A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ezt figyuzzátok, mit vettem" topik :)
Köszi, akkor előveszem újból átvizsgálni!
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Hja, de az a baj, nem biztos, h. a kivezetőszál van darabokban. Mást is láttam már. A javítással mi a gond? Ha tényleg csak nem érintekzik 100%-osan valahol, attól mert sokat ment, még lehet ép a membrán, cséve, és a mágneskör (nna az meg főleg). Igaz az 1,1-es Qes-től jobbat úgysem tud Big Grin NNode ez már a Dyno baja, nem az enyém. Wink Zárt dobozba még jó lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Köszi, akkor valószínűleg lesz mejd egy új páciensed a személyében, de addig még beszélünk.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Megjöttek a Beyma közepek (8 M60N). .sokk. 2,3 kg/db. Egész más tapogatva, mint katalógusból. Brutális öntvény, az eleje síkra csiszolva.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Jó, szívesen megnézem közelebbről a hangszórót. Majd egyeztetünk. Leghamarabb két hét múlva tudok foglalkozni vele.
Szép hangszóró a 8m60, de vannak azért fenntartásaim vele.

Válaszol
Nekem is. Átlátok egy kicsit a textilen a membrán szélén, fujogattam, szelel kicsit. Hm.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Ma vettem egy Tátrai Band lemezt!!!!!!!
Platina sorozat
A 90-es évek legnagyobb sikerei
Nagyon tetszik
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Mócsing magáévátette az utolsó digitális beltérit a Lidliben !
Válaszol
Mócsing Írta:magáévátette
És nem hivták ki a rendőrséget közszemérem sértésért? .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
ÁÁÁÁÁÁ ,nem . Azt hitték tüntetek . .cool.
Válaszol
Persze ez nem azt jelenti , hogy használni is tudom . Se tükör , se fej .
Válaszol
Erről pedig szívesen látnák ety képet, amint asz alsódat ety beltérivel helyettesíted a hűtőpult előtt... .hehe. .hehe. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Mócsing monológja: Tükröm, tükröm mondd meg nékem, kinek van a legszebb beltérije a villágon? .pia.
Válaszol
Ez mondjuk egyértelmű . És milyen sokat tud . Jövőhéten körülnézek a lomisoknál tányér ügyben , a fej viszont már kényesebb dolog .
Egészen jó fej volt 1400-ért , sajnos az már elfogyott mikor megnéztem .
Válaszol
.hehe. Big Grin Smile))))))
Mócsingnak nem tetszik a fejet és 1400-ért vesz magának egy újat.
Üdv, Péter
Válaszol
Alligha nem felytelensék van nálluk. De tükkör nékkül ussem láttye bene a felyét. Szerrintem honnap kifosztya a fürdösszobát és másszik a tetörre. Miellőt epéssen mekjegyzené, köszölhettem hoty van görbe tükköris. .pia.
Válaszol
Sőt nem is egyet ,hanem mingyá kettőt . 1400-ért már nem kapok , mindet elvitték . Galád dolog ez . Ismeritek ezeket a bigyókat ? A lomisnál milyen márkát érdemes keresni ?
Válaszol
Nem biztos hogy a noname-ek rosszabbak. De ha ragaszkodsz, Strong, Fuba, Pace, Grundig...
Én nem lomisnál venném. A zajtényező manapság 0,3 dB (0,6 már ócska) és univerzális fejnek illik lenni. Esz annyit jelent, hoty 22kHz-el kapcsol 9750 vagy 10600 MHz keverő frekvenciát. A 22kHz-et a koaxon kapja a beltériből, ekkor kapcsol a mgasabb sávra. Vagy DiSeqc vezérléssel is leheccséges de ez a ritkább.
Válaszol
Ja és jobban jársz a 90 cm-es tükörrel, bár az árusok nyomják a 60-ast. Forgatót vezérel asza beltéri?
Válaszol
h_jozsi Írta:Forgatót vezérel asza beltéri?
Méghogy vezérli e ? Ráérő idejében még a legyet is megfogja !
Elsősorban a tükröt akarom lomisnál venni , esetleg ideiglenes megoldás képpen a fejet is . Úgy tudom , van olyan megoldás amikor 2 fej lafog előtte . No ,holnap alighanem körülnézek . A koaxal szemben van valamilyen különleges követelmény ?
Válaszol
Egy, kettő, három, négy,
Rászállott a légy...

Válaszol
Közben megnéztem , csak legyet fog , nem vezérel .
Válaszol
Mócsing Írta:
h_jozsi Írta:Forgatót vezérel asza beltéri?
Méghogy vezérli e ? Ráérő idejében még a legyet is megfogja !
Elsősorban a tükröt akarom lomisnál venni , esetleg ideiglenes megoldás képpen a fejet is . Úgy tudom , van olyan megoldás amikor 2 fej lafog előtte . No ,holnap alighanem körülnézek . A koaxal szemben van valamilyen különleges követelmény ?

Nézzél a tükörbe vásárlás előtt (nem szemből, úgyis csak egy törpét látnál) az oldalsíkjából, ne legyen kajszi. Izé kajsza. Ha vetemedett, akkor csak lavórnak lesz jó, boldog ifjúságod emlékére. Sík legyen, ha tudsz egyenesen nézni. .zold.

Két fej lehet, akár három is, de ahhoz megfelelő fejtartó kell. Plusz annyi bemenet a beltérin vagy még pár ezredesért vehetsz hozzá kapcsoló kütyüket. Mérnem vettél forgatósat? Ejnyebejnye.

Koaxnak az RG6U tökéletes. De ne kínai legyen. .hehe.

Légyfogás helyett idomítsd be szunnyogra.

Asztmár tudod legalább mellik satellitre akarsz ráállni vagy jó lesz az első amibe belebotlasz?
Válaszol
Kérlekszépen , még semilyet sem vettem . Valószínü holnap kiugrok körülnézni .
Válaszol
Rosszul néztem , egy "erősáramu " kimenetet kerestem ,lavór forgatásra .
A dokumentből aztán kiderült , koaxon keresztül digitálisan csinálja . .taps.
Válaszol
Igen, DiSeqc vezérléssel. A tápot is a koaxon kapja a forgató. Akkor viszont csak egy fej kell meg egy forgató, azt kapsz már potom még 13 ezerért. .hehe.

A koaxra fel van fűzve minden: fej->forgató->beltéri.
Válaszol
Jozsi .
A forgató ketyerére nekem 20000 -ret mondott az egyik kolléga .
Körülnéztem a dzsungalóknál , gyenge a felhozatal . Tányért láttam néhányat , meghajtás nuku . Volt egy dögös 1m körüli öntött alumínium ,annak aztán a súlya is dögös volt . A forgatót megrendeltettem a kollégával . Az a 13000 komoly ? Ő ezekkel foglalkozik .
Válaszol
Tavagy még annyi volt. Strong, DiSeqc vezérlésű, amilyet írtam. Egybeépítve a motor a digitális vevő rész és a polármount. Ez a forgó rendszert és tükörrögzítést jelenti. Szerintem átbaltáztak a 20-assal. .hehe. Komplett tükröstül-fejestül kb. negyvenből kijönne olyan beltérivel, amit ki lehet okosítani és akkor a kódolt adások jórészével is elboldogul. .ok.
Válaszol
Mesélj, honnan lehet beszerezni ? Ahonnan neki küldik az egy fehérvári cég . Mivel hivatásszerüen foglalkozik vele , nem akarja égetni magát gagyival . Gondolom ./pl. az én beltérimet sem telepítené / Az is lehet hogy ez aranyozott . .no.
Válaszol
Nekem is egy olyan ismerősöm, aki hivatásszerűen ezzel foglalkozik. Megkérdeztem, STRONG (japán, eléggé nem gagyi) SRT-DM-2100 DiSeqc forgatómotor, max. 120 cm-es tükör szerelhető rá, ára 12800. De azt mondja, 20-ért ő is szivesen szállítja. .hehe. Még én is, házhoz. .zold.
Válaszol
No akkor holnap megintejuvolom a kollégát . .ut. Ennek a beltérinek a szoftver frissítését kétféleképpen lehet megoldani . Egyrész az Astráról , másrést számítógéppel a soros porton keresztül , lehet hogy ilyenkor kell belecsempészni az okosságot ? Ajénlottak 140-es tükröt , ingyen ,csak vigyem . Attól tartok az meg ehúzná a házat .
A Strongot hogyan lehet beszerezni ?
Válaszol
Bizonyos webhelyekről beszerezhetők kódok, ezt a távírányítóról lehet beadni neki. Sok műsorra hatásos, bizonyosokra nem. De sokat lehet spórolni így is, a fizetős műsorok tekintetében.

Szerk: ez nem szoftverfrissítés, ez olyan mint PC codec. A digitális kikódolást bizerájja.

STRONG az ismerősömnél kapható. Vagy keress rá a neten.
Válaszol
Megkérdezem a vőjelöltet a beltéri programjába be lehetne e illeszteni ,egy filét , ami minden váltáskor végig futtatná ezeket a kódokat ? Akkor automatikusan menne a dolog .
Ő menyiért szállítaná ?
Válaszol
Az a fajta beltéri, ami kódokkal okosítható meg forgatós is vezérel, 18-20 e körüli áron van nála. Valami Unisat? vagy illesmi. Az a file beillesztés azér problémásnak tűnik, ez nem PC. Szerintem nem fog menni. A kódokat a fizetős műsorok bizonyos időnként váltják. Monnyuk havonta.
Válaszol
Rusnyák .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég