A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
Helló Jozsi .
Tulajdonképpen mire használható ez a lajut ?
Válaszol
Nyákot tervez. Megadod a fizikai méretet, rádobálod az alkatrészeket, kijelölöd a kapcsolódásukat ő meg összehuzgálja neked a vezetősávokkal, amit aztán tetszésed szerint máshová is elhuzigálhatsz ha úgy jobban teccik.

Nekem egyenlőre elég volt annyi hogy csak a fóliarajzot csináltam meg vele. Ráraktam a forrpontokat és összekötözgettem a vezetősávokkal.

De a poén az hogy ezt szuperul ki is nyomtatja tetszőleges számban egy papírra (már ami ráfér) ja és a kedvedért még le is tükrözi. .hehe.

Kicsi és sokat tud ehhez képest. Én már úgy használom hogy otthon telepítettem, aztán felmásoltam pendrive-ra és a munkahelyen arról futtatom. Persze a beállított elérési utak neki így nem igazak, de ez csak bizonyos esetekben érdekes. Hordozhatom magammal. De még az ismerkedési korszaknál járunk. .foghijas.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Hogy miért nem lehet legalább egyszer olyat írni amiben mindent megértek ?

h_jozsi Írta:Hordozhatom magammal.
Ez nagyon praktikus , pl. a strandon is bármikor előveheted .

Amit hasznélsz az demo verzió ? Az említett oldalról alighanem csak azt lehet ingyen letölteni .
Válaszol
Így van. A fullosért egy kicsit meg kell küzdeni. .eros. Küggyem?
Idézet:Ez nagyon praktikus , pl. a strandon is bármikor előveheted .
Nade Mócsing! Valami perverz filmet néztél tegnap? .foghijas.
Válaszol
Mi perverzitás van abban, ha a strandon előveszed a pendrájvodat ?
Hamár egyszer, éppen nálad van.

Küld el légyszíves !
Nézted az OFF-ban említett honlapot ? Letöltöttem néhányat , de bevannak tömörítve . Alighanem szólok a fiamnak .
Válaszol
Mócsing!

Lenyomtattam pár oldalt különböző intenzitás értékekkel. Érdekes módon sötétebbnek tűnik a fekete a világos értékekkel. Vagy csak a szemem dob vagy tényleg ez a kontraszt? Franc se érti. Szürke árnyalatos képen nem feketébb a fekete egyiknél sem, de úgy tűnik valóban csak a teljes tertomány világosságát befolyásolja.

Sajnos a vékonyabb papírt hanyagolnom kellett, 10-ből egy sikerült a többit állandóan begyűrte. De gondolom a vasalás szempontjából ez mindegy.

Izé, kerámiatalpú vasaló jólesz? És még valami. Gőz kell?
.foghijas. .hehe. .zold.
Válaszol
Mit küggyek el, mer nem tudom mittőtöttél le. A fullosítóra gondolsz?
Válaszol
Arra hát . / nem ezt töltöttem le /

Gőz nem kell ! Kerámia biztos megfelel .

A freemailben mekkora dokument küldhető ?
Válaszol
Mócsing Írta:A freemailben mekkora dokument küldhető ?
Passz. Tán 10 mega. .sokk.

Mócsing, SEAS, mélment. .ir.
Válaszol
Jozsi.
Elméláztál valamit , semmi sem gyütt .
Válaszol
Tüllem elment. Két exe file meg egy lay. A HUBod nem nem pofázik bele? SEAS megkapta, 18:05-kor írta priviben.

Kész a nyák, szárad rajta a lakk.

Az első próbálkozás a vastagabb papírral nem jött be. 5 percig vasaltam, de 1 istennek se barnult a papír és nem látszódott át a rajzolat. Tanácsodra nem mozgattam rajta a vasalót, ez hiba volt, mert helyenként nem tapadt a rézre a festék. Aztán a vastag papír órák alatt sem akart leázni. A maradék (nem kevés) papírt folyóvíz alatt szivaccsal óvatosan dörzsölve távolítottam el, de jelentős darabon hiányos volt a rajzolat.

A második a vékonyabb papírral már 95%-os siker, apró hibák vannak. Ezt már jóval kevesebb ideid melegítettem, de úgy néz ki hogy 1-2 perc is bőven elég. A festékes papírra tettem még néhány réteg sima papírt, hogy egyenletesebben kapja a festett réteg a nyomást meg a hőt. Ahol jó a látható rajzolat ott biztos nem fog alámarni. Ez sokkal könnyebben ázott fel, de ezt is szivacsolni kellett. Ahol maradt a festékrétegen papírrost, azzal nem foglalkoztam, majd elintézi a vasklorid. Nem intézte el, de kit érdekel? A festékréteget maratás utén fémszálas dörzsikével pucoltam le. Súrolóporral szoktam, de csak ez volt a hézban.

Ezek a tapasztalataim.

Minnyá küdöm ujra a lajutot. .ir.
Válaszol
Nekem sem jött, előbb írtam, aztán néztem csak .monokli.
Válaszol
Mukkot se értek SEAS. 18:05-kor írtál a privit, ami arra utalt hogy megkaptad. Ezért csak Mócsingnak küldtem újra 22:32-kor. Akkor most mi van?
Válaszol
h_jozsi Írta:Tüllem elment. Két exe file meg egy lay.
EXE fálylokat sok levelező nem szereti. Letilccsa, vagy kitörüli... kűggyed neki zippelve, úty malyd mekkaplya.
(fú de szörnyű volt így írni)
Üdv, Péter
Válaszol
Frimélröl ment frimélre, Mocsing esetében. Edig nemvót rá alergikás. .foghijas.

A zip nemmindig megoldás. A céges levellesző még a zippelt exeket se engedi seki sebe. Csakha át nevezed asz exet. .morcos.
Válaszol
Nekem semmi sem jött !

Tegnap próbáltam egyik címemről a másikra küldeni kisérlet képpen , rövid videot , nem ment át

Jozsi .
Ha csak ennyi hiba van a panelon , és nem akarsz , újat vasalni , javítsd ki alkoholos filcel .
A panelt kromofággal szoktam zsírtalanítani ,kromofág után leöblítem valamilyen nem zsíros higítóval . Maratás utánn szintén kromofággal mosom le a festéket .
Válaszol
Mócsing!

Lehhet hoty mamár lesz rolla fotó. .ok.
Nincs még mél? Asz este még ujraküdtem másik cimröl. .ir.
Válaszol
Nincs mail . .tor.
Válaszol
Én csak annyit írtam, hogy köszönöm, aztán láttam, hogy nem jött semmi.
Tanulság: előre nem szabad köszönni .szia.
Tehát nem jött még.
Válaszol
Akkor mégse én tévedtem. De a ..... tele van a levelezőkkel. Ott vigyorog az elküldött levelek között mindkettő. Na hátha ma sikerül... .tor.
Válaszol
Meg tudja mondani valaki, hogy a NYÁK-on milyen vastag a réz fólia? Az érdekel, hogy adott szélességen mekkora áramot engedhetek át. (pl. tápegység)
Lex
Válaszol
Nem egységes, gyártmányonként más-más lehet, vannak vékonyabbak-vastagabbak. Általában néhány tized mm. Nagy áramokra több mm-es fólicsík kell. Én úgy szoktam, hogy ha kétséges akkor végigfuttatom ónnal, így biztos bírja. Vagy huzalt fektetni rá és úgy végigfuttatni, még erősebb.
Válaszol
Lex Írta:Meg tudja mondani valaki, hogy a NYÁK-on milyen vastag a réz fólia? Az érdekel, hogy adott szélességen mekkora áramot engedhetek át. (pl. tápegység)
Ha jól tudom egy "sima" nyákon 35um vastag a réz.
Válaszol
h_jozsi Írta:... huzalt fektetni rá és úgy végigfuttatni...
Én is erre gondoltam, mert a 2 A-t nem tudom, milyen szélesen kellene vezetni. És ez még csak a kicsi erölködő tápja.
Lex
Válaszol
Amilyen szélesen csak tudod , legalább nem növeli a táp belső ellenállását .
Válaszol
fehrudi Írta:
Lex Írta:Meg tudja mondani valaki, hogy a NYÁK-on milyen vastag a réz fólia? Az érdekel, hogy adott szélességen mekkora áramot engedhetek át. (pl. tápegység)
Ha jól tudom egy "sima" nyákon 35um vastag a réz.
Ez legfeljebb processzorgyártásra elég... .hehe.
Válaszol
Mócsing, SEAS, még mindig nem kaptatok mélt?
Válaszol
A D-audio elektret miki erölködő kitben 2 db BC413C tranyó van. Tudtok e helyett jobb minőségűt? Vagy jó ez is?
Lex
Válaszol
NEM
Válaszol
Mi nem? Nem tudsz jobbat, vagy ez nem jó?
Lex
Válaszol
Bocs .
KIcsit bővebben : NEM kaptam mélt .
Válaszol
Építsd meg a Méricskéét , azon az erősítés is szabályozható .
Válaszol
Ezt már beszéltük. Van egy kit-em. Ezt össze akarom rakni és tesztelni vele a Pana mikit. A Méricskére most nincs időm.
Tehát az a kérdés, hogy a BC413C jó, vagy van jobb is?
Lex
Válaszol
Mócsing, lajutoltál mán vallamit?
Válaszol
Lex Írta:Ezt már beszéltük. Van egy kit-em. Ezt össze akarom rakni és tesztelni vele a Pana mikit. A Méricskére most nincs időm.
Tehát az a kérdés, hogy a BC413C jó, vagy van jobb is?
BC413, BC550, BC184 nagyon hasonlóak, kiszajú tranyók.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég