A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jamo
Van nekem egy ilyen pár hangfalam,és az egyik 16cm-s mélyközép széle igy néz ki:
[Kép: Picture735.jpg]

Félreragasztották...Ez nagy baj?/javítani kell-e,vagy nem?/
Válaszol
Ha nem okoz központosítási hibát, akkor nem kell vele foglalkozni. Sztem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ha nem okoz központosítási hibát, akkor nem kell vele foglalkozni. Sztem.

És ezt honnan tudom meg?Érzésem szerint a csévetest nem"súrlódik"semminek.
Válaszol
Akkor jobb békénhagyni. Ilyenkor fölösleges javítani.

Válaszol
shalafi66 Írta:Akkor jobb békénhagyni. Ilyenkor fölösleges javítani.
Köszönöm a segítséget. .udv.
Még egy kérdés:
Ezeknek a hangfalaknak a Névleges impedanciája 6 Ohm,de a csatlakozókon miért nem mérhető ez az ellenállás?
Igy néz ki a hangváltó ami benne van:
[Kép: Picture738.jpg]
Válaszol
Nem valami szép a váltó ránézésre, de ettől még lehet hallgatható.
Ha Z=6 Ohm az egyenáramú ellenállás ~4,5Ohm kéne, h. legyen. De ez az impedanciamenetből derülne ki, h. valós-e amit a gyártó megadott.

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem valami szép a váltó ránézésre, de ettől még lehet hallgatható.
Ha Z=6 Ohm az egyenáramú ellenállás ~4,5Ohm kéne, h. legyen. De ez az impedanciamenetből derülne ki, h. valós-e amit a gyártó megadott.
Azért érdekel ennyire,mert kettős erősítéssel szeretném majd használni egy denon avr1906-os erősítővel,és nem tudom,hogy ráköthető-e ilyen módón ez a hangfal/a multiméter össze-vissza ugrál,ill nem mérhető semmi ellenállás.../Hogyan tudnám megfejteni eme relytélyt?
A két 16,5 cm-es középmély 8-8 Ohm,a magas dóm 6 Ohm,a 25cm-es mély 4Ohm...
[Kép: Picture742.jpg]
Válaszol
petyka2 Írta:
shalafi66 Írta:Nem valami szép a váltó ránézésre, de ettől még lehet hallgatható.
Azért érdekel ennyire,mert kettős erősítéssel szeretném majd használni egy denon avr1906-os erősítővel,és nem tudom,hogy ráköthető-e ilyen módón ez a hangfal/a multiméter össze-vissza ugrál,ill nem mérhető semmi ellenállás.../Hogyan tudnám megfejteni eme relytélyt?
A két 16,5 cm-es középmély 8-8 Ohm,a magas dóm 6 Ohm,a 25cm-es mély 4Ohm...
[Kép: Picture742.jpg]
Szereld ki a hangszórót, és a közvetlen kapcsain mérj ellenállást, ne hangváltóval együtt mérj Smile
Az is jó, ha csak az egyik hangszóró kivezetésről forrasztod le a derótot, és úgy méred meg az ellenállását.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Szereld ki a hangszórót, és a közvetlen kapcsain mérj ellenállást, ne hangváltóval együtt mérj Smile
Az is jó, ha csak az egyik hangszóró kivezetésről forrasztod le a derótot, és úgy méred meg az ellenállását.

Igy mértem:Magas 6Ohm,Középmélyek 8-8Ohm,Mély 4 Ohm...
Válaszol
petyka2 Írta:
topeti Írta:Szereld ki a hangszórót, és a közvetlen kapcsain mérj ellenállást, ne hangváltóval együtt mérj Smile

Igy mértem:Magas 6Ohm,Középmélyek 8-8Ohm,Mély 4 Ohm...
Ez azért fura, mert én egy 8 ohmos hangszórónak az egyenáramú ellenállását 5.8 és 6.1 ohm köztinek mértem.
(Természetesen nem ugyanazt mértem kétszer, hanem két különbözőt.) Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Sziasztok segítségeteket kérném!
Mi a véleményetek a JAMO STUDIO 170-ről?kösz
Válaszol
Kedves nvoice és Többiek!

Mellőzd, hagyd meg másnak.
Üdv! SMA
Válaszol
OKé!
Válaszol
SMA miért mellőzze? neked mid van?
van nekem 7 éve studio 180 3 utas és amennyibe került nagyon jó,csak kamu teljesítmény ami rávagyon írva.
Válaszol
Kedves lewy és Többiek!

Van jobb.
Talán ugyanannyiért is.
Biztos nagyon jók azok a "Studio 180-as" hangsugárzók.
Nekem Beyma+Vifa kétutas reflex-dobozom van, ez tényleg jó, a többi a nyomába sem ér, amiket eddig itt emlegettünk.
Üdv! SMA
Válaszol
és meglehet hallgatni valahol a beyma+vifádat ha nem gond?
kiváncsi lennék hogy az én amatőr csoffatt fülemmel hallanék-e külömbséget,mert ha nem hallom a külömbséget akkor ugyanannyit ér.
egyébként a studio 180 7 éve 30k ért vettem a vifád biztos hogy 6 szor többe került Big Grin
Válaszol
lewy!
Talán nem derült ki SMA hozzászólásából, hogy ezt saját maga készítette. Így az ára biztos nem a 6x-osa.
Lex
Válaszol
Kedves lewy és Többiek!

Előre nem tudom, mikor, hol, meddig dolgozom, bizonytalanra nem ajánlkozok.

Valóban, saját készítésű a hangsugárzó, az erősítő is. Nehéz mihez viszonyítani, pláne együtt ezeket, mert eltérnek a "bolti" modellektől, mindenben.

Egyébként a Jamo kritikája a néhai HIFI Magazinban is megtalálható, nem sokat változtak.

Üdv! SMA
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég