A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
http://www.ampslab.com/c200cfp.htm
Sziklai - Complementary Feedback Power Amp Output

The Complementary Sziklai Output
Named after a prolific inventor by the name of George C. Sziklai, this version sports a Sziklai output section, or what is sometimes called the "Complementary Feedback Pair".

[Kép: c200cfp_schema.gif]

nem sokat hallani róla...
pia nyer
Válaszol
pionyer Írta:...nem sokat hallani róla...
Regen azert hasznaltak ezt, mert nem tudtak jo minosegben es olcson PNP teljesitmenytranzisztorokat gyartani, igy az NPN-NPN darlington melle a sziklai par passzolt PNP-NPN elrendezesben. Aztan jottek a PNP teljesitmenytranyok es mindenki komplementer szimmetrikus darlington v. 3-as darlington elrendezest kezdett hasznalni es a mai napig ez az elterjedtebb/kedveltebb kimeneti fokozat. Muszaki szempontbol sztem mindket elrendezesnek vannak elonyei/hatranyai, de sokan allast foglalnak, hogy ennek v. annak jobb a hangja. En ilyen itelkezesbe nem mennek ... jol kell megtervezni az erositot es akkor feltehetoen jol is fog szolni Smile En kb. 15 eve epitettem egy erositot modositott szikali elrendezesu kimeneti fokozattal. Nagyon jo szolgalatot tett, nem csak otthon hallgattam, hanem bulikba vittem, illetve egy kozepiskolas amator zenekar hangszererositoje volt koncerteken Smile Hangminoseget akkoriban nem tudtam rendesen megallapitani, de stabilan mukodott, nem volt gerjedekeny, birta a hosszu idejeu gyurodeseket is. Azt tervezem, hogy a H2000-es hangfalam utan csinalok egy viszonylag egyszeru kapcsolastechnikaju AB osztalyu erositot sziklai kimenettel ... majd meglatjuk mit tud az A osztalyu JLH-val szemben Wink
Válaszol
http://www.audio.webd.pl/pdf/ml_buffer_sch.pdf
ml_buffer_sch.pdf (application/pdf objektum)

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=22126&p=2#k
Mark Levinson (diamond) buffer - forum audio - DIY

már csak elé kell valamit fogni...
pia nyer
Válaszol
Tegnapelőtt járt nálam Hajgató kolléga ,fülelni . Elhozta az SE erősítőjét . Ami összesen 2 db PCL86-os csőből állt ,meg néhány alkatrész .
Meglepően jól szólt a TL-ekkel . Ha valaki olcsó csövest akar ,érdemes megépíteni . / feltéve ha nemakar vele falatbontani /
Válaszol
Sziaszzok.Én nem tudom ép ésszel felfogni,hogy ez a totyik,szinte csak ícés-erösítöröl szól.Hogy lehet,ilyen minöségi "cuccal"(hangfallal)párosítani a gagyi kis sz@r teljesítmény-ic-ket?Miért,jó?Nagy áramot+feszt igényelnek(persze a "nagyok")főzőcskéznek is rendesen=nagy borda kell.Áááá.Én nem rendelkezem komoly elektronikában tett évekkel,és mégis építettem már egy rakat,jó minöségü tranyós erösítöt.Általában a legnagyobb gond a szép,esztétikus doboz elkészítése.Úgyhogy mindenkinek csak azt tudom mondani,hogy jobb kézzel,bal váll felett dobja az összes HF-ícét a kukába.A TDA arra volt,hogy szóljon a TV....az STK meg az olcsó nem minöségi hifik zajkeltöje.Szerintem. 8)
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Fész Írta:...Hogy lehet,ilyen minöségi "cuccal"(hangfallal)párosítani a gagyi kis sz@r teljesítmény-ic-ket?Miért,jó?Nagy áramot+feszt igényelnek(persze a "nagyok")főzőcskéznek is rendesen=nagy borda kell.Áááá....
Nemtom mirol beszelsz, sztem az ICsek kozott is van hasznalhato/hallgathato, igaz en is elonyben reszesitem a diszkret tranyos v. csoves erositoket. Egyebkent nagy teljesitmenyu tranyoshoz is nagy hutoborda kell szoval ez nem az ICsek kivaltsaga Wink

Fész Írta:...Én nem rendelkezem komoly elektronikában tett évekkel,és mégis építettem már egy rakat,jó minöségü tranyós erösítöt...
Es ICs erositoket is epitettel mar? Nem TBA810-re gondolok, hanem vmi jobbra (TDA7294, GC csak a pelda kedveert). Es hasonlitottad mar oket ossze az altalad epitett jo minosegu tranyos erositokkel vaktesztben? Tudod, hogy az ICkben is tranzisztorok vannak? .torz.
Válaszol
Nem a Tba810(AS)-re,vagy TCA940-re,vagy mondjuk TDA2003,2020,2030-ra gondolok.Ezekkel,annó én is "jácottam".És nem,én nem akarom "bántani" azokat akik az ícét részesítik elönyben,csak arra akartam utalni,hogy egy komoly,nagy gonddal megtervezett,és kivitelezett dobozt miért egy pl.:1800 Ft-os ícével hajt meg.Az álltalad említett ícét nem ismerem,talán autó végfok?A legtöbb nagyobb teljesítmény ícé nem teljesíti a követelményeket.Öszintén:pl.:STK4048.Aszongya 150W-8Ohm-on,és205W-4Ohm-on.Hát persze.Ez is tipikus népbutítás.
Tudom,hogy abban is tranyók vannak(fűrészeltem már szét egy STK0050-et .ordog. De mekkorák....és ezek képesek lennének ekkora teljesítményre...ja max.négyszögjellel 20mp.-ig.Sokkal nagyobb a varázsa egy szépen megtervezett tranyós erösítöt épiteni,szerintem.
Üdv.!
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Úgy látom, nem jól szedted szét az t az stk-t. .haha.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!

1et értek azzal hogy egy nagy gondal tervezett és épített tranyós vagy csöves messze jobb mint bármilyen icés csoda de azt se feledjük hogy senki sem ML erősítőkkel kezd! Kezdésnek a sikerélmény és kedv létrehozására messze a legjobbak az ic-és erölködők. Azzal viszont énsem értek 1et mikor nagyon drága és igen jó hangfalakra aggatnak midnenféle ic-és kütyüt.
Tehát az icket sem szabad elásni! Nagyon jók azok a maguk nevében.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:1et értek azzal hogy egy nagy gondal tervezett és épített tranyós vagy csöves messze jobb mint bármilyen icés csoda ...
Ez igaz, ezzel nagyjabol en is egyetertek, csakhat a neten vagy szak-folyoiratok nagy reszeben lekozolt tranyos erositok tobbsege (nem mindegyik!) azert siman osszemerheto a jobb ICs erositokkel es allitom, hogy nem sok kulonbseget hallanal kozottuk egy normalis vakteszt soran. Egyebkent azt a velemenyt is osztom, hogy az ICs erositoknek is megvan a maguk helye es aki erosito epitesre adja a fejet annak egy tok egyszeru TDA vagy LM vagy STK kapcsolassal erdemes kezdenie, abbol is a kisebb teljesitmenyuekkel.
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Nagyon jó hangú erősítő IC az STK4048XI, vagy az STK4050V.
Több végfokot építettem ezekből, ha hallanád, azt gondolnád, hogy csövest hallgatsz.
Ha valamiért nem szól szépen, jól, akkor ott valami hibás, vagy a kapcsolás rosszul lett megtervezve, megépítve.
Nem High-End, viszont olcsóbb egy azonos tudású tranzisztorosnál.
Azt tudják, amit megadnak róluk.
A TDA2003, 2030, 2040 hasonlóak, általános célokra kitűnően megfelelnek.
A TDA7294, LM3875 már többet tudnak, ha megfelelő a körítés hozzájuk.
A cél dönti el, hogy melyik jobb az adott feladatra és mekkora követelményt támasztunk a készülékkel szemben.
( A TBA sorozat és TCA 940 és TDA2010-2020! - borzalmas hangú áramkörök, ma már nem szabad azokból építkezni. )

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves SMA
Azé az túlzás,hogy összekeverném az ícés hangját egy csöves erősítöével :o
Írtam,hogy nem szeretnék bántani senkit azzal,hogy én így gondolom,mármint,hogy háttérbe szorítom ezeket,a kis soklábú szörnyeket.Amit írtál,hogy nem min1 a "körítés",ez nagyon is igaz,de egy kezdö,laikus szted mihez nyúl?A bonyolultabbat kevésbé fogja választani,úgy ahogy én tettem anno.Nem arról van szó,remek kis idötöltés "szórakozni"ezekkel,de most komolyan: miért ic?1etlen érdeme:kicsi,egyszerü összekötni,de ha meghal,akkor nem mondjuk 500ft-"száll el".Ja és én még nem hallottam normális ícés(végfokú) erölködőt.És továbbra is azon vagyok,(leszek)hogy normális,komoly kapcsolástechnikájú A,vagy A-B osztályú erösítöket építsek.Én ebben lelem az örömömet .haha.
Üdv.!
Válaszol
Ha már az IC-s hangoskodók szóbakerültek: a Philips TDA-8510 IC-jéről van vmi véleményetek? Nekem az asztali PC 2.1-es rendszerének lelke (nem reklám, de ez a Creative SBS390 ).
Szvsz nem rossz a hangja.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Én főleg a teljesítmény ic-ket"fikáztam" Big Grin Nem nagy teljesítményre megfelelőek.(Nekem is Creative zajkeltöm van Wink
Válaszol
Nekem a gépnél 2,0-ás rendszerben 2X STK077. Amit láthattatok is a gyönygszemekben. Pc-hez tökéletesen elég. Néha még a zenehallgatást is élvezem.
Én pl az ic-és dolgokat pont pc-hez ajánlanám bárki is kérdezné mire jók.

Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Fész Írta:...Ja és én még nem hallottam normális ícés(végfokú) erölködőt...
Ne ertsd felre, nem kotekedeskepp irom ezt (en is jobban kedvelem a diszkret tranyos/csoves erositoket), de kivancsi lennek, hogy egy vaktesztben meg tudnad-e allapitani melyik egy diszkret tranyos erosito es melyik egy jobbfele ICs (mondjuk GC) cucc? Most biztos mosolyogsz es azt mondod magadban, hogy persze, siman... en azert ebben nem lennek olyan biztos. Inkabb ugy fogalmaznek, hogy talan igen, talan nem. En most egy A osztalyu tranyossal "muzsikalok" itthon, de pont azon gondolkozom, hogy aktiv hangvaltot keszitek a hangfalaimhoz es akkor 4 vegfok kell majd a meghajtashoz. Ehhez elso korben ICs vegfokot szeretnek hasznalni az egyszeru es gyors elkeszithetoseg miatt. Ha kesz lesz majd legalabb egy sztereo ICs vegfok, akkor en ki fogom probalni hogy vaktesztben meg tudom-e allapitani melyik erosito melyik ... ha nem, es az ICs hangja jobban fog tetszeni akkor nalam nincs letjogosultsaga az A osztalyunak barki barmit is mond. Persze azt be kell vallanom, hogy egyelore en is ugy gondolom, hogy az A osztalyu hangja jobban fog tetszeni, de pont az ilyen eloiteletek miatt akarok vaktesztet csinalni. Na majd meglatjuk mi lesz, de addig meg egy jo adag viz le fog folyni a Dunan :|
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Sok sikert az építéshez!

A körítés, amit említettem, egyáltalán nem extra, nagyon egyszerű.
A lényeg a megépítés, elrendezés, szakszerű kivitelezés, ami néhány "Amatőr" konstrukcióról nem mondható el.
A hivatkozott STK-végfokokról igen jó kapcsolási rajz jelent meg anno 93-ban a Rádiótechikában, azt tisztességesen megépítve, igen jó hangú STK végfok építhető. Persze komoly a tápegység is, ekkora ( 150-200W! ) végfokhoz már más felépítés szükséges, mint a kisebb cuccoknál, mechanikában és elektronikában egyaránt.
Ismétlem, semmi extra nincs benne, mindössze tisztességesen van megépítve az erősítő, méretezve, gondosan kivitelezve.
( Jelenleg a házi mozi erősítőkben, kb. 80%-ban IC-s fokozatok vannak és mégis, egész jól szólnak. )

Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

Itt volt a lényeg!!!! A HÁZIMOZI erősítők 80%-ában.
Pontosan ezaz amire kivállók az ic-és dolgok. Lehet hogy a zenei apró részletek vagy hangázbeli tulajdonságaik nem TELJESEN a zenére alkalmasak, de házimozira (és itt a zajkeltést pozítív "gúnynak" használnám) kívállóak.
És hát ugye egy házimozi erősítőnek nem a legfőb dolga az audiofil ZENEI hangzás.

Szerintem ennek a vitának olyan szempontból nincs értelme hogy szubjektív véleményeken és más más hangbeli elvárások alapján vitatkozunk hogy melyik a jobb.

Válaszol
Azt nem árt hozzátenni, hogy a házimozi erősítők mostanában D osztályúak (vagy legalábbis egyre több), ezért IC-sek.
Válaszol
Kedves SEAS és Többiek!

Mindegy, milyen osztályú, az IC-s végfokok hangja jól észlelhetően eltér más aktív-elemű erősítők hangjától.
Ettől még lehet jó, hallgatható, minőségi a cucc zenére is, beszédre is.
Üdv! SMA
Válaszol
Vki össze tudná röviden foglalni az erősítők osztályozási rendszerét? Nekem van egy H+ Technicsem, az modulos (azaz egy jókora IC van benne), ellenben a Pio meg MOS-FET (tehát talán A osztályú).
Bár ahogy tudom, vmi vagy csöves, vagy tranzisztoros (az IC-ben is integrált tranyó kellene hogy legyen)
Hogy is van ez???
Válaszol
http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_amplifier
Válaszol
SEAS Írta:http://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_amplifier
Köszi!
Válaszol
Na,szóval abban igazad van,hogy az ilyen olcsó kis "házimozi rencerekben" jó az ícé,egyszerübb szerelhetösége miatt,meg kicsi meg stb.,de én csak azzal nem értek egyet,hogy gondolom,aki itt van ebben a fórumban az ugye "hangfalőrült" Big Grin -gondolom,hogy ha má'király a hangfal,akkor legyen má annyi,hogy normális erölködöt köt rá.Utánanéztem:valóban vannak komoly erösítök(gyári) amelyekben ícés végfok van,de azok sztem jobban sikerültek mint,egy otthoni barkács-erölködö.Lényeg a lényeg,én nem kedvelem a teljesítmény ícéket,attól függetlenül mindenki azt épít amit szeret,és jónak vall.
U.I:a vakteszt eredményét kíváncsian várom.
Üdv. mindenkinek!
Válaszol
Kedves Fész és Többiek!

Hmm, hangfalőrültek még nem vagyunk, remélem.
Szerintem a hasznosat próbáljuk összekötni az alkotási vággyal ( kellemessel ) és némi szakértelemmel-szaksegítséggel.
Ne becsüld le ennyire az IC-ket, nélkülük ma nem lenne PC(!), meg sok "egyéb"!

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves mindenki!
Azt olvastam,hogy a jó hangú csöves erőlködőnek a záloga a jó(és nagy)kimenőtrafó.
Namármost adott nekem egy öreg Orion 420A rádió.Abból akarom használni az erösítő részt.És hát eléggé picike benne a kimenő.
Van nekem egy kimenőm,egy EAG 782/a-ból,és ezt szeretném valahogy csatlakoztatni ehhez a konstrukcióhoz.Lehetséges-e?
Pár kép:
http://kepfeltoltes.hu/070930/399780406traf__1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070930/traf__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszönettel:
Fész
Válaszol
Audiofil célokra szerintem is a csöves a legjobb.
Az japán IC-s erősítők tudnak jók is lenni, nem kell egyből ezekre a házi-mozis szutyok erősítőkre gondolni. A japcsik szeretnek spéci alkatrészeket felhasználni, amiket az otthoni barkácshoz vagy nem lehet beszerezni, vagy baromi drágák.
Nekem volt 2 technics erősítőm. A kisebb nem szólt valami szépen.
A nagyobb (SU-V60, New A class) teljesítményfelvétele 560 W- volt (amíg élt). A neten utánanéztem az adatlapjának: 0.002 %-os THD. Szubjektív véleményem szerint is nagyon szépen szólt (nem audiofil hangfalakon).
Én azt mondom, hogy lehet nagyon jó IC-s erősítőket építeni, amik talán meg tudják közelíteni a csöveseket, de otthon high-end szinten ez szinte kivitelezhetetlen. És ez vonatkozik a tranyós erősítőkre is.

Az átlagos hifi rajongóknak - nem méregdrága audiofil hangfalak mellé - simán jó választás az IC-s végfok. Persze most nem az 50 ezer forintos gagyi kategóriájú erősítőkre kell gondolni, na és persze nem is a házi-mozis szutykokra.

Egyébként én 100 W sin fölött csak a tranyós végfokokban bízom.
Válaszol
Olybá tűnik , bartel üzlet keretében hozzájutok 6C33C tródákhoz .
Van ötletetek hol lehet trafóvashoz hozzájutni ?
Válaszol
Kedves Mócsing és Többiek!

Időnként a Mikrovillnél vannak hipersil-vasak, készletben.
Az Urbánelektronika is tart ilyesmit.
Esetleg trafógyártó cégek, de nem biztos, hogy eladnak csupasz vasat.

Üdv! SMA
Válaszol
Köszönet !
Válaszol
http://209.85.135.104/search?q=cache:osOVQE26LBMJ:www.elektroncso.hu/cikkek/gu50.php+kimen%C3%B6traf%C3%B3+vas&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&client=firefox-a
elektroncso.hu - A GU-50 SE a második felvon*

A leíráshoz a kimenő adatai is hozzátartoznak, ezen adatok birtokában minden vállalkozó kedvű elkészítheti vagy elkészítetheti kimenőjét amelynek adatai: 5 részre osztott primer tekercs, mely részenként 480 menet (összesen 2400 menet). Az Ultralineár megcsapolás 960 menetnél aktuális. Ez a második osztás vége és a harmadik kezdeti pontja az anódkivezetés felől. (Vashoz közelebbi rész) A primer huzal ∅ 0,22-es. A szekunder 4db-ra osztott, osztásonként 68 menet, ∅ 0,5-ös huzalból. A felhasznált vas SM85b-jelű hiperszil mag, vagy 12cm2-es vasmag kersztmetszetű EI mag. (EI mag esetén természetesen, egyoldalról lemezelve!) A primer tekercs osztásai kezdeti végpontjai sorba kapcsolva. A szekunder azonban kissé bonyolultabb kapcsolást igényel. Ha elnevezzük a szekunder kivezetéseit a,b, ... h betűkkel akkor a következőképpen kell kapcsolni: az a,c összekapcsolva adja a kimenet egyik végét, míg a másikat az f és a h összekapcsolása. Mindeközben a b és a g, valamint a d és az e csak egymással vannak összekapcsolva. (Tehát a vasfelőli szekunder kezdet az a, ennek végpontja a b, és így tovább.) Az így kialakított kimenő 8 Ohmos hagszóróhoz illeszti a GU50-et.

Tulajdonképpen az erősítő hangját jelentősen befolyásoló tényező a kimenőtrafó, ezért pár keresetlen szóban emlékezzünk meg róla. Az SE kimenőtrafókat jelentős misztikum lengi körül, talán nem is véletlenül. A fenti leírás alapján bárki elkészítheti a kimenőt, akár még első tekercselés/trafó készítési projectnek is. Nem is kívánok erről lebeszélni senkit, sőt sok sikert hozzá. Az én tapasztalataim szerint a Hiperszil magnak (bár jelentős más előnyei vannak), hideg és az én ízlés világom szerint kissé félvezetős hangja van, ugyanakkor igen precíz sokszor már kínosan precíz hanggal. Ezt a pentóda hangja még tovább fokozzhatja amivel kiváló lesz mondjuk Rock és egyébb progresszív zenék esetében, de a Jazz és a komolyzene szerelmeseinek komoly csalódást tud okozni. Ezért inkább az EI vagy M magos megoldásokat részesíteném előnyben, meleg barátságos hangjuk miatt. Ha rosszabb minőségű vasat használunk a terek homályosak, definiálatlanok lehetnek. (pl. régebbi dinamó lemezek) A házi készítésű kimenőket gyakran jellemzi a két oldal eltéréséből adódóan összeeső tér érzet, nem beszélve az eltérő hangzásról sem, bár ezt nehezebb felfedezni, és nagy gyakorlatot kíván. Sokan elfelejtik, hogy ha egy trafón átengedünk némi áramot hangferekvenciával modulálva, a trafó kimenetére hangszórót kötve azt működésre kényszerítve hangot hallhatunk. Na de, és itt van a kutya elásva: Milyet? Szerintem kevéssé van értelme olyan erősítőnek, amit nem szívesen hallgat az ember, vagy csak kényszerűségből hallgatja. Persze a megoldás az, hogy ha meg tudjuk hallgatni a lehető legtöbb konfigurációban és az alapján döntünk, melyiket építjük meg, vagy melyik trafót vásároljuk meg, ízlésünknek megfelelően.ásban (ГУ-50)
pia nyer
Válaszol
Az Eximtrade-nél (http://www.eximtrade.hu/bh.html) valószínűleg kapható, rendelésre, horror áron.

Az lenne a kérdésem, hogy Bp-en hol tekernek profi hangkimenőt csöves végfokhoz???
A válszt előre is thx!!!

Siba Ferenc
14.ker, Gödöllői 48.
363-5202
30-533-3966

Marton Imre
1032 Budapest, Szőlő u. 94. VII.em.39.
Tel: 06-1/388-5351
pia nyer
Válaszol
Sziasztok!

Hűű,de kihalt ez a totyik.
Az eltelt hónapok alatt megtanultam a csövekkel bánni,és méginkább azt mondom,hogy az ícék nem adják azt az élményt amit egy tsöves Big Grin
Tapasztalatok:
1.mióta "lámpás" erősítővel hallgatok zenét kidobtam az összes empé 3-omat. Big Grin
2.Csináltam haverral egy tesztet.összehasonlítottuk a Luxman hangját,az álltalam(és sok barát segítségével)létrehozott csövi erőlködővel.
Miután átkapcsoltunk csövesre,szó szerint leesett az állunk.
Gyönyörű hangkép,minden a helyén van,és alegfontosabb:a térleképzés.
Eddig valahol a távolban ültek a zenészek,most olyan,hogy halom,hogy a nagybőgő ott van a háttérben,az énekes előttem mászkál,stb...
Érdekes megfigyelés,megvan mitől mpé3-ban 3 Mega egy szám,audióban meg 30.tömörítésnél "kilopják" a teret.
Szóval aki csak teheti tegyen egy próbát és halgassa a zenét,és ne a hangrendszert. Smile
Még mindig hihetetlen jó a Prelu. Wink
Üdv:Fész
Válaszol
Milyen a csöves ?
Válaszol
Hát először,egy gitárerősítő kapcsolást építettem meg,EL84PP.
ezt módosítottam,hogy szélesebb legyen az átviteli sáv.
Csak végfok volt.
Most egy öreg EAG 782/a-t élesztettem fel.
Életemben nem hallottam még ilyen mélyeket.
Még van gond vele,picit kásás,picit zajos,de nem sokáig Big Grin
És ,ha minden jól megy,a napokban szert teszek még két db. ilyen erősítőre..

Egyébként a sztereót úgy oldottuk meg,hogy az egyik oldal az én erőlködőmről szólt,a másik egy EAG AE 110/a-nak a végfokjáról.
Az enyém jobban szólt....gondolom a szép nagy kimenő miatt.
Fész
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég