A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyutas dobozok
Áhhá, értem.
Köszi!
Válaszol
fdsa, azért egy baffle kompenzáció nem ronthat rajta sokat. Vagy mondjuk a felső oktáv kiemelése, és lennének még ötleteim. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Én a 10centis szélessávú tüskéinek eltüntetésére gondoltam 3db T-T (kettősté) taggal. De az már nagyon sok lenne, azt hiszem...
Válaszol
Az R652? Sztem nincs szükség az ilyen hibáknál kompenzálgatni.

Válaszol
Igen arra gondoltam.

Azért jutott eszembe, mert a TT-taggal pont ezekkel a tüskékkel ellentétes lyukat lehet csinálni, és úgy nagyon szépen ki lehetne egyenesíteni a görbéjét.
De az elejétől fogva kételkedtem benne, hogy érdemes-e...
Ezek szerint egybehangzóan nem érdemes. Smile
Azért majd ki fogom próbálni, csak hogy meghallgassam, hogy milyen. legfeljebb kikötöm. Big Grin
Válaszol
Üdv!

Egy egyutas hangfalat szeretnék építeni. Nézegettem a hangszórók között és a 18n558 vagy a 10r652-t néztem ki, csak még dönteni nem tudok. A kisebbnek szebbek a magasai, a nagyobbnak szebbek (nagyobbak) a mélyei, ha jól gondolom. Vagy nem? Melyiket ajánlanátok? (Előnyök, hátrányok.)
Várom a válaszaitokat.
Válaszol
Ez így van, a 100mm-es hez eleve TL, vagy tölcsér kell a kielégítő mélyátvitelhez és normális határok közt tartható membránkitéréshez.

Válaszol
Ok akkor azt hiszem a 10 centis lesz. TL-be ezt valaki már megépítette, vagy valamilyen tapasztalat esetleg? Milyen alsó, felső határfrekvenciára számíthatok tl-ben? Szimpatikus ez az új 10 centis. Az alapváltozathoz képest 30% felárral készül?
Válaszol
Nagy kár, hogy időközben eltűnt az a hangszóró Sad Pedig akkor elég jónak tűnt. Mostanában nem lesz valami újdonság?
Válaszol
Sziasztok!
Most bontottam Rossz TV-ből egy H 1320/9M hangszórót. kérdésem lenne, hogy mennyire érdemes ezzel foglalkozni? Van még egy ugyanolyan TV-m, azt is szét fogom bontani, tehát lesz 2 db. A hangja első meghallgatásra nem is annyira rossz. Mivel ezek eredetileg is "free-air" kivitelben voltak beépítve, gondolom valami ilyesmi dobozt kéne alkotnom. Van esetleg ehhez valamilyen terv? Esetleg adatlap?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv: FazksG
"Azért vagyunk a Világon, hogy valahol otthon legyünk benne."
Válaszol
Szia!

Régebben nekem is voltak ilyen hangszóróim, bontottam Smile Elsőre én is egész tűrhetőnek találtam. Még másodikra is Big Grin Persze nem lehet tőle hű de sokat várni, de ha kedvet érzel rá nyugodtan készíts neki dobozt. Én zártba tenném. (de amilyen hülye vagyok még TL-ben is kipróbálnám Big Grin )
Volt róla egy mérés, Shalafi közölte is, beillesztem ide:
shalafi66 Írta:H1320-ról ennyit találtam, egy nem régi mérésem:
Fs = 74,02 Hz
Qms = 4,984
Vas = 24,81 liters
Cms = 0,981 mm/N
Mms = 4,713 g
Rms = 0,44 kg/s
Xmax = 1,2 mm
Xmech = 2,5 mm
Sd = 133,5 sq.cm
Qes = 1,933
Re = 6,7 Ωs
Le = 0,254 mH
Z = 8, Ωs
BL = 2,756 Tm
Qts = 1,393
no = 0,502 %
1-W SPL = 89,15 dB
2.83-V SPL = 89,92 dB

Persze ez nem valószínű, hogy megegyezik a régi gyártmányokkal, de talán szolgál némi infóval.
Válaszol
Valami ilyesmik, de azt régen is írtam, hogy az átvitelük pocsék. Wink 5k fölött esik már.

Válaszol
Itt van egy érdekes próbálkozás.
http://speakerbuilding.com/content/1106/
halgató
Válaszol
Hello mindenki Rendeltem innen mármint a Hangszóró 2000-től 2db HA31-422-típusú hangszórót. Azt szeretném tudni hogy jó lesz-e neki egy 80cm magas 50 cm széles 40cm mély 2,5 cm-es anyagvastakságú láda ??? Egy ládába egy hangszórót szeretnék. Ha valaki tudja hogy kell-e rá reflexnyílás és ha kell akkor mekkora legyen és mekkora reflexcsövet vegyek hozzá. Aki tud kérem segítsen !! Előre is köszönöm.
Válaszol
Nem számoltam most hitelen térfogatot, de úgy tudom 64-től 82l-ig terjed az a belső térfogat-tartomány, ahol szeret működni. Reflex-ládában, tehát kell cső, 30Hz környékére kell behangolni. Ami nem csupán annyi, hogy kiszámoltatom a csőhosszat egy programmal.. hosszas macera. Erről és a 422 bedobozolásáról PWM és ratnova tudnak neked jó sokat mesélni, és segíteni, hogyan is lesz az jó Wink
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Hát nekem egy kicsit nagyobb lett pontosan 160l-es az baj ??
Meg jobban szeretnék zárt ládát az esetleg ront a teljesítményen ??
Köszönöm a segítséget.
Válaszol
Ekkora ládában szerintem teljesen elveszíti terhelhetőségét. Zárt ládába a doboz paraméteri szerint nem való, ezért tényleg nem lenne jó ötlet abba rakni. A ha meg zárt láda akkor még kisebb doboz kell (általában)
Válaszol
hali mindenkinek ... segítség kéne .. :? kezdő vagyok az építésbe és segítség kéne ... egy mélyládát vagy ahoz hasonlot akarok építeni ... most veszek egy mélysugárzót /250 mm 8 ohm 150/100 / és azt szeretném vmi ládába berakni ...vmi nagyon tuti ládát akarok építeni .. ami szépen hangosan szól ...elképzelések vannak ... csak megakarom osztani hogy bisztosan jót rakjak össze ...
Válaszol
Esetleg részletesebb paramétereket közölnél? Smile
Válaszol
http://www.hestore.hu/termek_10020196.html van pdf dok rajta Big Grin
Válaszol
Van, de minek.

Válaszol
abba van Qts stb ...WinISD vel próbáltam alkotni vmit ...de az Xmax-ot nem tudtam a pdf-ből meik az :?
Válaszol
Teljesen mindegy mit írtak oda, annak a negyede sem igaz.

Válaszol
ht ja az tom :? na de mind1 ..nekem az kéne h mekkora ládát alkosak hozzá Smile meg h hova tedjem a reflex csövet stb Big Grin
Válaszol
Shala, bármennyire is SAL ez a hangszóró, én amondó vagyok, hogy ha már megvette, használja. Én is pirosszéles MNC-vel kezdtem 16 évesen.. szerintem a legtöbb kezdő ilyen.. venni akar egy akármilyen hangszórót, mindegy milyet, csak nagyobb legyen mint a cdsrádiósmagnó hangszórói.. Big Grin Én is ilyen voltam.. De ha tényleg elkezd ezekután nézelődni, érdeklődni a téma iránt, biztosan fog fejlődni. Úgy olvastam néhány hozzászólásodban (ha jól emlékszem), hogy az SBX 25-ös zártban még használható.
Válaszol
boris Írta:ht ja az tom :? na de mind1 ..nekem az kéne h mekkora ládát alkosak hozzá Smile meg h hova tedjem a reflex csövet stb Big Grin

De ha még nem vetted meg.. és reflexládát akarsz.. nézz szét itt a H2000 oldalán az elérhetőségek között, és rendelj egy HA25-672-eset. Én ezt tenném. Bátran használható reflex dobozban, és további előnyei is vannak.
Válaszol
zupp87 Írta:Shala, bármennyire is SAL ez a hangszóró, én amondó vagyok, hogy ha már megvette, használja.
hja, végülis nem szakadt a cséve. De így nem tudok segíteni a méretezésben.

Válaszol
Sziasztok!

Egy HC17-580-al épített egy utas center sugárzóban gondolkodom, csak 100Hz és 10KHz körüli kiemelése és egyenetlensége zavar egy kicsit.
Nincs rá mód, hogy a frekvenciamenet valamennyire kisimuljon?

Üdvözlettel: Marci
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Van de nagyon bonyolult és nem érné meg. Amúgy centernek több mint jó!
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Kerestem volna mindenhol, de sehol sem találtam, hogy pl egy DS/DD/DTS rendszerben melyik sugárzó milyen frekvencia tartományt kell, hogy lesugározzon, de nem találtam semmit.
Azt tudom, hogy a szabvány teljes sávúakat ír elő, de ha jól tudom és a centerek tényleg csak a beszéd hangokat szólaltatják meg, akkor tényleg tök jó ez a hangszóró oda.
Creative E-MU 1212M ---> Neotech KHS-CA-201 ---> Sony TA-F730ES ---> Gale 315 ---> Celestion F38
Válaszol
Sziasztok !
Megörököltem 2 db Ha 22/8-as hsz-ót.Szerintem szélessávú.
Érdekelne mit lehet ezekkel kezdeni ?
Jók -e br -be vagy valami másba
Válaszol
Miféle hangszórók azok?

Válaszol
Szia !
22cm az átmérője.
Utólag megtudtam ,hogy az a papír izé az a magaskiemelő.
Nem tom de videoton termék én még nem láttam ilyen videotont .
Ha lesz képem majd felrakom.
Válaszol
Még videoton is? Na az furcsa.

Válaszol
képről felismernéd?
bocsi vagy vidi vagy h2000 nem tom pontosan.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég