne?
Ajánlom figyelmedbe ezt az online keresztváltószámológépet: http://web.axelero.hu/whiteful1545/ , azon belül Fórumok -> Hangszóró
Válaszol
Big Grin Mindíg ezt használom .
Csak összeakartam hasonlítani más program eredményével .
Válaszol
Akkor ezt használd, igaz nem program, kézzel kell számolni, meg gondolkodni közben: http://sound.westhost.com/lr-passive.htm
Válaszol
fdsa Írta:meg gondolkodni közben
Fujjj .
Válaszol
Használja valaki a Soundeasy-t ?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég