A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyutas dobozok
Megint Shala - doki vita Big Grin
Figyu srácok, ez a hangszóró 1 utas és reflexben lesz? Ez azért fura, mert szinte minden 1 utas tölcséres volt amit láttam.
Üdv, Péter
Válaszol
doki Írta:Miért is.0,435-ös totál kúnál nem kéne így lenni.Ugye? Wink Ezt a gonoszságot csak azért írom,hogy tudd a helyén kezelni a tvm méllyel kapcsolatos előítéleteidet. Wink
Most mivan Doki? Majd szólj, ha a 100mm-es tvm 88dB érzkenységet produkál, és lesz olyan terhelhető, mint a HA10, a max. lineáris elmozdulását is megnézheted, ha már az adatlapnál jársz. Smile A reflexcsőnek meg számolj utána, ha van kedved. Nem sokat változtat, el is hanyagolható, de jó, ha tudjuk, h. mire számíthatunk.
Az előitéleteim nem csak előitéletek, inkább tapasztalatok. De ez nem a TVM hangszórók topik, tehát off amit írtunk.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Topeti, egyutas lesz, nem én válaszottam. De nézd csak, ez az egyutas topik, nem? Big Grin Hja, h. nem TL vagy tölcsér, hát ha Lexnek nincs kedve ilyen melóba kezdeni, én nem kényszerítem rá. Smile Bizonyos határok közt elmegy ez a hsz reflexben. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:
doki Írta:Miért is.0,435-ös totál kúnál nem kéne így lenni.Ugye? Wink Ezt a gonoszságot csak azért írom,hogy tudd a helyén kezelni a tvm méllyel kapcsolatos előítéleteidet. Wink
Most mivan Doki? Majd szólj, ha a 100mm-es tvm 88dB érzkenységet produkál, és lesz olyan terhelhető, mint a HA10, a max. lineáris elmozdulását is megnézheted, ha már az adatlapnál jársz. Smile A reflexcsőnek meg számolj utána, ha van kedved. Nem sokat változtat, el is hanyagolható, de jó, ha tudjuk, h. mire számíthatunk.
Az előitéleteim nem csak előitéletek, inkább tapasztalatok. De ez nem a TVM hangszórók topik, tehát off amit írtunk.
Volt egy kérdés is? Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Kérdés, .haha. én nem kérdeztem. Wink A tiedre meg burkoltan, de válszoltam. Nagyon átcsúszunk Offba, asszem át is pakolom majd a hszeinket, ha nem nagy baj. Wink

Válaszol
Nah,akkor vegyük újra!
shalafi66 Írta:Elvileg Lévának lesz igaza, a 84Hz-el, most, h. jobban megnéztem. De nekem valami azt súgja, h. ehhez 75-ös csöv kell. Wink Ha nem 80-as...
Ugyan pontosan nem számoltam ki,de úgy tom,hogy a 0,435-ös kútées hangolásának inkább közelebb kéne esnie ennél a hsz.nál a 73Hz-hez,mint a 84Hz-hez,ugye?Na erre vonatkozott egyrészben a kérdés.
Aztán ebben úgy emléxem meg is egyeztünk "odaát".Majdan beírtad most a fentebb idéztet,és erre én .sokk. .?.
Természetesen ez itt nem OFF. Wink (amúgy tőlem átteheted)
Na most jön erre a félig off a tvm-es dumámmal,miszerint úgy gondoltad,hogy nem oda kéne hangolnia Lexnek,ahová az adatokból adódna.Persze lehet,hogy a 84Hz a jó,és ezzel a részével nem is vitáznék.Viszont "odaát",na meg aztán itt is pont az adatait állítottad szembe a két márka képviselőinek.Na én eztetet nem értem,most akkor higyjünk az adatok,illetve az elméleteknek,viszont akkor dől a 84Hz-es teória,vagy ha a 84Hz a nyerő,akkor meg minek jössz a (nem íromlemeroff)hsz.ek összehasonlitásánál az adatokkal? .forog. .?.
Üdv Doki!
Válaszol
Doki, nem érted. HA nem veszed figyelembe a cső jóságát (Qp), akkor a 73-75Hz jó átvitel szempontjából kb. Ha meg Qp=450-nel számolsz, ami akár reális is lehet, akkor a ~84Hz-es Fb-vel lesz jó, jobb a hangolás. A napokban jöttem rá, h. a valóság az utóbbihoz közelít inkább.
Az adatok amiket te nagyvonalúan megkérdőjelezel nálam legalább stimmelnek és konzisztensek, a tvm minden hangszórójáról ez sajnos nem mondható el, az impedanciameneteik felbontása is hagy kívánnivalót maga után.... Ez meg itt sztem igenis off, mer összességében semmi köze az egyuta-sokk-hoz. Wink Mindegy, nem tudom kimoderálni asszem, túlzottan egybeépül a hasznos és kevésbé hasznos(offtopik) tarta-lim-lom.
Hja, így maradnak az adatok, az elméletek megdöntetlenül. Wink

Válaszol
Összeraktam a második dobozt is. Vágtam 70-es és 80-as csöveket is. A másodikba a 70-est raktam bele. Hallom, hogy más a hangja, de nem tudom megmondani, melyik a jobb. A családot is bevontam, mert radarfülűek, de csak az alábbiakat mondták:
95 mm: élesebb, zártabb, kevésbé rezonál, tisztábban szól, kisebb (benne volt a dobozban)
70 mm: tompább, nyitott a hang, jobban érteni az éneket, több hangja van, tériesebb.
De nem tudtak dönteni egyik javára sem. "Mindkettőnek meg van a maga jója" - mondták.
Először azt gondoltam, sikerül eldönteni, melyik szól jobban, és utána a másikban kicserélem a csövet a 80-asra és azt is meghallgatjuk. Hát nem jött össze. Na erre varjatok gombot.
Küldtem privit HorsePowernek, hátha lenne kedve meghallgatni és segíteni a döntésben. Talán neki több tapasztalata van hallgatózásban.

Ja, még annyit, hogy a 95 mm-es dobozban 1 colos csillapítás van 3 oldalon, míg a 70-esben csak 1/2 colos, szintén 3 oldalon.
Lex
Válaszol
Megtörtént a nagy hallgatódzás HorsePower-nál. A 95-ös dobozból leszedtem a csillapítás felét, így már jobb hangja lett. Túl volt csillapítva. HorsePower elég sokat hallgatta, mire kifundálta, hogy a 70-es nem olyan jó, mert először a túlcsillapított 95-ös tűnt rosszabbnak. A csillapítás csökkentése után, már más volt a helyzet. Bár a 70-esben lévő hsz, mintha a magas tartományban jobban szerepelne. Nem egyformák a hsz-ek?!? A 70-esbe bekerült a 80-as cső is, de most is a 95-ös volt jobb mélyeket tekintve. HorsePower hallotta a 70-es és 80-as adott frekis kiemelését, de a 95-öst egyenletesebbnek és mélyebbnek hallotta. De majd ő leírja az "élményeit". Remélem pro és kontra. Köszönöm HorsePower a segítséget.
Lex
Válaszol
Nincs mit szívesen meghallgattam. Szóval a saját véleményem (ami nem mérvadó, mert ugye kinek mi tetszik). Őszintén szólva - senki ne értsen félre - rosszabbra számítottam. Mivel kedvelem az igazán szép magas hangokat (na persze ki ne kedvelné) ezért azt kevésnek találtam, ami persze érthető, mivel ez egy mélyközép hsz. Megtévesztő volt elsőre mivel az egyik hsz. legalábbis amennyire ki tudtuk okoskodni magasabb hangokat is vissza tud adni, azaz kicsit jobb a magas tartomány, ezért elsőre tisztábbnak illetve részletezőbbnek hatott. A mélyátvitele egyértelműen a 95-ös csőhosszal illetve a feleannyi csillapító anyaggal volt a legjobb (inkább mondom azt hogy a legegyenletesebb, mivel itt is elmondható a "kinek mi tetszik" történet) 70-es hosszal a másikhoz képest nem ment elég mélyre a 80-assal kiemelt egy adott frekvencián. Mély tekintetébe egészen tetszetős hangot produkál, és a középtartomány sem vész el. Összességébe az "igazán jó" műnyavag dobozos számítógépes hangdobozokhoz képest egy teljesen más történet, tehát ahhoz nem is lehet hasonlítani. A doboz kivitelezését csak dícsérni tudom. Nagyon szépen van fóliázva, pontosan vannak illesztve az oldalak, ebbe tényleg nem lehet belekötni .foghijas. csak gratulálni tudok hozzá. .taps.
Válaszol
Pedig nagyon nem szélessávú az a hsz(437). Smile A 95-ös csővel mélyebb hangokra is képes, de 200Hz körül már esni kezd a hangnyomás. Smile Elhelyezéstől is biztosan függ h. jobb. Smile Jó hallgatózást. .??. azér egy magashsz nem ártott volna mellé. .nyelv.

Válaszol
Nem is azt mondtam hogy tökéletes, sőt! De mivel Lex azt mondta, hogy nagy valószínüséggel számítógép mellett lesz, ezért mondtam, hogy jobb a boltban kapható számítógépes dobozokhoz képest. A magast én is hiányolom, de Lex azt mondta hogy esetlegesen később még belefér a HD 5-ös magashsz. Na meg persze mint mondtam ez a saját egyéni véleményem aztán vannak nálam sokkal inkább hozzáértő emberek, szóval nem kell olyan sokat adni a véleményemre! .foghijas.
Válaszol
Csak gondolkodom .
Dupla tölcsérrel lehet hogy egy jó szélessávu lenne ?
Válaszol
Csak kicsit lesz jobb az átvitele. Van ilyen hsz 437T néven. Smile

Válaszol
No , erről a spanyolviaszról lecsúsztam .
Válaszol
Úgy két, két és fél éve kértem h. gyártsanak ilyen hangszórókat nekem. Smile Autós célra, műszerfalba, vagyis az alá kerültek többnyire, vagy ahol a helyük volt. Smile Pedig nem kimondottan odavalók a 160 körüli EBP-vel. Smile

Válaszol
Esetleg van még olyan hangszórótok, ami kettős kónusszal is készíthető? Valami tipp? A HC-k...khmmm.....lehetnének jobbak is... .oh. Én pl. egy 20cm-es full range-re tuti beneveznék, ha -5 estleg -6db -en belül tudna 100-15000Hz-et (legalább). :? Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
Egy 200-as szélessávúnak sztem semmi értelme. Smile Okkal szüntette meg a cég, a legnagyobb 160mm-es épp elég. Lehetne javítani a HC-ken, de annyira kevés fogy belőlük, annyira keveset gyárt a cég, h. ez nem tartozik a sürgős feladatok közé.

Válaszol
Ezzel ellenkeznem kell. .oh. A Fostex azt hiszem nevezhető a legrangosabb szélessávú-gyártónak, és a leghíresebb hsz-i éppen 200mm-esek (FE-206E, FE-206ES-R, stb, stb. nézzétek meg), mivel ezek Fs-e lehetővé teszi a valóban szép átvitelt.

http://www.madisound.com/cgi-bin/index.cgi?exact_match=yes&product=FSF&cart_id=8731790.25209

Egyébként valószínűleg éppen azért nem fogy, mert olyanok, amilyenek. (Ez nem rosszindulatú megjegyzés, egyszerűen arra gondolok, hogy jelenleg nem alkalmasak komolyabb minőségű egyutas építésére Sad .)
Válaszol
Nem lehet ilyen alacsony költségekből a kicsiktől jobb 200-as szélessávút készíteni sztem. Minél nagyobb az átmérő, annál több a buktató. Nincs értelme visszahozni a HC20-at (a rezonanciafrekinek meg mi köze a szép átvitelhez?). A 100, 130, 160-asok jelenleg is jó kiindulási alapnak számítanak, főleg árkategórián belül. Én hallottam már példul a monacor szélessávúit, attól, h. jobban tudnak frekimenetet rajzolni, még valójában nem lesz jobb a hsz. A minőségi egyutas hangsugárzókkal kevesen foglalkoznak, igen szűk piac, ha már tényleg nincs más dolgom, hozzáfogok a HC-khez is. 110V-os PA rendszerhez, autóban így is megállják a helyüket......

Válaszol
Az alacsony Fs-sel arra céloztam, hogy kompromisszumok nélküli mélyet adnak mindenféle TL+rezonátoros hókuszpókusz nélkül. A költségvetés-probléma természetesen érthető, látható, hogy a Fostex-ek nem a H2000 árkategóriájában vannak. :? Viszont az is igaz, hogy azok valóban jó hangú driverek. Jók lehetnek ezek a HC-k is, alig várom, hogy alkoss belőlük valamit! Elkapott az egzotikus dobozépítési vágy... Smile Bár ez a "tuningolt" HA20/1058 elég "egzotikus" lesz...már majdnem a méréseknél tartok. .foghijas.
Válaszol
Három további kép az egyutas csatlakozása ügyében: Link
Lex
Válaszol
Igen, a 2,8-as saru jó erre a forrfülre. Én azér szeretek forrasztani. Big Grin

Válaszol
Kezdek rájönni. (tuchel) .zold.
Viszont olyan gyorsan nem tudsz forrasztani, ahogy lehúzom a sarut. Big Grin
Lex
Válaszol
Nnnnno. Több elhalasztott hétvége után végül összeraktam véglegesre a dobozt. Link 2. sor végétől.
A fóliát hajszárítóval idomítottam rá a lekerekítésre, de sajna az MDF nem elég tükrös, így a fóliát engedte kicsit összébb menni, én meg nem hagytam rajta pár napig a fólia többi részét, hanem méretre vágtam. Ezért most az eleje és a háta között van egy kicsi rés, ahol kilátszik az MDF, de egyrészt ez a kísérleti darabom gyakorlatozásra, másrészt valami esztétikus csíkkal körbe ragasztom és máris jó lesz. Ezt leszámítva pofás darab lett. Csak a keret ronda rajta szerintem.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Nnnnno. Több elhalasztott hétvége után végül összeraktam véglegesre a dobozt. Link 2. sor végétől.
A fóliát hajszárítóval idomítottam rá a lekerekítésre, de sajna az MDF nem elég tükrös, így a fóliát engedte kicsit összébb menni, én meg nem hagytam rajta pár napig a fólia többi részét, hanem méretre vágtam. Ezért most az eleje és a háta között van egy kicsi rés, ahol kilátszik az MDF, de egyrészt ez a kísérleti darabom gyakorlatozásra, másrészt valami esztétikus csíkkal körbe ragasztom és máris jó lesz. Ezt leszámítva pofás darab lett. Csak a keret ronda rajta szerintem.
Te Lex(mark) !

Doki említette már jópárszor, hogy a márvány nem tesz jót a hangnak.
Másik állványt javaslok Smile LOOLLLLL (Nyugi, láttam a képet, hogy MDF, csak ilyennel tudtad leburkolni).
Egyébként szép, csak nekem fura, hogy a reflexcső karimáját nem látni... Hogy szól? Smile
Üdv, Péter
Válaszol
A Lexmark-ot kikérem magamnak. Mi vagyok én, nyomtató?
Mivel PVC cső, így nincs karimája. Majd lesz, ha találok rá megfelelő méretű kaimát. Tényleg, hol lehet karimát kapni? Big Grin
Hogy hogy szól, azt fentebb leírtuk HorsePower-rel.
Lex
Válaszol
Lex Írta:A Lexmark-ot kikérem magamnak. Mi vagyok én, nyomtató?
Ha hiszed ha nem, Lexmark nyomtatóm van és innen a névhasonlóságos szösszenet...
(Nagyon könnyű volt megjegyezni a neved, hihi)
Üdv, Péter
Válaszol
topeti!
Hogy meglegyen az öröm: kicsinosítottam a dobozt: Link 4. sor.
Lex
Válaszol
Minnyá emberesebb külseje lett.
Lex Írta:Tényleg, hol lehet karimát kapni? Big Grin

Ahol a csövet. Már leírtam: hőlégfúvó, .tuz. vagy hasonló, anyag meglágyul, alkalmas tárgyra (esztergályosok előnyben) rányom kissé forgatva, kihűlni hagy. Az egész egy perc. .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Lex Írta:topeti!
Hogy meglegyen az öröm: kicsinosítottam a dobozt: Link 4. sor.
Nagyon szép lett! Mi az a fekete csik az előlap mögött?
Üdv, Péter
Válaszol
Egy kis púder. Eltakarja az egy számmal kisebb ruhából kilógó részeket. És így nem annyira egyhangú. Még a páromnak is tetszik, pedig eleinte nagyon ellene volt.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Egy kis púder. Eltakarja az egy számmal kisebb ruhából kilógó részeket. És így nem annyira egyhangú. Még a páromnak is tetszik, pedig eleinte nagyon ellene volt.
És miből van? Gumi? Fa? Vas?
Üdv, Péter
Válaszol
Ugyanolyan öntapadós fólia, mint a többi. A reflex nyílás körül is az van.
Lex
Válaszol
Ha már úgyis fotóztam ma, bemutatom a peremezett csöveimet.
.szia.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég