A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MNC
spexcel Írta:Ez azt jelenti, hogy a hangsugárzó 50Hz-nél -6db, míg az emelés 17Hz-nél +6db. Hol a beszakadás a kettő között? Hmmm.
Ha 50 Hz-en -6 dB, 34 Hz-en mondjuk -9, de akkor 17 Hz-en is -9 dB. A +6 és -6 dB/oktáv meredekségű egyenesek "összeadódnak", az eredőjük egy vízszintes lenne.
Válaszol
Hmmm. Sztem nem. 50Hz -6db, 25Hz már -12db. 34Hz legyen mondjuk -9db, az emelés ott viszont még 0db, eredő tehát -9db. Kellene, hogy legyen egy beszakadás. Kiegyenlítődés akkor lenne, ha lenne egy olyan keresztfrekvencia, ahol a gyengülés = kiemelés, de olyan nincs. Az persze lehet, hogy nem a feltételezett módon viselkedik a sugárzó. De nem is ez a lényeg: nem tudjuk hogyan készült a mérés. Ami viszont engem zavar, az a "mért" fázismenetben lévő már említett hiba. Annak nem úgy kellene lennie. .forog.
Üdv: spexcel!
Válaszol
34 Hz-en legyen -9 dB. 17 Hz-en ebből a 9-ből kivonódik 6 dB a hangnyomáscsökkenés miatt, és hozzáadódik 6 dB a szoba emelése miatt. Az eredmény -9 dB.
A mérést valószínűleg a magassugárzó magasságában végezték, és viszonylag közelről. Ezért kisebb a hangnyomás 100 Hz-en, ahol a cső vége szól, és nagyobb 200-on, ahol a membrán. 100 és 200 Hz között akármilyen fáziskavalkád elképzelhető. 100 Hz-en a membrán hátoldala gerjeszt, ez 180 fokos fázistolás. Ehhez jön még 90 fok a lambda/4-es csőhossz miatt plusz a cső vége - mikrofon, ill. a membrán - mikrofon távolság útkülönbsége. Meg esetleg a falakról történő visszaverődések.
Válaszol
Engem a 100Hz alatti fázis zavar, nem fölötte. -9db meg sehogy sem látszik a mérésen... .forog. A nominálisnak mondható 80db-hez képest az csupán -5db. De ez még mindig nem magyarázat a fázisra, amit ha "kavalkádnak" veszünk, akkor a mérésen is annak kellene szerepelnie. (visszaverődések miatti hirtelen emelkedések-beszakadások) Egyébként én a 20-100Hz közötti intervallumra gondolok, amikor azt mondom, hogy gyanús. 0fokos fázisátvitelű TL? Azonnal email az AES-nek! Smile
Válaszol
spexcel Írta:....Az persze lehet, hogy nem a feltételezett módon viselkedik a sugárzó. .....
Mármint nem TL-ként. Akkor viszont maradna az akusztikus rövidzár már 250 Hz környékétől... vagy valami e két állapot között.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Jobban belegondolva a dologba sztem ez a mérés - ahogy fdsa is írta - valahol messze a porttól készült, így a mérésben elsősorban a mélyközép közvetlen sugárzása "van benne". Így a fázis és az átvitel is stimmel. Ehhez már csak egy dolgot tennék hozzá: kicsit több csillapítással sokat javulnának azok a nagy anomáliák: ezt a mérést nézve uis eléggé alulcsillapított a doboz. Smile
Válaszol
Ha csak 4 méteres a szoba, akkor már 43 Hz-től emel. Arról ugyan még sehol nem olvastam, hogy ezen a határfrekvencián még 0 dB-t emel, vagy ez is úgy működik, mint egy RC-tag, hogy a törésponti frekvencián már 3 dB-t vág/emel. Mindenesetre a lépcső 43 Hz esetén nem nagyon lehet több 7 dB-nél.
0 Hz környékén a membrán 0 fáziskéséssel nyomja a levegőt, rezonanciafrekvencián 90 fok a lengőrendszer fáziskésése a gerjesztéshez képest, majd tart 180 fokhoz. Miután a mérést inkább a membrán közelében végezték, így szerintem nem csoda a 0 fok fázis. A 180 fokos fázist a cső végénél lehetne mérni.
Válaszol
Igen, ezt írom én is. Az a baj, hogy így viszont (a fázist és az amplitudót is figyelembevéve) a csővég átvitele nincs benne a mérésben. Ez azt jelenti, hogy a sugárzó mélyátvitele valószínűleg jobb, mint ami a mérésen látszik. Érdemes lenne azért egy kicsit még tölteni rajta, azok a beszakadások 65, 180, ill. 320Hz környékén eltűnnének a fázishibával együtt... Wink
Válaszol
Hallole!

Jobban belegondolva a dologba sztem ez a mérés - ahogy fdsa is írta - valahol messze a porttól készült,-
tévedsz az MNCfreqi 01.jpg-n pontosan fel van tüntetve a mikrofon távolsága a hangfaltól és az is ott van,hogy a mérést a progi automatikusan 1métere számolja át.

ezt a mérést nézve uis eléggé alulcsillapított a doboz. -bocsánat de melyik méréésre gondolsz pontosan,hiszen itt több mérés van: pegel=hangszint
freqi01=elektromos-akusztikus
freqiaa=akusztikus-akusztikus
klirr =klirrfaktor -csak úgy megjegyezném,még sehol nem találkoztam ilyen méréssel hobby berkekben,(kivéve a Bécsi út másik oldalát)
freqiaaviz01= vízesés diagramm -még ezzel sem találkoztam

Hátha segít: a 676mm TML rész, a cső 980 mm hosszú.
Cserébe a sok törpölésért küldök még két mérést-igérem az utolsó kettőt:nem küldök még nem jött meg a visszaigazolás a képfeltöltés.hu -tól. Ezek a mérések csökkentett rátában azaz 2000Hz-ig ,de mindkét akusztikus módban ,71cm mikrofontávolságról történtek,de ezeket a méréseket is 1m-re számolta át a progi!
Csökkentett rátában csak a referencia mérésnél tünteti fel a mikrofontávolságát,azért irtam én ide.
Na ez ma nem fog menni,de majd pótolom!
Üdv Klang a "szerző"
Válaszol
Mit ér az a CSD, ha nem ér semmit..
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szerintem nem reális TL-t ilyen közelről mérni , a kilépő lik nagy távolsága miatt . Próbáld meg 3 m-ről is .
Válaszol
Klang Írta:......
klirr =klirrfaktor -csak úgy megjegyezném,még sehol nem találkoztam ilyen méréssel hobby berkekben,(kivéve a Bécsi út másik oldalát)
freqiaaviz01= vízesés diagramm -még ezzel sem találkoztam
......
Ez biztos azért van, mert a mi dolgaink nem érdekelnek téged annyira, mint a tieid minket Big Grin

Íme:

A felső az SPL, az alsó kettő a futási idő és a torzítás görbéi, közben meg a fázis (Terminál fórumon találod):
[Kép: torzitas.jpg]

Ezeket a CSD-ket meg itt helyben az MNC téma közelében a Vifa-ban találod:
[Kép: CSD.jpg]
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Klang Írta:Hallole!
Jobban belegondolva a dologba sztem ez a mérés - ahogy fdsa is írta - valahol messze a porttól készült,-
tévedsz az MNCfreqi 01.jpg-n pontosan fel van tüntetve a mikrofon távolsága a hangfaltól és az is ott van,hogy a mérést a progi automatikusan 1métere számolja át.

Hátha segít: a 676mm TML rész, a cső 980 mm hosszú.
Alapvető szabály: egy hangsugárzót legalább a legnagyobb mérete kétszeresének megfelelő távolságról kell mérni, de minimum 1 méterről. Az adott sugárzó esetében ez 2 méter mérési távolság lenne. Egy érzékenységi adatot át lehet számolni más mérési távolságra, de egy frekvenciaátviteli görbét nem.
Most akkor mi a 676 mm TML rész, a függőleges csőszakasz? A 980 mm-t hol mérted a csövön? Mennyi a cső átmérője? Mennyi és milyen csillapítóanyag van benne? Mekkora szobában mérted?
Csak pár apró kérdés, hogy képben lehessünk.
Válaszol
1m-nél valóban felesleges közelebbről mérni - pontosan amiatt, amit fdsa is írt: az érzékenységet korrigálja a program, de a mérésben ettől függetlenül az adott mérési ponton mért adatok maradnak. A tárgyalt mérésen is egy TL rendszer hangszórójának mérése látszik, nem egy teljes TL rendszeré - ezért is látod túlcsillapítottnak a rendszert. A CSD-vel pedig (hidd el tisztában vagyunk vele, hogy mi az) az a baj - amire shalafi is célzott, hogy az egész hülyeség, uis 0ms-nál olyan frekvenciamenetet mutat, ami köszönőviszonyban sincs a melette közzétett frakvenciaátvitellel, pedig ezek meg kellene, hogy egyezzenek.
Még egy tévedés van: hobbi berkekben ilyen méréseket itt már mindenki csinált... .zold.
Válaszol
Valamelyikőtök hallotta is ezt a tl-t szólni?
Üdv Doki!
Válaszol
Valamelyikőtök hallotta is ezt a tl-t szólni?-Köszönöm doki ezt a kérdést!
Ez a beszélgetés nem szól már másról mint az én méréseim minősítéséről,pedig azt hittem a hfal érdekel benneteket! Ha valakinek lesz módja rá,menjen el Debrecenbe és nézze meg a Globiz Kft által újonnan felépített
mérőlaborokat. Nos ott mérték ezt a cemendét,és a méréseink hasonlóak voltak!
Az még nem dereült ki számomra hogy ti hogy hasonlítotok össze két hangfalat? Ismeritek-e az általam használt
DAAS3L+! Ha nem akkor honnan tudjátok ti ,hogy hogyan kell vele mérni? Lehet hogy a gépkönyve sem jó?!
De a választ már ne ide írjátok,hanem majd a honlapomra,ami kb hét múlva lesz teljesen kész!
A cemende egyéb adatai március közepépig nem publikusak,ha felszabadul akkor minden kérdésre válaszolok,ha kell rajzot is küldök,de mérést soha!
.szia. üdv Klang
Válaszol
Azokból az állítólagos mérőlaborokból kerülnek ki az mnc.hu honlap módfelett pontos mérései 1/3-ad oktávos oszlopdiagramokkal, és egymásnak ellentmondó T-S paraméterekkel. .zold.

Válaszol
fdsa Írta:Most akkor mi a 676 mm TML rész, a függőleges csőszakasz? A 980 mm-t hol mérted a csövön? Mennyi a cső átmérője? Mennyi és milyen csillapítóanyag van benne? Mekkora szobában mérted?
Csak pár apró kérdés, hogy képben lehessünk.
Nem értem, mi sértő van ezekben a kérdésekben? Azért tettem fel, mert érdekel, választ szeretnék kapni rájuk.
Válaszol
doki Írta:Valamelyikőtök hallotta is ezt a tl-t szólni?
Múlt szombaton meghallgattuk Lipivel. Volt egy elképzelésem (nem előítélet!) a paraméterek és a fotó alapján a hangjáról, hiszen én is építettem néhány PVC-cső hangfalat és ezekben pl. jól jön a magasabb Qts a mélysugárzóknál.
Szóval, volt egy "papírforma", ami bejött, műszakilag azt hozta, amit vártam.
Nem csak a fotón szép, közelről is igényes, szép munka. A hangja nem az én ízlésem, de ez nem jelent semmit, menjetek el meghallgatni.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:...
Szóval, volt egy "papírforma", ami bejött, műszakilag azt hozta, amit vártam.
Nem csak a fotón szép, közelről is igényes, szép munka. A hangja nem az én ízlésem, de ez nem jelent semmit, menjetek el meghallgatni.
Kicsit konkrétabban!Mindíg is kíváncsi voltam arra,hogy mely mért paraméterek szoktak korrelációt mutatni a hallott hanggal.Kicsit hallanék még a többi eszközről is,ami elé volt kötve,milyen zenéken,és milyen hallgató helyiségben...ilyenek?
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:.....mely mért paraméterek szoktak korrelációt mutatni a hallott hanggal.Kicsit hallanék még a többi eszközről is,ami elé volt kötve,milyen zenéken,és milyen hallgató helyiségben...ilyenek?
Hát pl. a TL méretekből lehetett következtetni, hogy olyan "igazi" mélyei nem lesznek. Az erősitő egy kis kapcsolóüzemű volt.
Zenék... arra emlékszem, amit vittem, Söndörgő: Oj Stari, ez délszláv tambura zene, Bach Himmelfahrts-oratóriumának bevezető kórusa (BWV 11), Handel dalok Bejun Mehta szóló énekével... lehet, hogy mégsem emlékszem mindre?
Egyszer torzítást is hallottam, de nem a hangfal volt szerintem, hanem túlvezéreltük az erősítőt (a Bach kóruson).
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Szia shala!
Régebben gyártottál nekem pár hangszórót mnc-ből!Légyszi csináld meg az adatlapjaikat mert így nem tudok mit kezdeni velük!köasz
Válaszol
Szia shala!
Régebben gyártottál nekem pár hangszórót mnc-ből!Légyszi csináld meg az adatlapjaikat mert így nem tudok mit kezdeni velük!köasz
Válaszol
Shala kukk át légysz az mnc-topikba köszi!
Válaszol
Látom.

Válaszol
nvoice Írta:Szia shala! Régebben gyártottál nekem pár hangszórót mnc-ből!Légyszi csináld meg az adatlapjaikat mert így nem tudok mit kezdeni velük!köasz
NNo összeraktam.
[Kép: cd160pn3.th.jpg] [Kép: cd160upts4.th.jpg] [Kép: cd200eb4.th.jpg] [Kép: cd200upkj5.th.jpg]

Válaszol
Köszönöm szépen!
Az lenne a kérdésem viszont hogy arról aminek ránézésre csak a pereme változott és 16cm-es annak nincsenek adatai?
Válaszol
Hja, annál a pillét is cseréltem, nem csak a membránszélt. Az átvitele a eredetire emlékeztet, T-S-ben viszont a módosítottnak felel meg.

Válaszol
Big Grin oké
Válaszol
Sziasztok.

Valaki nem tudna segíteni abban , hogy egy 30 cm -es Big Bull X2 nek milyen méretű láda kell. (Szobába lenne zene+film hallgatásra). De teljesen kielégülök ha csak valaki a hangszóró paramétereit közölné....
Előre is kösz.
Válaszol
Mérni kellene. Nekem a 250-es paraméterei vannak meg csak. Ahogy én gondolom, 40-50liter körüli zárt doboz lehet jó hozzá.

Válaszol
slayer86 Írta:Sziasztok.

Valaki nem tudna segíteni abban , hogy egy 30 cm -es Big Bull X2 nek milyen méretű láda kell. (Szobába lenne zene+film hallgatásra). De teljesen kielégülök ha csak valaki a hangszóró paramétereit közölné....
Előre is kösz.

Annyit tudok mondani, hogy nekem 25-ös bigbull van tölcséres ládában. A teljesítménnyel csalnak rendesen, egy Quad405-el hajtom PC hangkártyáról, fél hangerő felett már szét akar esni.
Válaszol
tölcséres? .sokk. teljesítmény? innkább terhelhetőség, bár ez nagyon-nagyon dobozolás-függő...

Válaszol
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni?
Vettem 2db 30cm-es M.N.C Eclipse 2-es hangszórót, és 2db dome tweetert.
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek róla és hogy mekkora doboz kéne neki ? Előre is köszönöm!
Válaszol
Szia!

Az MNC adatlap szerint ez a hangszoro inkabb zart dobozba valo EBP ~40.
De mivel tudjuk, hogy ennek lehet hogy a fele sem igaz , mindenkepp TS parameter merest ajanlanek mielott dobozt faragsz hozza....
Sajnos elegge egyenetlen az atvitele is...
Azokkal a domokkal lehet nem lesz egyszeru osszevaltani sem.
Igaz, hogy pontosan azt sem tudjuk melyik tipus is ez a dom...

Felek, jobban jartal volna ha elobb kerdezel, es utana vasarolsz.... :|
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég