A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MNC
Mert házimozi erősítő Sub kimenetéről szokták rákötni Aktív ládára, amit ugyebár csak tovább küld erősítés nélkül. De nekem csak sztereo ersősítőm van. Igazából az lenne a jó, ha 2.1 lenne, és a sztereo kimeneten kívül lenne még rajta + 1 Sub kimenet, de nincs.

Akkor mit javasolsz Seas .?. Valamilyen csatlakozó elosztó kéne a hangkártyához?
Válaszol
Igen, az erősítőnek ebben a felosztásban nincs szerepe, fölöslegesen van a jel útjában és még fogyaszt is.

Egyik lehetőség valami egyszerű kis műveleti erősítős eszköz lenne, másik, ha a hangkártya bírja, akkor két ellenálláson közösítve is meg lehetne oldani.
Válaszol
Időközben megnéztem a boltban az MNC Walnut Subot és van rajta hangfalhoz be és kimenet, így aztán nem kell semilyen csatlakozó elosztó és másfajta buherálás. Big Grin
Válaszol
Sziasztok!

Láttam, hogy az MSC-nél és a TVM-nél is új hangszórók vannak/lesznek. Üvegszálas széria. Állítólag jobb tulajdonságokkal rendelkezik, mint a kevlár.
Hallott már valaki ilyen hangszórót?

http://www.mnc.hu/index.php?tld=hu&page=product_table&category=home&product=01_08_Fiber%20Extension

http://www.tvm-valmez.cz/news/upcoming-products/new-loadspeakers/
Válaszol
MNC, bocs elírtam...
Válaszol
A TVM-ek közül a képen egyik sem üvegszál pl. De az új hangszóróik alapanyagait valószínűleg már ők is kínából szerzik be. Az mnc-nél meg nem az alapanyagokkal van a probléma, hanem azzal, ahogyan használják, rossz tervezés, vagy tervezés nélküli hangszórók nagy gyártási szórással. Ez a közeljövőben sem nagyon fog változni.

Bármilyen anyagból lehet jó hangszórót készíteni, ha megfelelpen használja a gyártó. Én is foglalkozok pl. üvegszállal, itthon magyarországon nagyon jó gyártóbázis van erre az anyagra is, lehet nagyon jó hangszórót készíteni vele, de nagyon kényes a membrángeometriára (sokkal inkább, mint a papír), az apró tervezési hibáknak is súlyos következményei vannak ennél az anyagnál.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
És neked mik a szubjektív tapasztalataid erről a membránról?
Szebben szól, mint a kevlár, vagy a papír? Mennyire részletező a hangja?

Hangszóró átalakítást, egyéni-, vagy hibrid hangszóró gyártást vállalsz?
Válaszol
Hát a kínaiakkal kapcs: egyelőre csak a TVM méréseit láttam, meg az MNC-nél azt, hogy nem jó a membránok alakja.
A sajátjaim más lapra tartoznak, de mondom, jó anyag az üvegszál, vannak érdekes/speciális jellemzői, amiket tudni kell használni. Egyedi szenvedéseket, átalakításokat már nem vállalok, nem éri meg.

Válaszol
Hol lehet beszerezni azokat a TVM adatlapokat?
Ha jól értem, akkor te is készítesz ilyen hangszórókat?
Válaszol
Hát olyanokat nem, de valóban van egy üvegszálas membránom, annak kb ilyen az átvitele 200mm-ben: [link]

TVM-nél az új kínais hszek vannak az elején. http://reproduktory.tvm-valmez.cz/reproduktory-hlubokotonove-c-1_6.html

Válaszol
Ilyen átvitelt még nem láttam 20 cm-es hangszórónál. Kicsit hullámos ugyan a körbe, de átlagban tartja a 86-87 db-t 10 kHz-ig. Gondolom, hogy a nagyon merev membrán miatt adja ilyen jól a magasat. Ebből tényleg nehéz lesz lineáris görbét varázsolni.
Feltételezem, hogy a közepet viszont szépen adja.
Mennyire részletez a hangszóró?

Ezeket a kínai TVM-eket már néztem. Elég ratyik, alacsony érzékenység + letörések az átviteli sávban.
Válaszol
Azért a beosztást is nézd, azok 2dB-es hullámok, szóval rezonanciamentesen +-2dB-en belül elmegy 10k-ig (16 literes mérődobozban 1m-ről szobában mérve ilyen). Ezzel semmi gond nincs, csak kifejezetten alkalmassá teszi kétutas hangsugárzóban mélyközépnek, és nagyban leegyszerűsíti a hangváltót, magyarul csak pozitív hatásai vannak. Nagy gond a mélytartománnyal sincs, mert egy 25 literes zárt dobozban emlékeim szerint 40Hz-es alsó határfrekit tudott, és BS kompenzálás nélkül.

Válaszol
Úgy döntöttem, hogy beszerzek én is egy pár üvegszálas hangszórót. Megnézem, hogy mit tud. A sonidonál olvasott leírás alapján egyébként is foglalkoztatott a gondolat, hogy szerezzek valahonnét egy extra kemény membránú hangszórót.

A 20 cm-es hangszóród vetted valahol, vagy egyedi gyártmány?
Egyenlőre csak az MNC-nél láttam beszerezhető üvegszálas hangszórót (elfogadható áron). Ha más nem lesz, kénytelen leszek ebből vásárolni...Sad
Valószínűleg nem lesz valami nagy szám a szórás, meg a geometria miatt, de hát ez van. Smile

Köszi az infot. Nagyjából kezdek képben lenni.
Válaszol
Nem a keménység-merevség a lényeg, az önmagában semmit sem jelent. Az mnc-re meg továbbra is fölösleges költeni, de ahogy gondolod.

Innen még nem látszik hogy képben lennél.

Válaszol
shalafi66 Írta:Hát olyanokat nem, de valóban van egy üvegszálas membránom, annak kb ilyen az átvitele 200mm-ben: [link]

Ezt még nem is láttam... .sokk.
Erről lehet valahol bővebben olvasni?
Válaszol
Van valakinek tapasztalata a ceasar tipussal? (Ø16cm)
Az mnc oldalon lévö adatokbol készült hozzá
egy reflexdoboz, de siralmas.....150 Hz alatt mintha
nem lenne semmi Sad
most már komolyan elgondolkodtam a cserén (17-634)
de hát válság van... Big Grin
Attól, hogy egy hangszóró szép, még nem biztos,
hogy jól szól......
Válaszol
ugyanaz mint a cdklón ahhoz meg van adatlap fent a fórumban.

Válaszol
shalafi66 Írta:ugyanaz mint a cdklón ahhoz meg van adatlap fent a fórumban.

megtaláltam, de csak a 20-as ról.
Attól, hogy egy hangszóró szép, még nem biztos,
hogy jól szól......
Válaszol
hali!
Van valakinek tippe, hogy egy kb 10l zárt dobozba m.n.c. ceasar 10 v. 13. v 16 cm verzióját lenne e szerencsésebb belegyilkolni. Jelenleg egy tesla (made in cheslovakia) 1000 éves 16 cm mély van benne. Hátha valami többet lehetne kihozni ezekből.
Felhasználási terület, kint műhelyben rádió adással megtáplálva szólna.
Válaszol
A probléma még mindig adott! Viszonylag pici pénzért találtam mnc noir 13 cm hszet. Vagy bele lehetne tenni a 16cm Caesart is? A jelenlegi méllyel (tesla arn 565), teljesen nulla. De tényleg! A házi-mozi hátterét próbaként rákötöttem (5l dobozban 10cm méllyel) lényegesen jobb.
Valami tipp????????? Nem audiofil hangleképzést szeretnék, hanem a garázsba valami kellemes dobozt. Ja és sajnos alacsony költségvetés van, ezért nézelődök mncnél. 1-2 ezresért meglenne a 2 mély (vatera, express). Csak az átmérővel vagyok gondban. Mostani 16cm, de szerintem kicsi lehet a doboz neki. Ezért gondolnék kisebb hszre. De a 16 terhelhetősége elvileg nagyobb. kb 2*30w teljesítményhez kellene a hsz. De van a hi-fin equalizer az meg tolja neki az áramot, amit a kicsi hsz lehet nem tolerál túl jól.
Előre is köszi a válaszokat!! Smile
Válaszol
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a segítséget!
Nem került bele új hsz, maradt benne az eredeti! Kapott egy kis tunigot. A mélysugárzót kiszedtem, majd zsíroldóval letisztítottam a gumiszélt, miután tömérdek mennyiségű barna cucc lejött róla, szilikonnal kezeltem. A kemény gumiszél szépen belágyult. Valamint kapott egy hangváltót, az eddigi kondenzátor helyett. Egy másik Tesla dobozból lett kioperálva. Igen tekintélyes alkatrészekkel van ellátva.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&sl=sk&u=http://www.repromania.net/tesla/tesla-reprosoustavy-ars-820/tesla-reprosoustavy-ars-820.php&prev=/search%3Fq%3Dtesla%2Barn%2B565%26start%3D10%26hl%3Dhu%26sa%3DN&rurl=translate.google.hu&usg=ALkJrhg5guCemH2YNT2oUHAC-u3z7S_hiw

Végezetül jól kitömtem a dobozt csillapítóval.
Végeredmény: Igen meglepő! Lett mélye és sokat javult a magas (ezt igazából nem értem) Viszont kicsit gyenge középben. De nagyon megdöbbentő a végeredmény. Főleg azért mert az össz költség kb 4200 ft volt postával váltóstul hangfalastól.
Viszont a hangszínszabályzót a mély egyáltalán nem viseli el! A kimondott tuc-tuc zenét se igen kedveli. A 90' évek kopogós zenéit viszont jól megszólaltatja. Hangszeres zenét is szereti!
Ennyi!
Válaszol
sziasztok érdeklődni szeretnék hogy a képen látható M.N.C Dome hangszóró mennyire jó minőséget képvisel? Típusa 33506 http://c-sale.unas.hu/spd/unas_536030/MNC_Dome_48221_80_W_8ohm_33506

Köszí
Válaszol
Már annak is örülni lehet, ha megszólal. Smile

Válaszol
És fel lehet valahogy tuningolni hogy valami minőségibb hangsugárzó legyen belőle.? Köszí
Válaszol
Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek, van két darab MNC stage 20cm-es hangszóróm ( véletlenül jutottam hozzá és nem tudom elpasszolni senkinek), de nincs semmi adatom róla. Mért már valaki ilyen hangszórót, esetleg van valakinek adatlapja róla. Arra gondoltam, hogy ha már ez a csúfság megesett velem, hasznosítom valamire. Konstruktív ötleteket, megoldásokat szívesen fogadok. [attachment=26]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
De ugye nem így néz ki, mint a képen? Magassugárzó tölcsér nincs rajta, ha jól tudom. Arra lehet használni korlátozottan, amire szánták, kisebb amatőr hangosításokra. Másra szinte biztosan nem jó, mindene kevés (érzékenység, mélytartomány, terhelhetőség), ami sok, az a középtartománybeli hiba.
Ha mutatsz a hangszóróról közelebbi képeket, akkor tudok egy közelítő T-S-t adni hozzá (egyébként meg kellene mérni), anélkül csak annyit írhatok, mint a többi 20 centis MNC-nél, 30 liter, 45-50Hz körüli hangolás.

Válaszol
Pontosan úgy néz ki mint a képen, aranyozott csatlakozók, tölcsér, öntvénykosár. A formatervezés tökéletes. Nincs rajta semmi felirat. Ezek szerint egy megoldás létezik, mérés. Titokban bíztam benne, hogy te már találkoztál ilyen hangszóróval. Neten vettem egy Zalaegerszegi "úr"-tól, mint Visaton BG20, előre fizettem, utólag meg szívtam. Köszönöm a választ.
Válaszol
Érdekes, mert tölcséres verziót nem nagyon csináltak eddig, csak a dobozzal együtt értékesített hangszórók mentek.
Az előbbi dobozajánlás számszerűsíthető is, vissza tudom írni T-S paraméterré, ismerve a többi MNC hangszórót ennek is megadhatók a paraméterei közelítően. Pontosat meg ugye mérés nélkül senki nem tud, mivel gyártási szórás mindenképp van.
P. Ferenc lenne? Mert akkor ismerem, és akkor lehet, h. tényleg nem MNC az a 200-as hangszóró.

Egy impedanciamérés még nem kivitelezhetetlen feladat, egy elfogadható hangkártya és egy PC kell hozzá. Ebben is tudok segíteni, ha szükséges.

Válaszol
Tőle vettem, ha nem MNC, akkor kinek a gyermekét dédelgetem? Szerintem nem Visaton, de könnyen előfordulhat, hogy tévedek, bár nem hasonlít a német oldalon lévő termékek egyikére sem. A méréssel még egy kicsit várni kell, amíg összedobok egy mikrofon előerősítőt, ha lesznek görbéim felteszem.
Válaszol
Hú, jó kérdés, valami lengyel kínai hangszórót mértem neki egyszer, Alphard, vagy hasonló névre hallgatott. Lehet hogy ez is annak a környékéről származik, de persze bármi előfordulhat.
[attachment=27]

Azért valljuk be, a BG 20 sem egy álom 2kHz fölött. Smile
[Kép: bg20_8_fs.gif]

Csatolt fájl(ok)
.pdf   200mm textil.pdf (Méret: 266,26 KB / Letöltések: 144)

Válaszol
Köszönöm fáradozásod. Azt hiszem nem fogok nagy energiákat fektetni ebbe a hangszóróba, megy vissza a szekrény aljába, vagy méltányos áron megszabadulok tőle.
Válaszol
Nincs mit igazán.

Lehet, hogy kellene 20-as szélessávúhoz membránt gyártanom? Big Grin

Válaszol
Ha megcsinálod, én veszem meg az első párat (még akkor is, ha nem illik így kezdeni a mondatot). Van két darab 200mm Videoton öntött alukosár a vitrinben, azt hiszem HC 20\10, abban biztosan jól szolgálna. Bevállalnád? :-D
Válaszol
Jó, majd szólok, ha készült valami ebben a méretben. Most még a dómok mennek.

Válaszol
Ha nem kell visszaküldheted Zalaegerszegre nekem. Big Grin
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég