A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
Hy!Ha veszek egy végfokot azt csak simán az erősítő után bekötöm és arra kötöm rá a hangfalat?Vagy hogy?Valaki írja le lécci...Kössz
Válaszol
Előerősítőre kéne kötni.
És a végfokra a hangfalat.

Csak simán a forrásra ne nagyon köss végfokot.
Válaszol
Aham.értem....Mert én úgy akartam h az erősítő végfokja után kötném a másik végfokot....De az belegondolva lehet sok lenne a végfoknak vagy nem is tudom..... :o Hogylehetne valahogy esetleg több erőt kinyerni az erősítőböl?Mert erősítőt nem szeretnék cserélni csak néha hallani h a hangfal bírná de már nemtudok neki többet adni.... :? Vagy ezt inkább haggyam?
Válaszol
No ,azt a tandem erősítőt inkább hanyagold .
Válaszol
Sztem nemrossz erősítő(ea6383) csak lehetne erősebb valamivel,akkoriba biztos elég volt ez is de ......Am semmi bajom vele csak lehetne erősebb....
Válaszol
Milyen hangfallal használod?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Hát most épp egy sal hagszórós videoton dobozzal....De most akarok venni dcr3090-et és ha abba újak lesznek a mélyek akkor már lehet kicsi hozzá az erősítő... :?
Válaszol
Nekem is volt EA6383-am, és még a DC2505-ök is megtáltosodtak egy Yamaha AX-550RS jóvoltából... Szóval, az EA valóban jó VOLT annó...
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Jó az még most is, ha nem feltétlen bulizni akarsz vele. Hosszútávon igen kellemes hangja van neki, én is használok egy ilyen tipust. Tökéletes gyári állapotban van a kicsike. Nem válnék meg töle semmi pénzért. Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Hát bulit sztem nemnagyon fog látni ez az erősítő,inkább csak itthon van használva és a legtöbbször csak kis hangerőn van de néha azért megszoktam küldeni és hát elfogy szegényből az erő.....De hát nemvárjunk csodát mégicsak 2x50w....Nah mindegy akkor sztem marad így ahogy van,és amíg csak menni fog sztem nálam is fog maradni Big Grin
Válaszol
Én is kis hangerővel szoktam hallgatni. Már kinőttem abból, hogy az legyen a lényeg, hogy mki hallja. Én személy szerint szeretem a régi dolgokat, mert néhány új erősítőt még mindig megpocsékolnak. Van egy Sony 6.1-es hm erősítőm, de elbújhat mellette a hangminőségben, hangerőben viszont nem. De hát nem ez a lényeg. Szerintem érdemes megtartani, de csodát tényleg nem kell várni töle.
Válaszol
wolfsburg Írta:Jó az még most is, ha nem feltétlen bulizni akarsz vele. Hosszútávon igen kellemes hangja van neki, én is használok egy ilyen tipust. Tökéletes gyári állapotban van a kicsike. Nem válnék meg töle semmi pénzért. Smile
Gyári állapotban? HAjjajj....
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Igen gyári állapotban van, nem nyúlt bele még senki. Csak én a múltkor amikor egy picit kitakarítottam. Túl sokat nem volt használva, mert aki vette 1000éve, az a srác meghalt és túl sokat nem tudta használni szerencsétlen. Aki meg megvette utána az sem sokat hajtotta és tudom, hogy nem lett belenyulva. Na én meg föleg nem bántottam. Olyan gáz, hogy gyári? Smile
Válaszol
Szerintem eléggé. Wink

Válaszol
Miért? Szerintem addig felesleges meg kár belenyúlni míg meg nem áll benne vmi. Minden tökéletesen működik benne s rajta.
Válaszol
Azt próbáltam jelezni, hogy sosem volt tökéletes véleményem szerint.

Válaszol
Igen az lehet. De szerintem akik megvették annak idején a boltban, azok szerintem laikus szemmel és füllel nézték és hallgatták. Amúgy meg kis hangerőn kellemes hangja van, feljebb már torzít. Ez ilyen. Ahogy én használom még legalább ennyit kibír. Wink
Válaszol
Szia wolfsburg!

Az az erősítő soha nem ad le 2x50W-ot. Az az erősítő bizony 2x25W!!!!!!
És ezt figyelembe véve igen szépen és nagyot szól. A maga idejében elég jónak számított. Most már sok sok házilag könnyedén elkészíthető kapcsolás megveri. De valóban sok kommersz erősítő elvérzik mellette.
A használt cuccok topikban van 4 db VF3-am eladó. Hídba kötve 2x40W-ot kapsz és nagyon kicsit a panelok. Ha szerzel hozzá trafót akkor már pikk pakk összerakhatod és van egy legalább ilyen jól szóló nagyobb teljesítményű erősítőd! (bocsi az ön reklámért Big Grin)

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Jóh majd meglátom mert most előbb hangfalat veszek és majd kiderül utána milessz....Am nemlehetne valahogy ezt az erősítőt "felturbózni"?Mert nemtudom nekem valahogy úgy teccik... Smile
Válaszol
Ha csak a doboz tetszik akkor pakolj ki belőle mindent és azt pakolsz bele amit akarsz. Amúgy nem hiszem hogy könnyen olcsón egyszerűen nagyobb teljesítményt lehetne kiszedni belőle. De vannak akik nálam sokkal jobban értenek ehhez majd ők megmondják.
Válaszol
Ok én ezt mind értem, de én egy szóval sem írtam teljesítményt, meg hogy mennyit ad le ebböl... A hátlapra min. 50W van írva, de én ezt meg sem említettem. Igazából nekem teljesen mind1 mennyit ad le mert én kis hangerőn hallgatom és ott ez a teljesítmény nem jön ki soha.
Válaszol
.oh.

elcímeztem

.oh.
Válaszol
Sejtettem... .foghijas.
Válaszol
Am ha pl téleg építenék a dobozba egy új erősítőt végfok,előfok stb....akkor olyat h loudness meg filter stb be se tudnék kötni nem?
Válaszol
A szabályzó részt és a szűrőket meg lehet hagyni végfok cserénél. Bár egy rendes stereo erőlködőnek nem elengedhetetlen részei ezek az átvitel manipuláló eszközök. Big Grin

Válaszol
Ahham.....És csak külön a 2végfokot nemlehetne kicserélni?
Válaszol
Éppen ezt mondta shallafi hogy igen kilehet cserélni csak a végfokot benne Smile
Válaszol
Ja aham Tongue És am hogylehetne kicserélni?Sokat kéne átkötni meg stb?Az eredeti trafó elég lenne egy új végfokhoz?
Válaszol
A trafó hogy jó lenne-e rengeteg mindentől függ. De valszeg nem mert mivel az erősítő kis teljesítményű így a trafó is az és így nem tudsz ugyan abból a trafóból többet kiszedni.
Mérj egy szekunder feszültséget a trafón. Meg nem árt ha megméred a primert is mert kíváncsi vagyok nálatok menyi a hálózati fesz mert nálunk gyalázatosan alacsony. Van hogy a 210-sem éri el. A primert csak az én kíváncsiságomért mérd meg Big Grin
Válaszol
160W a trafó, és 2*35V egyenre méretezték az erőlködőt amikor még 220V volt a hálózati fesz a mostani 230 helyett.

Válaszol
Ennyit piszmogni ezen az erőlködőn.... Big Grin
Megmondom őszintén.szvsz.se az előfok,se a végfok nem jó,eccerűen nem tudja azt ami a zenéhez kell.Persze kinek a pap,kinek a paplan.
Flatlander ne érts félre,nem bántásnak szántam.
Szerintem add el,és vegyél egy jobbat,hidd el lehet kifogni egész pofás dolgokat,persze,ha a nagyobb teljesítményen kívül minőség is kell,akkor nem olcsó mulattság.
Üdv:Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Egyébként most nézem,hogy 2*35V-al megy,hmmm.
Lehetne tunningolni.Trafócsere(kb250W),puffercsere nagyobbra(10000uF),és a végfokpanelen a meghajtó és végtranyók"nagyobbra"cserélése,ha kell a töbi félvezetöt is.Ki lehetne hozni,így belőle 2*60W-ot is.
Nagy munka,nemtom megérné-e......
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
A visszacsattal is játszani kell.

Válaszol
Igaz,ez csak egy gyors gondolat volt,ha nem lenne más út,akkor egy teljesen új végfok-konfigot építenék bele.
Emléxem,régen csináltam ilyen teljesítményű erősítőt,az is kb.ekkora fesszel ment,talán a rajza is megvan még(papíron),de az már rég volt Smile
Fész
Válaszol
Hát lehet megérné lecserélni az erőlködőt.........De am pénzbe kb mennyi amiket leírtál?De asszem azlessz h veszek hangfalat azt ha kell megcsinálom h jólegyen és utána majd beruházok valami nagyobb stereo erősítőre :? Big Grin
Am találtam jópár Sony erősítőt és van elég sok 2x50w-os még jó árban is...Ez nagyobbat szólna mint ez a vidi erősítő nem?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég