A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MNC
Namost, arra gondoltam, míg a zelőzőt olvastam, h. én nem úgy közelítenék a problémához, h. legyen közép magas meg mély külön, hanem legyn valami jó hang egyben. Big Grin Kicsit hüjjén fogalmaztam, de már mindegy, remélem érthető alényeg. Aki pedig jobban tudja, javítson ki. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Namost, arra gondoltam, míg a zelőzőt olvastam, h. én nem úgy közelítenék a problémához, h. legyen közép magas meg mély külön, hanem legyn valami jó hang egyben. Big Grin Kicsit hüjjén fogalmaztam, de már mindegy, remélem érthető alényeg. Aki pedig jobban tudja, javítson ki. Wink

Jobban nem, de vannak akik rosszabbul igen:
pár éve voltam egy diszkószerűségben, ahol sikerült echte olyan hangzást produkálniuk, hogy az volt az ember érzése, külön trackről szól a magas meg a mély sáv. .morcos. Mindezt fülsiketítő hangerővel. .gonosz. Próbáltam kompenzálni .pia. .pia. .pia. , hogy valamelyest élvezni tudjam...
Válaszol
Én is megcsinálnám 1mélyközéppel 1 magassal de nem nagyon megy a téma Sad pedig szorgalmasan próbálkozok .ordog. De amúgy a hangzás a sok hangszóró ellenére egységes nem válik szét.
Válaszol
Szóval nem is tudjátok, milyen csodát sikerült művel nem ma egy mnc hangszóróval. Big Grin Igaz az eredetiből semmi sem maradt szinte úgy átszabtam, de megérte. Nem hiszem, hogy valaha láttatok volna ilyen szép roll-offot... .cool.

Válaszol
.ehes. .kiraly.
Válaszol
shalafi66 Írta:Szóval nem is tudjátok, milyen csodát sikerült művel nem ma egy mnc hangszóróval. .....
Hát nem vagy valami bôbeszédû alkat .csitt.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Nem, csak csepegtet mindig valamit, hogy bennünket meg egyen a penész. .morcos.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Mi az a roll -off ? .oh.
Válaszol
Elhalkuló offantás. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Az új honlap majd kielégíti a kivéncsiságotokat cemende hanxóró ügyben is. .kaloz.

Válaszol
Szia há én tom meg utoljára a joot? Ennye bennye Sad
Hogy is van ez az ujj honlap milyen cimen lesz, van?
Válaszol
Szerintem bőven időben hallasz róla, pár év még mire beindul .zold.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
MMMMM gonosz vagy kicsit nem??? vagy ez csak a valóság???? Na de mind1 az a lényeg hogy a cemendéimből lett valami csak győzzek fizetni Sad
Válaszol
.cigi. Mivel a membránt is kicseréltem, valami pozitív változásnak be kellett következni mégis... .torz. Az az új honlap még csak papíron és a fejemben van, ha a kettő közül valamelyiket elvesztem lőttek neki. Tongue .puff.

Válaszol
Hja akkor igen ,akkor ne veszitsd el! bár mondani kőnnyü Big Grin
Válaszol
Azért ne aggódj, te hamarabb megtudod a paramétereket, hisz tiéd a hangszóró. Smile Csak a nyilvánosságra hozatal várat magára.

Válaszol
Hát nvoice bevallom, elég sok bajom van a hangszóróiddal... Az egyikben egy komplett fűrészüzem napi hulladékát találtam fűrészpor formájában a pille alatt és a légrésben. Nem tudom, hogy közzétettem-e már az adatokat bárhol, most megteszem. Egyfajta ilyen volt, ilyen lett formában, mint a fogyókúra-reklámoknál szokás. (Igyon ön is kínai teát, és társai....)
Ilyen volt: [Kép: cd20av6.th.gif]
És ilyen lett: [Kép: cd20upuc8.th.gif]

Ez egy 200mm-es mnc cdcone. Sztem ők 87dB-es érzékenységről eddig nem is hallottak. Big Grin

Ui: subvoice, ugye figyelsz? Smile

Válaszol
Senki nem örül velem. .sir. .zsepi. Megyek is és munkába fojtom a bánatom...

Válaszol
Gratulálunk! És lenyűgöztél .udv. .taps. .ok. .foghijas.

Közkinccsé teszed a megváltozotatott dolgok listáját, vagy titkos információ? .ir.
Válaszol
shalafi66 Írta:Senki nem örül velem. .sir. .zsepi. Megyek is és munkába fojtom a bánatom...
Miért a nagy engedékenység?
Üdv Doki!
Válaszol
Én örülök. .szia. .pia.

De tényleg, mit csináltál vele?
Válaszol
Big Grin .cool.
dehogynem örülök veled.Csak így tovább a végén még hangszóró lesz a kék közepű vasdarabból Big Grin
Tényleg mi latt a vége a dolognak mit kellett cserél vagy inkább mit nem? Big Grin
AZ egyik valóban fűrészüzemben volt azaz a múhelyemeben mikor csináltam az volt a 'méret' így nem vigyáztam ráá túlságossan mivel már akkor sem volt tökéletes.A 16-ososk mikor jönnek?vagy ne legyek tellhetetlen? Big Grin
Válaszol
Doki, az 1,3 szerintem nem nagy. Kicsit több, mint a szokásom szerinti 1,0, de így tudtam megcsinálni. Meg az érzékenységét így lehet felhozni emberi szintre. Legalább annyit tudjon, mint egy 130mm-es hsz. Másrészt ettől jobban érzi magát zárt dobozban.
Pille és membránszél-csere történt, és szétszedtem, a régi ragasztót lebontottam, újraragasztottam, a kisebb mozgó tömeg is innen ered. És most rendesebb helyzetben van a lengőcséve, ez segít elektromosan egy keveset.

A 160-as is kész, csak lusta voltam belinkelni azokat.

Válaszol
Szia!
A végén még nekiállhatok ládát készíteni a kicsikéknek Smile
Linkeld be légyszi akkor a 16-os adatait is!
Kösz !
Válaszol
Semmi? Sad
Válaszol
[Kép: pa020015jb1.th.jpg]

Válaszol
Zsír!Nem is olyan vészes! Smile Még a mnc felirat is rajta maradt Big Grin ez ám a tuti!De a kék szín hányát megsiratom! Smile
Na de férre téve a viccet a hangjára már kiváncsi vagyok nagyon meg hogy mivel és hogy tudom majd pározmi!Ebben tippet elfogadok tőled!
Válaszol
Ilyen volt, ilyen lett 160mm-ben:

[Kép: cd160ki2.th.gif]

[Kép: cd160upky5.th.gif]

Válaszol
Egyszer még javítás közben valahol írtam, hogy ilyen szép roll-offot még nem láttam, mint ennél az átváltoztatott mnc-nél, hát erről volt szó: [Kép: cd160up1ob8.th.gif]

Én úgy veszem, hogy ez a project sikeresnek tekinthető. .udv. (Ezekután spexcel sem szidhatja a habszéleinket. .nyelv. )

Válaszol
Szia!
Király.De lenne még egy kérdésem a magasakat is méricskélted?Amúgy mostmár jöhet a piszkosabb és fájdalmasabb rész a pénzes téma.De ezt talán mailban vagy priviben.kösz mindent
Válaszol
Erre csak annyit mondhatok: jobbak, mint az MNC gumiszegély... Kétes érdem. .zold. Erre értettem, hogy attól függ, melyik gumiszél melyik habszegélynél jobb vagy rosszabb. Wink Sztem általánosságban nem lehet olyat állítanim, hogy egyik jobb, vagy rosszabb. Készült már mind a kettővel jó hangszóró. A bizonyításhoz meg: statisztikában 30 fölött kezdődik a nagy minta, de még az sem bizonyít sokat.
Üdv: spexcel!
Válaszol
:| Ok, kettőnk közül én gyártok hangszórókat. Tehát ezt hagyjuk. Nekem így jó, mást meg nem kérdeztem. Wink

Válaszol
Hmmm... Te kérdeztél??? Sztem nem. Tongue Már nem is emlékszem, hogy ki volt az.
Egyébként meg nem szidtam a H2000 habszegélyeket. :S
Válaszol
De gondoltál rá, valld be, csak nem merted. Tudom, félsz tőlem... .eros.

Válaszol
Nem gondoltam rá. Tongue Sztem lehet jó hangszórót csinálni mindkettő fajtával. Találtam is egy oldalt, ami foglalkozik ezzel. Erre utaltam, amikor írtam, hogy nincs tapasztalatom, csak olvastam róla. Kéretik kikeresni a szegélyekről szóló részt. Wink Egyébként is kötelező olvasmány, több évtizedes tapasztalattal rendelkező elektroakusztikai mérnök írta.

http://www.nutshellhifi.com/library/speaker-design1.html
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég