A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MNC
Hát lehet de már mindegy !
Mit értesz az alatt hogy zárt doboz semmi reflexcső vagy ilyenek ?
Válaszol
.haha. Hát a zárt doboz, az zárt. Big Grin Mivel elég gyenge a mágneskör ezért mást nem is lehet használni hozzá. A dóm és a 300-as "mélyhsz" közé kellene még egy középhangszóró.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok !

Azt szeretném még megkérdezni, hogy ez az Eclipse 2-es zárt dobozban elég mélyet fog e adni ? Mert én attól félek, hogy nem vagy ez a hangszóró direkt arra van tervezve, és jobban szól zárt dobozban mint reflexcsővel ?

Köszi szépen.
Válaszol
Ehhez tudnunk kéne a doboz belső térfogatát és csillapító anyaggal való kitöltését és az sme hátrány hogy ha tudjuk az igényeidet.

Kissé kevés az info .?.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Szia!

CSAK zart dobozban hasznalhato ez a hangszoro.
Mindjart bekalimpalom a bassbox-ba es megnezem a gyari parameterek kb mit adnanak.

Szoval ~70-75 literben 50Hz -3dB
~200 literben is csak 47Hz....

Azt tanacsolnam, szabadulj meg ezektol.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Gyári paraméterek .haha.
Válaszol
SEAS Írta:Gyári paraméterek .haha.

Wink
Mar fentebb irtam, hogy :
"De mivel tudjuk, hogy ennek lehet hogy a fele sem igaz , mindenkepp TS parameter merest ajanlanek mielott dobozt faragsz hozza.... "

De ezt is irtam:
"Felek, jobban jartal volna ha elobb kerdezel, es utana vasarolsz...."

Sajnos lehet hogy igazam volt .forog.
Válaszol
Köszi a paramétereket !
A paramétere: 30 cm M.N.C Eclipse 2, és hozzá egy M.N.C Dome Tweeter.
kb. 60 - 80 literes ládára gondoltam, és hogy vattával tömöm ki !
Ha van esetleg valami jobb ötletetek akkor azt megköszönöm !
Egyébként nem akarok megválni a hangszóróktól ! :? Big Grin
Válaszol
Ugy latom nem erted mit is probalunk elmagyarazni....

EZT a 30 centis izet nem fogod tudni megfeleloen osszehozni a magassal.
Raadasul az egesz hangszoro nagyon rossz parameterekkel rendelkezik.

Ha nem akarsz meg tobb penzt, es energiat kidobni az ablakon, szabadulj meg ezektol! Direkt nem irom, hogy add el , mert ezert nem lenne szabad penzt kerni... Az is gonosz volt aki ezt Neked eladta....

Ha zenet akarsz hallgatni majd a sajat dobozodon, messze keruld a SAL es MNC szerkezeteket.
Persze ha a meret szamit, vegyel meg egy par 30 centiset Smile

En feladom!
Válaszol
nem muszáj eldobni, mert szól, és van mikor vkinek ez is épp elég.

A kitöméssel vigyázni kell. csak lazán a csillapítóanyagot. A vattát érdemes gézbetekerni, összefogni...

Válaszol
Hát igen hallotam már hasonlót az Eclipse 1 ugyanez a 30 cm-es volt kb. hasonlót szólhat ez is ! Gondolom de nekem a teljesítménye elég ! A vattát úgy gondoltam, hogy a mágnesig rakom, nem akartam nagyon megtömni !
Válaszol
Annak semmi értelme ha a mágnes maasságáig vattázod. Egyébként nem arra gondoltunk, hogy milyen hangosan szól (bár az MNC érzékenységben is elég gyenge), és nem is arra, hogy hány Wattal terhelhető (mert hát teljesítménye az nincs a hangszóróknak, vagyis az 1%-alatti hatásfok miatt nem érdemes erről beszélni). Inkább arról van itt szó, hogy nem használható jól b-reflex dobozban, így marad a zárt, amivel meg nem lesz jó mélyátvitele. És még a közép, ill. magastartományról még nem beszéltünk.

Válaszol
Üdv

Tudom nem ide tartozik, de ez a topik pörög, legalább páran elolvassák Smile

Van egy dld acoustic fanatic series 30cm-es hangszóróm, ami nagy kilengésnél reszelő hangot ad. Oszlopmágnese van, és ha valaki látta már szétszedve elmondhatná, hogy hogyan van rögzítve, mert nem akarok úgy járni, hogy leveszem az alját és szétugrik az egész.
Válaszol
Amelyik topicba írsz, abban el is fogják olvasni. csak azért, mert ide írtak utoljára, nem kell rögtön ide írni.

Na ez a hozzászólás is kb olyan off mint a Tiéd.
Válaszol
Nem tudnátok nekem ajánlani egy jókis Videoton magassugárzót 4 Ohmra? MNC mellé kéne.

És mégegy kérdés: nem fogja tönkretenni a 8 Ohmos erősítőmet egy 4 Ohmos hangfal? Mert a hozzávaló IC adatlapján (STK4221) rajta volt a 4 Ohm is (Sztem azért írták rá, mert kettő hangfalat is rá lehet kötni).
Válaszol
Vdeotont azt nem, az már több, mint 12 éve nem készül a gyárban. Esetleg H2000-ből lehet találni valamit, ha mesélsz arról a valamiféle MNC-ről.

Az STK IC tápfeszültség függően hsználható 4 vagy 8 Ohmos hangsugárzókkal.

Válaszol
Hali

Vettem egy hangfalpárt, 134,5 literes darabja, van benne 2 MNC 30as mély és 1 300wattos magasdóm (1 hangfalban), azt szeretném kérdezni nem kevés ez a térfogat ezekre a hangfalakra ill. most szeretnék vásárolni bele h2000 es közepeket, és 3 utas hangváltókat, hangfalanként 2 darabot (13cmest) szeretnék, párhuzamba kötve 8ohm (egyenként 4ohmosokat) a láda nem zárt 3 reflexcső van az alján, és azon gondolkodtam ha azok feleslegesek csak egyet hagyok, és kettő helyére teszek be közepet, de ha jó igy szerintetek akkor fölé még elfér így is, és hát ebben szeretnék tanácsot kérni !
Bár ha nagyon nem jó igy lehet csinálok neki egy tök új előlapot mdf lapból, mert sokan azt mondják hogy a pozdorja elég rossz mert a 30 as mély akár ki is szakadhat belőle igaz lehet ez ?S Be kéne raknom a hanszórók mőgé egy kör alakú fenyűlapot erősítésnek ?
Köszi a válaszokat !
Válaszol
Üdv Mindenkinek

Segitséget szeretnék kérni, vagyis inkább tanácsot !

Vettem nemrég egy pár hangfalat, pozdorjából készült, 136,5 literes láda eredetileg 2 utas ! Most van benne 2x30cm-es MNC, és egy 300 wattos dóm sugárzó !1. kérdésem hogy elég-e ekkora láda ezekhez a hangszórókhoz ? Ill. hogy 3 utas hangfalat szeretnék csinálni belőle, ezt 2-2 darab (4ohmos) párhuzamba kötve 8 ohmos h2000 es hangszóróval, szeretném megoldani, a hangfalban azonban mivel nem zárt , 3 reflexcső is van, kell szerintetek az a 3, vagy 2 helyett rakjam be a sugárzókat vagy rakjak be 3 at ? és legyen zárt ?S ezzel kapcsolatban még nincsenek se ötleteim se tapasztalatom, de az is lehet hogy az előlapot újra csinálom mdf lapból...de ezt majd később, szóval nagyjából ennyire lenne szükségem, aki tud segiteni irjon !köszi
Válaszol
Ha tudnánk a hangszórók típusát, akkora talán tudnánk ötleteket adni.
Már amennyire ezt a gyári adatok pontosséga engedi...

ui: bocs de a "kör alakú lap" az rúd, nem???? Big Grin
Válaszol
PredatorNo1 Írta:Üdv Mindenkinek

Segitséget szeretnék kérni, vagyis inkább tanácsot !

Vettem nemrég egy pár hangfalat, pozdorjából készült, 136,5 literes láda eredetileg 2 utas ! Most van benne 2x30cm-es MNC, és egy 300 wattos dóm sugárzó !1. kérdésem hogy elég-e ekkora láda ezekhez a hangszórókhoz ? Ill. hogy 3 utas hangfalat szeretnék csinálni belőle, ezt 2-2 darab (4Ωos) párhuzamba kötve 8 Ωos h2000 es hangszóróval, szeretném megoldani, a hangfalban azonban mivel nem zárt , 3 reflexcső is van, kell szerintetek az a 3, vagy 2 helyett rakjam be a sugárzókat vagy rakjak be 3 at ? és legyen zárt ?:S ezzel kapcsolatban még nincsenek se ötleteim se tapasztalatom, de az is lehet hogy az előlapot újra csinálom mdf lapból...de ezt majd később, szóval nagyjából ennyire lenne szükségem, aki tud segiteni irjon !köszi

Hát ez nem semmi. Az az érzésem, hogy ezt a dobozt valaki csak úgy "összedobta". Az mnc-vel szerintem csak az idődet vesztegeted. Még csak közelítő adatokat sem tudunk róluk. De ha tudnánk is, elég rosszak lennének...
Baráti jótanácsként mondom, hogy inkább add el az egészet, és építs valamit a HA31 habperemes 4 ohm-os változatából. Sokkal jobb a hatásfoka és sokkal mélyebbre megy, mint az mnc-s szutykok.
Válaszol
áááá nem fogok bele hangfalépítgetésbe ewzt akarom átalakitani, itt a suli nem érek rá majd ha már dolgozom esetleg belekezdek egybe ! De ezt most nem, a mélyekkel nincs gond egyébként csak kellene egy közép hang is !
Válaszol
korong .no.
Válaszol
ŐŐőőööö izé, ok Smile
Válaszol
Végülis ,elméleti síkon nézve ,az is rúd . Csak roppant rövid .
Válaszol
"PredatorNo1"

...ragadozó úr,itt legföllebb préda lehet....

..2x4 = valóban 8..de nem ohm....

...hogyan csináljunk sec-pec hifi hangszórót
és miért lehetetlen ?
pia nyer
Válaszol
Nem tom miről beszélsz ?D
Amúgy jah annyit valóban elirtam hogy nem párhuzamos hanem sorbakötésnél 8 OHM, 4+4= 8 és ohm

A tipus meg 30 centis MNC Eclipse II

A koron azért kell hogy nehogy kiszakadjon a hangszóró láttam már olyat is S
Válaszol
Ezzel a típussal kapcsolatban olvasd el a régebbi hozzászólásokat...
Minden ki fog derülni....
Válaszol
Derülni fog? Min? .forog.

Válaszol
LOL Ilyet még életembe nem láttam !!!!

MNC Eclipse 2-es 30as mélyek megszűntek létezni, googléba hiába írom nincs, senki nem árul ilyet ! Van 4 darabom, de a gyártó MNC honlapján NEM is létezik 30 as Eclipse II. Pedig pár hónapja még tuti ott volt. Na persze nem fogok búslakodni ) De ez milyen dolog, hogy legyárt egy darabszámot utána sehol nem találni róla semmit ? Vki tud erről bővebb infót ? x
Válaszol
Ha a paraméterekre vagy kíváncsi, azt kár is lenne az MNC oldalán nézni.
Válaszol
Igazából le*zarom a paramétereket hallottam hogy gagyik,de hogyan lehetséges ez ? mintha megszűnt volna létezni ez a hangszóró !!
Válaszol
Nem is akkora baj az, hogy megszünt, a többinek is így kéne!! SmileTongueWink
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Nem az MNC az egyetlen aki csinál ilyet. A "nagyobb" cégek is mint pl vifa. van hogy el el dobnak egy egy típust. Ok sok lehet rá. de sztem lényegtelen a miért....
Van sok más jobb olcsóbb termék annál. Big Grin
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Már régóta kifuttatják ezeket a piros hszeket. Még most fogyott el.

Válaszol
Jah értem, de attól még örülnék ha találnék valamit hozzá a neten...a 30 éves erősítőmhöz vannak rajzok, ehhez az 5-6 (nem tudom) éves s*arhoz meg nincs még e gagyi gyáré sem....

Egyébként van 4 darabom eladó ha valakinek kellene !
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég