A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
LM3876, 3886 kapható most a legtöbb helyen.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
.?.
Nem 3875? Mer eddig erről volt szó... és akkor miben különbözik esz a 3 egymástul?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Sőt ottvan még a 1875 is. Smile Ebben a topikban volt szó ezekről az IC-kről legtöbbet: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=570930#570930

Válaszol
Itt szimatoljatok.
Lex
Válaszol
Szerencsére .cool. meggyógyult a Dual . Nem kell építenem .
Ja , az STK paneljai már 2 éve be vannak ültetve , most együtt relaxálnak .
Válaszol
Mócsing Írta:Szerencsére .cool. meggyógyult a Dual . Nem kell építenem .
Ja , az STK paneljai már 2 éve be vannak ültetve , most együtt relaxálnak .
Ezt a tempót! .boszi.

Mifelénk 2200-2300/db az eLeMek ára. De kit asz nincs. .no.
Válaszol
Köszönöm Józsi .
Most küldtem másodszor el Lexnek , előbb utóbb csak összejön .
Válaszol
Lekköszeleb másoldki a hibbaüszenetet hanem sikkerül és küddel. Majmeg próbállom kiellemeszni. Deha a frimélről próbálkoszol asz nekemse nem sikkerül sok .nap. óta. De nekem csak hexa kódban aaggya hibaüszenetet. Asz ótluk levellesző. .tor.
Válaszol
Már megkaptam és az üzenet valószínűleg a melléklet méretére utalt, hogy túl nagy.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Sziasztok!

Ide lehetne írni a saját építésű ill. kit erősítőkről és ezekkel kapcsolatos elektronikai dolgokról.

Saját részről az egyutas topikban leírt PC-hez készített 3 l-es dobozhoz szeretnék egy kicsi, pofás erősítőt. Mivel nem vagyok analóg elektronikában túl gyakorlott - főleg a NYÁK készítésben -, ezért "gyorsfagyasztott" félkész terméket kerestem. Így bukkantam a D-Audió honlapjára, ahol van néhány jó dolog nagyon olcsón.Úgy gondoltam, hogy az AMP-02 (950,-/db), TDA2030-assal épített 14W-os erősítőből 2 db-ot összerakok és ezzel hajtom a 15W-os dobozt. Az erősítőbe rakok még egy fejhallgató erősítőt is (HPA-01, 860,-/db). Előfok címen egy sztereó B-s potival állítom a hangerőt. Tápnak van egy régi, nem használt 50 VA-es 6-12-24V/2A-es EI magos trafóm, Ezt egy Graetz híddal és jó nagy pufferkondival megspékelem, és vagy az említett oldalon lévő REG-01 fesz.szabbal vagy más módon stabilizálom.
Az erősítőnek elég egy max. 6-36V-os táp. Ami a 24V-os szekunder esetén nálam 30 V lesz, míg a fejhallgató erölködőnek max. +- 18V kell. Ezt úgy oldom meg, hogy a trafó 12V-os kivezetését használva 0-nak a táp 0-ját -15V-nak, míg a +30V-ot +15V-nak használom.
Ha valami hülyeséget írtam, akkor kérem a hozzáértőket, javítsanak ki! Köszönöm.
Sziasztok!

Szerintem jó az a trafó, +/- tápot csinálj, így alig puffan ki-be kapcsoláskor, 2db 4700mikró már elég lehet a tápba, bár inkább dupláznám. Én TDA230-ból, és LM1875-ből is építettem erősítőt, a kis LM-nek klasszisokkal jobb a hangja. Szerintem kb. egy jó QUAD-dal van partiban hangminőségben. Ajánlom a gyári kapcsolást, két apró módosítással, ezek nélkül gerjedt, azóta nem: a két táp lábra közvetlenül 1-1db 220mikrós elkót, minél rövidebb vezetékekkel a földre, a kimeneti gerjedésgátló RC tagban pedig 10 ohmra cserélni az ellenállást.
A TDA kimenetére (visszacsat előtt) raktam kb 10-15 menet 1cm átmérőjü légtekercset, mert imp. átvitelnél az éleken, különben gerjedt.
A két nagy LM közt a különbség 3875: 8 ohos, picit jobb parák, 3876 4 ohmot is kihajt, van bekapcs mutéja (nem durran), 8 ohmnál kevésbé nagy hűtés is elég lehet.
A nagy TDA (7296V?), mivel 4 tápfeszes, jobb hatásfokú, jó tokozású, kissebb hűtőbordával is beéri. kicsit nagyobb a torzítása mint az LM-eknek.
Szerinzem az STK-k drágák, viszonylag sok körítés kell hozzájuk, és SANYO-éknál végig böngészve nem találtam kissebb torzításuakat, csak a végtranyó nélküliek közt.
Adatlap, gyári kapcsolással PL.az alldatasheet.com-ról letölthetők. Árak nagyságrendileg: TDA2030 kb.2-300, LM1875 kb. 500, TDA3875,-86 kb. 2kFt, nagy TDA is, STK-k kb. itt kezdődnek.
Beszerzőhelynek ajánlom a LOMEX-et, KONTHA-t,...
Uff .udv.
Válaszol
DöG Írta:Szerintem jó az a trafó, +/- tápot csinálj, így alig puffan ki-be kapcsoláskor

Miért befolyásolja a trafó a pukkanást ki- és bekapcsoláskor? Nem értem. .oh. Persze lehet, hogy azért, mert már péntek este van. .pia. Big Grin
Válaszol
A quad a 405-ös? Azt hogy lehet együtt említeni a hangminőséggel?

Válaszol
Nagyon kell erőlködni .
Válaszol
Kár hogy erre nincs ilyen izébizé hogyishíjják.... emotnikon.
Válaszol
Mivel engem is érdekel egy(két) jó(jobb) 10-30W-os erőlködő, mind sztereó, mind házimozi kivitelben, lehetőleg 10e (sztereó), 50-60e(5.1) árkategóriában, érdekelnének a lehetőségeim és a tapasztalatok. (a készítést úgyis Salalára bízom Big Grin )
A sikeres pályázó megihat egy sert otthon, miközben rám gondol. .sor.

Trafó és előerőlködő, és proci nélkül gondoltam ezt az összeget. .kv.
Válaszol
5.1 (50-60e)+trafó+előerölködő+DAC-ból már veszel egy jót a boltban.
Lex
Válaszol
Így van. Digitális (5.1) hangra tökjó a bolti is, meg amúgy is bajos házilag jobbat csinálni. Meg minek? Úgyis szét van misztifikálva. Az analóg zene meg sztereó.

Úgyhogy megyek .sor. ...
Válaszol
29000-ért láttam Rotel sztereot , ismeri valaki ?
DAC-ról hol lehetne értekezni ?
Válaszol
DAC-ot vagy IC-set veszel, amihez körítés is kell, vagy veszel kompletten, de úgy meg többe kerül, mint egy integrált 5.1-es erölködő. Nézzd meg a hivox vagy a heed audio oldalán.
Lex
Válaszol
Elsősorban építés érdekelne . Csak sztereozom .
A CD lejátszómnak viszont alighanem , digitálisból csak optikai kimenete van . Azt is át kellene alakítani valahogy .
Válaszol
Úgy néz ki , kapok rajzot a CD mod. hoz .
Válaszol
Remélem közkinccsé teszed.
Lex
Válaszol
Rajz megvan .
Ez az első lépés , az optikai kimenetet kell átalakítani digitálissá .
A DAC már a következő feladat .
Természetesen minden infot közre adok , hacsak nem tiltja az akitől kaptam .
Válaszol
Kell a rajz ?
Válaszol
Mócsing!

Megneveznél pár újságot, aminek a papirja alkalmas a lézernyomtatás vasalására? Sürgős!
Válaszol
Jozsi .
Műnyomó papír .

Nekem a vállalati újság bevállt . Tifelétek nem valószínü hogy beszerezhető.

Pl. Szovjetúnió . minnél fényesebb annál jobb . Az a jó ha fehér a papír és csak szöveg van rajta . Úgy állítsd be a nyomtatót hogy vastagon legyen a festék. Addíg vasald amíg a mintázat látható lessz a papíron keresztül / Jó meleg legyen a vasaló / , a papír enyhén megsárgul .
Ha nem vagy elégedett az eredménnyel, kromofágot neki ,és lehet ismételni . Remélem tudod hogy tükrözni kell ?
Jó vasalást !
Válaszol
Monnyuk asztse tudom millen vállati ujságot kellene keresnem. De ha az a lényeg hogy minnél fényesebb meg erős legyen olyat szerintem találok. Mint pl. a Szovjetúnió volt. Sajnos ezen a nyomtatóm nem lehet a festékmennyiséget állítani, max. takarékosra de az nem cél.

Az első próbám a fénymásolópapír csomagolására ment, annak az egyik fele fényes. A lézerfesték viszont matt rajta, lehet hogy jó lesz.

Kalandra fel! .zold.
Válaszol
Van céges ujság itt is teljesen fényes de színes, nehéz fekete-fehér részeket találni benne. Ez vastagabb mint a fénymásolópapír, de a nyomtató jól bírja, csak néhol elmosódott.

A másik a szakszervezetis, ez ugyanolyan viszont kissé vékonyabb a fénymásolópapírnál. Ezen nem mosódik el, szépnek tűnik, de minden másodikat benyeli.

Csináltam egy párat mindegyikből, maj megláttyuk. .foghijas.
Válaszol
Tegnapi lelkesedésemben nem vettem észre egy tévedést, a visszacsatolásnál módosítani kellett a nyák rajzon, íme.
Persze emiatt újra kell kezdenem a vacakolást a nyomtatással. .morcos.
[Kép: lm1875tda20307yg.png]
Ez mindkét erősítőhöz jó, mint látható. Kompatibilis a lábkiosztásuk.

MócsinG! (Jé, véletlen volt de így sokkal jobb)

Honnan lehet tudni, hogy jól sikkerült a vasalózás? Már azon kívül hogy megbarnul a papír, a kész lenyomat elárul valamit arról, hogy fennáll-e esetleg az alámaródás veszélye? És a jó meleg vasaló mit jelent? Csumára feltekerve? .tuz.
Válaszol
A festék mennyiségét alighanem a gépen lehet állítani , úgy hogy megnöveled a kontrasztot .

A vasalót próbáld ki közel maxon , rövidebb ideig kell vasalni , ne huzigáld a vasalót csak nyomdrá és úgy tedd odébb . Körösztben ugyanezt ismételni .

Mikor befelyezted a vasalást , tedd vízbe a panelt. Húsz perc múlva , húzd le a papírt , a maradékot meg körömmel kapard le .

A végén nagyítóval nézd át , ahol maradt némi maradék , pl likak helyén , tűvel piszkáldki.

Alámaródást még nem tapasztaltam .

A színes papír ugyan olyan jó ám , csak ott nem látszik át a mintázat .

Használtam fényes fotó papírt is , de abba kishijján belerogyant főnököm nyomtatója , olyan vastag volt .

A műnyomónak nézz utánna , az egy bevált anyag .
Kellemes piszkálást !

Ui. nem felejtetted el tükrözni ugye ?
Válaszol
Megnéztem a nyomtató szoftveres beállítását, a felbontás állítható, kontrasztra nem emlékszem. De ezen az IBM NP12-n nincs is sok lehetőség. Még meg kellene néznem a HP-kat.

A franc fog drága papírokat venni ha a közönséges is jó. .ir.

Persze hogy tükröztem! Madárnak nézel? .no. Egyébként nem én, a lajutnak van egy illen opciója a nyomtatás beállításainál. Beállíthatod azt is hogy hány sort, soronként hány darabot akarsz a papírra tenni tetszőleges távolságra egymástul. .taps.

Van egy ingyenes néző-nyomtatóprogramja is, ha valakit érdekel. A saját .lay formátumú fájljait lkezeli, a főprogram installálása nélkül. .foghijas.

http://www.abacom-online.de (German version)
or http://www.abacom-online.de\uk (English version).
Válaszol
Idézet: Madárnak nézel?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, dehogy .
Válaszol
A műnyomó nem drága, illetve Tiszalux vagy mi, másnéven tojáspapírnak nevezett papír is jó. Állítólag.
Egy kis tanulmányozni való: Link
Lex
Válaszol
Mócsing Írta:
Idézet: Madárnak nézel?
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, dehogy .
Feltűnően gyanús ez a tagadás... .ok.

Olvastam a papírokról, az 3 különféle. Céges újság hegyekben áll ingyen. Holnap próba. .foghijas.
Válaszol
Mócsing!

Olyan van a nyomtatóbeállításnál hogy intenzitás. 0=sötét 100=középérték 200=világos. Kipróbáltam 50 és 150 értékekkel, külöbség csak a szürke árnyalatokban látható. 50-nél van szürke, 150 nincs, azaz fehér. Ami eleve fekete ott nem látok kűlönbséget, de valószínűleg több festéket visz fel arra is ha sötétítem. Majd kipróbálom az 50 értékkel.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég