A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ezt figyuzzátok, mit vettem" topik :)
Muszáj nyitnom ezt a topikot, mert el akarom újságolni a szerzeményemet.
Na szóval. Wagner úrtól beszereztem egy Videoton 6383-as erősítőt. Na de mivel szólaltassam meg. Először vettem egy 3,5-ös jack <-> DIN (tuchel) átalakítót és rákötöttem az ASUS PDA-mat. Big Grin Ment is egész szépen, de sajna csak MP3-mat tudok lejátszani és a PC-ről való anyag áttöltés is elég macerás. No gondoltam, kéne egy CD lejátszó.
Elszedtem a gyerektől a hordozható magnóját, amiben van lejátszó is. Hát nem egy Hi-end a fejhallgató kimeneten rákötve. Jobban zúg, mint amit lejátszik.
Úgy láttam, nem úszom meg egy CD lejátszó vásárlás nélkül. Igaz, hogy itthon van egy Technics SL-PG460-asom, ami egész jó, de a barkácsolást és tesztelést a város másik végén csinálom, nem a panelban. Az erősítő is azért kellett (itt van Technics SA-GX170). Nézelődök, de 30-40 eFt alatt nincs lejátszó. Már ahol van egyáltalán, mert nem egy tömegcikk. Használtan még nem kerestem. Ekkor ugrott be a szikra: Hát a DVD lejátszó is tud CD-t lejátszani. Azt meg lehet 8 eFt-ért is venni. No de, van-e olyan olcsó DVD lejátszó, ami elfogadható minőségben játszik CD-t? Elugrok már a MM-ba, megnézem a rakat lejátszóikat. Nézem, nézem, egyszer csak nem hiszek a szememnek. Egy Denon DVD-1910-es lejátszót látok, akciósan utolsó darabként 20 eFt-ért. Hazaszaladtam, hogy nem keverem-e el a típusokat. Megnéztem, ez tényleg Faroudja chipes és DVI-D kimenetes, meg minden, ami a linken is olvasható és máshol 60 eFt fölött adják. Na gyorsan vissza, lemeoztam, nem hiányzik-e valamilye, de minden okés. Úgyhogy gyorsan magamévá tettem. Szóval van egy nem Yamada, meg Xartech minőségű DVD lejátszóm, amit mellékesen hangfaltesztelő CD lejátszónak is használok, remélem nem sértődik meg. Ezt szerettem volna megosztani veletek.
PS: Érdekesség képpen: A Denon-t 1910-ben alapították. Smile
Válaszol
Gratula!
Ennyit én is adta volna érte .haha.
Válaszol
Azt meghiszem. Tongue
Válaszol
És én még azt hittem, hogy arra a Vidi 6383-ra vagy büszke... Big Grin
Válaszol
Szerintem az is jó bolt volt, de azért az más kategória. Egyébként együtt fognak dolgozni a Denonnal. Big Grin
Válaszol
Állítólag az előfokja gyenge. Ezt írogatja itt mindenki. Egyébként áll. nagyon jó kis erősítő. Nekem van egy cleopátrám is, nekem tetszik a hangja, bár érezhetően nem tökéletes. Azt azért becsülöm benne, hogy 25-27éves (valahol megvannak a papírjai), de semmi baja! .!. .!. .!. Big Grin
Válaszol
Mivel nincs lemezjátszóm, nem használom az előfokot.
Válaszol
Az előfokját mindenképpen használod, mert a hangszínszabályozást itt nem lehet bypass-olni. (source direkt) A RIAA korrekcióról nem hallottam még véleményeket... .?.
Válaszol
Nos érdekes, mert ennek volt a leghallgathatóbb hangja a videoton erőlködők közül. Smile Az előfokkal sztem semmi baj, magával a kapcsolással. A felhasznált alkatrészeknél inkább találni kivetnivalókat. A phonoerősítő inkább, ami kritikán aluli színvonalú. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hát igen. A kapcsolás jó, de az alkatrész gyenge. Ergo az egész gyenge(ébb, mint lehetne). Smile Inkább az utóbbi. Az a cleopátra, amim van, annyira a szívemhez nőtt (nem csak érzelmileg, a hangja is .!. ), hogy -bár már volt fine arts-om, marantzom is, jelenleg meg yamaha erősítőm van, biztos vagyok benne, hogy túlél mindent. Survivor. .haha.
Válaszol
Végül is én is szerettem a Cleót. Ha jól megtekerted az állomáskeresőt simán átlendült a túlvégre... De muszáj vót a dekódert kiherélni. Kínzott a sistergése, mintha mindig rántotta sült volna rádióhallgatás közben. De ez megint egy tervezési problem.

Ja ha érdekel a loudnesst érdemes szintén kasztrálni. Sajnos fix.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Egyetértünk... Nálam végülis a szabályzó is átalakult egy J-FET-es kapcsolássá.

Válaszol
Én egy RA6363-at TL074-esítettem e szempontból (is). Az is FET-el kezdődik. Most ezt majd újra meg kell tennem... csak már komolyabb eszközzel.
Válaszol
IC-s hangszínszab? Pfúúúúújjjj. Tongue

Válaszol
Már van 5 db horizontális hifi tornyom , vajh mi a fenét csinálok velük.
Válaszol
Vertikalizáld, állítsd élére. Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:IC-s hangszínszab? Pfúúúúújjjj. Tongue
Inkább mint 3 kőkorszaki tr... már láttam a Frédi és Béniben is.
Válaszol
Ízlések és pofonok. Nekem inkább kell a BC546-556 páros, vagy a szintén 7,- Ft-ért kapható BC550-560 kiszajú tranyók, mint egy TL071. Szörnyű hangja van szerintem, még a BC182-212 is versenytárs neki....

Válaszol
Hmmm. Mindig is irigyeltem az aranyfülűeket, sajnos nekem ez nem adatott meg. Alighanem megyek fület cseréltetni. Vagy öntessem inkább ki ólommal? Nem, a purhab jobb lesz, hidegen is működik.
Válaszol
.oh. .zold. Bocs, de én így érzem, hallom, stb. Smile Nem tökéletes az én fülem sem, meg amúgyis irtózok az integrált megoldásoktól. Biztos a TV javítások korszaka miatt van, ott rámköszönt már pár dzsungel IC: Wink Smile

Válaszol
Én tiszteletben tartom a véleményed, remélem ez kitünt. Hogy nekem más, az egy másik dolog. Mindent össze kell rakni valahogy... végül is így jutunk valahová.
Válaszol
Egy kis ON: Képek a DENON 1910 belsejéről
Lex
Válaszol
Szójás kenyeret / 1/2 kg / , 3 zsemlét és 3 kiflit vettem .
Válaszol
Ez nagyon érdekes. És magában eszed?
Lex
Válaszol
Dehogy! A csöves rezsón főzi a hozzávalókat. .tuz. .ehes.
Válaszol
h_jozsi Írta:Dehogy! A csöves rezsón főzi a hozzávalókat. .tuz. .ehes.
De rossz szakács lennél, ha te rezsón akarnál kajátfőzni kenyérből, kifliből, meg zsemléből (mert más hozzávalót nem írt hogy vett). .torz. .no.
(Reggel ha felkel shalafi majd átpakolja ezen offjainkat az offolós topikba. Nem hagyjuk webboltot csinálni.) Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Ez vár az offolókra: .foz.

Válaszol
topeti Írta:
h_jozsi Írta:Dehogy! A csöves rezsón főzi a hozzávalókat. .tuz. .ehes.
De rossz szakács lennél, ha te rezsón akarnál kajátfőzni kenyérből, kifliből, meg zsemléből (mert más hozzávalót nem írt hogy vett). .torz. .no.
(Reggel ha felkel shalafi majd átpakolja ezen offjainkat az offolós topikba. Nem hagyjuk webboltot csinálni.) Big Grin
a.) Szakácsnak valóban rossz vagyok.
b.) Azt írtam, hogy a vásárolt cucchoz valókat, nem a vásároltakat.
c.) Nem lehet, hogy volt hozzávalója?
d.) Ez a topik nem offolós?
e.) Isten hozott a pokolban! .tuz.
Válaszol
Petya!

Ha már szakácskodunk, annyit tudok hogy a főzött kenyér nem más, mint a knédli (szlovák népi eledel) csak a nyers tésztát gőzben főzik ki. Az íze viszont totál olyan mint a sült kenyéré. Ezt eskü alatt merem vallani mert ettem.

A kifliből meg (erre is meg merek esküdni) remek mákos gubát (imádom) lehet csinálni, és azt is főzni kell... még jó hogy már ettem, mert megint összefutott a nyál a számban. .ehes.
Válaszol
Valójában Revox v. Marantz tunert hajtottam , no meg téli gumikat , de csak ez lett belőle . Albérletben próbáltam vízben áztatott 1/2 éves kenyeret gázon puhítani ,esztétikus alumínium drótra kötve , az éhhalál elkerülése végett ... Olyan kemény volt hogy az egereim is csak a fogukat köszörülték rajta . Volt másfél éves töltött káposztám is ,patentzáras lábasban , de azt nem mertem kinyitni .
Válaszol
Ennyit a bátorságról... .aaa.
Válaszol
h_jozsi Írta:Petya!

Ha már szakácskodunk, annyit tudok hogy a főzött kenyér nem más, mint a knédli (szlovák népi eledel) csak a nyers tésztát gőzben főzik ki. Az íze viszont totál olyan mint a sült kenyéré.
Ismerem, meg nem birtam enni. Izlések és pofonok Big Grin (pedig VisnaBocában ettem !! Nem Magyarországon...)

Mócsing
Feleségem üzeni, hogy dobozostúl kukába vele és inkább ne nyisd ki Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Épp knédlit ebédltem vadassal .ehes. , nekem nagyon bejön. Topeti! Nem tudom neked mit adtak knédli néven, de biztos nem azt aminek mondták.
Válaszol
Van ahol az áztatott száraz kenyeret titulálják annak. Még Prágában is, ott nekem sem tetszett. A valódit úgy csinálják ahogy írtam. Meg volt szerencsém látni is.
Válaszol
Szia Péter .
Ez már régi történet , azóta már nagyon konszolidált az életem , talán túlságosan is .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég