A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVM
SMA Írta:Ja, a SAL helyett inkább a TVM ARN312-es szubnak, jobb a hangja is, csillapított reflex, vagy zárt dobozban.

Az említett TVM mélyet esetleg próbáltad már? És milyen a hangja? A görbéje alapján nem adja a legtöbb mélyet, egész szépen zuhan 150 Hz alatt.... .aaa.
Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:
SMA Írta:Ja, a SAL helyett inkább a TVM ARN312-es szubnak, jobb a hangja is, csillapított reflex, vagy zárt dobozban.

Az említett TVM mélyet esetleg próbáltad már? És milyen a hangja? A görbéje alapján nem adja a legtöbb mélyet, egész szépen zuhan 150 Hz alatt.... .aaa.
Ezért kel hozzá dobozt méretezni. .haha. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Na, de azért abban megegyezhetünk, hogy soha nem lesz annyi mélye, mint a HA 31-nek. Azért a doboz nem minden, főleg zárt ládánál nem tudsz annyit variálni. Azt a sok-sok dB lemaradást nem tudod ám behozni. .no. Persze talán a TVM esetében nem is ez a lényeg. .??.
Válaszol
Ez is attól függ, milyen dobozba kerül a hsz. A ha 31 csévéje picit magasabb, talán terhelhetőbb ezért, meg ~2dB-lel érzékenyebb. Azonos méretű dobozban nincs lényeges különbség a számolt mélyátvitelben (~50Hz-től megvan a 2dB előny, a ha31 alatta is vezet végig).
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ez is attól függ, milyen dobozba kerül a hsz. A ha 31 csévéje picit magasabb, talán terhelhetőbb ezért, meg ~2dB-lel érzékenyebb. Azonos méretű dobozban nincs lényeges különbség a számolt mélyátvitelben (~50Hz-től megvan a 2dB előny, a ha31 alatta is vezet végig).

Nekem ez az előny 50 Hz alatt többnek tűnik, mint 2 dB, jóval többnek. Vagy esetleg Nekem valami fontos kimaradt, amit még figyelembe kéne itt zárt ládáknál venni? .??. A HA 31 kb. 5-6 dB-el ráver 20 Hz-en, ezek után mit gondoljak? .forog.
Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:
shalafi66 Írta:Ez is attól függ, milyen dobozba kerül a hsz. A ha 31 csévéje picit magasabb, talán terhelhetőbb ezért, meg ~2dB-lel érzékenyebb. Azonos méretű dobozban nincs lényeges különbség a számolt mélyátvitelben (~50Hz-től megvan a 2dB előny, a ha31 alatta is vezet végig).

Nekem ez az előny 50 Hz alatt többnek tűnik, mint 2 dB, jóval többnek. Vagy esetleg Nekem valami fontos kimaradt, amit még figyelembe kéne itt zárt ládáknál venni? .??. A HA 31 kb. 5-6 dB-el ráver 20 Hz-en, ezek után mit gondoljak? .forog.
Akkor elmondanék egy példát okulásképp.Adva van egy hanxóró 84db/W/m,és 86dB/W/m-el,és képzeld el az utóbbi rendszerbe építve még sem érzékenyebb.
Aztán mivel nem egyforma körülmények között lett mérve a kettő,tehát felesleges is a ilyenképp összehasonlítás.Aztán mégegy,ki a bánatot érdekli,hogy mit művel egy hanxóró 20Hz-en,ezt úccse hallja senkifijja. .hm.
Üdv Doki!
Válaszol
Ööööö, Doki, most a 84-ből lesz 86, vagy fordítva? .zold.

Válaszol
shalafi66 Írta:Ööööö, Doki, most a 84-ből lesz 86, vagy fordítva? .zold.
A dolog mondanivalóját tekintve ez nem lényeges kérdés. Wink Szerinted .??.
Üdv Doki!
Válaszol
Csak arra akartam utalni, h. nem egészen az a helyzet, amit írtál. Gondolom az arn150-ről és a HA15-ről van/volna szó. A gyakorlatban a méréseid szerint a két hangszóró érzékenysége közt kb. 1dB eltérés van, ha jól emlékszem. Talán ez az oka annak, amit írtál, és ez nem mindegy. Mert a tvm egyes példányai ugyan tudnak ~85dB-t, a hozzád került valószínűleg régebbi HA15-ök csak ~86-ot, viszont az új gyártású hangszórók elérik a 88dB-t. Ez már éppenhogy, de hallható különbség.

Ha rosszul gondolom, szójj. Wink

Válaszol
A zegyiket 2005 04 01-én(bizti ezé szól bolondosan .hehe. ),a másikat 2004 10 26-án.

Viszont mellékesen jegyezném meg,hogy nem csak a birtokomban lévő arn150-es,hanem 3pár westra kw13-as,és a ht150 is hasonló érzékenységgel bír,ami ugyanarra az alapokra épül. Wink

De lényeg még ez sem,hanem az,hogy kipróbálás nélkül,kizárólag a neten lévő mérésekre,vagy akár saját mérésekre hagyatkozni illúzió amig auditíve nem bizonyítódik,hogy a mérések korrelációja a hallotakkal erőteljes. Wink persze szvsz. .morcos. .pia.
Üdv Doki!
Válaszol
Nem tudom, nem láttam a hangszóróidat. Innen hogy mondjam meg mi és miért van? Smile Lényeg, h. én még nem találkoztam a nem kevés HA13-15 közül 86dB-s darabbal. Valahol valami nem stimmel ezekszerint, hogy hol és mi, azt én nem tudhatom, de vagy az a két hangszóró, vagy a logikát folytatva az én méréseim. Smile

A végefelé már megin elvesztettem a fonalat. Most akkor a mérések az illúzió kategóriáját erősítik, ha te mást hallasz, vagy nem hallod vissza, amit kéne?

Válaszol
Na most az a helyzet, hogy Én már sok-sok jót hallottam a TVM ARN-312-es mélysugárzójáról, de valahogy mindig fenntartásokkal kezeltem a frekigörbéje miatt. Mert azt elhiszem, hogy szépen szól, meg részletez, meg minden apróság kijön rajta, DE ami a lényeg, a mélyebb hangok lemaradnak.... :| Ez persze, csak akkor van így, ha ez a valóságban is így működik. Érdekes, mert valaki itt a fórumon SUB-nak ajánlotta a SAL SBX-4060-asa helyett. Kérdezem Én, akkor most miért lenne ez jobb SUB-nak, vagy a TVM dB száma többet ér, mint a SAL-é? .zold. Akkor itt valami mágia van. .boszi. Valaki magyarázza már meg, hogy akkor most mi van.... .morcos.
Válaszol
doki Írta:ki a bánatot érdekli,hogy mit művel egy hanxóró 20Hz-en,ezt úccse hallja senkifijja. .hm.
1000 zenei felvétel közül vajon hány van, amiben szerepel 30 Hz alatti hang ?!
Egyszer a spektrával megmértem az egyik legmélyebb dobot amit a Carmina Burana felvételben
(üstdob) hallottam. 38 Hz volt. Tudtok mondani olyan zenét amiben ennél is mélyebb frekik vannak jelen?
Üdv, Péter
Válaszol
Sinus sweep 6-35Hz-ig. Tongue

Válaszol
shalafi66 Írta:Sinus sweep 6-35Hz-ig. Tongue
Az neked ZENE ? .sokk. :? .pia. .ut. .tor. .hehe. .foghijas.
Üdv, Péter
Válaszol
Vannak olyan szerzők, akiktől jobb a szinuszjel. Tongue Különben a négy húros basszgitár is 40Hz körül rezeg a legalcsonyabb frekin (mit a nagybőgő). Az öt húros asszem mélyebben kicsit, talán négy hanggal.

Válaszol
shalafi66 Írta:Vannak olyan szerzők, akiktől jobb a szinuszjel. Tongue
Na ezzel az állításoddal tökéletesen egyetértek Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Ti is tudjátok, hogy léteznek olyan hangszerek, amik (akár) 20 Hz-es tartományban (is) szólnak, és most nem a bassdrum-ra gondolok. Ezenkívül más előnyökkel is jár, ha megvan a 30-40 Hz alatti rész is.
Válaszol
SEAS Írta:Ti is tudjátok, hogy léteznek olyan hangszerek, amik (akár) 20 Hz-es tartományban (is) szólnak, és most nem a bassdrum-ra gondolok. Ezenkívül más előnyökkel is jár, ha megvan a 30-40 Hz alatti rész is.
Mintpéldául? Templomi orgona? Kb 5000 zenefelvételemből 1 tartalmaz ilyet.
Mondjál még hangszert ami tud 20 Hz-es tartományban, mesélj hallgatlak Smile
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:1000 zenei felvétel közül vajon hány van, amiben szerepel 30 Hz alatti hang ?!
Egyszer a spektrával megmértem az egyik legmélyebb dobot amit a Carmina Burana felvételben
(üstdob) hallottam. 38 Hz volt. Tudtok mondani olyan zenét amiben ennél is mélyebb frekik vannak jelen?

t.at.U. : 30 minutes, remix változat, 200 km/h in the wrong lane album.
Talán még Melanie C: Never be the same again.
Válaszol
wolkens Írta:t.at.U. : 30 minutes, remix változat, 200 km/h in the wrong lane album.
Talán még Melanie C: Never be the same again.
Hát látszik hogy ezeket az új slágereket én már nem csípem, mivel ilyeneket nem szoktam hallgatózni Smile
Melanitol már roszul vagyok annyiszor hallottam, a tatut meg nem birom.
Végülis mindkettő vinnyogó női ének, számomra fárasztó.
Másoknak meg biztos a nekem tetsző zene lenne terhes.

That's all folks!
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Nem tudom, nem láttam a hangszóróidat. Innen hogy mondjam meg mi és miért van? Smile Lényeg, h. én még nem találkoztam a nem kevés HA13-15 közül 86dB-s darabbal. Valahol valami nem stimmel ezekszerint, hogy hol és mi, azt én nem tudhatom, de vagy az a két hangszóró, vagy a logikát folytatva az én méréseim. Smile

A végefelé már megin elvesztettem a fonalat. Most akkor a mérések az illúzió kategóriáját erősítik, ha te mást hallasz, vagy nem hallod vissza, amit kéne?
Én tudom mi nem stimmel.Az,hogy az egyik hangszóró,aminek a mechanikai adatai jobban hasonlítanak az általad mértekkel kisebb mágnessel(régi .?. ),ergo xarabb villanyos adattal rendelkezik,míg a másik(javított) elektromos adatai lennének hasonlóak az általad mértekkel,de rosszabb mechanikus tulajdonsággal.Ha öszzegyúrnánk a kettőt, kijönne az itteni mérés nagyjából.Viszont ami megdöbbentő,hogy lényegi auditív differencia ennek ellenére nincs a két hanxóró közt dobozában stb...

ui.:tájékoztatásul annyit,hogy a módosított előlapú hg2,5(ami érzékenységveszteség)+ régimágnesű(ami szintén)elé 4,7ohm csillapítás kerül a ha15-ömmel házasítva. .forog.
Üdv Doki!
Válaszol
topeti Írta:Hát látszik hogy ezeket az új slágereket én már nem csípem, mivel ilyeneket nem szoktam hallgatózni Smile
Melanitol már roszul vagyok annyiszor hallottam, a tatut meg nem birom.
Végülis mindkettő vinnyogó női ének, számomra fárasztó.
Másoknak meg biztos a nekem tetsző zene lenne terhes.

That's all folks!

A kérdés nem a zenei ízlésre vonatkozott .no. , hanem a mélyhangtartalomra... .zold.
De írhattam volna még Ms. Dynamite-ot is .torz. , ott ugyan nem biztos, hogy vannak 40 Hz alatti hangok, de hogy az energiatartalom háromnegyede 80 Hz alatt van, az tuti. .haha.

Shala, kéne valami döngetős ikon. Wink
Válaszol
wolkens Írta:De írhattam volna még Ms. Dynamite-ot is .torz. , ott ugyan nem biztos, hogy vannak 40 Hz alatti hangok, de hogy az energiatartalom háromnegyede 80 Hz alatt van, az tuti.

(off)
Spectrád van? Meg kéne nézni, hogy milyen frekvencián szól az a melání szí, meg a tatú.
Én pontosan megnézem ha kell spectrán az üstdobot, az jól mér. A felvételi bemenet lesz a WAVE,
és elinditod a zenét, aztán látod is a zene spektrumát.
Üdv, Péter
Válaszol
A tatu tudom mi, de melaniszí milyen állatfajhoz tartozik?

Válaszol
topeti Írta:(off)
Spectrád van? Meg kéne nézni, hogy milyen frekvencián szól az a melání szí, meg a tatú.
Én pontosan megnézem ha kell spectrán az üstdobot, az jól mér. A felvételi bemenet lesz a WAVE,
és elinditod a zenét, aztán látod is a zene spektrumát.

Tudtam, hogy nem úszom meg, ha nem bírom tartani a számat. .kopp. Big Grin
Megpróbálkozom a dologgal, bár ilyet még nem csináltam. .oh.
Válaszol
shalafi66 Írta:A tatu tudom mi, de melaniszí milyen állatfajhoz tartozik?

Szőke cica. .hehe.
Válaszol
Melanie C az az a szeplős picsa, aki a Spice Girls együttesének a tagja volt, csak szétmentek, meg elmentek szülni...
Az egyikük az a csaj, aki férjhezment a Dávid Beckham focistához, hátha igy jobban tudod.
Melanie C az meg télleg szőke picsa ahogy wolkens is írja Big Grin .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:
Melanie C az az a szeplős picsa, aki a Spice Girls együttesének a tagja volt, csak szétmentek, meg elmentek szülni...
Ez a csaj az, aki férjhezment a Beckham focistához, hátha igy jobban tudod.

Nem, az Victoria Adams volt. .kv.
Válaszol
Hova rohansz bakker már azóta kijavítottam. Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Bulvárosodik a topik. Big Grin

Én szőkéből négy másikat szoktam hallgatni mondjuk gyakrabban. Big Grin (Bár nemtom, szőkék-e még mindig...)
Dido, Diana Krall, Annie Lennox, Anastacia Newkirk. Big Grin
.forog.

Válaszol
Szerintem a Dájána nem szőke.... leglábbis egyik képet amit láttam azon határozottan fekete volt a haja .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Várjunk csak, ugye ezek az infók mind szorosan kötődnek a TVM-hez? .zold.

Válaszol
http://g-images.amazon.com/images/G/01/ciu/6b/84/2410923f8da0e7cdbb518010.L.jpg

Ez a Diana...

Válaszol
Akkor nemtudom kivel keverem. Mára ennyi, kikapcs.
Üdv, Péter
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég