A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MNC
Hali ! Haverom szerzett egy hibátlan MNC big bull X2 38 cm-es mélyet 10 ropiért .haha. faggat engem, hogy milyen ládát építsen neki... felmentem MNC fórumra.. regisztráltam. Shala lehet láttál nevem peetmusic . De hát ott B@cnak nekem válaszolni.. T-S paraméterek még hamisak sincsenek, nem hogy használhatók .gonosz. :x Gondoltam itt lehet többet tudtok az MNCről, mint ők maguk. Nah a kérdés az T-S paraméter lenne, vagy esetleg bevált láda. Vagy ajánlott láda ehhez a izéhez Smile ÉS a kérdés még az, hogy egy 4ohmon 2*200 wattos végfok megtudná-e elegendően kergetni... szobába lesz csatarendbe fogva Big Grin
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Mostanában egyre többen akarnak bitang autós szubokat szobába.. pedig most még tél sincs, fűtés se kell.. amilyen hatásfokuk azoknak az autós düccögőknek van,télen meg lehetne vele oldani a fűtést is: kellemest a hasznossal Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Szia!

Merd meg a valos TS-et! Az a biztos...

2x200W Smile Koncert lesz? .haha. vagy PMPO? .torz.
Mondjuk a ~80dB erzekenysegu hsz-be pumpalhatod a kakaot, amig el nem fustol. Az MNC autos rettenetek hangjat meg ugyis ismerjuk Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Jó hát ismerem én is hogy mi a szitu Smile De ez adott... csak nem tudom miért nincsen egy darab T-S adat se fent az oldalon még hamis sem Smile Emberke akitől vette, az nagoyn ért hozzá állítólag...xD beszéltem vele pár szót azt mondta, hogy 80-100 liter kell neki és kézzel megmutatta mien hosszú, és mekkora átmérőjű cső kell...Big Grin vicces volt, és megjegyezte, hogy nem érzékenyek ezek annyira a láda méretre mindegy mibeszól...mondta ő. Hát T-S nem tudunk mérni sajnos Sad egy 100 literes ládába beledobjuk hangolást még nem tudom. Smile úgyhogy talán siekr lesz... talán nem. Tényleg nem tud senki semmit segíteni, hogy miféle adatokkal számoljak ?
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Tiszteletem a Úriembereknek..
építenék egy dobozkát magamnak, csak nem tudom a méreteket kiszámolni.
Kevéske tudásom azt súgalja hogy kb 45 L legyen a doboz, a magas külön elzárva a tetejében szivacsozva,és a amradék hely a mélyközépé egy 45X200 mm-es reflex nyílásé szintén szivacsozva.
Ebben a benne foglalt egységek
1. M.N.C Dóm
Méret: 1"
Freki: 2 kHz-22kHz
teljesítmény:40/100 W
impedencia 4 ohm
mágnes méret 5 oz
érzékenység: 105 dB

2. M.N.C. Eclipse II mélyközép
méret: 6"/150 mm
freki: 50 Hz-6,5 kHz
teljesítmény: 80/160 W
impedencia: 4 ohm
Mágnes méret 20 oz
érzékenység 90 Db

Ezzekkel lenne a kérdésem. Elég e neki a 45 L láda(aminek az eleje trapéz formáju, és milyen X-over-t tudtok nekem ajánlani ami szépen megvágná. Meg hogy mekkora legyenek a láda méretei pontosan..
Egy 5.1 es 5x105 W teljesítményű rádióerősítőtől fog életet kapni..
Előre is Köszi
Élni kell míg lehet..
Válaszol
Nekem is van 6 colos eclipse2-őm, és mint anno megtudtam, ahhoz zárt doboz való, és amint kitapasztaltam, kb. 15 liter fölé nem érdemes menni, mert fölötte csökken a terhelhetőség. A dóm magasnak nem szükséges külön légtér. Ne várj majd tőle hatalmas basszusokat.. viszont 4-5k-ig nem szabad felengedni, mert ott csúnyán kiemel..
Azt a 90dB érzékenységet nem tudom honnan szedted.. Big Grin Az adatlapján is 87dB körüli érték van.. de szerintem kicsikét még alatta van. Ha reflex dobozt akarsz, és már itt vagy a H2000 honlapján, és kb. 16 centis hangszóró kell, akkor ajánlom a HA 16-542-t, a HA 17-582-őt, vagy a HA 18-620-at. a membránfelület mindháromnak egyforma, csak a kosár külső átmérője különbözik. Nekem most két HA 17-582-esem van 22 literes reflex dobozban, 45Hz-re hangolva, és bátran állíthatom: ütősebbek az eclipse2-eseknél. De ha már megvanna a hangszórók, és nem akarsz újat venni, akkor max. 15 literes, zárt ládát csinálj.
Egyébként nem tudom mennyire hiteles az erősítőnek a 105W-ja, de kb. 40W RMS-től többet tartósan rákapcsolni... nem érdemes Tongue
Válaszol
Ezt mind köszönöm...és tudsz valami tippet milyen hangváltót vegyek hozzá?
igen a hangszórók már megvannak..
koleszba elég lesz szerintem ez a szint is...
Élni kell míg lehet..
Válaszol
Ha nincsenek nagy igények a hangcuccal kapcsolatban, akkor elegendő szerintem egy kétutas salos vagy MNC hangváltó is. A SAL-nak kétféle kétutasa van, az egyik a hangfalcsatlakozóval van egyben, de az 5000Hz-nél vált, és addig a mélyközepet bűn felengedni.. pont 4-5000 körül van egy csúnya kiemelése. A másik 3500 körül vált. Ha jól tudom, 1500Ft/darab áron vannak. Vagy esetleg szétnézhetsz itt az oldalon az univerzális váltók között is. A lényeg, hogy kétutas legyen, valamint az, hogy kb 3kHz körül vágjon.Ezek általában másodfokú váltók. De ha spórolni akarsz, akkor megteszi egy 400uH körüli légmagos tekercs is, amit a mélyközéppel sorba kell kötni, a magassal pedig egy 6,8uF-os fóliakondit kell sorbakötni. Ez egy elsőfokú váltó. Ez is kb. 3200Hz körül fog váltani, viszont csak 6dB/oktáv meredekséggel, míg a másik 12dB/oktáv meredekségű. Ezt a megoldás általában akkor használható, ha a keresztezési (váltási) frekvencia fölött szépen esik a mélyhangszóró átviteli karakterisztikája, ill. a váltási freki alatt a magashsz karakterisztikája. Viszont az eclipre2 nem éppen ilyen Tongue ráadásul az az 5k körüli kiemelés még jobban fogja magát éreztetni, mint egy másodfokú váltóval. Viszont legelőször érdemes ezt kipróbálnod, legelőször nekem is így volt Big Grin És ha nem tetszik, akkor próbálni venni vagy készíteni egy másodfokú váltót. Tudom, most a nagyok csóválják a fejüket, mikre is bíztatlak.. ehhez a hangszóróhoz nem érdemes komolyabb váltót csinálni Tongue
Remélem tudtam segíteni Wink
Válaszol
Milyen erősítőt ajánlatok egy mnc sunflower 30 cm -es mély sugárzóhóz ?
Olcsóbb kategória érdekelne, és autóba...
Válaszol
Én olyat ajánlok, ami egyenáramon legalább +50V-ot ad le a kimenetén. Nemleszveletöbbé gond. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
.haha. .haha. .haha.
Végül is egy ilyen hsz-nél tök lényegtelen milyen erősítőről van szó. ebben az esetben a dampig faktora legyen a lehető legnagyobb.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
hmmm vicces, de valami típust mondhatnátok legalább... .sokk. 8)
pl SAL BX 1065 Autós erősítő
Válaszol
Szerintem is mindegy, milyen, de kondira meg kábelezésre szerintem ügyelj.. márha tényleg olyan a végfok, hogy kapcsitáp hajtja meg.. mert vannak gagyik is, ami max 20-30W, és egy kis 12V-os végfok van benne. A kapcsitáposak (ha ingadozik a fesz), szeretnek tönkremenni (az olcsobbak, bár láttam már macaudiot is leégni kondi nélkül.
Egyébként ez a hangszóró ahoz képest, hogy 300/600W van ráírva.. elég csirke Big Grin Szerintem huzamosabban jó ha elbírja a 80..100W-ot.. ha elbírja. De végülis a mai divatos 300/600W-os erősítők zöme se tud csak max 80-100-at.. Big Grin
Válaszol
sal saf3070 -es re volt kötve régen hídban 2x 220w de wattokat nem illik irni mert ugyse tudott annyit .... .gonosz.
Válaszol
vava Írta:ebben az esetben a dampig faktora legyen a lehető legnagyobb.

Hát az egyenáramon elég magas tud lenni. nem sokat mozog a membrán, annyi biztos.

Válaszol
Lényegében nem árt ha van neki az is bár, és itt a lényeg nem mind1 mihez mit párosít az ember és mivel ti nagyobb koponyák vagytok biztos van valami típus ami jó ehhez a (csirke) mélyhez... .sokk.
Válaszol
A lényeg, hogy az impedancia stimmeljen.. ha jól állítod be az erősítést és odafigyelsz, egy tényleg sokszáz wattossal is meg tudsz biztonságosan hajtani egy kisebb hangszórót, sőt, az még jobb is, mivel mondjuk egy ténylegesen 2-300W-os erölködőnek 100W körül még nagyon elenyésző a torzítása, és köztudott, hogy a torz jel hamar megsüti a csévét. Ezzel szemben ha egy salos vackerájra az van írva, hogy 100W, az lehet hogy csak 50W-ot tud, azt is 10% vagy még ennél is nagyobb THD-vel.
Válaszol
Viszont A osztályban sokat zabál.
Válaszol
shalafi66 Írta:
vava Írta:ebben az esetben a dampig faktora legyen a lehető legnagyobb.

Hát az egyenáramon elég magas tud lenni. nem sokat mozog a membrán, annyi biztos.
Ja egyet oda,egyet vissza,egyet meg a kukába... .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
SAL RFX 7430 vagy MacAudio MPX 2000 vagy M.N.C. HURRICANE 39610

valami lesz belőle ha ez a verzió nem akkor a hátsókhoz hsz -ek hez veszek olcsóbb 2 csatornásat... :? fene a sedan formáját a verdának 8)
Válaszol
narancs1234 Írta:Lényegében nem árt ha van neki az is bár, és itt a lényeg nem mind1 mihez mit párosít az ember és mivel ti nagyobb koponyák vagytok biztos van valami típus ami jó ehhez a (csirke) mélyhez... .sokk.

Szerintem ha már azzal foglalkozik az ember, hogy mit mihez jó párosítani, akkor már nem SAL meg MNC cuccokat kell használni.
Válaszol
narancs1234 Írta:SAL RFX 7430 vagy MacAudio MPX 2000 vagy M.N.C. HURRICANE 39610

valami lesz belőle ha ez a verzió nem akkor a hátsókhoz hsz -ek hez veszek olcsóbb 2 csatornásat... :? fene a sedan formáját a verdának 8)
két lényeges dolog van ezeknél az autós témáknál, mennyire jól tervezett a táp, és mekkora teljesítményt képes leadni torzítás nélkül.

Válaszol
Tudom sok a marketing szövegelés ezeknél a dolgoknál, persze ugyan úgy megy ez sok helyen...
Igaz MNC mély nyomom van 1x megvettem anno 3-4 éve most ezt tudom használni, senki kedvéért nem fogom kidobni őket, hogy vegyek több 10e ért másmilyen márkát ugyan, nekem ez megfelel mások szerint bőven sok is szóval..

A kocsiban Tornado 74 ah -s akksi van ami kb 1 éves lesz...
erősítőben meg szerintem a MOSFET tápegység -el rendelkezők az alap... 8)
Válaszol
MOSFET tápot is lehet rosszul tervezni.. például az általam sokat emlegetett, lefüstölt MacAUDIO erősítőben 2-2 db IRFZ34 volt párhuzamosan kötve (egyenként 25A folyamatos- és 100A impulzus áramcsúcsok), azok szaggatták a trafónak a delejt, és mégis úgy elkozmált hogy a source lábak szabályosan kiégtek a helyükről.
Válaszol
narancs1234 Írta:erősítőben meg szerintem a MOSFET tápegység -el rendelkezők az alap...
persze, de nem is ez a kérdés, inkább az, hogy többségük annyira spórolós, hogy kívülről kell kondikkal támogatni.

Válaszol
MacAUDIO ban csalódtam akkor, bár lehet valami hibás széria volt, szóval spórolnak haverom 2 éve gyilkol egy sal autós erősítőt ahhoz képest még szól neki...pedig nem hittem volna, hogy még mindig müxik... .sokk.
Válaszol
shalafi66 Írta:persze, de nem is ez a kérdés, inkább az, hogy többségük annyira spórolós, hogy kívülről kell kondikkal támogatni.
A lefüstölős eset éppen egy kondi nélküli kipróbáláskor történt.. az akksi is bika volt.. egészen addig nem volt gubanc, amíg nem tekerték oda neki a hangerőt.. aztán füst, kuss, védelem lámpa világít.. de aztán hiába cseréltük ki a FET-eket, se kép, se hang. (Am nem az enyém volt az erölködő, én csak javítani próbáltam)
Válaszol
Van egy ismerősöm, aki a BME-re jár (persze nem építész lesz), és elég jó autós erőlködők kerültek már ki a kezei közül, tényleg többszáz wattosak, és nem engedik ki a füstöt magukból sokfarádos kondérok nélkül sem. Big Grin Ő tudna mesélni a lelkivilágukról. Big Grin

Válaszol
Csabán volt egy ilyen célra épített Yaris Verso, na abban volt vagy egy mázsa akku, meg több liter kondér. Hangosan szólt, de nem szépen.
Válaszol
Süketüljön meg akinek hat anyja van.. én még szeretnék egy darabig büszke lenni arra, hogy hallom a 19000 hercet Tongue
Válaszol
Hát nem hinném hogy dB versenyekre fogok járni vele, csak kell bele az mnc sub + az erősítő. :|
Válaszol
Ha valaki szeretne igazán nagy dübörgést hallani, annak javaslom, hogy töltsön el fél órát fater munkahelyén a négy db 5MW-os gázégő társaságában Big Grin
Válaszol
Mi a véleményetek az aktív ládáról pl.:

http://www.autohifi.hu/webshop/reszletek/SU1TV0lORzEwUkRBS1RJVg%3D%3D/
Válaszol
Sziasztok!

Mi a véleményetek az MNC Walnut Aktív Subwooferről? Hallottam már ilyet szólni és elég jó basszusa van. 25 cm-es mélyhangszóró van benne. Ilyenre akarok beruházni.
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=1763,termek_198847,mnc_WALNUT_10_37916
Ezt a Subot másik helyen 13.000-ért lehet kapni, szerintem ennyiért megérné megvenni. Szerintetek?
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Ja és még az érdekelne, hogy sztereo erősítőről is lehet hajtani?
Mivel csak az van és egyik kimenetén lenne rákötve.
Válaszol
Ha kíváncsi vagy a véleményemre, én azt mondom, hogy kb. annyit is ér.

Sztereó erősítőről miért hajtanád? Oda van írva, hogy aktív, szóval nem igazán értem.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég