A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ezt figyuzzátok, mit vettem" topik :)
Mócsing Írta:Egy kilót simán ki lehet izzadni , de ez csak víz , vissza is jön .
Ha ezzel fogyni lehetne, már olyan kövér lennék mint a cérna , a vékonyabbik fajtából .
Fogyni úgy lehet, ha sportolsz, pl. tekersz szobakerékpáron, vagy tornázol.
Legjobban úgy lehetne, ha ezeket bent csinálnád a gőzfürdőben Big Grin Az má brutál! Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Az egyik kolléga kipróbálta , és a végén nagyon örült hogy az ajtó kifelé nyílik. Így kényelmesen ki tudot rajta esni . .cool.
Válaszol
Esetleg tekerhetsz közben kerékpár helyett hegesztőtrafót, miközben fél kézzel tartod. .taps.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
A hegesztőtrafót ne emlegesd ! Az engem idegesít .
.zzz.
Válaszol
Van pár orosz hipersil trafóm, 24V szekunder 250VA. Embertelen nehéz, vagy 4 kiló/db. Egy baja van hogy 380V a primer oldal. Ráadásul a tovarisok nem foglalkoztak olyan nüanszokkal hogy osztott kamrás csévetest, úgyhogy teljesen újra kell tekerni ha akarsz belőle valamit. Csináltam egyet kísérletezésre sok megcsapolással 2-es átmérőjő drótból. Most nem vágyok rá. .forog.
Válaszol
Te Jozsi !
Üzleteljünk . Adok érte tunert . .taps.
Válaszol
Pedig más megvenné 80 Ft-ért .zold. .ut.
Üdv, Péter
Válaszol
h_jozsi Írta:Van pár orosz hipersil trafóm, 24V szekunder 250VA. Embertelen nehéz, vagy 4 kiló/db.
Korsunomban is valami 220-250 VA körüli a toroid trafó Big Grin
Súlyát nem tudom, de van benne anyag az biztos. Nagyjából ez is lehet 4 kiló.
Üdv, Péter
Válaszol
Csak nem pályázol rá .?.
Válaszol
Neeeeemm Smile dehogy. Nem építek erősítőt. Legalábbis ekkorát.
Ha netán fogok is, az csak egy kis GC lesz, hogy a szgép melletti
hangszórók erősítését elvégezze. De ez nagyon egy távoli jövőkép Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Mikor materializálódik a Revox v. Marantz tuner projekt , nekiállok én is a GC-nek .
Válaszol
Mócsing Írta:Te Jozsi !
Üzleteljünk . Adok érte tunert . .taps.
Ebbe miasz üszlet? Esettlek, ha aranybul vannak a gombokk ralyta mekgondollom.

Néty illen trafalgárom van. A veresréznek mek 700ft/kilo asz ára a méhtelepen. Ha monnyuk fele a vas, 4x2=5600 péz a rézár. Esz pontossan 70darab 80ftos tunner. .hehe.
És akkorty avasrul mék nemis besszél tünk.
Válaszol
Akkor ez az üzlet / is / úgylátszi kútba esett Sad . Amúgy gomb nincs rajta , szintézeres . / egyébként 800-ért vettem , azt hitte a lomis hogy rossz /
Válaszol
Látom mindenáron mégis trafót akarsz tekerni... .foghijas.
Válaszol
Hegesztővel van tele a hócipőm .
Válaszol
Esszel lekfejjeb forasztgatni lehet. Deakár ereszcsattornátis. .hehe.
Válaszol
Alighanem felfüggesztem a tuner bizniszt . Inkább kibelezem, lesssz doboza a DAC-nak . Csak előlapot kell rá aplikálni .
Válaszol
Sziasztok!

Visszatérve a 12 napos balatoni nyaralásról (megjegyzem nagyon jó volt .zold. ) sikerült vennem ma egy tacskó gazdaságos blankoló fogót. Rögtön szemet szúrt az "itt minden 222 forintba kerül" polcon a kis sárga. No hát jól megnéztem. 222 forint?? .forog. Hát legyen. Bóvli gyűjteménybe megfelel. Hát ha már megvettem gondoltam kipróbálom. Asszongya: 0,5-től 6 mm-ig használható. Nekifogtam hát (nem nagy reményt fűzve a dologhoz). 1,5 mm-es rézhuzal. Reménykedtem talán sikerülni fog. Nem számoltam de durván 25-30 másodperc alatt sikerült kirakós játékot gyártanom belőle. Gyorsan lapra szereltem a kicsikét. Megjegyzem nem sikerült megblankolnom a kábelt .hehe. Csináltam hát egy két rémisztő képet a dologról osztán vissza is tettem a dobozába. .foghijas. Mit mondjak. Jó üzletet csináltam nno. Big Grin .zold. .monokli. .ok.
Válaszol
hol van a kép ?
Üdv, Péter
Válaszol
Háát a kép nem olyan egyszerű dolog. Elküldöm ímélbe (ha így megfelel) mer ide berakni sajna nem tudom. Sad
Válaszol
oké, gyühet Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Melyiket vetted ? Én a drágábbal próbálkoztam / 600 ft /, de blankolni azzal sem lehetett .
Válaszol
öööööö izé. Márkája nem nagyon van neki. Sárga, 222 forint, automata blankoló fogó felirattal. .hehe. .foghijas. Megpróbálok majd már valahogy képet betenni róla.
Válaszol
Egyszer sem használatos Teszkós blankoló (sárga-fekete, 222 Ft-os verzió)

Előtte így nézett ki:
klikk

Használat után ez lett belőle:
klikk

.hehe. .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Rugó stipi-stopi!
Válaszol
Nekem ugyan ien van és már három éve használom gond nélkül. És csak 189 ft-volt
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
És olyan vezetéket blankolsz vele, amit a médijamárktban ollóval vágnak el? Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
is! De volt már sokkal nagyobb vezeték is blankólva vele.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Vavát olvasva , valószínü a Kínaiak csodálkoznának legjobban .
Válaszol
.hehe. Big Grin Lehet, hogy meglepődnének. De gyorsan kimentenék magukat. "Ez valami tévedés lehet, nem mi követtünk el ekkora hibát" .morcos.
Válaszol
Üdv Shala!
Vettem használtan két Dynaudio 17W75-ös hangszórót, csak az egyik nem 6,2 ohmot, hanem cca. 22 ohmot mutat. A biznisz nem visszacsinálható, a hangszóró egyébként szól, csak még nem lett beépítve rendesen. A kérdés: kell-e, lehet-e, tudod-e javítani?
Köszi a mihamarabbi válaszod!
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
A csapmérettől függ, innen nehéz eldönteni, h tudnám-e javítani. De a 22 Ohmos ugyanúgy szól, mint a 6,2? Mert akkor csak szimplán rosszul mértél talán. Ellenkező estben pesig nem sokat tudsz kezdeni vele ebben az állapotban, tehát javítani kéne. A következő gond, h. javítás után nem lesz egyforma a két hsz. sajnos, ha csak az egyiket javítom. Ennyi jutott eszmbe. Mostmár te döntesz. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A javításkor a hab-perem értelemszerűen kicserélésre kell hogy kerüljön, ugye? A Dynaudiósok réme a perem elporladása, ahogy megfigyeltem az interneten ez egy súlyos típusbetegségük ezeknek a hangszóróknak. Az enyéimen ezek teljesen szépek, azzal nincs gond. Ha új a perem, akkor az eredeti, vagy valamivel ki lesz váltva? Úgy igazán nem hallottam a hangjukat, csak megszólaltak, de ezek szerint addig ne is nagyon kísérletezzek velük. A javítás után már csak játszani lesznek jók (a különbség miatt), vagy még lehet valami HIFI-t kihozni belőlük?

Válaszol
Egyébként mitől lesz egy hangszóró (amint már valaki mondta) "magas ohmos"?

Válaszol
Kedves cirrus és Többiek!

Elképzelhető, hogy a bevezető-szál, ami a membránba beviszi a jelet, több helyen megszakadt és ez okozhat impedancia-növekedést.
Meg kell nézni a bevezető szálakat ( bajuszt ), hogy milyen állapotban vannak.
A hangja is jelezheti ezt a hibát, "kontaktosan" szól, tehát hol hangosabban, hol halkabban, recsegve, zizegve.
Ezek a hibák azt is jelentik, hogy sokat ment az a hangszóró, tehát meggondolandó egy felújítás.
Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég