A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyutas dobozok
Sajnos HC-10 nincs itt a szegedi boltban, csak HC-17, de gondolom, hogy az is megfelelne?
Válaszol
A szélessávúak közül a 100mm-es HC10-652 a legjobb, mérve is, hallgatva is. A HC17 inkább TL-ben érzi jól magát.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
udv!

Begyujtottem par BEAG HX125-8 tipusu kis szelessavu hangszorot. Elso ranezesre egesz jonak neznek ki, lagy felfuggesztes stb. Erdekelne hogy mit lehetne ezekbol kihozni, ill milyen dobozt erdemes ezeknek kesziteni?
Valakinek esetleg vannak mar tapasztalatai ezekkel a hangszorokkal?
Válaszol
Üdv! Amit én tudok ezekről a hangszórókról, az nem sok, nagyjából 87dB volt az érzékenysége eredetileg, 1,0 körüli Qts-sel, mostanra biztos nem javult, ha sokat nem romlottak az elektromos paraméterei, TL-ben jó lehet akár..., de úgy tudom, hogy az átvitele a magastartományban igencsak emelkedő volt, közel sem lineáris, ez megnehezíti az egyutasként való használatot sztem.
Még annyi jut eszembe, hogy a H2000 a beag utódjának az Univoxnak szokott HC12,5-et gyártani, gondolom a HX helyére.

Válaszol
Üdv!

hc125-1544-644/643 -ról mi a véleményetek?

(Ezt szemeltem ki magamnak, már csak a 70-20Khz-e miatt is.) .telefon.

Arra gondoltam kipróbálom (meg magam is az első hangfal építéssel), és max megy háttérsugárzónak ha több pénzem lesz egy 2 utas front párra.

Mixa
Válaszol
Üdv, ha a max 10W terhelhetőség amit még mechanikailag kibír a hangszóró nem zavar, akkor belevághatsz. A hc 10 jobb lenne szélessávúnak, de a 12,5 is egészen hallgatható talán a második helyen áll. Majd készülj fel a hosszú bejáratási időre. Napi néhány óra használat mellett heteken át változik még a hangja. 4 vagy 8 Ohmra gondoltál?

Válaszol
A (-644) 4Ohm-osra gondoltam. Esetleg milyen lehet egy ilyen szélessávú TL-ben? A 10W nem zavar, inkább legyen tiszta, mint hangos (bár igen 1 utasnál ez nem biztos, hogy tisztának nevezhető, de PC hangszóró lecserélésére gondoltam első körben). .vezet.
Válaszol
Hát elég szép mélyhangjai vannak a HC12,5-nek, ahhoz képest, hogy szélessávú. De inkább a 8 Ohmosat válaszd sztem. TL-hez jobban illeszkedik, és nagyobb membránelmozdulást engedélyez. Vagy van mégegy változat, amit eddig nem próbáltam, ugyanez a hangszóró papírszéllel is készül(t) Annak lehet, hogy mégjobbak az esélyei TL-ben.

Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Háromutas után/közben egyutas dobozt szeretnék készíteni. A hangszóró HC 12,5, amit már meg is rendeltem A doboz érdekessége, hogy egy dobozba szeretném tenni a két hangszórót - persze elválasztva egymástól - meg az erősítőt a cd lejátszóval. Amolyan hordozható cd lejátszó kivitelt szeretnék csinálni, a teszkós műanyagdobozos csodáktól kicsit jobb minőségben .otlet. . Maga a doboz teljes egészében táblásított fenyőből fog készülni, a hangszóróknak egyenként durván 3 liter űrtartalommal reflex rendszerbe.

Kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban?

Üdv:HP
Válaszol
zárt

Válaszol
.oh. ...izé... zárt. A többi változatlan.

Köszi, hogy szóltál.
Válaszol
Lehet b-reflex is, 80Hz-re hangolva, ha elférnek valami kis csövek....

Válaszol
Csináltam vagy két napja egy próbadobozt a HC 12,5-nek. 3 literes, zárt, a doboz bútorlapból készült, kb 30% csillapítóanyaggal. Majd képet is teszek fel róla, de még nincs kész a szegély. Most házimozi centernek van befogva, és még elég kezdeti állapotban van, nem járatódott be igazán. Holnap megnézem zenével és befejezem a dobozt, aztán megírom a véleményem róla, meg mutatok képet is. Smile
Válaszol
Ma még nem sikerült odáig eljutnom, hogy nyugodt körülmények közt meghallgassam zenével az egyutast, de a szegély elkészült, úgyhogy mutatok egy pár képet. Ez egy próbára készített doboz, úgyhogy nem lett valami szép .oh. Na hát ilyenre sikerült:

[Kép: dscf4074bz7.th.jpg] [Kép: dscf4076bd0.th.jpg] [Kép: dscf4079ne9.th.jpg]

Ja, a fólia még hiányzik a bútorlap végeiről. Big Grin
Válaszol
Meghallgattam végre zenével. Talán kezdem azzal, hogy kellemmesen meglepődtem. Igazából féltem kicsit az egyutas megoldástól, de helyhiány miatt ez tűnt a legjobb megoldásnak. Szóval meglepett, mert nem ilyenre számítottam. Viszonylag elég sok részlet előjön, és egész kellemmes hangja van. Egy Kormorán lemezt majdnem végig hallgattam rajta, amiből talán egyedül a hegedű hangja volt zavaró helyenként. Vannak persze hibái(talán rap kedvelőknek nem ajánlanám Big Grin ), ennek ellenére amire nekem kell arra tökéletesen megfelel Smile

Üdv: HorsePower
Válaszol
Gedel tegnap meghallgattuk a HC-ket .
TL-ből kiszedtem a 620-asokat ,és beraktam helyettük a HC-ket .
Váltó , magas kikötve . A mélyek rendben , legalább olyan jók mint a HA .
Közép - Ged úgy jellemezte , hogy fátyolos . Talán tényleg ez a legjobb kifejezés .
Magas - hagy némi kivánnivalót , finoman fogalmazva . Eddig csak 30-és 50 Hz-el járattam , közel 4 napig . Normális zenével hajtva ,lehetséges hogy finomodik még a hangjuk . A maganemében jó hangszóró ez . Viszont ha a HG elkényzteti az ember fülét , vérszegénynek tűnik .
A hájendsón hallottam 2 egyutast . Ott is hasonló volt a véleményem , jó tér , de a kétutasnak jobb a hangja . Azon gondolkodom ki kellene próbálni kétutasként , 6-7 kHz-nél váltva . Talán megmarad a tér ,és a magasak is rendbejönnek . Egyenlőre ennyi .
Válaszol
Sziasztok srácok tudnázok segíteni!
hsz-ót keresek tölcséres hf-hoz , de nem szélessávút hanem mély-közép
hsz-ót 18-20 cm -es kivitelben .
A segítséget előre is köszi
Válaszol
HA18-620 , főleg kompenzáló mágnessel . Ez az én tippem , de Shalafi jobban ért hozzá .
Válaszol
Azóta is a HC-k vannak a dobozaimban . Ha nem közvetlen kétutas utánn hallgatja az ember , egész jó . Hosszutávon sem fárasztó , egyedül a HG-k magasai hiányoznak egy kicsit . A napokban hallgattam háromutas dobozokat ,sal hangszórókkal . Nemigazán voltak ellenfelek .
Válaszol
Én is azt mondom, nem rossz ez a hangszóró, dehát sokszor hiába írok. .cigi.

Válaszol
Mócsing Írta:...Azon gondolkodom ki kellene próbálni kétutasként , 6-7 kHz-nél váltva . Talán megmarad a tér ,és a magasak is rendbejönnek . Egyenlőre ennyi .
Szia Mocsing!

Sztem csinalj egy olyan probat is, hogy a HC-re mindent raengedsz es melle bepakolod meg a domokat magas frekin "valtva". Nalam a PVC TL-ek igy mukodnek. A TVM hangszorok melle (amik egyebkent elvileg kicsi 10centis melykozepek, de boven 6kHz fole mennek) tettem egy-egy 1,9-es domot. A valto mindossze egyetlen 1.5u-os kondi a domok elott. Ez a kis erteku kondi elvileg mar tul magas frekin "valt" (-3db-s pontra gondolok), de nem baj, mert a domok erzekenyebbek mint a melykozepek igy kb. azon a frekin dolgoznak hasonlo hangnyomassal mint a TVMek ahol epp kell. Hangra nekem egeszen bejott ugy is mondhatnam kiegyensulyozott, a tere pedig egeszen jo Smile Merni meg nem tudok, de a kozeljovoben ezt a hianyossagot is potolom.
Válaszol
Helló Lamalas .
Akác utánn feltett szándékom ,hogy foglalkozom a dobozaimmal . Ezt is kifogom próbálni . Most éppen egy használható méretü tölcséren töröm a fejem .
Válaszol
Üdvözletem!

Lenne egy érdekes kérdésem. Épített már valaki szó szerinti hangfalat?

Mondjuk főként Shalafi-t kérdem, emiatt:
http://hangszoro.net/full/18n558.jpg
(4Ohm-os kompenzált mágneskörös változatban)

Esetleg hátul nyitott vékonyka dobozzal érdemes lenne kísérletezni? Vagy azt kérdezzem mik a hátulütői? .oh. Ha van ilyen topic vagy már volt róla szó, elnézést. A segítséget előre is nagyon köszönöm. Wink
Válaszol
Ez nem az a hangszóró, amit falba lehetne építeni, a kis Xmax miatt kell neki valamilyen doboz, zárt, b-reflex, vagy TL utóbbi a legjobb megoldás a membrán mozgásának csillapítása szempontjából.

Ui: a 4 ohmos verziót nem érdemes használni, sávhatároltabb lenne, a kompenzálás is fölösleges, kivéve, ha TV közelébe kerül.

Válaszol
No megtaláltam piros könyvben az idevonatkozót. Csillapítani kell hátul, a fal méreteit behajlítással lehet csökkenteni. Smile Csak hogyan kell méretezni az még nem világos.

Esetleg tudnál ajánlani szélessávút az igényeimnek ilyen célra?
Válaszol
.oh. Azt hiszem nem tudok hirtelen hozzávaló hangszórót. A méretezés is ottvan a könyvben, de számolni kell még venni a baffle steppel is.

Válaszol
Shala, nagyjából mire kell figyelni ilyen hangfal építesékor, mely hangszórók "ajánlottak"? (Gondolom a nyitott dobozúakba valók, valamint amit írtál nagyobb Xmax) Terhelhetőség 5-10W bőven elég lenne.

A könyvben csak azt találtam, hogy beltérben hátulról csillapítani kell. Vagy melyik oldalakon található méretezési leírás? .oh. Esetleg próbáljam meg a régi H1320 TV szélessávúakat egy hasraütés szerinti méretű lapon? .nyil. (Kár, hogy nincs méricském, mégha hobby szerű is.)
Válaszol
Ezek a paírszélű dolgok jók lehetnek, és a gyenge mágneskör is hasznos lehet. A 1320-ról van adatlap valahol valakinek mutattam már itt a fórumon is.

Válaszol
Igen pont nekem mutattad az adatlapot. .oh. Köszönöm is. Azt hiszem előbb felhajtok valami lapot, utánna kipróbálom azt, ha vissza van hajlítva 4 oldalt a hsz (kocka, bár lehet félhenger/félgömb lenne az ideális), utánna hátul csillapítom kicsit. Csak úgy merengésemben kérdeznék. Smile Kérésre készülhetne egyedi kis szélessávú eme célra? (Minden amit említettél, s elkészíthető a meglevő anyagokból. Esetleg 4-5Ohm-os mágnesesen árnyékolt)
Válaszol
Hhát ezzel most nem szívesen kisérleteznék. Nem szeretem elronani a hangszórókat.

Válaszol
Mixa.
Az RMAA-hoz ,eleég egy egyszerü mikrofonerősítő , néhány Wattos erősítő ,ja és egy kapszula .
Válaszol
- Mixa - Írta:No megtaláltam piros könyvben az idevonatkozót. Csillapítani kell hátul, a fal méreteit behajlítással lehet csökkenteni. Smile Csak hogyan kell méretezni az még nem világos.

Esetleg tudnál ajánlani szélessávút az igényeimnek ilyen célra?
http://www.musicanddesign.com/u_frame.html egy kis segítség a méretezéshez
Válaszol
Sziasztok!

Körülnéztem a neten egyutas dobozok után kutatva, mert azt olvastam, hogy néha szoktak elektromos kompenzálást is alkalmazni a szélessávú hangszórók hibáinak kiküszöbölésére.
Találtam is pár ilyen tervet, de főleg gyári, vagy manufaktúrák altal készített dobozokra írják.
Szerintetek ez nem veszi el a szélessávú hangszóró előnyeit? Oké, hogy ott marad még a pontszerű hangsugárzás, de a fázismenetet ez is hasonlóképpen összekuszálja, nem? Ráadásul az erősítőnek is több baja lehet a "bonyolultabb" terheléssel.

Kösz: Bici
Válaszol
Az elektromosan egyutas, de mechanikailag többutas hangszórók impedanciamenetének a fázismenete már önmagában kusza a váltás környezetében, a leadott hangnyomás fázismenete még kuszább. De nincsen olyan rossz rendszer, amelyen ne lehetne tovább rontani Smile
Válaszol
Nekem se lett a szívemcsücske . Nemrossz,nemrossz ,de a kétutas jobb .
Vissza fogom alakítani .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég