A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
Üdv!

Vegyél erősítőt.Hangfalat se biztos éri meg csinálni,ahhoz,hogy jó legyen,sok pénzt,és tudást! kell birtokolni Big Grin
a vaterán rengeteg hangfal közül lehet válogatni,némelyiket egész emberi összegért el lehet csípni.
Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Fész Írta:Üdv! Vegyél erősítőt.Hangfalat se biztos éri meg csinálni
Azért a mai felhozatalhoz képest.... Big Grin talán nem olyan nehéz jobbat.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Azért a mai felhozatalhoz képest.... Big Grin talán nem olyan nehéz jobbat.[/quote]

...megy a bal...

http://www.susan-parker.co.uk/zeus.htm
Zero Feedback Transformer Audio Power Amplifier

zeus-1. [Kép: zeus-1.gif]
pia nyer
Válaszol
SMA Írta:Legalább 4,7uF-ot tettél be?
Nagyjából az passzol oda

Egyelőre 680nF-t, az volt kéznél.. viszont a 4,7 túl sok lenne szerintem, ugyanis már most is megvan az a jelenség, hogy ha tekergetem a hangerőszabályzót, kileng a hangszóró membránja. Kompromisszunot kell majd kötnöm. De a 680-asokkal még nem mértem ki. Az lesz a legjobb, ha megkeresem a dokumentációban a 7294 bemeneti ellenállását, és azt figyelembevéve számolom ki a kondit.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Melyik hangszóró membránja leng ki?
Válaszol
A mélyközépé. Természetesen. Egy DTF-12 nehezen végez szemmel látható kitéréseket. Felteszem nincsenek rendben a feszültségek a poti környékén. Valamiért.

Válaszol
Persze hogy a mélyközép Tongue Egyébként sokan mondták a HE fórumon is, hogy az LM1036-nak és a hozzá hasonló előerősítő IC-knek ez betegsége.. Ha kitalálták volna ezt az IC-t +/- tápos verzióban is, akkor nem lenne vele szerintem gond. De amugy nem vészes a kilengés..
Válaszol
Hát elvileg ha egyenfeszültség lenne a he. szab. potin akkor művelne ilyet... Milyen kapcsolás szerint készült a 1036-os téma?

Válaszol
A gyári kapcsolása szerint. A szabályzó monó poti egyenfeszültséget szabályoz 0-5V ig (asszem annyi a referenciafeszültsége) lineárisan, és az ő belső áramköre hajtja végre ez alapján a logaritmikus hangerőszabályzást. A többi (hangszinek+balansz) is ugyanígy.
Válaszol
http://zupp87.extra.hu/lm1036.jpg
Válaszol
Aham, lehet hogy inkább tda1074-ből kellett volna építkezni. Vagy SSM2164. kicsit más világ.

Válaszol
És ezekhez építeni egy hangszínszabályzós előerősítőt mondjuk NE5532-vel.
Mondjuk még THD-t nem mértem az LM1036-on, de majd megmérem végfok nélkül. Csak most otthon van a cucc. Ja, és a legkörültekintőbben fogok eljárni.. nehogy kiüssem az otthoni hangkártyát is Big Grin
Válaszol
zupp87 Írta:És ezekhez építeni egy hangszínszabályzós előerősítőt mondjuk NE5532-vel.
Mondjuk még THD-t nem mértem az LM1036-on, de majd megmérem végfok nélkül. Csak most otthon van a cucc. Ja, és a legkörültekintőbben fogok eljárni.. nehogy kiüssem az otthoni hangkártyát is Big Grin

...egy icce IC...sok kicsi sokra megy...a francia sex=6

[Kép: 11.jpg]

http://www.sixmoons.com/industryfeatures/rubanoide/rubanoide.html
pia nyer
Válaszol
Eeeeezz meg mi? Big Grin Big Grin Big Grin ... nameg az az IC-torony.. sok IC egymásraforrasztva... éérdekes...
Válaszol
CMOS invertereket szoktak így gruppenszexeltetni
Válaszol
És milyen célt szolgálnak azok a pajzán CMOS inverterek abban a kütyüben? Tongue
Válaszol
fdsa Írta:CMOS invertereket szoktak így gruppenszexeltetni

...na és a meztelen kondik ?????
---8 láb az opamp ? ali baba és a 44 rabló...

http://www.headwize.com/projects/meier3_prj.htm

This all-opamp power amplifier has 44 output opamps per channel!

Why 44 output opamps? My design goals were:

The output stage should be very fast.
The output stage should be linear, so the "control-opamps" would have an easy job.
The amplifier should be driven by a regulated power supply (unregulated supplies, as used in conventional amplifiers are IMHO a major source for a decrease in sound quality, because there is no infinite PSRR).
pia nyer
Válaszol
Hy!
Nemtudja valaki h hol lehet venni traftót meg ilyeket végfokhoz?Mert sztem építek egy sztereo végfokot valami 2x400w-osat max.....És ehez mekkora trafó kéne?
Válaszol
Ahhoz, hogy bírja a strapát, minimum egy 1000VA-es Big Grin Egyébként kíváncsi lennék, valóban 2x400-e az az erősítő, amit építeni akarsz. Ha igen, érdemes kicsit többre méretezni a trafót (a hatásfok meg egyebek miatt).. még jobban, mint ahogy én mondtam az előbb. Számolhatsz úgy 1200VA-re is (bár a trafókat bizonyos fokig túl lehet terhelni, én azért óvatos szoktam lenni). Nekem egy 2x70W-os végfokom van (2xTDA7294), és hozzá egy 250VA-es trafóm.

Apropo: hogy hol lehet trafót beszerezni: van egy nyíregyházi cég, H&M Trafó Kft., én velük csináltattam. 2x28V, 2x4,5A, toroid, +postaköltség = 15000Ft. Nem olcsóság az egyedi trafó, az tuti Tongue

Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy milyen kapcsolás az, amit meg szeretnél építeni, és mit fogsz majd vele meghajtani.
Válaszol
Flatlander!

Ha magadnak lakásba szeretnél ekkora erősítőt nem vagy normális! Ezzel már kisebb nagyobb koncerteket hangosítottunk anno, és még sok is volt.

Ha meg hangosítani akarsz akkor inkább vegyél József városin Ágota techniket. Azok olcsók és bírják a strapát. De használat előtt szed szét ellenőrizd le Big Grin

Kb annyiba fog kerülni egy ilyen a piacról mintha építenél egyet vagy még olcsóbb....!

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Na ezt nem akartam én így kimondani.. de igaza van a vavának. Akartam is mondani, ha nagy telj. kell, akkor Shiva PA600 vagy PA1200.. De az Ágotákrol is hallottam.. És amit még akartam mondani: ha nem túl rég foglalkozol ilyenekkel, vagy nem vagy túl jártas benne, nem javaslom azt, hogy egy ekkora teljesítményű tranyós erősítőnek nekifogj. Többen mondták (és igazuk is van), hogy egy tranzisztoros erősítő nem csak annyi, hogy összedrótozom és kész. Komoly méricskélést és türelmet ígér az összerakás után a beélesztés, munkapontok pontos beállítása, satöbbi. És hallottam már Quad405-ös építgetős emberkéktől is, hogy nem egy végtranyót nyiffantottak ki kapkodás és türelemhiány miatt. Türelmem az nekem se van sok, ezért is építettem meg ezt az IC-s micsodát (mondjuk első készülékem,ami fél évnél régebben működik stabilan Big Grin ), nameg azért is, mert volt egy olyan lehetőségem, hogy egy bizonyos határidőre be kellett vásárolnom 20-30 e értékben, de utána azt vissza tudtam igényelni. És így gyorsan kellett összehozni a dolgot.
Válaszol
Sziasztok!

Flatlander.Ha csak lakásba akarod használni,bőven elég a 2*50,estleg2*80W.
2*400W-hoz,ahogy elöttem is írták rengeteg pénz kell+szakértelem.Nincs értelme sok pénzt"elfüstölni".Válassz először egy egyszerűbb kapcs.-ot.Az ícés egyszerű,viszonylag kevés dologra kell figyelni.Mivel tudom,hogy nem régóta foglalkozol ilyesmivel,ezért mindenképpen azt ajánlom,hogy olvass utána minnél többet.Én annó úgy (is) csináltam,hogy elmentem a könyvtárba,és kivettem mindenféle elektrós könyvet,folyóiratot.A rádiótechnika folyóirat is sokat segített,szerencsére azok is voltak ott.Szvsz,amit már lenntebb is írtam,építsd át a vidi erőlködődet.hirtelen nem tudom mekkora a trafója(W),de azzal a 2*30valahány V-al lehet már 50W-okat is varázsolni.
Üdv:Fész
Biztos vagyok benne,h. a Föld körül 2345m magasan 1 pár rendörcsizma kering,csak persze meg kell tudni azt keresni.
Válaszol
Speciel ehhez a 7294-hez vajmi kevés alkatrész és +/- 40V elegendő, ezenkívül rövidzárvédett, hőmegfutás ellen is védett, tehát ha nem kapcsolsz rá véletlenül fordított tápfeszt, vagy nem vagy elektrosztatikusan feltöltődve amikor piszkálod, elég nehéz tönkretenni Smile Én anno haverom garázsában próbáltam ki, mit is tud a kicsike. Igaz, két elég régi, de nagy vidi dobozzal, amiben úgytudom a mély ki volt cserélve (30 centis, öntött vas kosaras, textil szélű mélyek voltak benne). Teljes kivezérlésen sem volt torz, és volt azért ereje elég szépen. De előerősítő mindenképpen kell elé szerintem. Anno laptophangkártyámról (isten nyugosztalja szegényt Sad ) olyan 30W-ig tudtam kivezérelni. De már az is szép hangerő egy szobában, akármit is mondanak a wattmániás emberkék Smile (pláne egy jó érzékenységű hangszóróval)

Egyébként egyszer kimértem, kisebb hangerőn kb. +/- 10V-ig szól.. igaz, a tápfesz függvényében esik a max. kimenő teljesítmény. De az adatlapján van is azt hiszem egy ilyen jellegű grafikon. +/- 40V-on 70W-ot tud 1%THD mellett. És végül, de nem utsósorban: SOSelektronikánál 650Ft+ÁFA / IC (azaz volt novemberben, amikor vettem)
Válaszol
Hát segítség az lenne h összetudjam rakni(műszerész haver) de ha több pénzbe van mint egy ugyanilyen "eredeti" végfok akkor inkább hagyom...

És igen lakásba akarom XD Big Grin

Már kezdem nagyon unni h sosincs elég hangerő.....majd így lesz Big Grin

Vagy esetleg egy 100w-os amit kittben is lehet venni azt nehéz megépíteni az én "tudásommal"? Mert azt szinte csak össze kell rakni...... Tongue

Ha nem akkor marad a gyűjtés és veszek egy brutális végfokot!
Válaszol
Van egy olyan érzésem hogy nem tudlak lebeszélni de hidd el hogy 2*400W-al én koncertet hangosítottam és napokig nem tudtam aludni a fülcsengéstől! És ez egy szabadtéri koncert volt. Most ugyan ez egy szobába.....
A másik. Milyen hangfal bírja ki szted a 400W-ot?
Hamar felfognak nyomni téged a szomszédok csendháborításért. Hol laksz? ha Pest környékén akkor megmutathatom neked hogy 2*40W-al is lehet hallás károsulást okozni.
Sztem tegyél le hamar erről a 400W/oldalról. Építs egy jó érzékeny hangfal párat és a gányklón erősítőt. Pénzbe ugyan ott vagy és van egy igen jó hangminőségű cuccod, kellően nagy hangerővel. Ha ennél nagyobb hangerő kell akkor sürgősen fordulj orvoshoz Big Grin

üdv: vava
Wink

szerk: ui:
Idézet:ha nincs miki de van fülesed... akkor azt dugd be a mikrofon helyére és abba beszélj! halkabb meg recsegősebb, de jobb mint a semmi!
Ezt te írtad az oldaladra? Ha igen akkor gratulálok.... Big Grin
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Ja.. sok pénz.. főleg ha megfelelő hangfalakat is akarsz hozzá Tongue
Amúgy a mai világban nem csodálkozok, hogy Flat 2x400-asat akar építeni.. ha azt vesszük, hogy annakidején az Universum VT2355 Senator rádiós erölködőmre (2x20W tranzisztoros végfok) rámondta valaki egy áltlam bezenélt bulin, hogy 2x120-ra saccolja úgy hallásra, mert az ő Philips hifije "2x100", és nem szól ekkorát (elektronikai tudományokat messzire kerülő emberke volt Tongue), akkor ezek alapján az én mostani 2x70-esemre nyugodtan rámondhatjuk, hogy 2x400 Big Grin
Válaszol
Big Grin....

Amúgy vidéken lakom szval a hangerő annyira nem zavró dolog TongueTongue

Am lehet eléglesz az a 2x100w-is Big Grin

És am nem én írtam az oldalamra XDXD én ott Fl4tl4nd3r vagyok és nem én írtam XD
Válaszol
Most mennyid van?
Válaszol
Mármint mi? Big Grin
Válaszol
Watt Tongue
Válaszol
Flatlander Írta:Am lehet eléglesz az a 2x100w-is Big Grin

Csak ezzel is az a baj, hogy nálad elég nagy tervek vannak mindennel, meg nagy a fellángolás, meg a tervezgetés, és a végén semmi nem lesz belöle! Gyanús, hogy ez az erősítős projekt is erre a sorsra fog jutni. Elég sok mindenről beszéltél már, hogy miket fogsz csinálni, de még egyiket sem sikerült véghez vinni. Döntsd el, hogy mit szeretnél elöször megycsinálni, és kezdj bele! De 1xre csak 1 dologba. Amúgy ekkora erölködőnek szerintem sincs sok értelme. Kihasználni sosem fogod, de még lehet a 2x100-ast sem... Tongue Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Ha belegondolsz, normál szobai zenehallgatásnál (plö mint én itt a panelban) kb. 1-2W-ra van kivezérelve az erősítő. Igaza van Wolfsburgnak, én sem használom ki azt a 2x70W-ot, viszont azért jó egy ilyen 100 körüli erősítő, mert vannak benne tartalékok. Ha mondjuk házibulit csinálok velük, 40-50W körüli kivezérlés oda simán elég, azt tartósan is bírják a hangszórók is, és még egy előny: ezen a teljesítményen még vajmi kevés a torzítása egy 100W körüli végfoknak. Holott ha 40-50W-osat építessz, azokat már ki kell hajtani rendesen. Mert általában ezeknek a végfok IC-knek a max teljesítményéhez már 10% THD-t társítanak. (Az enyémhez is az volt írva: 100W-10%THD, 70W 1% THD)
Válaszol
wolfsburg Írta:...nagy a fellángolás, meg a tervezgetés, és a végén semmi nem lesz belöle!

Kb. nálam is ez van: jelenleg 1000+1 terv van a fejemben, aminek 90%-át talán sosem fogom megvalósítani.. az okok: kevés idő, nameg pénz. Türelmem meg odafigyelésem, ami az igényes megvalósításhoz kell, az már lassacskán kialakul nálam, de sajna ez nem elég.
Válaszol
Am most egy ea6383-as erőlködőm van elvileg 2x25w (talán)

Am tudom h sok mindent mondok h megcsinálok de inkább várok vele és megpróbálom a legjobbat megcsinálni elsőre....És most azért jött ez az erősítős ötlet mert ha csinálok hangfalat akkor már legyen mivel meghajtni is Big Grin
Válaszol
De könyörgöm, 400W-al milyen hangfalakat akarsz hajtani? Big Grin 40-50 centis PA SUB-okat? Tongue Azok igencsak nem ócsók .no.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég