A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVM
Busánszky Lajos barátom kérésére megosztanám Veletek a következő infókat:

"Az összes, akusztikus hangszereken előadott, és nem stúdióban halálosan közelmikrofonozott felvételen simán vannak 20Hz körüli jelek, már felharmonikusként, mert a teremhangok valahonnan az 5-7 Hz-es tartományból indulnak. "
Válaszol
Minden nagyobb méretű hangszernek vannak szubharmonikus komponensei, mégha nem is azok a dominánsak a zenében. Gondolom hallottatok már szabadtérben dobot és nagybőgőt.

Érdekességképpen egy filmzene (James Horner, Braveheart, 5. track 2. perc környéke, üstdobok) FFT analízise 100 Hz alatt:
[Kép: horner.gif]

Jól látható, hogy itt bizony még 20 Hz alatt is igen komoly hangenergiák vannak. Ez az, amit a Lancettával nem lehetett üzembiztosan hallgatni.
Válaszol
Nekem a TL mérésnél tünt fel, hogy 20Hz alatt is folytatódott a görbe .
Mérési hibára tippeltem .
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Az a TVM 312-es legalább olyan jó szubnak, mint a SAL4060-as akármelyike.
Eltérő a hangjuk, kinek melyik tetszik inkább, azt válassza. A TVM nekem szimpatikusabb, kevesebbet vállal, de azt tudja. A SAL sokat akar, de nem tudja, hőzőngős stílusa nem tetszik.

Az 1000 zeneműből Én "mindössze" 700-ban biztos találnék a 40Hz alatti tartományban hangokat, sőt.
Orgonaművek, klasszikus zeneművek és főként a mai "modern" szintetizátoros-zene.
J.M. Jarre élvezhetetlen, ha nincs meg a 40Hz lineárisan! 20Hz még jobb, akusztikusan, persze.
A 40Hz elérhető, jó hangszóróval és hozzá-hangolt dobozzal, a 20Hz sem lehetetlen, csak sokkal drágábban.
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves B.A.T. és Többiek!

Lásd a TVM-oldalon is leírt észrevételemet.

A HA31-et nem ismerem, nem is akarok azzal fogalalkozni, nem valószínű, hogy lekörözi a TVM312-őt, - más, az biztos. Nem bízom abban a HA31-re megadott átviteli görbében.
Kéretik ezt mérni egy kész, méretezett hangsugárzóban!
Üdv! SMA
Válaszol
Dobjuk ki az iec-baffle-t?
Teremészetes, h. mást produkál mondjuk egy zárt dobozban a hangszóró, és mást a mérőlapban. Azért a +2dB előnyét a tvm-mel szemben nem lehet letagadni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
SMA Írta:Az a TVM 312-es legalább olyan jó szubnak, mint a SAL4060-as akármelyike.
Főleg, h. érzékenyebb is tőlük. Wink

Válaszol
shalafi66 Írta:
SMA Írta:Az a TVM 312-es legalább olyan jó szubnak, mint a SAL4060-as akármelyike.
Főleg, h. érzékenyebb is tőlük. Wink
Az érzékenységet mi határozza meg elsőroban, a membrán tömege vagy az anyaga ?
Üdv, Péter
Válaszol
.monokli. Most mondjam, h. ez hülye kérdés? Smile

Válaszol
SMA Írta:Kedves B.A.T. és Többiek!

Lásd a TVM-oldalon is leírt észrevételemet.

A HA31-et nem ismerem, nem is akarok azzal fogalalkozni, nem valószínű, hogy lekörözi a TVM312-őt, - más, az biztos. Nem bízom abban a HA31-re megadott átviteli görbében.
Kéretik ezt mérni egy kész, méretezett hangsugárzóban!
Üdv! SMA

Na, most az a helyzet, hogy az utolsó dolog, amibe belekötnék a H-2000-rel kapcsolatban, az pont az adatlapok tisztasága, és a mérések. Hidd el, hogy sok-sok nevesebb gyártónak lenne mit tanulnia arról, hogy milyen formában kell egy ilyet kiadni.... Ja, és a frissítések. Én, már nem is vagyok abban biztos, hogy az a TVM, amit most veszel, az nagyjából azt tudja, mint ami az adatlapjain található. (persze szerintem a maiak már jobbak, de az a lényeg, hogy sűrűbben frissíthetnének, ez már elég rég óta van ott, és ezzel így lehet, hogy tervezni sem lehet) - Ez szubjektív vélemény!!!! .puff. .kv.
A másik dolog, hogy persze, hogy szebben szól 1 TVM, mint a H-2000 HA 31-ese, de szerintem, ha beteszed ládába mindkettőt, akkor az a láda jobban leszivatja a TVM-et, mert Én úgy látom, hogy annak pl. a felfüggesztése is keményebb, meg ilyenek. És a HA 31 magas átviteli előnyét kevés hszóró hozná be.... .szia.
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

Az adott hangszóró konstrukció Bxl értéke, ezt adják meg néha Tm-értékként, Tesla-meter.
A mágnes ereje, a lengőtekercsben lévő huzal hossza döntően befolyásolja az érzékenységet.
Minden méretben tulajdonképpen van egy optimum, amin túl már nem javul semmilyen paraméter, legalábbis nem arányosan javul, vagy romlik.
Persze, adott impedancián nem minden jön össze optimálisnak, de erre kell törekedni egy konstrukción belül.
Jó nagy és nehéz membránanyagok drasztikusan lerontják az érzékenységet, hiába lenne minden "tökéletes".
Inkább kisebb választék lenne jó, optimumra tervezett hangszórókkal, mint nagy választék, szerencsétlen konstrukciókban, rosszul megválasztott anyagokból.
Üdv! SMA
Válaszol
SMA Írta:Az adott hangszóró konstrukció BxL értéke, ezt adják meg néha Tm-értékként, Tesla-meter.
A mágnes ereje, a lengőtekercsben lévő huzal hossza döntően befolyásolja az érzékenységet.
Jó nagy és nehéz membránanyagok drasztikusan lerontják az érzékenységet, hiába lenne minden "tökéletes".
Pont ilyen válaszra vártam Smile Köszönöm szépen, ha már Shalafi lusta volt írni Tongue Big Grin .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
SMA írt pár sort a semmiről. Smile Ráadásul nem túl pontosan, és nem is pont a kérdésre válaszolva. Wink
De én pont ezér írtam, h. nem jól kérdeztél.

Válaszol
shalafi66 Írta:SMA írt pár sort a semmiről. Smile Ráadásul nem túl pontosan, és nem is pont a kérdésre válaszolva. Wink
De én pont ezér írtam, h. nem jól kérdeztél.
A hétvégén, vagy hétfőn válaszolnál majd rá? Köszönöm előre is.
Jó hétvégét mindenkinek! (Jamo gyártmányú hangszórót ne vegyen senki !!)
Üdv, Péter
Válaszol
Kedves topeti és Többiek!

A válaszom tökéletesen lefedi a lényeget. Smile

További hasznos információ a HIFI Magazin 5.-számában a "Mese felnőtteknek..." a mélyhangsugárzó dobozokról, valamint a 15. és 16.-számban a "Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót?"
Klinger: Hangdobozépítés,
Jecklin: Hangszórók,
Stark: Lautsprecherbau,
Dickason: Lautsprecher-Handbuch,
stb, usw, etc.
Üdv! SMA
Válaszol
Kedves B.A.T és Többiek!

Maradjunk annyiban, hogy nekem egyik sem kéne. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Egy részét lefedi, kicsit konyhanyelven. Smile

Válaszol
Szerintem egyáltalán nem az a szerepe egy adatlapnak, hogy az alapján tervezz, vagy építs egy hangfalat. Legfeljebb annyi, hogy körülbelül tudd, mire számíthatsz az adott hangszórótól. A legnagyobb nevek esetén (SS, Seas, morel, stb.) esetén sem véletlen, hogy "matched pair"-t árulnak legkényesebb felhasználásra. Szóval nehogy azt gondoljuk már, hogy azt majd bepötyögöm frd-be meg zma-ba aztán majd tökéletesen látom, hogy mi is lesz belőle! :| Vajon miért tart akkor egy nevesebb termék fejlesztése évekbe?
Más: én szeretném, ha a H2000-rel kapcsolatban nem alakulna ki a magyar=xar analógia. Itt egy jól átgondolt fejlesztésekkel dolgozó KIS cégről van szó, ahol oda csoportosítják az erőforrásokat, ahol a legnagyobb szükség van rá. A hangszóróik (hiszitek vagy sem) messze túlmutatnak az árkategória által várhatótól. OK, nem minden hangszórójuk tökéletes, de vannak igazán jók, nem is egy. De pl. a (cseh, huhh, ők aztán egy igazi hangszóró-nemzet Wink )TVM-nél tudtok az ARN150-nen kívül olyan hsz-t, ami igazán híres lett? .??. És az miért is lett híres? Mert az Altiusban az volt... Wink
Üdv: spexcel!
Válaszol
Az igatán jó alatt remélem a 620-asra is gondolsz ?
Válaszol
Az is egy ilyen hangszóró! Wink Reflexben is biztosan jó, bár mint írtad, TL-ben is megállja a helyét. Smile
Válaszol
SMA Írta:További hasznos információ a HIFI Magazin 5.-számában a "Mese felnőtteknek..." a mélyhangsugárzó dobozokról, valamint a 15. és 16.-számban a "Hogyan csináljunk rossz hangsugárzót?"
Hát ezek óriási cikkek, az biztos. Felérnek egy-egy Mr. Bean klippel... .zold.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
spexcel Írta:... De pl. a (cseh, huhh, ők aztán egy igazi hangszóró-nemzet Wink )TVM-nél tudtok az ARN150-nen kívül olyan hsz-t, ami igazán híres lett? .??. És az miért is lett híres? Mert az Altiusban az volt... Wink
Én inkább kicsit más irányból kérdezném:Vajon miért favorizálja a többekközt az altius tervezője ezt a típust?Mellesleg van még olyan hangszórójuk ami jól szól,aszt mé nem lett híres...?
Üdv Doki!
Válaszol
Igeeen... Big Grin
Az ARN188, sőt még az ARN226-ok között is van olyan sorozat ami nagyon hasonló karakterisztikával bír. Én annyit mondok, hogy ezek a hangszórók semmivel sem jobbak a H2000 hangszóróinál, egyszerűen egy jól megépített konstrukcióról készült újságcikk pozitív visszhangja miatt kultusz épült köré. (Már amennyire kultuszokról lehet a magyar DIY körökben beszélni...)
Shalala barátommal már sokat tárgyaltunk erről, én pont ezt mondtam neki - ha lesz valaha egy verseny, és abból netalán egy használható kit is, akkor azt el kell küldeni egy szaklaphoz tesztre... Úgy látszik csak így van esély. .forog.
Sajnos ott is van kockázat: e szaklapok tesztjei sokszor nem...hmm...objektívek?! :? A helyesebb inkább az lenne, hogy nagyon szubjektívek és részrehajlóak. (Tisztelet a kivételnek.)
Válaszol
Viszont én ezt nem így látom. :? Igaz én csak arról tudok beszélni,ami nálam megfordult,de ez nem lehet gátja a korrekt vélemény megfogalmazódásának,mert kb. egy kategória(árban is) összehasonlításán alapszik...Az arn150-hg1,9 páros lényegesen jobban sikeredett páros lett,mint a ha15-hg2,5mod páros,hangra.Ha az a bizonyos verseny összejön,szívesen lehurcolom a tévéemmesexvidiseset is,hogy más is hallhassa,miről hablatyolok,ráadásul úgy,hogy ennek a hangsugárzónak pont a hg1,9 a "gyenge" pontja,miatta kellett kompromisszumot meglépnem. :o
Üdv Doki!
Válaszol
Hát igen, a HG1,9 nem tartozik a legjobb H2000 típusok közé. Mint ahogy gyakorlatilag egyetlen dóm sem. :|
Én az előző véleményemben kiemeltem: néhány jól sikerült típusról van szó. A 15cm-esek sem tartoznak ezek közé. Big Grin
Az érem másik oldala, hogy a jó konstrukciókhoz rengeteg próbálkozás kell, szóval mindenki go ahead, mutassunk már valamit ezekkel a driverekkel is!
Hátha lesz egy elismert H2000 DIY hangszóró is. .oh.

A versenyben reménykedem, de ez legalább annyira múlik rajtunk, mint a cégen. (Jelentkezzünk, jelentkezzünk, hogy lássák, akarjuk! Wink )
Válaszol
Ha a 15-ös nem megfelelő mély(közép)kétutas dobozba hifizni lakószobában,akkor melyik?Na most építkezni abból lehet a versenyre,ami rendelkezésre áll,azaz h2000 adatlapjai segítségével kiválasztott hangszórókból.Ki a fene az,aki megmondja,hogy melyik hogy szól,mielőtt hallaná.Az meg megincsak nem járható út,hogy az összes valamilyen szinten szóbajöhető hanxóróból berendelünk pénzt,időt nem kímélve fejlesztünk.Ez így zsákbamacska.Nekem nem jött be,mert beválasztottam a ha15-öst,mint mélyközepet,és a hg1,9-et magasként,ami nem passzol össze,majd jött a hg2,5,ami gyári állapotában nem szalonképes(számomra),majd módolás...Lett amilyen lett,én már a doboz "rendbetételén" kívül nem futok több kört,ennyit érdemel,szól ahogy(maj möghalljuk a versenyen). Wink

ui.:az arn 150-es is zsákbamacska volt,de az legalább bejött. Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Na ez az, amit próbálok magyarázni: az ARN már nem volt zsákbamacska, mert arra már mások rájöttek, hogy jó. Te is ezért választottad. Smile Ez kellene a H2000-nél is: rájönni, hogy melyek a jó hangszóróik. Ez nem csak nekünk lenne jó, hanem a fejlesztésnek is: látszana merre kell továbbmenni. .sokk.
Nem vagyok benne pl. biztos, hogy a TVM nagy átlagban jobb, mint a H2000. Bár ez csak szvsz van így.
Válaszol
Értem én .sokk. ,de ehhez egy kézbe(és lehetőleg olyanba,akinek vág a zagya min beretva a témában)kellene öszpontosítani a dolgokat,tehát pl. ha hifi,akkor az összes szóbajöhető hangszórót kipróbálni...
Jut eszembe,jórészt hiába volt az,hogy már valaki kipróbálta azt az ominózus hanxórót,mert kiderült hogy ennek ellenére ezekből fogy a legkevesebb(egy bizonyos bóttba,ahun többféle márkát kapni).Gondolom sejted melyik két márka cuccai fogynak leginkább. .forog. .hm. Sad
Ide meg pont a tévéemmajánlójának idézete ugrik be,miszerint ...mindenki úgy élvez,ahogy tud...
Üdv Doki!
Válaszol
.haha. Big Grin .taps. Ha élvezi?! Big Grin
Sajnos itt a DIY ágazat fejlesztésre szorul ahhoz, hogy előrelépés történjen. A vásárlók túlnyomó többsége nagyon tájékozatlan a témában, és csak ránézésre vásárol. :?
Válaszol
topeti Írta:Spectrád van? Meg kéne nézni, hogy milyen frekvencián szól az a melání szí, meg a tatú.
Én pontosan megnézem ha kell spectrán az üstdobot, az jól mér. A felvételi bemenet lesz a WAVE,
és elinditod a zenét, aztán látod is a zene spektrumát.

Jelentem, megmértem .ir. közvetlen visszacsatolásos Wink módszerrel.
Eredmények:
- t.a.t.U. "30 minutes" remix: 31,2 Hz .!. , a teljes spektrum fölött 7 dB-vel. Big Grin
- Ms. Dynamite "It takes more": 50,6 Hz és 71,6 Hz-en a csúcsok, viszont ahogy tippeltem, a domináns energiatartalom 40 és 110 Hz között van. 8)
- Mel C "Never be the same again": domináns peak 49 Hz, de van egy nem elhanyagolható csúcs 34 Hz-en is. Ezeknek jól látszanak a felharmonikusai is, az alsónak a háromszorosa, a másodiknak a kétszerese.
.kv.
Válaszol
wolkens Írta:
topeti Írta:Spectrád van? Meg kéne nézni, hogy milyen frekvencián szól az a melání szí, meg a tatú.
Én pontosan megnézem ha kell spectrán az üstdobot, az jól mér. A felvételi bemenet lesz a WAVE,
és elinditod a zenét, aztán látod is a zene spektrumát.

Jelentem, megmértem .ir. közvetlen visszacsatolásos Wink módszerrel.
Eredmények:
- t.a.t.U. "30 minutes" remix: 31,2 Hz .!. , a teljes spektrum fölött 7 dB-vel. Big Grin
- Ms. Dynamite "It takes more": 50,6 Hz és 71,6 Hz-en a csúcsok, viszont ahogy tippeltem, a domináns energiatartalom 40 és 110 Hz között van. 8)
- Mel C "Never be the same again": domináns peak 49 Hz, de van egy nem elhanyagolható csúcs 34 Hz-en is. Ezeknek jól látszanak a felharmonikusai is, az alsónak a háromszorosa, a másodiknak a kétszerese.
.kv.
Köszi, képekkel illusztrálnád? Smile
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Köszi, képekkel illusztrálnád? Smile

Oké, megcsinálom, és elküldöm mailben.
Válaszol
wolkens Írta:
topeti Írta:Köszi, képekkel illusztrálnád? Smile

Oké, megcsinálom, és elküldöm mailben.

Jelentem, kész.
.kv.
Válaszol
Segítsetek légyszi!
Hol vannak a tvm h.sz.-óknak az árai (az oldalon nem találtam) és ha megrendelem akkor kihozzák házhoz vagy van ithoni boltjuk ahova elmenyek értük? üdv:vava
Válaszol
http://www.hangszorobolt.hu/
Küldj nekik e-mailt
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég