A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ezt figyuzzátok, mit vettem" topik :)
Amit vettem :SilverCrest DVB-S SL 65 .
Engem csak a forgató érdekel . Meg az is hogy ez a STRONG áramkimaradáskor elfelejti e a beállításokat ?
Válaszol
Esz mi? Sose hallotam felölle. Mit kel szedni hoty kigyógyujjon belölle asz embör? .pia.
Jó hoty eszembe jutot, rohanok .sor. özni.

Már hoty fellejtené el, nemis tuggya. A forgatyú csak ety buta áram kör (kivéve a digittális dekoddert), anyit tud hoty merre forrogjon. A mű hód poziccijókat a beltéri tuggya. .ufo.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
SilverCrest DVB-S SL 65 . = beltéri
Úgy hallottam a forgatónak is van memóriája .De ezen nem veszünk össze .
.sor. - EGÉSZSÉGEDRE !
Válaszol
Nyissak uj toppik eladó forgatyurol? Hászhosz szálitva 20 rugó. Van ety bisztos vevöm. .hehe.
Válaszol
ki az ?
Válaszol
Nemvótesz hüllekérdés? .zold.
Válaszol
Valahogy az az érzésem , Te rám gondoltál . Közben kiderült , Ajkán is lehet kapni ,15800 ért .
Megyek .zzz. .
Válaszol
.ordog. öd van. Há-há-há-romezerrel ócsóbb vagyok... .zold. .foghijas. .hehe. .taps.
Válaszol
Amit itt lehet kapni , az Moteck márkáju .
Digipover SG-2100 A .
Válaszol
Aszmeg millen bettegsék?
Válaszol
Fura, de nem jönnek a lelkendező beszámolók. .ir.
Válaszol
Mitől lelkendezzek , attól hogy milyen szépen néz rám mikor kinyitom a dobozát ?
Tehát eddig megvan a beltéri és a forgató .
A beltéri 950 MHz-21.50 GHZ-ig müködik . Bementem a boltba fejet nézni ,amit mutattak az viszont csak 10.7 - 12.8 GHz- es sávot tudja .
No most mi a fenét csináljak ? Hamár egyszer ennyit ráköltök jó lenne minnél többet kihozni belőle .
Jozsi Te mennyire vagy tájékozott fejileg ?
Válaszol
úgy tudom 1 feje van. .ut. .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Petya, te honnan vagy illlen tájékozott? Sztem vallamit elfelejtettél...

Moccsing. A beltéri úgy van rendben ahogy van. Bár a 21.50 GHz kissé sok lenne, inkább 2.150 GHz-ben maraggyunk.
Aszta fejet viszont NE vedd meg, asz csak a felső sávot tuggya. Unyiverszális (uni) kell, ami 22 kHz jellel kapcsol 9750 és 10600 MHz lokál keverő frekvencia között. Így az alsó sávban 950+9750=10700-tól 2150+9750=11900-ig, a felsóben 950+10600=11550-től 2150+10600=12750 MHz-ig tud fogni az egész rencer. Tehát összességében 10700-12750 MHz, láthatólag átfedéssel. Ha rádsózzák csak az utóbbi áll.

Mennyél be mássik bótba. .ok. .??. De asz vesszéjes ha útbaesik .pia. .
Válaszol
Én arról beszéltem, hogy 1 feje van Mócsingnak! Big Grin
Az, hogy a parabolájának 1 lesz vagy 2 az más kérdés .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Aszmár nem kérdés. Eldőlt a forgatyónál. .haha.
Válaszol
Akkor ha jól értelmezem ,a 10700- 12750 MHz átfogásu , az megfelelő ?
Igazad van tényleg csak2.1 G .
A .pia. nem veszélyezteti a projektet , kb. 4 éve ittam egy korsó sört kocsmában , és akkor is nagyon szégyenlettem magam . /Ha látnád az úri közönséget aki ott kutúráltan szórakozik , Te is szégyelnéd magad köztük ./
topeti Írta:Én arról beszéltem, hogy 1 feje van Mócsingnak! Big Grin
Mócsingnak tényleg csak egy feje van , de az jó nagy .
Válaszol
Eeeembör, a fejnek nem az átfogás a jellemzője, a hangolás a beltéri dóga. Nézd vissza mit írtam, de a legfontosabbat ideteszem neked újra: Unyiverszális (uni) fej kell, ami 22 kHz jellel kapcsol 9750 és 10600 MHz lokál keverő frekvencia között. Vagyis az alapfrekvencia 9750, 22 kHz vezérlőjel hatására 10600 MHz. Így tud két sávot feldolgozni a beltéri, pedig ugyanabban a tartományban hangol. A beltéri már a lekevert jelet kapja, abból szűri ki azt, amire hangol 950-2150MHz között. Hogy fogalmazzak máshogy? Csak be kéne menned abba a csehóba egy kis megvilágosodásra...
Válaszol
Jozsi .
Bementem a boltba , eladó elővette a papírdobozt , benne a fej , dokument egy szál se . Az összes info a fejen levő cetli , 10.7 GHz-12.75 GHz . Az eladók néznek okosan bármit kérdezek , és lópikulát se tudnak mondani .
És a harmadik sávot mi kapcsolja ? A 13 és a 18 V mit csinál az nem a sávokat váltja ?/a motor hajtásán kívül /
Kétsávos fejet már nem érdemes megvenni .
Délután vettem tükröt a lomisnál , azon pl. négy kimenet van .
Válaszol
Fura értelmezés a 10.7 GHz-12.75 GHz, UNI fejként szokták jelölni, de végül is akkor azt tudja amit kell, lásd a korábbiakat. Tehát elvileg jó kell legyen, kiindulva abból is hogy mást már úgysem nagyon lehet kapni, mivel nincs rá szükség. Valami eltévedt UNI vagy UNIVERSAL LNB szöveg biztos nincs rajta? Meg illen hogy 22kHz?

Kétsávos tulajdonképpen sosem volt csak szélessávú (fix 9750MHz) a korábbi egyszerübbek (fix 10000MHz) után. Az UNI sem igazán kétsávos, mert egy sávot fog át, csak két lépésben, a beltérik szabványa meg gondolom frekvenciakiosztási korlátok miatt. Ezért találtak más nevet neki. Vannak ugyanis más mikrohullámú meg műholdas műsorszóró sáv szabványok is.

A 13/17 (vagy 14/18 ) Volt egyrészt tápot ad a fejnek, illetve a forgattyúnak, másrészt a vertikális/horizontális polarizációját váltja a fejnek. A mikrohullám ugyanis polarizált, így egy sávon belül a műsorok számát meg tudták duplázni. Úgy kell elképzelni, hogy egyik polarizációval egyik a másik után követik egymást a frekvenciaskálán a csatornák, szigorúan egyik végétől kezdődik a következő, Ha jól emlékszem 27MHz szélességben, tehát a következő csatorna ennyivel magasabb frekvencián van. A másik polarizáció meg ugyanezen a skálán pont fél csatornaszélességgel van eltolva, tehát pl. ahol véget ér az egyik vizszintes csatorna frekvenciája és kezdődik a következő, egy függőleges csatornának oda esik a közepe. Tulajdonképpen már a polarizáció annyira jól szeparál, hogy két ellentétesen polarizált csatorna is lehetne ugyanazon a frekvencián, csak pusztán a fejet kellene 90 fokban forgatni. A fél sávszélesség eltolás viszont tökéletesebb, mivel az adott frekvencia közepére biztosan nem eshet egy deka jel sem, mivel az két szomszédos ellentétes polarizációjú csatorna közös pontja.

Régebben ezt a polaritás váltást motoros hajtással csinálták. Vagy a komplett fejet vagy csak a mágnesgyűrűt (a mágneses erőtérben ugyanis elcsavarodik a mikrohullám) forgatták, de ehhez külön vezeték és +-5V vezérlés kellett. Vagy volt hogy 5V impulzussal rángatták a mágnest. Aztán elektromágnessel csinálták +-5 vagy +12V-ról, így már nem volt mozgó alkatrész ami monnyuk télen könnyen befagyhat. Gyakorlatilag egyik polarizációhoz 45 fokot kell csavarni jobbra, a másokhoz ugyanennyit balra és kész a 90 fok. Végül rájöttek, hogy feszültségérzékeny fejjel ez megoldható. A kapcsolási küszöb valami 15,5V +-0,5 körül van szabványosítva. Azóta ez a divat.

Fejjel vetted a tükröt? Másként nem tudom elképzelni milyen kimenet lehet rajta. Igen, van kettős vagy négyes kimenetű fej is. A kérdés, hogy egyenrangúak-e vagy pl. egyik vertikális, másik horizontális (9750MHZ), másik kettő ugyanez a felső (10600MHz) sávrészre. Mert ilyen is lehet. De ez már több beltérihez való elosztáskor érdekes.
Válaszol
Köszönöm az információk eme áradását ! Ez kb. 10 szer annyi mint ami eddig eljutott hozzám . Igaz ,egyáltalán nem is érdekelt .
Természetesen nem azon a túlméretezett serpenyőn , hanem a rajta levő fejen van 4 kimenet .
Holnap elmegyek a boltba és megvizslatom a fejet tüzetesebben , a fenti infok tükrében .
Válaszol
Arról a fejről viszont tedd közzé az adatokat, mer lehethoty érdekkel. Ennyi jottanács mekér ennyitneked.... .ok. .??. .szia.
Válaszol
Megér , csak nem voltam még a boltban . Hálából adok bio almát, ha eljössz szedni .
Válaszol
Ágyú! .puff. Ma szedtem egy csomagtartó bio körtét, bio almám meg van. A bio szilva megmár kiforrt. És biovegyes lesz belülle! .pia. .hehe. .hehe. .hehe.
Válaszol
Az utóbbi években mindíg rendesen eltudott fagyni , most aztán van belőle bőven . A macska rúgja meg !
Válaszol
Büdös a munka? .zold.
Válaszol
200 fáról van ám szó .
Válaszol
Jozsi .
Megnéztem mi van a fejre írva . 10.7 GHz- 12.75 GHz
0.3 dB zaj , 13-18 V , 0/22Hz . Szerintem ez tökéletesen megfelel .
Válaszol
Abban az esetben, ha a 0/22Hz helyett 0/22kHz van, akkor igen. 22Hz-el nem mész semmire, ha nem gumiból van a tányér. .hehe. .hehe. .hehe. Egyébként - mint írtad - tökéletes. Lesz, ha felszereled. Szép is ilyenkor a kilátás a tetőről... .foghijas. Még mindig a dobozban vigyorog? Havas tetőn k...a szar dolog tányérral brékelni. .zold.
Válaszol
Ja , a kö betü lemaradt .
Most azon morfondírozok , hogy a fenébe fogom a tartó rudat a falhoz csavarozni . Kb. 45centire kell lennie a faltól , és 1.5 m hosszú . Thermopor téglába , milyen tiplivel lehet ekkora súlyt rögzíteni ?
Válaszol
A súly nem gond, összevissza pár kiló az egész. A légkamrás téglához meg 10-12 mm-es jó hosszú műa tipli meg hozzávaló csavar kell, úgy 100-140 mm-es. Attól függően, mekkora a légkamrák mérete, nagyobb lukúhoz hosszabb csavar kell. Ilyet kis csomagba kiszerelve (csavar+tipli) kapsz pl. az OBI-ban. Nem túl olcsó de stabil lesz. A nagyobb terhelést a szél fogja jelenteni, nem a súly. .eros.

Ilyen speciális falitartót meg lehet kapni olyan üzletekben, ahol egyáltalán műholdvevőt árulnak. Háromlábú, egy rövid csőcsonkkal. Erre a csonkra megy a forgató. A három lábnál tudod a falra csavarozni. Én csinyáltam, nem adtam pénzt érte. A csőcsonk 5/4-6/4 méretű, vagy 20 centi hosszú legyen.

Arra vigyázz a felszerelés helyének kiválasztásakor, hogy semmi (fa, épület, kémény stb.) ne legyen az útjában. Célozd meg a déli irányt, és emelj a vízszintestől 43 fokot. Na innen jobbra-balra, a keleti és a nyugati horizont felé húzzál képzeletben egy ívet, ez ugye 180 fok összesen. Ott vannak a műholdak, ott ne legyen semmi előtte jobbra-balra legalább 60-70 fok szögelfordulásra a déli irányhoz képest. Vagy amekkora elfordulásra a forgató képes. Ugyanis forgatni akarsz, vagy nem? A mikrohullám meg a fényhez hasonlóan, egyenesen terjed. Már a fa lombja megfogja. De ha elég télen használni, akkor ez nem számít. .hehe.

60-70 foknál nagyobb elfordulásra a középtől nincs szükség, az ezen kívül lévő műholdak már nem foghatóak sikeresen. Először is, a jel már túl hosszú utat tesz meg a sűrű légkörben, mert laposan esik be, ezért sokat csillapodik. Másrészt azok a műholdak már nem Európára sugároznak, hanem Ázsiára vagy Amerikára. .ok.
Válaszol
Az a helyzet a háromlábu tartóval , hogy arra még jön másfél méter cső , hogy a tető fölé kerüljön a tányér . A tükör sem a legkönyebb falyta ,+ a cső meg a forgató , szélről már nem is beszélve . Lessz ott igénybevétel .
Szerezni kellene vékonyfalu csövet , mert ami van bizony rohadt nehéz .
Az átmenő csavar biztos jó lenne , de az asszony nem hiszem hogy respektálná az ötletemet , így festés után . Te hány holdat tudtál befogni ?
Válaszol
Vékonyfalú csövet akkor se javaslom, ha a lehető legrövidebb, abban a hosszban meg föleg nem. És lehetőleg minél nagyobb átmérőjű legyen. Célszerű akkorára választani, amekkorát a tükör, illetve a forgató rögzítése megenged. De a te esetedben értelmetlen tető fölé nyújtani, eleve a tetőre kéne szerelni, sokkal rövidebb lehetne a cső, szabadabb a kilátás. A hosszú cső akkor is lengedezik erős szélben, ha erős. A tükör minél közelebb legyen a tartó rögzítéshez, különben azt veszed észre hogy néha nincs műsor.

Nekem nincs forgatóm, így csak 2-3 műholdat fogok. 3 tükörről működik 4 beltéri.
Válaszol
Helló , Jozsi .
Épp az előbb nézegettem a csövet . Nagyon masszív és nehéz . A tetőtartó azért nem kivitelezhető , mert ahova kerülne , ott nincs födém , csak a lambériázott szarufák . Megaztán a szigetelőhabot se szívesen bontanám meg . Azért is lenne jó ezen a részen , mert nyugatról és északról árnyékolva lenne szél ellen , másrészt nem lenne szem előltt . Valószínü a forgató sem kedveli az erős légáramlatokat . A tükör 92*100-as ,ovál .
Délután megyek bogarászni , előtte megveszem a fejet , meg földerítem a tipli ellátás állapotát .
Válaszol
Nincs több tippem. Illetve valami magasabb karód nincsen, amit jól ki lehet pányvázni? Nem szükséges a házon lennie, csak a szabad kilátás a lényeg. Templomtoronytól a bombatölcsérig bármi szóba jühet.

Esetleg egy stég a Ló tavon? Miilen jó nészne ki... .zold. .foghijas. .hehe. .tok.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég