A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erősítők (épített) (nem szub)
Mócsing Írta:....Sokan istenítik a GC-t .....
Most gondolj bele. Rákötsz 4-5 alkatrészt, és szól, egy nyolc éves gyerek össze tudja rakni, az én első "detektoros" (Ge diódás) rádiómmal több munka volt Big Grin
Aztán 3 mm-rel arréb teszel egy drótot és lőn csoda, még jobb lett, legalábbis úgy hallod. Ezt a sikerélményt nem nyújtja egy szimmetrikus-áramtükrös erősítő két marék alkatrészből!
Van nekem is mindenféle, LM1875, LM3875, TDA7294V, TDA7375, nem vagyok finnyás, van saját készítésű Quad is, csak hát amikor bekötöm a BA-F1-gyet, akkor hallatszik, hogy valami más lett... DC-600 kHz, 200 V/usec, mindez 200 W felett... Viszont itt nincs mítosz, helyette van egy 20 kg-os erősítő.
Itt a végfok kapcsolása:
http://diyaudio.barjak.net/kapcsrajzok/Sansui_BA-F1.jpg
És ez komplementer párokból áll, nem úgy, mint az LM3875.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
shalafi66 Írta:....Mócsing egyedül is tudsz dönteni. Smile
Szerintem érdemes megépíteni, csak aztán nem kell beállni azok mögé, akik szerint ez a csúcs Smile Másoderősítőnek kiváló.

Szerk.:
Közben átgondoltam a sorrendet én is, (látom, Shalafi mégsem szólt hozzá):
A leggyengébb az általam említettek közül a TDA7375, ez inkább 4 Ohm terheléshez készült, lévén autós erősítő IC, bár egyszerűen lehet hidalni. Négy erősítő van egy tokban. 1 W-ig 8 Ohmon nincs rossz hangja, most éppen két szélessávú hangfalat hallgatok ilyenről.

Nagyon jó az LM1875, nekem ez a favorit, bár kisebb a teljesítménye mint az LM3875-nek, viszont lényegesen olcsóbb, kb. 700 Ft/db, a 3875 meg inkább a 4000-hez van közelebb.

A TDA7294V más kapcsolástechnikájú, FET-es kimenetű, nagyobb teljesítményű, bár 100 W-osnak írják, 60 W-nál többet nem érdemes kivenni belőle a megnövekedő torzítások miatt.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A 3875-nek melyik a szigetelt változata ? Viszont a 4000 -es ár ,kicsit soknak tűnik az STK-kal szemben . Nem akarom pofátlanul megvágni a fiút.
Válaszol
Hogy esza Moccsing millen lelkis lett? .sokk.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Mindíg ilyen volt , és csak néha hazudik .
Válaszol
Ezt szóltam volna hozzá:
shalafi66 Írta:Ami nem mítosz, hanem tény. Az LM1875-86-3886-os ICk elég alacsony torzítású példányok, főleg a többihez képest, jó jel/zaj arányt hoznak, egyik-másik bizonyos körülmények közt még elég szép jelalakokat is produkál. Most nem vagyok képes átböngészni az adatlappjaikat, de sztem Mócsing egyedül is tudsz dönteni.
A 3886 tetszett nekem legjobban, a négyszögjel itt őrizte meg leginkább az eredeti alakját... és az LM4780.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az a helyzet , engem az adatlap érdekel a legkevésbé . A szubjektív véleményetek , annál inkább .
Adatlapot nézve , csöves erősítőt nem is lenne szabad hallgatni .
Hiszen ez az, nem tudok dönteni . Még nem hallottam , de mégcsak nem is láttam ilyeneket .
Válaszol
Mócsing Írta:Az a helyzet , engem az adatlap érdekel a legkevésbé . A szubjektív véleményetek , annál inkább .
Adatlapot nézve , csöves erősítőt nem is lenne szabad hallgatni .
Hiszen ez az, nem tudok dönteni . Még nem hallottam , de mégcsak nem is láttam ilyeneket .
Akkor LM1875.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Mócsing Írta:Adatlapot nézve, csöves erősítőt nem is lenne szabad hallgatni.
Azért ebben én nem vok olyan biztos. Smile

Válaszol
énis épp egy LM3886-ot készülök összerakni.
valameik nap megyek alkatrlészekér.
Tud valaki ajánlani egy jó torroid trafó gyártó céget aki szállít házhoz vgay pesten belül van?
köszi üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Vava.
Nézd meg a 3875 árát is légyszíves .
Válaszol
huh.
na igen.erre nem számítottam. ( külső szemlélődő számára:
32-02-56 INTEGRĆLT ĆRAMKÖRÖK LM3876T (NSC) 56W AUDIO POWER AMPL TO-220-11LEAD RoHS 1050,00 FT
32-02-53 INTEGRĆLT ĆRAMKÖRÖK LM3886T (NSC) 68W AUDIO POW.AMPL. TO-220-11LEAD RoHS 1258,33 FT

És hangminőségre van külömbség?
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Épp egy 3886-osos erősítőt hallgattam ma.(gyárit)Nekem nagyon nem jött be. .no.
Üdv Doki!
Válaszol
Na emberek akkor szavazás!!
1: 3886
2:3876
Válaszol
vava Írta:Na emberek akkor szavazás!!
1: 3886
2:3876
Ha má nyamvadt icce,akkor 1875
Üdv Doki!
Válaszol
A 1875 hány W-os ?
3875-öt senki sem hallgat ?
Válaszol
Mócsing Írta:A 1875 hány W-os ?
....
20 W-on szépen szól, max. 30 W-ot lehet kipréselni belőle.
Van 3875-öm is, állítólag ez az "igazi GC", de szerintem nem éri az árát.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Kár , kár .
Egyik kár - 20W .
Másik kár - az alatta levő .

Elősször kipróbálom a 3875-öt , nem egy nagy veszteség ,ha nem jön össze .
Válaszol
Mér kell kéccségbeesni? 2x2 1875, hidalva.
Válaszol
A hídkapcs sztem nem jó ötlet.

Válaszol
Asz lehet. Mivel azon múlik, mennyire sikerül teljesen ellentétesen táplálni. De ha beletrafálsz, nem vesztesz. .otlet.
Válaszol
Kedden megyek a lomexba alkatrészekér és valszeg hétvégén meg elkezdem megcsinálni az lm 3886-ból álló erősítőt.
Érdekelne valakit ha lépésről lépésre felrakom ide a készítést vagy ne foglalkozzam vele?
Sajna 250 W os toroid trafó még legalább 2,5 hónapot várat magára de megéri (nekem)
Addig lehet hogy naygfaterral csináltatok egy normál tarfót.
üdv: vava

ui: erről jut eszembe: ti mekkora tápkondit ajánlotok ennek az erölködőnek a tápjába?
Válaszol
vava Írta:ui: erről jut eszembe: ti mekkora tápkondit ajánlotok ennek az erölködőnek a tápjába?
Úgy 2200uF-osat féltápfesz/oldal.
Üdv Doki!
Válaszol
Szia doki!
Az nem kevés? Én legalább 10 000 gondoltam.
Ne röhögjetek ki de az stk-ás erősítőm tápjában 96 500 uF van és egy 520 W normál trafó eteti a szerkezetet.
üdv: vava
Válaszol
Nem kevés,de legalább 250Va-es trafó kell neki.Olvass bele a terminálon a gányklónos topikba!
Üdv Doki!
Válaszol
Ebben a pillanatban jöttem meg a lomex-ból az alkatrészekkel.
De van egy kis bibi. Nemvolt lm 3886 csak 3876 T.
Abban szeretnélek megkérni titeket hoyg nyugtassatok meg hogy ez teljesen helyetesíthető a 3886-al és nem kell semmi kapcsolásbeli változtatást eszközölnöm.
köszi: vava
Válaszol
Sziasztok!
Már salla kisegített a kérdésel kapcsolatban (köszi szépen salla).
Elkészültek a nyáklapok és holnap suli után első dolgom a kifúrásuk és forrasztásuk lessz.
It egy kép a kimart nyákról:
[Kép: dscn5060gj7on8.th.jpg]
Válaszol
Sziasztok!
Az előző hsz-ben mutatot nyák kész és működik. Lesznek arrol is képek, de most jöljön egy igazán aranyos kis kapcsolás (ami ,ásfél hétig keserítete meg az életem).

itt a kapcs rajz:
[Kép: my.php?image=aprosag4lv1.gif]

itt a saját nyákrajz:
[Kép: my.php?image=nvtelen1sp6.jpg]

és a kész panel: (érdemes megnézni hoyg mien kicsi is lett ez az egész)
[Kép: my.php?image=nvtelen2ns2.jpg]

A angja borzalmas de tetszett az egyszerüsége és etért csináltam meg.
üdv:vava
Válaszol
Na ugye hogy nem is olyan könnyű erősítőt építeni!
Ezt az erősítőt hányan mondták jó hangúnak? Számoljunk... Smile Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Tud vallaki ollan cél IC-t, amely 4-6 csatornás vonalszintű (750mV) stereo keverőként használható (esettlek némítással, hangszínszabáloszással), és minőségben vetekkszik asz 5534-el? PC-hez szerretném hasznyálni. .tor. .??.
Válaszol
Kedves h_jozsi és Többiek!

Én kettő használtam eddig, mindkettő jó.
Az egyik az SSM2164, 4-es VCA-áramkör.
A másik a TDA1074A, ez is hasonló, csak több alkatrész kell hozzá, ehhez van hangszín-szabályozó lehetőség is, a VT-legutolsó erősítőjében ez volt, ha jól emlékszem.
Üdv! SMA
Válaszol
Nocsak-nocsak. Tucc vallami köszelebbit is? A két említett kliens képességeit illetölleg.
Válaszol
Sziasztok!
Lenne egy jókis feladványom a hozzáértőknek.
Egy osztálytársam most épít egy rallyautót és kéne neki egy átbeszélő amin a navigátor és a pilóta tudnak egymással beszélgetni (fejhallgatós mikrofonos szerkezettel)
Mivel egy autórol van szó fontos hogy 12V os legyen és ne telepközepes. A hangminőség nemnagyon számít scak anniyra hogy értsük egymást. A mikorofon nemtom hogy kondi mikrofon-e vagy nem ezért nemtom hogy kell-e "fantom táp" neki. De ezt még megtom idővel. Szal ehez a szerkezethez kérek ötleteket.
üdv és köszi: vava
Válaszol
Kedves h_jozsi és Többiek!

Le kell tölteni az adatlapjukat és ott már sok minden látható róluk.
Profi cuccokban is alkalmazzák ezeket az áramköröket, jó hangjuk van, kicsi az alapzajuk és torzításuk, megbízhatóak, olcsón beszerezhetőek.
Üdv! SMA
Válaszol
Sziasztok!

Most építek egy STK 4040XI erősítőt és a kapcsolásban van egy 0,22 ohm-os ellenállás amin hsz-re kimenő komplett teljesítmény átmegy. Ha 1 mm vastag réz huzalom van akkor hány cm hosszú kell belőle hogy kiadja a 0,22 ohm-ot? Esteleg lehet hogy vastagabb kéne?

Ez fontos lene ezért kérlek hogy segítsetek nekem!

köszi: vava
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég