A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Ezt figyuzzátok, mit vettem" topik :)
Az nem holnap lesz, én igazán nem foglalkozom velük, sztem nincs sok értelme.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A típusszámokkal pedig nem sokra mennél, ezek csak belső gyártási azonosítók. A régebbi chorus rendszerben voltak ezek a mélyközepek. Ugyaninnnen volt inverz titán dóm magas is, de már úgy látom, elfogyott.

[Kép: jmlab_chorustheater.jpg]

Válaszol
Köszi az infót, a magast nagyon sajnálom, mert ezeket ismerem és nagyon klassz darabok voltak. (TC 120... ?)
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Őszintén én annyira nem sajnálom azt sem. Big Grin Nem TC120 az biztos. Csak kívülről hasonló.
[Kép: jmlabmz8.th.jpg]

Válaszol
Hoppá, hoppá!
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Shalafi!

Köszönöm az infókat a jmlab hgsz-val kapcsolatban!
Teszek vele egy próbát! (ráugrasztok egy bp-i viszonteladót)
Állítólag szép középhangja van! Megpróbálom majd házasítani a cabasse dómmal.
Válaszol
Hát ezt mondják... de vajon ez nem csak annak szól, hogy jmlab felirat van rajta? .forog. Van egy olyan érzésem, hogy nem éri el mondjuk a 620-as hsz színvonalát. Persze ez csak megérzés.

Válaszol
Ma vettem:

Cyberhome 635S - hivatalos oldal

Bővebb infók az mpeg4 players oldalról
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Ma vettem:....
Erről jut eszembe, én meg három hete egy ilyet, csak feketében:
http://www.basys.hu/outlet/pioneeroutlet/audio-video/dvdlejatszok/dv-656a-s
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Én is most készülök venni lejátszót, mivel a régi beadta a kulcsot. Bosszantó, mert kb. két hete vettem egy RX-V 750-es Yamahát. Hosszas keresgélés és gondolkodás után szántam rá magam, hogy megvegyem. Viszonylag jó vétel volt egyébként, mert "kiállított" darabként vettem és így csak 80 ezerbe került. Szóval miután megvettem pár nap múlva a lejátszóm megadta magát, úgyhogy most azt keresek. Van valakinek esetleg valami jó tippje? Peti milyen ez a cyberhome? Pioneert nézegettem, a 3 év garancia miatt, talán dvd-490-es típusjelzésű lehetett. Ha van valakinek esetleg valami bevált modell ne kíméljen! Big Grin
Válaszol
2 év garanciát kaptam rá. Itt tudsz bővebben olvasni róla. http://forum.mpeg4-players.info/index.php?showtopic=930
Szerintem jó lejátszó, ennyi pénzért ez a legsokoldalúbb, és legminőségibb divx-es lejátszó, amit találtam. Legalábbis úgy vélem.
NewAge fejleszti rá a szoftvert Smile
Pioneer, Panasonic, Philips lejátszók is jók, de nem olyan sokrétűek mint a Cyberhome. Nekem meg pont ilyen kellett. A választás joga a tiéd.
Ha márkás kell majd körbekérdezek Smile Egyébként a Sigmatek asszem 400-as készülékét dicsérik még.
Üdv, Péter
Válaszol
Köszi a linket, beleolvasgattam már ezelőtt. Próbálok tájékozódni egy kicsit Big Grin . Nem ragaszkodok feltétlenül márkáshoz, inkább sok garancia legyen, meg minél jobb minőség kb 20 és 40 ezer között. NewAge dícsérte is a CH-t, bár van valami köze talán hozzájuk, ettől függetleneül biztos nem lehet rossz. A pioneer azért biztató, mert mindegyikre 3 év garancia van, de ettől még lehet hogy pocsék (amit nem hiszek).

Összehasonlítottad már valamivel, vagy amikor megvetted kipróbáltál többet is? Azért kérdezem mert itt max a mediamarkt van ahol van több lejátszó is,de ott még azt is neked kell elmagyarázni, hogy hogy kell bekapcsolni a lejátszót... azt hogy hasonlítsa össze nekem valaki már kérni se merném. Smile .hehe.
Válaszol
HorsePower Írta:...A pioneer azért biztató, mert mindegyikre 3 év garancia van, de ettől még lehet hogy pocsék (amit nem hiszek)....
Hát amit én vettem arra csak 6 hónap, mivel kifutó termék kiárusítása.
Viszont valóban bontatlan volt. Nem olyan sokoldalú lejátszó mint amit Peti vett, de a sztereo csatorna DAC-ja Burr Brown PCM1738EG-3.
Ki lehet kapcsolni a video áramköröket és a kijelzőt audio lejátszás közben.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:[quote="topeti"]Ma vettem:....
Erről jut eszembe, én meg három hete egy ilyet, csak feketében:

...temeted a zenét ?

http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2&searchstring=DV-656A-S
Service Manual free download,schematics,datasheets,eeprom bins,pcb,repair info for test equipment and electronics
pia nyer
Válaszol
Szia HPI !

Csak papiron hasonlítgattam össze az egyes készülékeket. Megvettem, és kész. Megbízható divx-es lejátszót kerestem 20ezer környékén. Kikötés volt, hogy jól kezelje a feliratokat, és az 55 centis TV-men is jó látható legyen a betű. Az, hogy tud még kezelni SACD és DVD-Audio lemezeket csak hab a tortán. Valaki tesztelte is ilyena dathordozóval és árát meghazudtolóan jónak találta a hangját. Persze mindenki azt hisz el amit akar Smile
Az meg, hogy 2 év rá a garancia, kellemes meglepi volt.

Több készüléket is kinéztem de ezt ajánlották a legtöbben. Megkérdeztem egy DVD szerelőt is, milyen készüléket ajánlana. Ő is ezt, valamint a Panasonic DVD-S295-ös készüléket ajánlotta. A felirat (apró betűi vannak az S295-ösnek) kezelés, és a jó szoftver (NewAge) miatt esett a választásom erre a készülékre.

ui.
Yamada 6700-ast vettem annó a fateréknak, arra is NA készitett szoftvert. Ahhoz képest ennek sokkal szebbek a szinei. Tegnap néztem egy agyontömöritett mpeg-et. A szgépen botrányos volt a kép, a TV-n tetszett amit láttam.
Üdv, Péter
Válaszol
Most nézem Pagrus, a tiéd is sima lejátszó, nem tudom miért, azt hittem, hogy felvevő. Mi a véleményed róla egyébként? Gondolok itt kép és hangminőségre, bár a 6 hónap garancia miatt nem igazán mernék belevágni. Mondjuk elég komoly lejátszónak látszik...

Peti, olvasgattam még a CH-ról és mások is jó véleménnyel vannak róla. yamadám volt (6500x) ami meghalt, és most egy yamada utód, chilli lejátszót kaptam kölcsönbe. Elméletileg ez már újabb konstrukció lenne, de még a 6500-nál is rosszabb (minőségben és tudásban egyaránt). Például nincs rajta optikai digit. kimenet csak koax, aztán mikor ki akartam kapcsolni kiderült, hogy nincs standby .sokk. az állandó szürke csíkról a kép tetején már nem is beszélek Smile
Válaszol
Úgy tudom magától átmegy Standby-ba a CH635, bár még nem próbáltam ki, mert mindig táviránnyal kapcsoltam ki.
Elég sok féle kimenet van rajta (koax és optikai is van). Az RCA-k mind aranyozottak.
Lejátszásnál halkan cicergést lehet hallani (tehát késő éjjel nagyon-nagyon halkan nézve a filmet rajta, hallani a ciripelést). Majd ha üvegajtós szekrénykébe teszem, nem fogom hallani. :-)
Ezen kivül más "negativumot" nem tudok mondani.
Üdv, Péter
Válaszol
A halk ciripelés a yamadához képest szerintem megváltás lenne .ok. Ha elkezd tölteni nagyon hangos és ez elég zavaró (volt). Ezeket szeretném kiszűrni, úgyhogy a CH ilyen szempontból jónak tűnik. Wink
Válaszol
Előre láthatólag mikor vennéd meg az új dvd játszódat? Még ebben a hónapban?
Üdv, Péter
Válaszol
Nagy valószínüséggel még ebben a hónapban, legalább is szeretném. Ez attól függ, hogy találok/kapok-e valami jó ajánlatot.
Válaszol
pionyer Írta:...temeted a zenét ?....
Milyen zenét? Én hangfalat hallgatok, nem zenét Big Grin
Köszi, a szerviz manuált már előre letöltöttem, abból tudom a DAC típusát.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
HorsePower Írta:Most nézem Pagrus, a tiéd is sima lejátszó, nem tudom miért, azt hittem, hogy felvevő. Mi a véleményed róla egyébként?....
Nem tudom, milyen a képe, audióra használom, a video csak tartalék.
Ez komoly szerkezet, pl. a mechanikát nem lehet hallani lejátszás közben.
A NAD 502-esemmel összehasonlítva nem hallottam különbséget, de ha készen leszek az eddigi legjobb(-nak szánt) hangfalammal, akkor megismétlem az összehasonlítást. DVD-A és SACD meg nincs nekem, azon nem tudom, hogy szól.
(Vifa XT25TG30-04 + M25WO-49-08, a váltó még nincs készen.)
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Hol sikerült beszerezni az XT magasakat? Mennyi volt darabja?
15ezer/darab áron mi a legjobb magas szerintetek? Talán egy Seas Noferro? Asszem jól szóló ScanSpeak-et 15-ért nem lehet venni.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Hol sikerült beszerezni az XT magasakat? Mennyi volt darabja?
15ezer/darab áron mi a legjobb magas szerintetek? Talán egy Seas Noferro? Asszem jól szóló ScanSpeak-et 15-ért nem lehet venni.
Usából közös beszerzés volt, 14.000,- Ft/db vámmal áfával szállítással, a Madisoundtól. Nem tudom, melyik a legjobb ennyiért, én ezt választottam és nagyon jó.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A kutya meg a macska rúgja meg! Smile Húde irigykedek.... na és miylen ez a magas már nem sziszeg?? D27-esem C, S, SZ, T hangjainál szurkálós sziszegést lehet felfedezni. Hát ez az XT csoda hogy viselkedik? Hallgasd meg Evanescene - My Immortal és Hello felvételeivel. Ott érződik jól a sziszegés.
Igaz ez a felvétel eleve ilyen közelmikrofonozott, szerintem főleg amiatt sziszeg a nőci - vagy foghíjjas .foghijas. .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:...Hallgasd meg Evanescene - My Immortal és Hello felvételeivel. Ott érződik jól a sziszegés.
Igaz ez a felvétel eleve ilyen közelmikrofonozott,...
Töltsd fel, meghallgatnám.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
praktikus dolog az .ok.
Válaszol
pargus

Nem tudok konnektálni. Részletesebb infó az emailben, most küldtem.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:pargus

Nem tudok konnektálni. Részletesebb infó az emailben, most küldtem.
Időnként IP címet változtat a szolgáltató, ezért a myip.hu-ra regisztráltam, az fg-4 itt aldomain.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
topeti Írta:Evanescene

Ez szerintem mindenhol sziszeg. .ok.
Válaszol
Szia pagrus!

Köszönöm válaszod (emailben is), már megy a töltike :-) Még legutóbb amikor nálad jártam, még a régi fix ip cimen ment a kapcsolat.
Jó hallgatózást! 4-es, 9-es track-et ajánlom figyelmedbe.

subvoice Írta:
topeti Írta:Evanescene

Szia szubvojsz!
Akkor mégiscsak lehet, hogy .foghijas. foghíjjas az énekesnőci? .hehe.

Jó éjt !
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:...Jó hallgatózást! 4-es, 9-es track-et ajánlom figyelmedbe.....
Nem sziszeg. A 4-es első 40 másodpercében és a kilences legelején valóban van pár ciccegés, de összességében nem jellemző a sziszegés.
Ellenpróba:
Töltök fel két számot az Emma Kirkby Collection-ból:
7. Guillaume de Machaut: Foy porter, ez szóló ének
10. John Dowland: Time Stand Still, mint már a címe is sejteti, sziszegős hang az átlagnál több van benne. Ez a zene ha nálad sziszeg, idegesít, akkor bizonyosan baj van a hangfaladdal.
szerk.: Feltéve persze, hogy minden más rendben van Smile
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ez a sziszegés lassan kezd érdekelni engem is...

Válaszol
subvoice Írta:....
Ha kedveled a kicsit magasabb tónusú hangzást (ezt olvastam is régebben az oldaladon), és ahhoz "lövöd be" a hangfaladat, akkor ezeken a zenéken sziszegni fog.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:10. John Dowland: Time Stand Still, mint már a címe is sejteti, sziszegős hang az átlagnál több van benne. Ez a zene ha nálad sziszeg, idegesít, akkor bizonyosan baj van a hangfaladdal.
szerk.: Feltéve persze, hogy minden más rendben van Smile
elkezdtem letölteni. Apropó miért itt beszélünk, ez inkább az off-topic vagy "ki milyen zenét hallgat most" topikba való Smile
Shalafi átpakolsz néhány hsz-t a megfelelő topikba?
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég